رفتن به مطلب

ي پيشنهاد...

ارسال های توصیه شده

* v e n o o s * مهمان
سه یعدی کردن...طراحی نما...طراحی داخلی و رندرینگ....چیز کمی نیستا....

به نظر من پلان داده بشه و بقیه ی کارهاش رو ما انجام بدیم. همونی که mehdi-82 گفتن :w16:

اگر بخوایم پلان رو خودمون طراحی کنیم این مسابقه 1 سال یه بار هم برگذار نمی شه...:icon_pf (34):

نه؛ طراحی پلان که نمیخوایم باشه ؛ فقط قسمت مدلینگشه ؛:w16:

حالا موندیم که مدلینگ واسه یه پلان باشه یا طرح ساده که بهمراه خلاقیت باشه :ws52:

کار یکم سخت نمیشه؟:ws38:

به قول مهناز 4 تا کارِ رو باید انجام بدیم که هر کدومشم کلی وقت میبره

به نظرم قسمت خلاقیت رو برای طراحی های مدلینگی که انجام میدادیم مثه آباژور و مبلمانی که قبلا برگزار شد داشته باشیم بهتره:w16:

خب ؛ سه بعدی کردن که خیلی وقت نمیگیره ؛بعد متریال دادنه و رندر

اگه موافق باشین؛ یکی در میان باشه ؛1- مدلینگ بر اساس پلان 2- مدلینگ یه طرح(میز و...) بر اساس خلاقیت؛:ws3:

چطوره دوستان ، خوبه؟ شرکت میکنین دیگه ؟ یه وقت اوکی ندین موقع مسابقه نرسین :ws3:

لینک به دیدگاه
  • پاسخ 58
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

اگه موافق باشین؛ یکی در میان باشه ؛1- مدلینگ بر اساس پلان 2- مدلینگ یه طرح(میز و...) بر اساس خلاقیت؛:ws3:

چطوره دوستان ، خوبه؟ شرکت میکنین دیگه ؟ یه وقت اوکی ندین موقع مسابقه نرسین :ws3:

به نظر من این بهتره

یعنی دو تا مسابقه میشه یکی که طراحی خلاقانه س که قبلا دو دوره برگزار شده طراحی های کوچیک مثل میز و صندلی و اینا

یکی هم مدلینگ از رو پلان

یک در میون هم خوبه

لینک به دیدگاه
نه؛ طراحی پلان که نمیخوایم باشه ؛ فقط قسمت مدلینگشه ؛:w16:

حالا موندیم که مدلینگ واسه یه پلان باشه یا طرح ساده که بهمراه خلاقیت باشه :ws52:

موافقم اینطوری بهتره :a030:

لینک به دیدگاه
* v e n o o s * مهمان
به خدا دارید سخت می گیرید.....:sigh:

جالا یه دوره برگزار می کنیم هر کی هر کاری خواست بکنه دیگه....

این مسابقه تو کافه دیزاین هم هست....

اول آبان برگزار میشه؛ 4 روز قبلش هم تاپیک اطلاعیش رو میدیم ؛دور اول با پلان شروع میکنیم ؛دور بعد با مدلینگ به صورت خلاقیت تو طرح:a030:

به نظر من این بهتره

یعنی دو تا مسابقه میشه یکی که طراحی خلاقانه س که قبلا دو دوره برگزار شده طراحی های کوچیک مثل میز و صندلی و اینا

یکی هم مدلینگ از رو پلان

یک در میون هم خوبه

باشه عزیزم :w16:

موافقم اینطوری بهتره :a030:

اوکی گلم؛ :girl_yes2:

قراره دور اول از رو پلان باشه ؛پس اگه کسی پلان خوب و مناسب داره ؛(راحت باشه برا دور اول) رو بفرسته برام؛:a030:

راستی طراحی نما باشه یا فقط سه بعدی و متریال دادن اینا ؟:ws52:

لینک به دیدگاه

اوکی گلم؛ :girl_yes2:

قراره دور اول از رو پلان باشه ؛پس اگه کسی پلان خوب و مناسب داره ؛(راحت باشه برا دور اول) رو بفرسته برام؛:a030:

راستی طراحی نما باشه یا فقط سه بعدی و متریال دادن اینا ؟:ws52:

خیلی خوبه ! hapydancsmil.gif

من چند تا پلان دارم فکر میکنم خوب باشن واست میفرستم:a030:فکر کنم طراحی نما به همراه سه بعدی و متریال باشه خوبه.

