رفتن به مطلب

نحوه نصب ماشین مجازی و نصب ویندوز xp درمحیط ویندوز ویستا

ارسال های توصیه شده

In this tutorial we will show you how to install Windows XP inside Windows Vista using Microsoft Virtual PC.

Requirements:

?. Windows XP CD

?. Microsoft Virtual PC

?. One hour free time

Procedure:

1. Download and install Virtual PC from

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.

2. Run the Virtual PC software. To do this, type Virtual PC in Vista Start menu search box and hit enter.

3. Click on “New” option and click “Next” to continue.

4. Select “Create a virtual machine” option from the available three options. I prefer this option as this lets you customize as you like. Click “Next”.

5. Here, type a name for the virtual machine file. The file is automatically saved to the My Virtual Machines folder. To save it to a different location, use the “Browse” button.

6. Select the operating system you would like to install using Virtual PC from the drop down box.In this tutorial we choose XP, as we are going to install none other than XP. After selecting the operating system, click “Next”.

7. If you have more than 1GB of RAM in your system, select “Adjusting the RAM” else select “Using the recommended RAM”. If you have chosen “Adjusting the RAM” then, select the amount of RAM you would like to allocate to run Virtual machine(XP) and click “Next”. (by default, it will use 128MB of RAM, if you like to keep as it is, blindly click “Next”)

8. In the next screen, select “A new virtual hard disk” and once again “click” button.

9. In this step, browse the location where you want to create a virtual hard disk and specify a name for the virtual hard drive. Also don’t forget to specify the size of the Virtual Hard Drive. I prefer at least 3GB.

10. Click on finish button.

11. This will open a small window called “Virtual PC Console”. Click on “Start” button to start the actual process.

12. Insert your Windows XP CD the optical drive and hit enter when Virtual PC console prompts this window. (No need to restart your system. System will be restarted within the console.)

You will see default XP installing environment inside the console.

13. Install the XP inside the console with the default XP procedure that you know. Once you finished your installation you will see this Window.

14. Now, you can install all the required software’s for your Windows XP.

15. You can close the Virtual PC with a simple click on the “close”(top right) button.

16. To open your Virtual XP once again, type “Virtual PC”(without quotes) in the Start menu and select the your Virtual XP from the box and click “Start”.

17. You are done!!

18. Enjoy!!!

لینک به دیدگاه
آپدیت Windows XP Mode

این محیط کاری xp رو شبیه سازی می کنه یا کلا مثل مد ms dos که یه زمونی تو محیط ویندوز 98 بود کار می کنه ؟

لینک به دیدگاه
این محیط کاری xp رو شبیه سازی می کنه یا کلا مثل مد ms dos که یه زمونی تو محیط ویندوز 98 بود کار می کنه ؟

وقتی این آپدیت رو روی ویندوز 7 نصب کنید (حجمش 400 مگه فکر کنم)، Windows Virtual PC روی ویندوز نصب میشه و مکمل همدیگه هستن.

من خودم از VMware استفاده می کنم، اما جدیدا دیگه می خوام به VirtualBox مهاجرت کنم.

او msdos یا Command مثل Shell لینوکس هستش که در همه ویندوز ها وجود داره و الان به صورت پیشرفته تر میتونید از PowerShell استفاده کنید. یک توضیح مقدماتی در باره پاور شل در این لینک داده شده:

لینک به دیدگاه
وقتی این آپدیت رو روی ویندوز 7 نصب کنید (حجمش 400 مگه فکر کنم)، Windows Virtual PC روی ویندوز نصب میشه و مکمل همدیگه هستن.

من خودم از VMware استفاده می کنم، اما جدیدا دیگه می خوام به VirtualBox مهاجرت کنم.

او msdos یا Command مثل Shell لینوکس هستش که در همه ویندوز ها وجود داره و الان به صورت پیشرفته تر میتونید از PowerShell استفاده کنید. یک توضیح مقدماتی در باره پاور شل در این لینک داده شده:

خب این VirtualBox چه مزیت هایی به VMware داره؟

لینک به دیدگاه
خب این VirtualBox چه مزیت هایی به VMware داره؟

مزیت اصلیش OpenSource بودنش هست. و اینکه رایگانه.

بعد هم اینکه از سیستم عامل های بیشتری نسبت به بقیه پشتیبانی میکنه.

و دلیل بعدی اینکه سبکه! حجمش به 80 مگ هم نمیرسه(VMware 500 مگ هستش)

سرعت بوتش هم خوبه.

مقایسه VirtualBox رو با بقیه VMها :

البته VMware قابلیت ها و انعطاف پذیری زیادی داره

مثل کپی کردن فایل از Host و پیست کردن اون در سیستم عامل ماشین مجازی. و یا درگ دروپ کردن.

در کل برای من، VirtualBox گزینه بهتری هستش.:w16:

لینک به دیدگاه
مگه ميشه، نسخه vm‌شما چنده مگه؟ يعني تو ليست پروسسورهاتون amd رو نميبينيد؟

آخرین ورژن

نه نمیبینم

میگم که زمانی تو اون لیست AMD رو نشون میده که خود OS ساپورت کنه این نسخه مک هک شده برای فقط اختصاصیه اینتل هستش برای همینم نشون نمیده

سایر گزینه های که اتومات باشه پاسخ نمیده :icon_redface:

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...