رفتن به مطلب

بهترین گرایش تخصصی ساخت و تولید در ایران؟

hamidbala

ارسال های توصیه شده

سلام به ساخت و تولید های گرام!:texc5lhcbtrocnmvtp8

یک سوال داشتم!

به نظر شما بهترین تخصص رشته ساخت و تولید تو ایران چی می تونه باشه؟!

طراحی نرم افزار

قالبسازی

ریخته گری

جوشکاری

برنامه نویسی cnc

تعمیر و نصب

ماشین کاری

و

.

.

.

.

ممنون میشم نظرتون رو بگید!!!!!!!!!!!:a030:

لینک به دیدگاه
سلام به ساخت و تولید های گرام!:texc5lhcbtrocnmvtp8

یک سوال داشتم!

به نظر شما بهترین تخصص رشته ساخت و تولید تو ایران چی می تونه باشه؟!

طراحی نرم افزار

قالبسازی

ریخته گری

جوشکاری

برنامه نویسی cnc

تعمیر و نصب

ماشین کاری

و

.

.

.

.

ممنون میشم نظرتون رو بگید!!!!!!!!!!!:a030:

تو ایران به نظر من (قالب سازی) تخصصیه که رو بورسه!:girl_yes2:

لینک به دیدگاه
مثلا!

اگر ماشین ابزاری ..روش تولید مخصوص و نانو کار کن

اگر نقشه کشی رو نقشه کشی مسلط شو و تحلیل هم کار کن

اگر قالبسازی رو قالبسازی دقیق کار کن

اگر به هیچ کدوم علاقه نداری رو هیدرولیک و پنوماتیک و plc کار کن

دوست داری رو رباتبک کار کن .. اینا همش از دروس تخصصی ساخت و تولید هستند

لینک به دیدگاه
ولی در حال حاضر قالبسازی حرف اول میزنه مهندس!:ws37:

قالبسازی بلی خوبه ولی متاسفانه در ایران قالبسازی بیشتر تجربی کار میشه تا مهندسی چون اکثر دانشگا هها امکانات قالبسازی رو ندارند ..قالبسازی در پلاستیک و مواد شیمیایی و مواد حساس یکی از کاربردهای به روز صنعت هست ولی در ایران بیشتر وارداتی هستش ..

اما باید عرض کنمشما ایران تعداد خیلی کم انگشت شمار استاد واقعی قالبساز در دانشگاه ها پیدا می کنید خیلی کم هستند همشون در صنعت برای خودشون مشغولند

لینک به دیدگاه
قالبسازی بلی خوبه ولی متاسفانه در ایران قالبسازی بیشتر تجربی کار میشه تا مهندسی چون اکثر دانشگا هها امکانات قالبسازی رو ندارند ..قالبسازی در پلاستیک و مواد شیمیایی و مواد حساس یکی از کاربردهای به روز صنعت هست ولی در ایران بیشتر وارداتی هستش ..

اما باید عرض کنمشما ایران تعداد خیلی کم انگشت شمار استاد واقعی قالبساز در دانشگاه ها پیدا می کنید خیلی کم هستند همشون در صنعت برای خودشون مشغولند

بله بله!:girl_yes2:

لینک به دیدگاه

ساخت و تولید.....

ب دریایی گرفتارم ک موجش عالمی داره .:ws3:

ب نظرم، هر تخصصی رو ک بهش علاقه داری و باعث می شه هر روز صب با نشاط و انگیزه ( به خاطر انجام اون کار پاشی رو انتخاب کن ) در حد لیسانس اصلا نمی خواد نگران مسایل تئوری ش باشی. برو تو کارش، چون زمینه هاش هست. راه می یوفتی.

خوب ممکنه زیادی ایده الیسم ب نظر بیاد اما، واقعیت همینه بعد از چند ماه(که هر کاری داشته باشی برات جالبه ) دیگه روزمرگی می یاد سراغت و بعدش .....

اگه می خوای همیشه مخت جوون بمونه . همیشه باید دنبال یادگیری باشی. پس باید دنبال کاری بری ک بهش علاقه داشته تا بتونی بعد اون چند ماه ک اطلاعات محیط کاری جدید تو رو اشباع کرد؛ خودت دنبالش بیفته و اطلاعات بیشتر و جدید تر از اون کار پیدا کنی. مسلما کسی هم ک ب روز باشه، موفق تر ه .

شاد و سلامت باشی.

:icon_gol:

لینک به دیدگاه

عجب تشکر دوستان قبول دارم کاری که بری توش راه می افتی!@

اما می خواستم بدونم که کدوم تخصص بیشتر رو بورسه!

مثل قالبسازی که رفیقمون اشاره کردند!

بازم ممنون!:icon_pf (34):

لینک به دیدگاه
  • 1 ماه بعد...

نیاز امروز بیشتر رو تزریق پلاستیک(البته قالبش) و طراحی سیتم های هیدرولیک نیوماتیکه

ولی باز بنا به جمله معروف" حتی اگر در راه درست هم آهسته قدم بردارید شما را له میکنند" مهم تخصص لازمه

در هر زمینه ای که باشه:texc5lhcbtrocnmvtp8

لینک به دیدگاه

باسلام خدمت همه دوستان ساخت و تولیدی!!

