رفتن به مطلب

ارسال های توصیه شده

نحوه تغییر رنگ اشیا در فتوشاپ

این آموزش ، یک آموزش ساده ست که به طور موثری می تونه رنگ هر شی ای در تصویرتون رو تغییر بده ...

ابتدا عکسی که می خواید رنگش رو تغییر بدید رو باز کنید...

اینجا تصویری هستش که من الآن می خوام باهاش کار کنم، و تغییرات بر روی لباس آبی اعمال خواهد شد ...

1.jpg

ابزار lasso ( یا هر ابزار دیگری که باهاش راحت تر می تونید ، ناحیه ای رو select کنید) رو انتخاب کنید...

دور شی مورد نظر رو انتخاب کنید ... لازم نیست خیلی دقیق باشه ، کافیه دور لبه ها رو انتخاب کنید ... مثل شکل زیر:

2.jpg

حالا برای ایجاد یک adjustment layer جدید به مسیر زیر بروید:

Layer » New Adjustment Layer » Hue/Saturation

اسمش رو هرچی مایل بودید بزارید و ok کنید ...

در قسمت تنظیمات Edit بالای پنجره Hue/Saturation ، رنگی که قراره تغییرش بدید، رو انتخاب کنید ( اگر رنگ مورد نظر در لیست نبود ، بک رنگ نزدیک تر رو انتخاب کنید)...

در تصویر بالا، رنگ لباس آبیه، پس من "Blues" رو انتخاب می کنم...

سپس نشانگر موستون رو روی شی ای که می خواید رنگش رو تغییر بدید، ببرید... شکل نشانه گر به شکل "color picker" در میاد ...

کافیه روی شی مورد نظر کلیک کنید تا رنگ انتخاب بشه ...

3.jpg

در این مرحله لغزنده "Hue" رو جابجا کنید .... میبینید که رنگ شی انتخاب شده، تغییر می کنه ...

4.jpg

اگر به مشکل برخوردید، مثلاً اگر رنگ از شی خارج شد ( اما در داخل ناحیه انتخاب شده)، شبیه تصویر زیر:

5.jpg

کافیه لغزنده ی پایینه پنجره hue/saturation رو جابجا کنید ، تا دوباره به حالت اصلیش برگرده ...

colors.gif

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.

لینک به دیدگاه
  • 1 سال بعد...
واسه رنگی که اطراف شی منتخب پخش میشه، توضیحاتتون اجرا کردم ولی کامل از بین نرفت، فقط کم رنک شد!

( اطراف بادکنک بنفشه)

cklkjv8wmgl9mvdyripo.png

بهتره دوره تصویر رو با دقت - با ابزار Magic wand یا هر ابزار selection که باهاش راحت تری- انتخاب کنی. تا از بادکنک خارج نشه :w16:

یا هم اینکه با پاک کن ، قسمت های اضافی رو پاکشون کنی. ( که فکر نمیکنم اینجا ایده ی جالبی باشه :دی)

از این آموزش هم میتونی کمک بگیری :a030:

http://www.noandishaan.com/forums/thread70104.html

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...