رفتن به مطلب

ارسال های توصیه شده

سلام

بچه ها یه سوال؟

این کارا که کلی هم ازشون تعریف و تمجید شده به نظر شما واقعا خوبه؟

کار به ساخت ماکت ندارما منظورم طراحیه کاره

چرا جدیدا یه سری اساتید اینقدر کوته فکر شدن که هر کی بیشتر خرج میکنه بیشتر نمره میدن؟

چرا یادشون رفته ما قراره معمار بشیم نه ماکت ساز؟

چرا واقعا؟

من مشکلی که با طرح های دانشگاهم دارم همینه همیشه

طرحام یه طوریه که نمیشه مثه خیلیا بدم بیرون بزنن و به خاطر همین ماکتم ضعیف در میاد واستاد کم شعور نمیبینه کل کارو 3d کردم با جزئیات کامل و به اونی بیشتر میده که ماکتش پر خرج تره

یکی از استادا به بچه ها گفته بود واسه من مهم نیس که کی خودش کار میکنه یا میده بیرون.باید کاراتون دهن پر کن باشه

اصلا یادشون رفته فلسفه ساخت ماکت چی بوده

قدیم اکثرا کارا با دست بود و بعضا کسایی بودن که ارائشون قوی نبود و برای خوانا تر شدن کار باید ماکت میساختن تا رو ماکت دیده بشه کارشون

ایا الانم که کارا 3d شده لازمه که ماکت بسازیم؟

این تاپیکیه که من کارای این ترممو گذاشتم.خداوکیلی نظر بدین ایا واقعا جای ابهامی هست که نیاز به ماکت باشه؟

http://www.noandishaan.com/forums/thread23890-34.html

لینک به دیدگاه
  • پاسخ 202
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

سلام

بچه ها یه سوال؟

چرا جدیدا یه سری اساتید اینقدر کوته فکر شدن که هر کی بیشتر خرج میکنه بیشتر نمره میدن؟

چرا واقعا؟

طرحام یه طوریه که نمیشه مثه خیلیا بدم بیرون بزنن و به خاطر همین ماکتم ضعیف در میاد واستاد کم شعور نمیبینه کل کارو 3d کردم با جزئیات کامل و به اونی بیشتر میده که ماکتش پر خرج تره

یکی از استادا به بچه ها گفته بود واسه من مهم نیس که کی خودش کار میکنه یا میده بیرون.باید کاراتون دهن پر کن باشه

قدیم اکثرا کارا با دست بود و بعضا کسایی بودن که ارائشون قوی نبود و برای خوانا تر شدن کار باید ماکت میساختن تا رو ماکت دیده بشه کارشون

این تاپیکیه که من کارای این ترممو گذاشتم.خداوکیلی نظر بدین ایا واقعا جای ابهامی هست که نیاز به ماکت باشه؟

با این نظر موافقم که وقتی پرسپکتیو یا تری دی هست دیگه شاید اونقدر نیازی به ماکت نباشه...خب طبیعات کسایی که ماکتشون رو می دن برش لیزری ، کارشون خیلی تمیز درمیاد چه بخوان و چه نخوان ! ولی کسی که با دست می سازه ، وقتی کارشون در کنار هم قرار میگیره خب معلومه اون کار دستیه ضعیف تر به نظر می رسه و از این نظر خب ظلم می شه!

مثلا ترمی که گذشت، یکی از همکلاسیام کارش از نظر استاد (طراحی پلان و نما ) خیلی خوب بود و تری دیش هم خیلی قوی بود اما ماکتش رو داده بود کس دیگه ای براش ساخت ، و بد ساخت ! به خاطر همین هم نمرش با کسایی که کارشون یه پله ازش ضعیف تر بود برابر شد!! فکر کن کسی که کارش قویه به خاطر ماکت ضعیف نمره کم بگیره :banel_smiley_4:

لینک به دیدگاه
با این نظر موافقم که وقتی پرسپکتیو یا تری دی هست دیگه شاید اونقدر نیازی به ماکت نباشه...خب طبیعات کسایی که ماکتشون رو می دن برش لیزری ، کارشون خیلی تمیز درمیاد چه بخوان و چه نخوان ! ولی کسی که با دست می سازه ، وقتی کارشون در کنار هم قرار میگیره خب معلومه اون کار دستیه ضعیف تر به نظر می رسه و از این نظر خب ظلم می شه!

