رفتن به مطلب

ارسال های توصیه شده

ادامش کجاست؟

ادامه چی؟:ws38:

لطفا اگه سوالی پرسیدید و پاسخی داده نشده مجدد بپرسید

چون ممکنه توی پستهایی که داده شده ،دیده نشه

حتما ،اگه در توانم باشه و بدونم،پاسخ شما رو هم میدم

مطمین باشید اگه پاسخ ندادم سهو بوده:a030:

لینک به دیدگاه
  • 1 ماه بعد...

سلام من ضبط پراید فابریکشو دارم عوض میکنم با یه ضبط پایونیر.

ضبط پراید رو در آوردم دو تا سوکت پشت ضبط خورده بود که در آوردم. حالا ضبط پایونیر یه سوکت میخوره و شکل سوکت فرق داره یا اون دو تا. میخواستم راهنماییم کنید چطور باید ضبط رو وصل کنم

ممنون

لینک به دیدگاه

سلام،

پیمان گرامی تشکر از شما برای ارائه اطلاعات مفید

من پخش ماشینم (پراید) رو خودم عوض کردم طبق سیم بندی پخش قبلی، ولی یه مشکلی که تو قبلی وجود داشت این بود که هر دو رو گویا مستقیم به برق باطری وصل کرده بود. من هم همین کار رو کردم چون نمی تونستم سیم برق سوئیچ رو پیدا کنم.

حالا سوالم این بود که چطور سیم برق سوئیچ خودرو رو تشخیص بدم؟ حتما باید مولتی متر داشته باشم؟

ماشین من اون چند تا سوکتی هم که شما فرمودید رو نداشت یا من نتونستم تشخیص بدم، یه تعداد زیادی رشته سیم بود که همه تو یه کابل واحد بود. البته یه رشته سیم سفید رنگ با خط قرمز هم داره که سرش آزاده.

ممنون

لینک به دیدگاه
  • 2 هفته بعد...

سلام من پخش سونی برای پراید مدل 85 گرفتم

2 دسته سیم های 4 تایی بود که بلندگوها رو نصب کردم بهشون

3 تا سیم بود که یکی مشکی و یکی هم سبز با خط زرد یا بر عکس یادم نیست و یکی هم قرمز با خط سفید با اهم قرمز سفید رو گرفتم هیچی ولتاژی نداشت همین جوری ولش کردم و سیم مشکی بدنه و سیم زرد پخش ماشین رو به سیم سبز با خط سبز وصل کردم

یک سیم تکی قرمز سفید هم بود اون رو هم به سیم قرمز ضبط وصلش کردم

آیا درست وصل شده ؟ ضبط کار میکنه اما ولوم رو وقتی زیاد میکنم ضبط خاموش روشن میشه به عبارتی ریست میشه ممنون میشم راهنمایی فرمائید

لینک به دیدگاه
سلام من پخش سونی برای پراید مدل 85 گرفتم

2 دسته سیم های 4 تایی بود که بلندگوها رو نصب کردم بهشون

3 تا سیم بود که یکی مشکی و یکی هم سبز با خط زرد یا بر عکس یادم نیست و یکی هم قرمز با خط سفید با اهم قرمز سفید رو گرفتم هیچی ولتاژی نداشت همین جوری ولش کردم و سیم مشکی بدنه و سیم زرد پخش ماشین رو به سیم سبز با خط سبز وصل کردم

یک سیم تکی قرمز سفید هم بود اون رو هم به سیم قرمز ضبط وصلش کردم

آیا درست وصل شده ؟ ضبط کار میکنه اما ولوم رو وقتی زیاد میکنم ضبط خاموش روشن میشه به عبارتی ریست میشه ممنون میشم راهنمایی فرمائید

خوب از اونجائیکه کسی راهنمایی نکرد و فکر کردم دوستان دیگری این مشکل رو دارند باید عرض کنم من اشتباهی نصب کرده بودم با استفاده از یک ولت متر فهمیدم سیم قرمز سیم کشی ماشین همون برق مستقیم هستش پس سیم زرد رنگ ضبط رو به سیم قرمز وصل کردم و سیم قرمز ضبط رو نیز به سیم سبز با خط قرمز وصل کردم که با سویچ باز میشه یه تجربه هم پیدا کردم اینکه وقتی ضبط کار میکرد ساعت ماشین کم رنگ میشد و گاهاً میپرید اشکال از اکسیده شدن محل قرار گیری فیوز بود که با تمیز کردن مشکل بر طرف شد