ولی بازم بقیه نظراتشون بگن :icon_redface::icon_gol:

لینک به دیدگاه

دوستان خوبم فکر کنم پست من رو خوب مطالعه نکردید !!!!:ws38:

من گفتم از روی پلان, اما گفتم یه پلان خاص, مثل فرودگاه, فروشگاه (منظورم در حد هایپرمارکت بود) یا آپارتمان خاص (کلا یه سازه خاص) منظورم این نبوده که مثلا یه آپارتمان 4طبقه 4واحد رو یکی بگیره سه بعدی کنه.

دلیل دیگه ای هم که این طرح رو پیشنهاد دادم اینه : دوستان من, وقتی میرید سرکار خیلی از موارد شروع کار, کسی طراحی رو دست شما نمیده, معمولا باید کلی طرح خودجوش و درست بزنید تا کم کم روتون حساب کنن, اول کار معمولا به کارمندان گفته میشه که روی طرح هایی کار کنند که پلان مال شرکته و ... یا از روی اسکیس پلان رو دربیارن.

این پیشنهاد میتونه کمکی باشه برای راه افتادن دست دوستان در کار

در ضمن اینکه خلاقیت هم جای خودش رو داره

نمای ساختمون, دکوراسیون و تزئینات داخلی و ... اینها رو میشه به عنوان یه گزینه قرار داد برای مسابقه, و حتی امتیاز جداگانه هم براش در نظر گرفت.

یه مطلب دیگه, سه بعدی کردن کار همچین راحتی نیست, چون اکثر طرح هایی که مشاورها ارائه میدن بسیار بد کار شده. خط ها روی همدیگه هستن, و کلی ایراد دیگه. بارها شده که وقتی من کار 3D رو انچام دادم دوباره به صورت فایل سه بعدی CAD خروجی گرفتم, و به مشاور محترم تحویل دادم که بتونند روش کار کنند.:w58::banel_smiley_4:

لینک به دیدگاه

یه مورد دیگه هم که میخوام پیشنهادم بدم اینه:

بیاید به صورت گروهی روی یه پروژه کار کنیم.

مثلا همون فروشگاه, یکی مسئول طراحی بخش کودکان بشه, یکی مسئول طراحی بخش پارکینگ بشه, یکی مسئول طراحی لنداسکیپ بشه و الی آخر ...

برای هر پروژه در این سطح هم یه زمان (مثلا 3 ماهه یا 1 ماهه بستگی به تعداد اعضای تیمها داره) مناسب در نظر گرفت.

اینطوری هم کار گروهی مون قوی میشه, هم کم کم اینجا هم مثل اروپا, کار گروهی از راه دور هم جا می افته!

بعد از یه مدت هم که بچه ها با همدیگه جور شدن, و تیمها یک شکل خوب و منسجم به خودشون گرفت, میشه حتی پروژه گرفت و پروژه ها رو اینطوری انجام داد.

لینک به دیدگاه
* v e n o o s * مهمان
یه مورد دیگه هم که میخوام پیشنهادم بدم اینه:

بیاید به صورت گروهی روی یه پروژه کار کنیم.

مثلا همون فروشگاه, یکی مسئول طراحی بخش کودکان بشه, یکی مسئول طراحی بخش پارکینگ بشه, یکی مسئول طراحی لنداسکیپ بشه و الی آخر ...

برای هر پروژه در این سطح هم یه زمان (مثلا 3 ماهه یا 1 ماهه بستگی به تعداد اعضای تیمها داره) مناسب در نظر گرفت.

اینطوری هم کار گروهی مون قوی میشه, هم کم کم اینجا هم مثل اروپا, کار گروهی از راه دور هم جا می افته!

بعد از یه مدت هم که بچه ها با همدیگه جور شدن, و تیمها یک شکل خوب و منسجم به خودشون گرفت, میشه حتی پروژه گرفت و پروژه ها رو اینطوری انجام داد.

