رفتن به مطلب

اسم خلیج فارس یا دریاچه ارومیه؟

El Roman

هیچ کدوم ناقض اونیکی نیست ، ولی اهمیت یکی براتون بیشتره  

40 کاربر تاکنون رای داده است

1. 1. هیچ کدوم ناقض اونیکی نیست ، ولی اهمیت یکی براتون بیشتره

• 9
    • 31

ارسال های توصیه شده

دریاچه بختگان ما رو هم که کلا خشکوندن. ببینیم میشه جلوی خشک شدن دریاچه ارومیه رو گرفت؟!

276616_235571713154100_2434002_n.jpg

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.

کمپین حمایت از طرح آبرسانی به دریاچه ارومیه در فیس بوک

دوست عزیز اگه ما الان برای نجات دریاچه ارومیه اطلاع رسانی کنیم چی میشه

جای جای ایران باید برا همه عزیز باشه

هویت ما ایرانیه و ایران مساوی با فارس تنها یا ترک تنها یا کرد یا لر یا بلوچ و عرب نیست

ایران مساوی ایرانه

همین دریاچه هایی که شما اسمشو میگید برای خود من نااشناست

منی که حدود دوسال تمومه تو سایتای خبری می چرخم

این یعنی خبرش برجسته نشده

لینک به دیدگاه
  • پاسخ 90
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

واقعا آدم بعضی وقتا باید قدر سنگ پا رو بدونه ! تو اومدی به من گفتی از ترکا بدت میاد الان تو ملی فکر میکنی من نژادی؟‌ چرا چیزی که هستی رو پنهون میکنی؟ خوب اگه نژادپرستی و میدونی کارت غلطه چرا هستی؟ اگه درسته چرا داری مخفیش میکنی؟ من نه ملی فکر میکنم نه نژادی ؛ من سعی میکنم انسانی فکر کنم ؛ برای من آدم بودن مهمه نه عرب و فارس و ترک و ایرانی و بنگلادشی بودن ، البته مشخصه چیزی که هستم رو دوست دارم ، خیلی هم دوست دارم ، اما معتقدم کسانی که ترک نیستند چیزی رو از دست ندادند چون آدم بودن مهمه ، این من نیستم که شعار میدم هنر نزد ترکان است و بس ؛ شمایی که تو اولین پی امت تو یاهو به من گفتی من از ترکا بدم میاد الان داری میگی ملی فکر کن! ملی گرایی (که همین هم دروغه) با نژادپرست پرستی چه فرقی داره؟ برتری دادن افراد داخل یک خط فرضی با اسم مرز نسبت به افراد بیرونش دقیقا یعنی نژادپرستی

اگه خشک شدن هر دریاچه ی دیگه ای زندگی این حجم وسیع از انسان ها رو به خطر مینداخت ، یا هر اتفاق دیگه ای ، و من میدونستم که میتونم با فریاد زدنش به این همه آدم کمک کنم و نکرده باشم خیلی آدم پستی هستم

ایراد شما هم اینه که فقط میگید همه جای ایران سرای من است ، به عمل کار برآید

من گفتم از ترکا بدم میاد؟ در حالی که خیلی از دوستام ترکن؟ (البته بیشتر ترک قشقایی). شاید گفته باشم با پانترکا ضدم. اینقد شعار نده لطفا، تو که تو همین تاپیک برگشتی میگی حیات فلامینگوها اهمیتی نداره. این دیگه به همه ثابت شده که شماها فقط وقتی وارد عمل میشید که پای منافع نژادی در میون باشه، درست مثل بعد از انتخابات که شماها کشیدید کنار. من ملی گرام و با افتخار هم اعلام میکنم، منتها ملی گرایی در مقابل قوم گرایی، در مقابل مذهب گرایی، نه در مقابل انسان گرایی. اسطوره من دکتر مصدق هستش و تاریخ نشون داده که به قول دکتر زیباکلام شریف ترین مرد سیاسیه دویست سال اخیر ایران دکتر مصدق ملی گراست. لطفا موضوع رو شخصی نکن، من با شما دشمنی ندارم و با ترکها هم، بازم میگم با پانترکا ضدم چون نژادپرستن. تو نظرسنجی هیچ کدوم رو نزدم چون به نظرم هردوش مهمه.