مثلا ترمی که گذشت، یکی از همکلاسیام کارش از نظر استاد (طراحی پلان و نما ) خیلی خوب بود و تری دیش هم خیلی قوی بود اما ماکتش رو داده بود کس دیگه ای براش ساخت ، و بد ساخت ! به خاطر همین هم نمرش با کسایی که کارشون یه پله ازش ضعیف تر بود برابر شد!! فکر کن کسی که کارش قویه به خاطر ماکت ضعیف نمره کم بگیره :banel_smiley_4:

دقیقا حرف منم همینه

مگه ما مغماریم یا ماکت ساز

چرا استادا اینو نمیفهمن

چرا به جای نمره دادن به ایده و کار نهایی به جنگولک بازی نمره میدن؟

لینک به دیدگاه
* v e n o o s * مهمان
وای این ماکت آخریه درختاش چه بانمکه :ws28:مرسی ونوس جان به خاطر عکسای خوبت :ws3:

آره ؛جالبه(279).gif

نمیدونم می شه اینجا نظر هم داد یا نه :icon_pf (34):

با اینکه کار بچه های دانشگاهمون رو خیلی قبول دارم اما این کارای هتل زیاد خوب درنیومده...حالا یا به خاطر استاد خوبتون!! بوده یا نه نمیدونم :5c6ipag2mnshmsf5ju3

اما این حجمها بیتر منو یاد یه مجتمع یا آپارتمان مسکونی می ندازه نه هتل :5c6ipag2mnshmsf5ju3

من خودم ازشون خوشم نمیاد؛ آخه استاد برای هر تغییری تو حجم دلیل میخواست؛ واسه همین همه از ترس رو مکعب مسطیل کار کردن و رو حجم کار نکردن :icon_pf (34):

سلام

بچه ها یه سوال؟

چرا واقعا؟

والا؛ همینو بگو, حالا این استادمون که تا دقیقه 90 رو پلانامون گیر بود و اصلا نما و برش با کسی کرکسیون نکرد؛ آخرش هم گفت که برام ماکت خیلی مهمه و نمره خوب به کسی میدم که ماکتش خوب باشه (2332).gif

اکثرا هم که دادن بیرون لیزری باز این وضع ماکتاشون بود:icon_pf (34):

لینک به دیدگاه
* v e n o o s * مهمان

طرح 4 ؛ هتل 3 ستاره ؛ مقیاس 1:200

ورودی سواره از خیابان اصلی( شرق) ورودی پیاده از کوچه 10 متری (جنوب)

نمای اصلی؛ نمای رو به جنوب (رو به دریاچه ) میباشد.

چوب بالسا + مقوا + تلق دودی

1mazahn46uzmqp4skg5b.jpg

لینک به دیدگاه

طرح 4 ؛ هتل 3 ستاره ؛ مقیاس 1:200

ورودی سواره از خیابان اصلی( شرق) ورودی پیاده از کوچه 10 متری (جنوب)

نمای اصلی؛ نمای رو به جنوب (رو به دریاچه ) میباشد.

