رفتن به مطلب

گفتگوی صمیمانه ی بچه های آی تی

poor!a

ارسال های توصیه شده

• پاسخ 426
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

سلام بچه ها من یک سوالی داشتم،

تفاوت مهندسی it و مدیریت it توی بازار کار چیه؟

چون من دیدم از مدیر it هم انتظار مهندس it (برنامه نویسی و ادمین شبکه و ...) رو دارند درحالیکه توی دروس مدیریت it اصلا این درس ها نیست.

لینک به دیدگاه

چون من دیدم از مدیر it هم انتظار مهندس it (برنامه نویسی و ادمین شبکه و ...) رو دارند درحالیکه توی دروس مدیریت it اصلا این درس ها نیست.

سلام

من مهندسی فناوری اطلاعات چند بخشی خوندم که شاخه هاش تجارت الکترونیکی؛ سیستمهای چند رسانه‌ای؛ مدیریت سیستمهای اطلاعاتی؛ امنیت اطلاعات ؛شبکه‌های کامپیوتری هست. یه سری از اول تو یه گرایش میخونن که کارشونم همون میشه.

اما زمینه ی کاری برای مهندس فناوری اطلاعات توی مبحث برنامه نویسی نیست اصلا :ws38:

برنامه نویسی توی رشته ی مهندسی کامپیوتره.

اما رشته ی مدیریت فناوری اطلاعات رو من نشنیدم تاحالا ؛ اگر توی زیر شاخه های مدیریت باشه که کلا مدیریت شغلشونه اما توی زمینه ی فناوری اطلاعات.

رشته ی مدیریت فناوری اطلاعات داریم؟

لینک به دیدگاه
سلام

من مهندسی فناوری اطلاعات چند بخشی خوندم که شاخه هاش تجارت الکترونیکی؛ سیستمهای چند رسانه‌ای؛ مدیریت سیستمهای اطلاعاتی؛ امنیت اطلاعات ؛شبکه‌های کامپیوتری هست. یه سری از اول تو یه گرایش میخونن که کارشونم همون میشه.

اما زمینه ی کاری برای مهندس فناوری اطلاعات توی مبحث برنامه نویسی نیست اصلا :ws38:

برنامه نویسی توی رشته ی مهندسی کامپیوتره.

اما رشته ی مدیریت فناوری اطلاعات رو من نشنیدم تاحالا ؛ اگر توی زیر شاخه های مدیریت باشه که کلا مدیریت شغلشونه اما توی زمینه ی فناوری اطلاعات.

رشته ی مدیریت فناوری اطلاعات داریم؟

آره توی ارشد داریم

گرایش هاش هم مثلا تجارت الکترونیکی اینا رو داره ولی زیرشاخه مدیریته

استانداردش اینه که مهندس های رایانه و مهندس های فناوری اطلاعات تحت مدیریت مدیر فناوری اطلاعات کار میکنن

ولی توی ایران این استاندارد نیستش.

لینک به دیدگاه
هر جا بحث اسپم باشه من حاضر و آماده همونجا درخدمتم:ws3:

:14k8gag:

این شما و این تاپیک ... بفرمائید. فقط عواقبش با خود شما است.

سلام دوست عزیز

مهندسی it که به ابعاد مختلف فناوری اطلاعات و هر گرایش دیگری که به آن مربوط میشود، پرداخته. مثل نرم افزار، سخت افزار، برنامه نویسی، شبکه، تجارت الکترونیک، مدیریت. دروسش هم که از ریاضی بگیرید تا فیزیک متفاوت است. در بازار کار هم از یک مهندس it بسته به تخصصش انتظار هر کدام از این موارد را دارند.

ولی در رابطه با مدیریت it فکر میکنم در آن بیشتر به مسائل اصول و مبانی مدیریت و رفتار سازمانی و کلا چگونگی سازماندهی اطلاعات با استفاده از فناوری پرداخته میشود. پس در بازار کار هم طبیعتا نمیشود انتظار یک مهندس it را از یک مدیر it داشت چون خارج از تخصصش است مگر اینکه مانند هر فرد عادی ای که امروزه خارج از رشته و تخصصش به فراگیری مهارتهای it میپردازد؛ با آن آشنا باشد.

بیشتر به نظر میرسد به دلیل ناآگاهی کارفرما باشد که از مدیریت it چنین انتظاری دارد.

لینک به دیدگاه
  • 11 ماه بعد...
  • 4 ماه بعد...
  • 2 ماه بعد...
  • 2 هفته بعد...

خوشحال ميشيم تشريف بياريد به نمايشگاه خواهرم
:w16:

افتتاحيه امروز ساعت
15 تا18
بعدازظهر ميباشد.. منتظر حضور گرمتان هستيم......(تنها امروز كه روز افتتاحيه است ساعت به اين صورته وگرنه طبق بروشو به مدت يك هفته دايره..)

يه كوچولو تابلوهاي منم هست
:w16:

def8kijhk3616xzhv5fs.jpg

لینک به دیدگاه
  • 2 هفته بعد...
  • 1 ماه بعد...
  • 1 ماه بعد...
  • 2 هفته بعد...
  • 5 ماه بعد...
  • 2 هفته بعد...
  • 4 ماه بعد...

چندتاپیکی که میتواند به عنوان مطالب خوب و مفید و روزمره مورد استفاده شما قرار گیرد:

ويژگى هاى مزاج ها انواع آنها

معالجه بيماري ها با گياهان دارويى (مطب)

توصیه های گیاه درمانی

انواع دم نوش و دم کرده مورد تأیید ائمه

لیست مواد غذایی به تفکیک طبع

خواص تمام عرقیات گیاهیو کاربردهایشان

انواع چای های گیاهی و خواص دارویشان

خوشحال میشیم به این تاپیکها سری بزنید و حتمن سوالی داشتید بپرسید... ما درخدمت تمام دوستان عزیز هستیم..(تالار کشاورزی)
:icon_gol:

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...