لینک به دیدگاه
دوست عزیز اگه ما الان برای نجات دریاچه ارومیه اطلاع رسانی کنیم چی میشه

جای جای ایران باید برا همه عزیز باشه

هویت ما ایرانیه و ایران مساوی با فارس تنها یا ترک تنها یا کرد یا لر یا بلوچ و عرب نیست

ایران مساوی ایرانه

همین دریاچه هایی که شما اسمشو میگید برای خود من نااشناست

منی که حدود دوسال تمومه تو سایتای خبری می چرخم

این یعنی خبرش برجسته نشده

عزیزم اونموقع که ما میرفتیم مدرسه دریاچه بختگان تو کتاب جغرافیمون بود.

من که حرفی نزدم قربونت برم فقط میگم اشتباست که بگیم این یا اون...

لینک به دیدگاه

هردوتاشم مهمه

چرا باید بین این دو تا یکی و انتخاب کرد ...هم این هم اون

خلیج فارس همیشه خلیج ایرانی بوده

هرچند که الان داره سوءاستفاده به نحو دیگه ای ازش میشه و شده یه بازی بین ایرانیا و عربا

موضوع اسم نیست ادم از چیزای دیگه زورش میگیره

از طرفی دریاچه ارومیه هم اگه از بین بره زندگیه عده زیادی آدم و موجودات زنده دیگه به خطر جدی میفته

اینجا هم مسئله مرگ و زندگیه و خیلی مهمه

واقعا موندم که چرا فکری به حالش نمیکنن!

لینک به دیدگاه

درسته در موردش توضیح دادی اما فکر میکنم بازم درست نیست همچین نظرسنجی

یه جور خط کشی بین ترک و فارس شده

تنها راه اگاه کردن مردم اطلاع رسانی به هر نحوی که شده راجع به عواقب خشک شدنه دریاچه است

لینک به دیدگاه
نه مریمی از یه زاویه نباید به موضوع نگا کرد

اگه جنبه اطلاع رسانی و بردن تیتر خبر به رده اول رو درنظر بگیریم این خودش چالش بزرگی می تونه باشه برای اون بالایی ها

خیلی ها حتی خود اذری ها نمیدونن داره چه بلایی سرشون میاد این باید اطلاع رسانی بشه

مطمئن باش اگه همین رسانه ها و اهمیت دادن به اسم خلیج فارس و تجمعاتی که تو سراسر دنیا برای اسم خلیج فارس نبود اون بالا نشین ها هیچ ابایی از اینکه زیر پرچم خلیج عربی بشینن نداشتن و ندارن

عزیزم من از یه زاویه نگاه نکردم و باور دارم شرایط رسانه ها و اطلاع رسانی با دو - سه سال پیش خیلی فرق کرده..تو این تاپیک حرفم بی ربط بودن این سوال هست. انگار از یه مادر بپرسی کدوم یکی از بچه هات برات مهمتره.

این دوتا به دو شکل متفاوت مهم هستن.

امیدوارم تو تجمعی که حامد گفت یه پیشرفتی به دست بیاد و کسی هم بلایی سرش نیاد و کسی سواستفاده نکنه.

لینک به دیدگاه

نمیتونیم بگیم یکی بر دیگری ارجحیت داره

هر دو بحثی ملی و ارزشی برای کشورند. بنابراین ترجیح میدهم رای ندهم ولی بهتر بود عوض این همه حرفی که دارن واسه حفظ دریاچه ارومیه میزنند ، دست به یک حرکت عملی بزنند.

این همه گروه های طرفدار محیط زیست در ایران و مردم ارومیه و جاهای مختلف ایران بیان و دست به حرکتی بزنند و برن جلوی سدی که بر روی رودخانه منتهی به دریاچه زده شده تجمع کنند و آب رو به دریاچه برگردونند.با حرف زدن و این جور کارا چیزی درست نمیشه ، کسی هم اهمیتی بهش نمیده

به فکر حرکت های عملی باشید ، نه فقط حرف و شعار

لینک به دیدگاه

هر دو بحثی ملی و ارزشی برای کشورند. بنابراین ترجیح میدهم رای ندهم ولی بهتر بود عوض این همه حرفی که دارن واسه حفظ دریاچه ارومیه میزنند ، دست به یک حرکت عملی بزنند.