من هم یه مدت تو انتخاب یه گرایش خوب از بین گرایش های رشته ساخت مونده بودم...

کلی تحقیق کردم...

رشته کاردانی خودم نقشه کشی بود،و خیلی هم بهش علاقه دارم برا همون کارشناسی هم به همین رشته رفتم...

ولی سمت علاقه ام رفتم و نه داده هایی که از تحقیق در مورد گرایش ها بدست آوردم

اساتید میگفتن ماشی ابزار تو ایران از همه کاربردی تره

و اکثرا این گرایش رو معرفی میکردن...

از کسایی هم که تو مقطع ارشد میخوندن پرسیدم اونا رشته خودشونو بهتر میدونستن

به نظر من تو هر رشته ای باشی میتونی موفق باشی اگر تلاش و علاقه ات همسو باشند!!

لینک به دیدگاه
amin 202 مهمان
نیاز امروز بیشتر رو تزریق پلاستیک(البته قالبش) و طراحی سیتم های هیدرولیک نیوماتیکه

ولی باز بنا به جمله معروف" حتی اگر در راه درست هم آهسته قدم بردارید شما را له میکنند" مهم تخصص لازمه

در هر زمینه ای که باشه:texc5lhcbtrocnmvtp8

نیاز هر تولیدی تو ایران (از اون بزرگاش بگیر تا این کوچول موچولو هاش) شخصیست آچار فرانسه که از ایرادات دستگاه تراش گرفته تا پیچیده ترین تحلیل های حرارتی سر در بیاره! :icon_pf (34):

هیچ ربطی هم به رشته ی تحصیلیتون نداره... :ws37:

لینک به دیدگاه
نیاز هر تولیدی تو ایران (از اون بزرگاش بگیر تا این کوچول موچولو هاش) شخصیست آچار فرانسه که از ایرادات دستگاه تراش گرفته تا پیچیده ترین تحلیل های حرارتی سر در بیاره! :icon_pf (34):

هیچ ربطی هم به رشته ی تحصیلیتون نداره... :ws37:

همین باوره که تو نمایشگاه خودرو مهندس ایدم به ما گفت "خیلی عذر میخوام ولی ساخت تولید تو ایران حمال با سواده"....دانسته های ما به وسعت اقیانوس ولی به عمق یک سانتی متره....با این روند به جایی نمیرسیم

نه عزیز دلم تو کل ایران الان مهندس طراح سیستم های هیدرولیکی انگشت شماره و در نتیجه تعمیرکار این سیستم ها رو نداریم

تخصص باید عمیق باشه و اکثر مصاحبه هایی رو که دیدم همگی شاخص ببودن در زمینه خاصی رو مد نظر دارن نه آچار فرانسه بود رو:texc5lhcbtrocnmvtp8

لینک به دیدگاه

دوستان عزیز این زمینه هایی که مطرح کردین مربوط به دوستان کاردانی ساخت و تولید میشه نه کارشناسی مهندسی مکانیک گرایش ساخت و تولید. واین دوتا حتی اگه کاردانی به کارشناسی هم خونده باشه خیلی فرق میکنن و این زمینه ها نه در کارشناسی پیوسته مکانیک هست نه در زمینه های تخصصی کارشناسی ارشد.

لینک به دیدگاه

من با سهیل عزیز بیشتر موافقم تو ایران هیچ کار تخصصی در مهندسی مکانیک به خصوص ساخت و تولید انجام نمی شه ولی از شما تخصص می خوان

حالا انیکه تخصص رو از کجا بیاریم خودش یک سوال بزرگه ؟ از دانشگاه که نمی شه !!!

ولی تخصص در زمینه های مثل قالب سازی ، تحلیلی حرارتی قالب و کشش مفتول ، هیدرولیک و پنوماتیک .... اگر تخصص کافی با خیلی در امد خوبی داره

ولی به نظر من علاقه مهمترین عامله ، اگر علاقه نباشه در هیچ رشته ایی به جایی که مد نظرت هست نمی رسی

لینک به دیدگاه
  • 7 ماه بعد...
  • 1 ماه بعد...

:banel_smiley_4:

ساخت و تولید.....

ب دریایی گرفتارم ک موجش عالمی داره .:ws3:

ب نظرم، هر تخصصی رو ک بهش علاقه داری و باعث می شه هر روز صب با نشاط و انگیزه ( به خاطر انجام اون کار پاشی رو انتخاب کن ) در حد لیسانس اصلا نمی خواد نگران مسایل تئوری ش باشی. برو تو کارش، چون زمینه هاش هست. راه می یوفتی.

خوب ممکنه زیادی ایده الیسم ب نظر بیاد اما، واقعیت همینه بعد از چند ماه(که هر کاری داشته باشی برات جالبه ) دیگه روزمرگی می یاد سراغت و بعدش .....

اگه می خوای همیشه مخت جوون بمونه . همیشه باید دنبال یادگیری باشی. پس باید دنبال کاری بری ک بهش علاقه داشته تا بتونی بعد اون چند ماه ک اطلاعات محیط کاری جدید تو رو اشباع کرد؛ خودت دنبالش بیفته و اطلاعات بیشتر و جدید تر از اون کار پیدا کنی. مسلما کسی هم ک ب روز باشه، موفق تر ه .

شاد و سلامت باشی.

:icon_gol:

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...