رفتن به مطلب

گفتگوی صمیمانه ی بچه های آی تی

poor!a

ارسال های توصیه شده

• 2 هفته بعد...
  • پاسخ 426
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

خوب بیا دوباره فعالش کنیم hanghead.gif

من تنهایی موندم اینجا چه جوری فعالیت کنم hanghead.gif

دیگه اون شور و شوق قبلی رو نداره اینجا! حسی خوبی ندارم اینجا!!:sigh:

لینک به دیدگاه
عنوان تاپیک اگر به گفتگوی صمیمانه ... یا مشابه آن که بیانگر گفتگو است، تغییر کند، بهتر کاربر را جذب میکند.

مرسی از پیشنهادتون :a030:

تغییر دادم :icon_gol:

لینک به دیدگاه
مرسی از پیشنهادتون :a030:

تغییر دادم :icon_gol:

از توجهتان سپاسگزارم.

:icon_gol:

______

امیدواریم فعالیت دوستان فناوری اطلاعات را در این تالار ببینیم بلکه اینجا یک رنگ و روئی بگیرد. :whistle:

لینک به دیدگاه
از توجهتان سپاسگزارم.

:icon_gol:

______

امیدواریم فعالیت دوستان فناوری اطلاعات را در این تالار ببینیم بلکه اینجا یک رنگ و روئی بگیرد. :whistle:

ان شاا... و به لطف دوستان :whistle:

لینک به دیدگاه

فکر میکنم برای شروع بد نباشد راجع به موضوعی تبادل نظر کنیم.

و چه موضوعی بهتر از سیستم عامل (os) !

- در حال حاضر از چه سیستم عاملی بر روی کامپیوتر خود استفاده میکنید؟ میزان رضایتتان را بگوئید.

- دوست داشتید از چه سیستم عاملی استفاده میکردید؟ چه چیزی باعث شده نظرتان را جلب کند؟ چرا از آن استفاده نمیکنید؟

+ بحث هیچ محدودیتی ندارد. اگر هر نظر دیگری در رابطه با این موضوع دارید؛ لطفا اظهار کنید.

+ دوستان رشته های دیگر هم اگر تمایل داشته باشند میتوانند شرکت کنند.

لینک به دیدگاه

خوب اول برای اونایی که رشتشون آی تی و کامپیوتر نیست و با اصطلاحات آشنایی ندارن میگم :

سیستم عامل (OS=Operation System) یک نرم افزار است که رابط میان کاربر و سخت افزار می باشد و همچنین سخت افزار ها را با هم ارتباط می دهد، در صورت نبود این سیستم عامل، کامپیوتر هیچ سودی برای شما حاصل نمی کند.

انواع سیستم عامل ها؟

همانطور که کامپیوتر ها پیشرفت کرداند در کنار آنها سیستم عامل ها هم جهش قابل توجه داشته اند در زیر لیستی از انواع سیستم عامل ها مشاهده می کنید که به صورت خاصی طبقه بندی شده اند:

GUI که مخفف Graphical User Interface می باشد، سیستم عامل با ترکیب گرافیکی و آیکن می باشد و در بیشتر موارد توسط موس کنترل می شود، ۳ سیستم عامل از نوع GUI شامل:

System 7.x

Windows 98

Windows CE

Multi-User این نوع سیستم عامل اجازه می دهد تا چندین کاربر همزمان از یک سیستم عامل استفاده کنند. ۳ نمونه از این نوع سیستم عامل ها:

Linux

Unix

Windows 2000

Multiprocessing سیستم عامل هایی که اجازه استفاده از چندین پردازنده(مثال ۲ یا ۴ پردازنده همزمان) را به کاربر می دهد. ۳ نمونه از این نوع سیستم عامل ها:

Linux

Unix

Windows 2000

Multitasking سیستم عامل هایی که به کاربر اجازه می دهد تا چندین برنامه را بر روی چندین پردازنده به طور همزمان به اجرا در بیاورند. ۲ مورد از این نوع سیستم عامل ها:

Unix

Windows 2000

Multireading سیستم عامل هایی که به کاربر اجازه می دهند تا هر قسمت از هر برنامه را به طور جداگانه بر روی یک پردازنده به اجرا در آورد که شامل سیستم عامل های زیر می باشد:

Linux

Unix

Windows 2000

لینک به دیدگاه

- من خودم در حال حاضر از محصولات Microsoft استفاده میکنم آن هم Windows 7. برای یک کاربر عادی خوب است ولی فکر میکنم دانشجویان فناوری اطلاعات با OS ای فراتر از آن باید کار کنند.

- Linux Fedora مدتی است که ذهن من را به خودش مشغول کرده است. به دلیل متن باز بودن، امنیت و تاثیر پذیری از متعصبان LInux.

لینک به دیدگاه
من هم Windows 7 دارم و ازش راضیم

Windows 8 استفاده کردین؟ چطوره؟

نه. قصد خیانت به Bill Gates به سَرم زده. :icon_pf (34):

ولی آنطور که شنیده ام مثل همیشه گرافیکی تر از 7 است.

لینک به دیدگاه
  • 2 هفته بعد...

سلام دوستان!! من از windows 8 استفاده میکنم و کار کردن تو 8رو بیشتراز 7 ترجیح میدم. هم محیطش جذابه و هم کارکردن باهاش بنظرم آسونه! بعضی ها میگن که 8 قابلیت اجرای بعضی نرم افزارها رو نداره مثل photoshop ولی من از نرم افزارهایی مثل adobe flash,photoshop.... استفاده میکنم و هیچ مشکل خاصی نداره!! من درباره linux یه اطلاعات سطحی دارم! اگه کسی استفاده میکنه میشه برام توضیح بده چطوریه؟ ممنون

لینک به دیدگاه
سلام دوستان!! من از windows 8 استفاده میکنم و کار کردن تو 8رو بیشتراز 7 ترجیح میدم. هم محیطش جذابه و هم کارکردن باهاش بنظرم آسونه! بعضی ها میگن که 8 قابلیت اجرای بعضی نرم افزارها رو نداره مثل photoshop ولی من از نرم افزارهایی مثل adobe flash,photoshop.... استفاده میکنم و هیچ مشکل خاصی نداره!! من درباره linux یه اطلاعات سطحی دارم! اگه کسی استفاده میکنه میشه برام توضیح بده چطوریه؟ ممنون

سلام!

من نیز اطلاعات لینوکسی ام سطحی است.

دوستان لینوکسی باید بیائند پاسخگو باشند.

کجایند لینوکسی های بی ادعا! :w000:

سلام منم مجتبی هستم:ws3:

ویندوزمم مث اینه:ws3:

win98.png

سلام!

به به خیلی هم نوستالوژیک!

لینک به دیدگاه
به چه عجب من اینجارو یکم شلوغ میبینم :ws3:

باعثِ افتخارِ این شلوغی :w16:

ما هم دوست دار شلوغی و تجمع هستیم. :5c6ipag2mnshmsf5ju3

امید داریم دوستان چشمشان به این تاپیک بخورد و دستی به اسپم ببرند و دور همی خوش باشند. :ws3:

لینک به دیدگاه
ما هم دوست دار شلوغی و تجمع هستیم. :5c6ipag2mnshmsf5ju3

امید داریم دوستان چشمشان به این تاپیک بخورد و دستی به اسپم ببرند و دور همی خوش باشند. :ws3:

ان شااله :ws3:

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...