چوب بالسا + مقوا + تلق دودی

1mazahn46uzmqp4skg5b.jpg

به نظریکم زیادی روتین و معمولی نیس؟

پلاناش چطور بوده؟

لینک به دیدگاه
دقیقا حرف منم همینه

مگه ما مغماریم یا ماکت ساز

چرا استادا اینو نمیفهمن

چرا به جای نمره دادن به ایده و کار نهایی به جنگولک بازی نمره میدن؟

خداییش ما فقط یه استاد داشتیم که به نظر من استاد بود

البته دوتا بودند

طرح مسکونی ازمون ماکت نخواست و برمبنای کار کلاس نمره داد و تری دی خواست:w02:

یکی دیگه شونم تنظیم شرایط اونم تری دی گرفت نه ماکت

اصلا چکاریه والله به دردی هم نمیخوره توی بیشتر کارها

به نظرمن اونهایی که ماکت میخواهند خیلی اجرائی کار نکردند و یکم عقده ای هستند.....:whistle:

ولی استادهایی که کاره اجرائی مخصوصا بزرگ کارمیکنند شعورشون خیلی بیش از این حرفهاست

:ws37:

لینک به دیدگاه
~M~O~J~ مهمان
سلام

بچه ها یه سوال؟

چرا واقعا؟

سلام...

من هر چند ماکت سازییم افتضاح هس...ولی ماکت سازی رو قبول دارم....

درسته کار با تری دی جزییات و کار رو بهتر نشون میده...ولی ماکت سازی هم خلاقیت ،حوصله و هم ظرافت رو آموزش میده ...

.

لینک به دیدگاه
سلام...

من هر چند ماکت سازییم افتضاح هس...ولی ماکت سازی رو قبول دارم....

درسته کار با تری دی جزییات و کار رو بهتر نشون میده...ولی ماکت سازی هم خلاقیت ،حوصله و هم ظرافت رو آموزش میده ...

.

ببخشید ولی با نظرتون موافق نیستم

خیلی از کارا ظرافت رو به ادم نشون میده مثل گلدوزی ...منج.ق دوزی ....گل ارایی و .... ولی به درد ما نمیخوره

حوصله هم که والا ما اینقد کار میکنیم که دیگه کلا ادمای صبوری شدیم .کی مثه ما تو طول ترم این همه کار میکنه

لینک به دیدگاه
~M~O~J~ مهمان
ببخشید ولی با نظرتون موافق نیستم

خیلی از کارا ظرافت رو به ادم نشون میده مثل گلدوزی ...منج.ق دوزی ....گل ارایی و .... ولی به درد ما نمیخوره

حوصله هم که والا ما اینقد کار میکنیم که دیگه کلا ادمای صبوری شدیم .کی مثه ما تو طول ترم این همه کار میکنه

من گفتم اموزش میده....نگفتم نشون میده.....:w02:

.

خلاقیت به درد شما خواهد خورد...

.

ما مغز ما به دو نیم کره تقسیم میشه...

چپ وراست...

طرف چپ ویژگی هاش:منظم.تحلیل گر و ...

طرف راست:معنارگرا،خیال پردازو...

.

وقتی از کارای دستی مانند راندو و ماکت سازی و از این قبیل کار ،از نیم کره راست استفاده میکنی....

ولی کارهای کامپیوتری طرف چپ

.

ونتیجه کارهای کامپیوتری میشه یه کارهای روتین و حجم های افلاطونی و تقارن شدید با یک سری جزییات بلا استفاده که میشه گف تزیینات وبدرد هیچی نمیخوره...

.

.

ما هم گل دوزی نمیکنیم...ماکت می سازیم.....ماکت که ربط داره....:w02:

لینک به دیدگاه
من گفتم اموزش میده....نگفتم نشون میده.....:w02:

.

خلاقیت به درد شما خواهد خورد...

.

ما مغز ما به دو نیم کره تقسیم میشه...

چپ وراست...

طرف چپ ویژگی هاش:منظم.تحلیل گر و ...

طرف راست:معنارگرا،خیال پردازو...

.

وقتی از کارای دستی مانند راندو و ماکت سازی و از این قبیل کار ،از نیم کره راست استفاده میکنی....