این همه گروه های طرفدار محیط زیست در ایران و مردم ارومیه و جاهای مختلف ایران بیان و دست به حرکتی بزنند و برن جلوی سدی که بر روی رودخانه منتهی به دریاچه زده شده تجمع کنند و آب رو به دریاچه برگردونند.با حرف زدن و این جور کارا چیزی درست نمیشه ، کسی هم اهمیتی بهش نمیده

البته حرکت های عملی هم کم نبوده تجمعات هم برپا شده ولی.....

لینک به دیدگاه
البته حرکت های عملی هم کم نبوده تجمعات هم برپا شده ولی.....

ولی توان اجرایی نداشتند چون هدفشون براشون مقدس نبوده

یه روز اومدن جمع شدن ، 2 ساعت واستادن و رفتند

اگر مثلا 200 مردم ساکن در حاشیه دریاچه جمع بشن و برن دم سد تحصن کنند ، به سرعت بر جمعیتشون طی هر روز افزوده میشه ، قربونش برم فیس بوک هم که بلافاصله اعلان سراسری واسه ایران میده و در کوتاه مدت جمعیت به هزاران خواهد رسید.

انوقت هیچ قدرتی توان مقابله با خواست معقولشون رو نخواهد داشت:JC_thinking:

لینک به دیدگاه
ولی توان اجرایی نداشتند چون هدفشون براشون مقدس نبوده

یه روز اومدن جمع شدن ، 2 ساعت واستادن و رفتند

اگر مثلا 200 مردم ساکن در حاشیه دریاچه جمع بشن و برن دم سد تحصن کنند ، به سرعت بر جمعیتشون طی هر روز افزوده میشه ، قربونش برم فیس بوک هم که بلافاصله اعلان سراسری واسه ایران میده و در کوتاه مدت جمعیت به هزاران خواهد رسید.

انوقت هیچ قدرتی توان مقابله با خواست معقولشون رو نخواهد داشت:JC_thinking:

شما که بهت میاد تجمع دیده باشی :ws52::ws3:

خب با تجمعاتشون برخورد میشه همونجوری که با تجمعات اینجاها برخورد میشه دیگه مردم دوساعت میان کتک میخورن برمیگردن

لینک به دیدگاه

بچه ها جای بحث های بیخود نژاد پرستی فکر کنم بشه راهکارهای بهتری دادها نمیشه؟

من الان ترک نیستم و تو خراسانم حقی تو دریاچه ارومیه مگه ندارم.......همه ماها و کشورهای دیگه این دریاچه رو دوست دارن و یکی از جاذبه های ایران ...بخصوص جنبه های درمانی اون ....

من میگم الان وقت درگیری اون با این و خلیج فارس و دریاچه ارومیه نیست ....وقت متحد شدن ....

و متاسفانه مردمی که همه به فکر خودشونن .....یاد اون شعر جالب میفتم که وصف حال مردم ایران :

سلامت را نمیخواهند پاسخ گفت

سرها در گریبان است

کسی سر بر نیارد پاسخ گفتن و دیدار یاران را

نگه جز پیش پا را دید... نتواند

که ره تاریک و لغزانست

وگر دست محبت سوی کسی یازی

به اکراه آورد دست از بغل بیرون

که سرما سخت سوزان است

لینک به دیدگاه

راستشو بخواینن برا من مهم نیست که چه بلایی سر این دریاچه بییاد چون خیلی وقته حس ناسیونالیستی رو کشتم برا خودم

ملی گرایی همون نژاد پرستی تو محدوده وسیعتره

کسانی که دم از انسانیت و آزادی بیان میزنن دیگه نباید به این حدت با پان ترکیسم مقابله کنند

تنها حقی که دارند اینه که بیان اثباات کنند که پان ها اشتباه فکر میکنن

همین

لینک به دیدگاه
راستشو بخواینن برا من مهم نیست که چه بلایی سر این دریاچه بییاد چون خیلی وقته حس ناسیونالیستی رو کشتم برا خودم

کسانی که دم از انسانیت و آزادی بیان میزنن دیگه نباید به این حدت با پان ترکیسم مقابله کنند

همین

نژادپرستی یعنی اینکه نژاد خودت رو برتر بدونی، من ملیتم رو از هیچ ملیتی برتر نمیدونم (البته شاید از عربا برتر بدونم)، فقط دوسش دارم.