خیلی پیشنهادای خوبی داری؛ خیلییی؛ ولی اگه شدنی باشه عالیه ؛:icon_gol:

اما دانشجوی معماری اینقدر غرق تو پروژه ها و درسای دانشگاه هستش که وقتی میاد نت کمتر علاقه نشون میده برا انجام چنین کارایی؛ بیشتر تو کارای سبک و مسابقات سبک شرکت میکنه

اگه من میگم طرح راحت باشه ؛ دلیلش اینه که همچین مسابقاتی قبلا باطراحی آباژورو... بود که بچه ها میگفتن وقت نمیکنن و ...:icon_redface:

حالا فکرشو کنین ؛ سه بعدی کردن فرودگاه و طراحیش و اینا ؛ برا کسایی که اینکارو تو یه ترم انجام میدن چطور میتونه باشه؛

حالا باز من خیلی دوست دارم این کار بشه چون واقعا تا وقتی همچین کارایی انجام ندیم نمیتونیم عیب کارمونو بفهمیم ؛

نمیدونم واقعا ؛ دوستان زیادی تو تالار معماری هستن ؛ فعلا که تعداد کمیشون این پیشنهاد رو دیدن؛ پیشنهاد میکنم همه ببینن و نظرشون رو بگن تا نتیجه زودتر اعلام بشه ؛ پس اگه میشه به دوستاتون این تاپیک رو معرفی کنید و بخواید نظرشونو بگن:icon_gol:

واسه اون پیشنهاد کار هم خوبه، هر کمکی از دستم بر بیاد در خدمتم:w16:

لینک به دیدگاه

منم خیلی دوست دارم این کار رو انجام بدم....

اما همونجور که ونوس گفت الان همه کلاسا شروع شدن و ممکنه زیاد استقبال کننده نداشته باشیم...خودِ من از یونی که میرسم جنازم:ws3:

اما موافقم که این کارو انجام بدم...حالا نه به دیدِ یک مسابقه، بلکه به دیدِ اینکه یه تمرین هست و میخوام انجام دادنشو یاد بگیرمو ایرادام برطرف بشه:w16:

لینک به دیدگاه

منم با تمام پیشنهادات موافقم

ولی به قول مینا الان دانشگاه شروع شده و از صبح تا شب دانشگاه هستیم و وقتی میرسیم خونه خسته ایم :hanghead: یا اینقدر کارای دانشگاه زیاده که وقت نمیشه .

پیشنهاد مهدی جان خیلی عالیه ولی به نظر من مناسب فصل تابستان هست نه در طول ترم ، البته خیلی از دوستان هستن که فارغ التحصیل شدن و شاید وقت انجام دادن داشته باشن .

برای مسابقه مدلینگ هم به نظر من بهتره از کارای ساده و سبک شروع کنیم و کم کم سطح مسابقه رو بالا ببریم تا دوستان مشتاق شرکت کردن بشن :a030:

لینک به دیدگاه

خب این طرح هم به سلامتی پیچید! :icon_pf (34):

آباژور رو وقت نکردید چه جوری می خواید برای این وقت بزارید نمی دونم ( که البته می گید درس و دانشگاه و اینا)

لینک به دیدگاه
اما موافقم که این کارو انجام بدم... حالا نه به دیدِ یک مسابقه، بلکه به دیدِ اینکه یه تمرین هست و میخوام انجام دادنشو یاد بگیرمو ایرادام برطرف بشه

نظرتون چیه طرح اول رو آزمایشی انجام بدیم, ببینیم شدنی هست یا نه,

به این موضوع هم توجه داشته باشین که خروجی نرم افزارها ممکنه با هم سازگاری کامل نداشته باشن.

برای شروع نظرتون چیه برای طرح اول (مسابقه نباشه, فقط تمرین):

یه ساختمون/بنا/سازه/هرچی ... معروف رو بگیریم و شروع به کار کنیم, به بخش های کوچیک تقسیمشون کنیم, بعد هرکس که خواست بیاد و مثلا یه قسمت رو انجام بده, یکی که وقت بیشتری داشت چندتا قسمت رو انجام بده.