ولی کارهای کامپیوتری طرف چپ

.

ونتیجه کارهای کامپیوتری میشه یه کارهای روتین و حجم های افلاطونی و تقارن شدید با یک سری جزییات بلا استفاده که میشه گف تزیینات وبدرد هیچی نمیخوره...

.

.

ما هم گل دوزی نمیکنیم...ماکت می سازیم.....ماکت که ربط داره....:w02:

ببینین ما در مورد ارائه داریم حرف میزنیم نه طراحی

من نمیدونم موقع طراحی کدوم قسمت از مغذ کار میکنه ولی بالاخره مغذه که داره کار میکنه

حالا ارائه با هرچی باشه فکر نمیکنم دیگه ربطی به خلاقیت یا کار روتین و ... داشته باشه

طرحی که محصول یک ذهن خلاقه قوی از کار در میاد بقیش دیگه جنگولک بازیه:hapydancsmil:

لینک به دیدگاه
* v e n o o s * مهمان
به نظریکم زیادی روتین و معمولی نیس؟

پلاناش چطور بوده؟

پلاناش که خوب بوده؛ روابط فضا ها و...

راستش گفتم که؛این استادمون بیشتر روابط براش مهم بود و برای هر حرکتی دلیل میخواست،واسه همین نمیشد طرح های خوشکل داد :sigh:

لینک به دیدگاه

دقیقا میتونم تصور کنم استادتونو.بیشتر استادا یا از اول به حجم توجه میکنن یا به پلان.شایدم به خاطر وقت کم تا پلانها در میاد موقع تحویل پروژه میرسه دیگه وقتی برای نما نمیمونه.:ws38:

اما در مورد ماکت یا تری دی اصلا فرقی نداره ما هم ماکت بلدیم هم تری دی.اینا هم ابزارای ارائه کاره.حالا هر کی تو هر زمینه مهارت بیشتری داره از اون استفاده میکنم.به نظرم بعضی از استادا رو یه چیز پافشاری میکنن نشانه ضعف خودشون:ws3: مهم اینه یه طرح مهماری از نظر همه قشنگ و کاربردی باشه:w02:

لینک به دیدگاه
* v e n o o s * مهمان
دقیقا میتونم تصور کنم استادتونو.بیشتر استادا یا از اول به حجم توجه میکنن یا به پلان.شایدم به خاطر وقت کم تا پلانها در میاد موقع تحویل پروژه میرسه دیگه وقتی برای نما نمیمونه.:ws38:

اما در مورد ماکت یا تری دی اصلا فرقی نداره ما هم ماکت بلدیم هم تری دی.اینا هم ابزارای ارائه کاره.حالا هر کی تو هر زمینه مهارت بیشتری داره از اون استفاده میکنم.به نظرم بعضی از استادا رو یه چیز پافشاری میکنن نشانه ضعف خودشون:ws3: مهم اینه یه طرح مهماری از نظر همه قشنگ و کاربردی باشه:w02:

بله بله,(2343).gif

ما 3 ماه اول ترم رو در حد پایان نامه باید از روابط و نور در هتل و اقلیم گیلان وو... میبردیم؛3-4 بار پرینت گرفتیم سیمی کردیم 60-70 صفحه رو و بعد نشون دادیم ... همش درگیر همین کار بودیم(مثلا مطالعات اولیه بود!!!):icon_pf (34):

1 هفته قبل امتحانا پلان زدیم؛

1 هفته بعد امتحانا تحویل موقت؛ بعد تحویل نهایی؛ همین (279).gif

تری دی هم نخواست؛ ماکت خوب میخواست؛اما چون حجمای خوبی طراحی نشده بود ماکتا هم خوب نشد دیگه؛ (2332).gif