لینک به دیدگاه
سلام،

پیمان گرامی تشکر از شما برای ارائه اطلاعات مفید

من پخش ماشینم (پراید) رو خودم عوض کردم طبق سیم بندی پخش قبلی، ولی یه مشکلی که تو قبلی وجود داشت این بود که هر دو رو گویا مستقیم به برق باطری وصل کرده بود. من هم همین کار رو کردم چون نمی تونستم سیم برق سوئیچ رو پیدا کنم.

حالا سوالم این بود که چطور سیم برق سوئیچ خودرو رو تشخیص بدم؟ حتما باید مولتی متر داشته باشم؟

ماشین من اون چند تا سوکتی هم که شما فرمودید رو نداشت یا من نتونستم تشخیص بدم، یه تعداد زیادی رشته سیم بود که همه تو یه کابل واحد بود. البته یه رشته سیم سفید رنگ با خط قرمز هم داره که سرش آزاده.

ممنون

سَلام

شَرمَنده دیر پاسُخ دادم

بِهتَرین وَسیله مولتی مِتر هَست

اگه نبود با یک لامپِ 12 وُلتی هِم میشه ، یک سَرِشُ به بِدَنه و سَرِ دیگه شو به سیمی که میخوای امتحان کنی بِگذار

کُدوم سیمها رو میفرمایید؟

• :ws52:

پراید مَعمولا چهارتا سوکِت داره ،غیراز یکی دومدل که سوکت پژویی داشت که دوسوکت داشت، بَقیه ش چهارتا سوکِت داره،دو سوکتِ چهارتاسیمه ،یک سوکتِ سه سیمه و یه سیمِ تک سیمی

لینک به دیدگاه
  • 2 هفته بعد...

سلام خسته نباشید.من پارسال پراید 131 گرفتم.تو برگه نوشته بود بدون ضبط صوت تحویل داده شد البته هزینه اونو بهم پس دادن.نمیدونستم چرا ؟ داداشم یک ضبط مارشال 1824 برای من خرید که فقط یو اس بی میخوره.

رفتم درب ضبط صوت در داشبورد باز کردم داخلش دو تا سوکت دیدم یک سوکت 8 سیمی و یک سوکت 4 سیمی.با بررسی متوجه شدم که سوکت 4 سیمی برقی هست که شامل آبی ، قرمز ، زرد و مشکی.نمیدونستم که تبدیل هایی در بازار موجود هستند که میشه به سوکت وصل کرد تا از کوتاه بودن سیم شاکی نشیم.ولی من فقط سیم سوکت 4 سیمی بریدم و همه آنها رو به سیم سوکت مربوط به ضبط ( خود ضبط یک سوکت نری داشت که می خورد به پشت پنل ضبط که سوکت آن مادگی هست)

حالا دیدم که با سوئیچ ماشین روشن کردم دیدم که صفحه ال سی دی فقط آبی روشن میشه چیزی که عدد نشون بده نبود. در نتیجه فکر کردم خرابه بردم نمایندگی مارشال و بهم گفت سالم هست و اشکال از سیم بندی ماشین هست.برگشتم و دوباره چک کردم.سیم قرمز و زرد خروچی از ضبط باهم مستقیم فقط به سیم زرد ماشین وصل کردم دیدگ روشن شد ولی وقتی سوئیچ خاموش کردم باز هم روشن بود.این نشون میداد که سیم زرد برق دائمی داره.حالا رفتم یکی از نمایندگی الکترونیکی ساپیا بهم گفت که سیم قرمز خروجی در داشبورد برق نمیده و وظیفه نداریم درستش کنیم( البته فیوز ها چک کرد دید که همششون سالم هستن ) .حالا من باهاش ور رفتم دیدم که اگر سوئیچ ماشین خاموش باشه سیم زرد به سیم قرمز ( مربوط به خود داخل داشبورد) وصل کنم پنل کامیپوتر داشبورد ( اسمش نمیدونم ولی میدونین وقتی شب میشه باید چراغ روشن ماشین روشن کنم ) روشن میشه!