نه داداش من با پان ترکا مقابله نکردم، فقط باهاشون ضدم و وقتی ببینم چون پارسم (که البته ما هم پارس بودنمون بعد از 1400 سال سلطه عربا زیاد مشخص نیست) برام ابراز تاسف میکنه، دیگه دلم نمیخواد باهاش باشم.

اصلا ربطی به آزادی بیان نداشت، فقط خواستی مقابله به مثل کنیا.

این دریاچه اهمیت داره، چون زندگیه هزاران نفر موجود زنده و بسیاری انسان بهش وابسته اس.

لینک به دیدگاه

دوستان عزیز عذرخواهی میکنم که مجبور شدم برخی از پست ها رو ویرایش کنم. لطفا اگه صحبت دو نفره ای دارید در فضای عمومی عنوان نکنید. از پیام خصوصی استفاده کنید. :a030:

لینک به دیدگاه

معمولا تو چنین حرکت هایی قدم اول خیلی مهمه ، ایشالله 5 شهریور تو ارومیه حرکتی قراره شکل بگیره اگه بتونه شکل بگیره میشه برنامه ریزی کرد برای کارای بزرگتر . ولی این .... جا خوب بلدن چطوری تو نطفه خفه کنن همه چیو ، اطل.اعات برداشته برای خیلی ها اس ام اس فرستاده برای دعوت به تجمع اما تو 2 جای مختلف غیر از جای اصلی ...

لینک به دیدگاه

همین

نژادپرستی یعنی اینکه نژاد خودت رو برتر بدونی، من ملیتم رو از هیچ ملیتی برتر نمیدونم (البته شاید از عربا برتر بدونم)، فقط دوسش دارم.

نه داداش من با پان ترکا مقابله نکردم، فقط باهاشون ضدم و وقتی ببینم چون پارسم (که البته ما هم پارس بودنمون بعد از 1400 سال سلطه عربا زیاد مشخص نیست) برام ابراز تاسف میکنه، دیگه دلم نمیخواد باهاش باشم.

اصلا ربطی به آزادی بیان نداشت، فقط خواستی مقابله به مثل کنیا.

این دریاچه اهمیت داره، چون زندگیه هزاران نفر موجود زنده و بسیاری انسان بهش وابسته اس.

بچه ها جای بحث های بیخود نژاد پرستی فکر کنم بشه راهکارهای بهتری دادها نمیشه؟

من الان ترک نیستم و تو خراسانم حقی تو دریاچه ارومیه مگه ندارم.......همه ماها و کشورهای دیگه این دریاچه رو دوست دارن و یکی از جاذبه های ایران ...بخصوص جنبه های درمانی اون ....

من میگم الان وقت درگیری اون با این و خلیج فارس و دریاچه ارومیه نیست ....وقت متحد شدن ....

و متاسفانه مردمی که همه به فکر خودشونن .....یاد اون شعر جالب میفتم که وصف حال مردم ایران :

سلامت را نمیخواهند پاسخ گفت

سرها در گریبان است

کسی سر بر نیارد پاسخ گفتن و دیدار یاران را

نگه جز پیش پا را دید... نتواند

که ره تاریک و لغزانست

وگر دست محبت سوی کسی یازی

به اکراه آورد دست از بغل بیرون

که سرما سخت سوزان است

من گفتم از ترکا بدم میاد؟ در حالی که خیلی از دوستام ترکن؟ (البته بیشتر ترک قشقایی). شاید گفته باشم با پانترکا ضدم. اینقد شعار نده لطفا، تو که تو همین تاپیک برگشتی میگی حیات فلامینگوها اهمیتی نداره. این دیگه به همه ثابت شده که شماها فقط وقتی وارد عمل میشید که پای منافع نژادی در میون باشه، درست مثل بعد از انتخابات که شماها کشیدید کنار. من ملی گرام و با افتخار هم اعلام میکنم، منتها ملی گرایی در مقابل قوم گرایی، در مقابل مذهب گرایی، نه در مقابل انسان گرایی. اسطوره من دکتر مصدق هستش و تاریخ نشون داده که به قول دکتر زیباکلام شریف ترین مرد سیاسیه دویست سال اخیر ایران دکتر مصدق ملی گراست. لطفا موضوع رو شخصی نکن، من با شما دشمنی ندارم و با ترکها هم، بازم میگم با پانترکا ضدم چون نژادپرستن. تو نظرسنجی هیچ کدوم رو نزدم چون به نظرم هردوش مهمه.