لینک به دیدگاه
بله بله,(2343).gif

ما 3 ماه اول ترم رو در حد پایان نامه باید از روابط و نور در هتل و اقلیم گیلان وو... میبردیم؛3-4 بار پرینت گرفتیم سیمی کردیم 60-70 صفحه رو و بعد نشون دادیم ... همش درگیر همین کار بودیم(مثلا مطالعات اولیه بود!!!):icon_pf (34):

1 هفته قبل امتحانا پلان زدیم؛

1 هفته بعد امتحانا تحویل موقت؛ بعد تحویل نهایی؛ همین (279).gif

تری دی هم نخواست؛ ماکت خوب میخواست؛اما چون حجمای خوبی طراحی نشده بود ماکتا هم خوب نشد دیگه؛ (2332).gif

من خودم تصمیم گرفتم این ترم حجم و پلانو با هم کار کنم تا آخر ترم یه کار قشنگ و کاربردی تحویل بدم:a030:

لینک به دیدگاه
~M~O~J~ مهمان
ببینین ما در مورد ارائه داریم حرف میزنیم نه طراحی

من نمیدونم موقع طراحی کدوم قسمت از مغذ کار میکنه ولی بالاخره مغذه که داره کار میکنه

حالا ارائه با هرچی باشه فکر نمیکنم دیگه ربطی به خلاقیت یا کار روتین و ... داشته باشه

طرحی که محصول یک ذهن خلاقه قوی از کار در میاد بقیش دیگه جنگولک بازیه:hapydancsmil:

من خودم سر تحویل طرحمم به خاطر بد بودن ماکتم ...استاد 4 نمره گف ازت کم کردم...

.

من وقتی ترم 2و3 بودم...ماکت ساز و ارائه دستی مزخرف میدونستم....

.

ولی الان میبینم هر چی ذوق و خلاقیت بهم رسیده بابت اون کاراس....

.

در مورد کار دستی هم تا مرحله شکل گیری فکر خوبه...بعد اون باید کامپیوتر باشه ینی ارائه شیت کامپیوتری

..

.

در کل توی تحویل باید شیت های فتوشاپی و 3d و ماکت...

.

دوست من ، با کمی ابتکار میتونی ماکت با پلکسی بساز ی حدو د 40 تومن...همونایی که بیرون میگیرن 200 تومن...

.

لینک به دیدگاه

ببین دوست عزیز

ظاهرا شما خیلی درست متوجه منظور من نشدید

من نمیگم ماکت کلا به هیچ درد نمیخوره.من میگم اگر هدف اساتید ارائه خوانا تره هزار جور میشه کارتو خوانا ارائه بدی.یکیش همین 3d کردن

ولی این از کوته فکریه که اساتیدی پیدا میشن که فقط خشکلیه ماکت واسشون مهمه نه طراحی

ماکت خوبه ولی فقط در حد یه ماکت حجمی یا استادی که در روزای اول طراحی استاد بفهمه کارتو.همین.

لینک به دیدگاه
  • 1 ماه بعد...
ببین دوست عزیز

ظاهرا شما خیلی درست متوجه منظور من نشدید

من نمیگم ماکت کلا به هیچ درد نمیخوره.من میگم اگر هدف اساتید ارائه خوانا تره هزار جور میشه کارتو خوانا ارائه بدی.یکیش همین 3d کردن

ولی این از کوته فکریه که اساتیدی پیدا میشن که فقط خشکلیه ماکت واسشون مهمه نه طراحی

ماکت خوبه ولی فقط در حد یه ماکت حجمی یا استادی که در روزای اول طراحی استاد بفهمه کارتو.همین.

کاملا باهات موافقم

تو دانشگاه ما استادای طرح یا پرسپکتیو قوی میخوان یا ماکت خوب

دلیلشم اینه که در پایان ترم تمام کارهای بچه ها از نظر آموزش ارزیابی میشه

و اگه کارا ضعیف باشه خوب استاده میره زیر سوال:w16:

لینک به دیدگاه
  • 8 ماه بعد...

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...