تازه فهمیدم که چرا اینا ماشین رو بدون ضبط به من تحویل دادن.یک جا اشکالی تو سیم بندی هست ولی فعلا دست نمیزنم.حالا من چک کردم امکان هست که از قسمت استارتر سیگاری ، برق کشید ؟ نمیدونم آیا اینا چند آمپری هستن.چک کردم وقتی سوئیچ ماشین میزنی ولی موتور روشن نکنی ، گرم کن سیگاری هم فعال هست یعنی برق داره.با خاموش کردن کامل ، گرم کن سیگاری هم غیر فعال میشه.

راهی هست برای حل مسئله ؟

لینک به دیدگاه

خوب دوستان اون پست بالا دوباره بخونید.آیا میتونم از فندک سیگاری استفاده کنم یا خیر؟ آمپر بالای اون مشکلی برای ضبط ایجاد نمی کنه؟ تا الان من به ماشین دست نزده ام.

ویرایش جدید :

امروز عصر ریسک کردم که از فندک سیگاری یک سیم برق بکشم برای سیم قرمز.تمامی موارد درست درآمد و ضبط هم صدا را پخش کرد.فقط مونده آنتن تست کنم که اونم بی خیال شدم.چون اهل گوش دادن به رادیو نیستم ! دیدم که آمپر مورد نیاز برای فندک سیگاری 15 آمپر بود و صدای ضبط تا آخر بردم و چراغ ماشین هم روشن کردم تا چک کنم آیا آمپر زیاد کشیده میشه یا نه و دیدم که چراغ ها بدون هیچ گونه تغییر در شدت روشنایی در وضعیت عادی قرار داره.این نشون میده که مشکلی پیش نمیاد.

لینک به دیدگاه
خوب دوستان اون پست بالا دوباره بخونید.آیا میتونم از فندک سیگاری استفاده کنم یا خیر؟ آمپر بالای اون مشکلی برای ضبط ایجاد نمی کنه؟ تا الان من به ماشین دست نزده ام.

ویرایش جدید :

امروز عصر ریسک کردم که از فندک سیگاری یک سیم برق بکشم برای سیم قرمز.تمامی موارد درست درآمد و ضبط هم صدا را پخش کرد.فقط مونده آنتن تست کنم که اونم بی خیال شدم.چون اهل گوش دادن به رادیو نیستم ! دیدم که آمپر مورد نیاز برای فندک سیگاری 15 آمپر بود و صدای ضبط تا آخر بردم و چراغ ماشین هم روشن کردم تا چک کنم آیا آمپر زیاد کشیده میشه یا نه و دیدم که چراغ ها بدون هیچ گونه تغییر در شدت روشنایی در وضعیت عادی قرار داره.این نشون میده که مشکلی پیش نمیاد.

دوست عزیز نگران آمپر بالای فنذکی نباش...ضبط هر چقدر لازم داشته باشه آمپر میکشه...نه بیشتر

اگر فندک ماشینت با سوییچ قطع و وصل میشه همون acc هستوووسیم قرمز رو وصل کن بهش

لینک به دیدگاه

19_15142947159481.gif

سلام آقا پیام....این ضیط فابریک هیوندا هست....می خوام ببنذمش رو پیکان

برا روز پدر کادو می خوام بذم

به نظرت سوکتش گیرم میاد؟؟؟

من شیراز هستم...جایی سراغ داری اینجا

سیم بندی هاش راحته..با خوندن پست اولتون همه چیزش دستم اومذ

فقط مشکلم اتصال پنل یو اس بی هست......یو اس بی رو چطور ببندم؟؟؟

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.

این هم عکس از پشت پخش

یه سوال دیگه

اون میله بلنده چیه؟؟همون سیاهه؟؟؟

اگر از این پخش اطلاعاتی داری ممنون میشم در اختیارم بزاری...خیلی از چیاش رو که تو جدول نوشته نمیدونم اصلا چیه...اگر ممکنه یه توضیح فارسی بده