هردوتاشم مهمه

چرا باید بین این دو تا یکی و انتخاب کرد ...هم این هم اون

خلیج فارس همیشه خلیج ایرانی بوده

هرچند که الان داره سوءاستفاده به نحو دیگه ای ازش میشه و شده یه بازی بین ایرانیا و عربا

موضوع اسم نیست ادم از چیزای دیگه زورش میگیره

از طرفی دریاچه ارومیه هم اگه از بین بره زندگیه عده زیادی آدم و موجودات زنده دیگه به خطر جدی میفته

اینجا هم مسئله مرگ و زندگیه و خیلی مهمه

واقعا موندم که چرا فکری به حالش نمیکنن!

داستانی از برتولت برشت:

آقای کوینر لازم نمی‌دید در کشور خاصی زندگی کند.

می‌گفت: «من همه جا می‌توانم گرسنگی بکشم.»

اما روزی از شهری که در آن‌جا زندگی می‌کرد و دشمن آن را اشغال کرده بود می‌گذشت. در این حین یکی از افسران دشمن از روبرو آمد و او را مجبور کرد که از پیاده‌رو به سمت پایین برود. آقای کوینر از پیاده‌رو به سمتِ پایین رفت ولی حس کرد در درونش خشمی علیه این مرد برانگیخته شده و نه‌تنها علیه این مرد بلکه مخصوصاً علیه کشوری که وی به آن تعلق دارد و آرزو کرد، ‌ای کاش این کشور از روی کره زمین محو می‌شد. آقای کوینر از خود پرسید:

«چرا من در این لحظه ناسیونالیست شدم؟ برای این‌که با یک ناسیونالیست روبرو شدم. اما صرفاً به‌ همین دلیل هم که شده باید حماقت را ریشه‌کن کرد، چون هر چیزی را هم که با آن روبرو شود احمق می‌کند.»

آقای کوینر گفت، وطن‌دوستی هم مثل هر عشق دیگری مسئولیت سنگین و بار گرانی خود خواسته است و البته که بی‌اندازه هم برای سوژه عشق [آن چیزی که دوستش می‌داریم] دردسرساز. قضیه وطن‌دوستی که در حکم نفرت از وطن‌های دیگر ظاهر می‌شود، با این موضوع تفاوت اساسی دارد. این مسئله برای همه دردسرساز می‌شود.

منبع: یک داستانک یک برداشت

لینک به دیدگاه

دریاچه ی ارومیه مانند شناسنامه ای برای تاریخ ایران است و نام آن با عزت و سربلندی ایران گره خورده

دریاچه است فراتر از قوم و نژاد و بلکه یک کشور

حفظ ان حفظ زندگی است

حفظ خاک است

حفظ تاریخ و هویت است

÷یشنهاد من این است که دوستاران این دریاچه هر روز یک نامه ی بی نشان به دفتر نمایندگی شهر خود بفرستند با مضمونی اینگونه:

قسم خورده اید که مدافع خواست مردم باشید.از شما می خواهیم که ارومیه را نجات ببخشید

هر یک از شما 30 نامه در ماه ارسال می کنید و اگر در هر شهر هزار نفر نامه ارسال کنند می شود 30000 نامه در ماه و این باعث می شود که اهمیت این موضوع در نزد مردم برای ایشان تفهیم شود و اقدام کنند

نیازی هم به کتک خوردن و دستاویز سیاسی دادن به دست حکومت نیست

یک در خواست معقول از نماینده ی خود است

حجم نامه ها را بالا ببرید

ایمیل بزنید

تماس بگیرید(از تلفن عمومی)

در سایت نمایندگان و سایت مجلس ÷یغام بگذارید و درخواست خود را مطرح کنید

می بایست مجبورشان کنیم که هر چه سریع تر اقدام کنند

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...