ببینیم اگه شدنی باشه, شروع کنیم برای پروژه های دیگه کار کردن.

لینک به دیدگاه

خوب برای طرح اول من پالم آیلند رو پیشنهاد میدم, خیلی قشنگه, قطعات کوچیک داره,

اگه دوستان همچنان موافق خلاقیت باشن, جا برای خلاقیت هم باز میزاریم, مثلا یه فرودگاه خاص براش طراحی کنیم, یا اینکه یه رستوران زیرآبی خیلی خاص براش درست کنیم.

اما طرح اولیه همون جزیره هستش

<a href=aku9o1flswg03z3ams2o.jpg' alt='aku9o1fls

لینک به دیدگاه
* v e n o o s * مهمان
نظرتون چیه طرح اول رو آزمایشی انجام بدیم, ببینیم شدنی هست یا نه,

به این موضوع هم توجه داشته باشین که خروجی نرم افزارها ممکنه با هم سازگاری کامل نداشته باشن.

برای شروع نظرتون چیه برای طرح اول (مسابقه نباشه, فقط تمرین):

یه ساختمون/بنا/سازه/هرچی ... معروف رو بگیریم و شروع به کار کنیم, به بخش های کوچیک تقسیمشون کنیم, بعد هرکس که خواست بیاد و مثلا یه قسمت رو انجام بده, یکی که وقت بیشتری داشت چندتا قسمت رو انجام بده.

ببینیم اگه شدنی باشه, شروع کنیم برای پروژه های دیگه کار کردن.

باشه ؛ مسابقشو راحته رو میذاریم؛

این سخت رو تمرینی ؛

اینم بگم که شرکت تو این تمرین و انجامش هم امتیاز داره؛

حالا شما طرح رو انتخاب و تو بخش نرم افزار تاپیکشو بزنید ، من خودم یه بخششو قبول میکنم :w16:

لینک به دیدگاه
حالا شما طرح رو انتخاب و تو بخش نرم افزار تاپیکشو بزنید ، من خودم یه بخششو قبول میکنم :w16:

خوب من گذاشتم عکسش رو, بخشهاش هم کوچیکه و هم زیاد,

به همه میرسه, عجله نکنید تو صف واستین, صف یه دونه ای هم نداریم, فقط تعداد:ws3:

لینک به دیدگاه
* v e n o o s * مهمان
خوب من گذاشتم عکسش رو, بخشهاش هم کوچیکه و هم زیاد,

به همه میرسه, عجله نکنید تو صف واستین, صف یه دونه ای هم نداریم, فقط تعداد:ws3:

اوکی؛

بهرحال سعی میکنم پیشنهادت اجرا شه؛

فعلا دو نفر (Mehdi-82 و , Mahnaz.D ) که میگید حتمااااا شرکت میکنید بیشتر از 1 نفر باشه خوبه دیگه؛ بقیه هم هستن که بشرکتن خوبه دیگه, پس 4 روز مونده به اول آبان تاپیکش زده میشه؛ اگه دوست داشتی خودت بزن ؛این تمرینیه رو تو بخش نرم افزار:a030:

لینک به دیدگاه

یه خبر دیگه

من رفتم تو گوگل ارت این جزیره رو نگاه کردم, سه بعدی هم شده خیل خیلی هم زیباست.

لینک به دیدگاه

قسمت اعظم این پروژه ( تقریبا تمام ساختمونهای بزرگ) به صورت سه بعدی قبلا ساخته شده, میتونید از گوگل ارت استفاده کنید , یکمی طول میکشه تا لود بشه اما ارزشش رو داره, بعد بر اساس همون میتونیم کار کنیم

چون پروژه خیلی بزرگیه, برای قسمت اول این طرح نمیخوام کسی با داخلی درگیر بشه,

فعلا فقط pad پد کلی رو میخوام دربیارم و نما و چهارچوب خارجی (exterior) ساختمان ها رو, و قدرت بقیه دوستان رو ببینم در چه سطحی هست. اصلا چند نفر مایلن, چند نفر میتونن واقعا بیان, اونوقت اگه جواب خوبی بدست اومد که بعد یه پروژه جدی رو شروع کنیم.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...