راستی به نظرت این پخش کنترل هم داره؟؟؟

لینک به دیدگاه
19_15142947159481.gif

سلام آقا پیام....این ضیط فابریک هیوندا هست....می خوام ببنذمش رو پیکان

برا روز پدر کادو می خوام بذم

به نظرت سوکتش گیرم میاد؟؟؟

من شیراز هستم...جایی سراغ داری اینجا

سیم بندی هاش راحته..با خوندن پست اولتون همه چیزش دستم اومذ

فقط مشکلم اتصال پنل یو اس بی هست......یو اس بی رو چطور ببندم؟؟؟

این هم عکس از پشت پخش

یه سوال دیگه

اون میله بلنده چیه؟؟همون سیاهه؟؟؟

اگر از این پخش اطلاعاتی داری ممنون میشم در اختیارم بزاری...خیلی از چیاش رو که تو جدول نوشته نمیدونم اصلا چیه...اگر ممکنه یه توضیح فارسی بده

راستی به نظرت این پخش کنترل هم داره؟؟؟

سلام

کوچیک شُما پیمان هَستَم نه پیام:ws3:

اولا بگو کُجای پیکان میخوای نَصب کُنی:w58:؟

اون میله مشکیه ضربه گیر هست ،چیز خاصی نیست

لینک به دیدگاه

سوکت B رو درست متوجه نمیشم

اگر ممکنه برام توضیحش بدید که هر کدوم چیه. ..مخصوصا usb. ...که کدوم برقه و کدوم دیتا

TMU و can high چیه?

Mic B/T چیه? ?

می خوام بزارمش زیر فرمون سمت چپ

Sent from my ZP980+ using Tapatalk

لینک به دیدگاه
آقا کسی نبود کمک ما کنه؟؟

درود...

متاسفانه آقا پیمان یه مقدار گرفتارن بر همین فرصت نمیکنن زود به زود بیان....

ایشالا که زود بیان و کمکتون کنن...

:a030:

لینک به دیدگاه
  • 2 ماه بعد...
  • 4 هفته بعد...
سوکت B رو درست متوجه نمیشم

اگر ممکنه برام توضیحش بدید که هر کدوم چیه. ..مخصوصا usb. ...که کدوم برقه و کدوم دیتا

TMU و can high چیه?

Mic B/T چیه? ?

می خوام بزارمش زیر فرمون سمت چپ

Sent from my ZP980+ using Tapatalk

سلام

ببخشید دیر جواب میدم

بیشتر این آپشنها معمولا استفاده نمیشه و من هم اطلاعی ندارم

اما اون Mic B/T قطعا مال بلوتوث هست که میتونید از اون طریق و با اتصال یک دستگاه بلوتوث به ضبط از امکان بلوتوث دستگاه اسفاده کنید برای مکالمه و پخش موزیک:a030:

با سلام

ایا امکان داره گوشی رو توسط جک 3.5 میلیمتری به صورت مستقیم به سیم های ماشین وصل کنیم (بدون وجود رادیو)

اگه پخش ماشین جک AUX داشته باشه بله امکان داره

لینک به دیدگاه
  • 5 ماه بعد...
آقا چرامردموسرکار میذارید؟؟!! این عکسی که گفتیددرمورد آموزش مدار سیم کشی ظبط ماشین به بلندگوه پس کو؟؟؟100 بارسایتو زیرورو کردم

:ws52:

منظورتون کدوم عکسه؟

لینک به دیدگاه
  • 3 هفته بعد...

با سلام و خسته نباشید به همه دوستان. من یه هوندا آکورد مدل 2008 دارم که به تازگی نور صفحه کلید ضبط قطع شده و این در صورتی هستش که ضبط کاملأ درست کار میکنه ولی کلیدها هیچ نوری ندارند و این مشگل هم کار کردن با خود ضبط رو تو شب سخت میکنه و مهمتر اینکه داخل ماشین اون جلوه قشنگشو از دست داده. ضمنأ باید عرض کنم که سیستم صوتی ماشین فابریک خودش هست. ممنون میشم اگه راهنماییم کنید

لینک به دیدگاه

با سلام و خسته نباشید به همه دوستان. من یه هوندا آکورد مدل 2008 دارم که به تازگی نور صفحه کلید ضبط قطع شده و این در صورتی هستش که ضبط کاملأ درست کار میکنه ولی کلیدها هیچ نوری ندارند و این مشگل هم کار کردن با خود ضبط رو تو شب سخت میکنه و مهمتر اینکه داخل ماشین اون جلوه قشنگشو از دست داده. ضمنأ باید عرض کنم که سیستم صوتی ماشین فابریک خودش هست. ممنون میشم اگه راهنماییم کنید

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...