رفتن به مطلب

راه کارهای پیشگیری از سردرد

ارسال های توصیه شده

سردرد یه بیماری شایع است که ممکنه خیلی ها تجربه اش کرده باشن

گاهی سردردها لحظه ایه و ممکنه زود خوب بشه اما گاهی سردرد ها تداوم دارن و به حدی می رسه که آسایش رو از ما می گیرن

بهتر دونستم در این مورد اطلاعاتی به بچه ها بدم

و اگه کسی تجربه ای در مورد سردردهای مکررش داشته و به پزشک مراجعه کرده و راه کاری بهش نشون داده اینجا بگه تا بچه ها استفاده کنن

لینک به دیدگاه

سردرد» يکي از بيماري ‌هاي شايع در انسان هاست که ممکن است علامت يک بيماري مهم باشد و نياز به پيگيري دقيق تر داشته باشد. اما اکثر اوقات در افراد سالمي که هيچ بيماري خاصي ندارند نيز سردرد بروز مي کند. سردرد به دو دسته اوليه و ثانويه تقسيم مي‌ شود. سردردهاي اوليه عبارتند از: ميگرن، سردرد خوشه‌اي Cluster headache و سردرد مزمن روزانه headache Tension. سردردهاي ثانويه علل و پاتولوژي ‌هاي متعددي دارند. هيچ درمان قطعي براي پيشگيري از سردرد وجود ندارد. اما روش ‌هاي ساده‌اي وجود دارد كه با رعابت آن ها مي ‌توان احتمال وقوع سردرد را كمتر كرد.

چند راه كار براي پيشگيري از«سردرد»

1- در مورد ميگرن بهتر است اطلاعات بيشتري كسب كنيد مخصوصاً اگر سردرد شديد است و يا مرتبط با ساير علايم مثل تهوع و استفراغ است مطمئن شويد كه هر روز براي شروع كار خود آمادگي داريد، خوب استراحت كنيد و يك صبحانه خوب بخوريد.

2- به يك چشم پزشك مراجعه كنيد. سردرد ممكن است علامتي از مشكلات چشمي باشد و ممكن است نياز به تغيير شماره عينك وجود داشته باشد.

3- يك محيط كاري راحت براي خود ايجاد كنيد و تا آن جايي كه ممكن است در محيطي بدون استرس كار كنيد.

4- روش ‌هايي را پيدا كنيد كه بتوانيد بر تقاضاها و استرس ‌هاي كاري غلبه كنيد. مهارت‌ هاي صحبت كردن و گفتگو روش‌ هاي كنترل استرس را بياموزيد.

5- واكنش ‌هاي ساده و سريع و عكس‌العمل‌ هاي مؤثر را هنگام شروع سردرد ياد بگيريد.

6- اگر سردرد مداوم و منظم داريد هميشه همراه خود داروهاي تسكين دهنده درد داشته باشيد.

7- محيط كاري خود را امن و راحت كنيد.

5044d3f2-f399-4565-9b4f-476d7437448a.jpg

لینک به دیدگاه

3d24a576-767c-416e-b62b-7bf061cb23cd.jpg

- هنگامي كه در محيط كار سردرد داريد، استراحت كوتاهي كنيد. اگر امكان دارد به محيط آزاد برويد و به مدت 15 دقيقه كاملاً آرام بنشيند.

- به محض وقوع سردرد از مسكن ‌هاي ساده هم چون استامينوفن و يا ايبوپروفن استفاده كنيد.

- سعي كنيد به آرامي ناحيه سر در سمت جلو و بالاي گوش خود را ماساژ دهيد.

- از روش هاي آرامش‌ سازي عضلات استفاده كنيد تا سردردتان كاهش يابد.

- به اندازه كافي آب بنوشيد حتما يك تا دو فنجان آب بخوريد. اگر گرسنه‌ايد چيزي بخوريد تا انرژي كافي به بدن تان برسد.

- اگر پس از خوردن غذا و يا صرف آشاميدني دچار سردرد شديد فهرستي از غذاهاي مصرف شده را ياد داشت کنيد. مصرف کنند گان برخي از مواد خوراکي مانند پنير و يا شکلات از خود حساسيت نشان مي دهند و دچار سردرد مي شوند.

- از زياده روي در مصرف چاي، قهوه و آشاميدني‌ هاي کافئين‌ دار پرهيز کنيد.

- بياموزيم كه چطور عوامل ايجادكننده سردرد را بشناسيم بنابراين مي ‌توانيم از ايجاد آن جلوگيري كنيم.

- يك دفترچه يادداشت روزانه تهيه كنيم سعي كنيم عوامل ايجاد كننده سردرد را يادداشت نماييم.

لینک به دیدگاه

والا من دو روزه بعد از خواب بعد ظهری شدید سردرد می‌شم

البته شب قبلش خواب خوبی نداشتم و دیر خوابیدم و زود پا شدم، واسه همین مجبور میشم ظهر 1.5 تا دو ساعت بخوابم

شنیدم میگن خواب بیشتر از 20 دقیقه مضر هستش! البته برا کسی که شب قبل خواب مناسب داشته!

منم تست کردم و همون 20 دقیقه چرت زدن، فوق العاده‌ست

لینک به دیدگاه
والا من دو روزه بعد از خواب بعد ظهری شدید سردرد می‌شم

البته شب قبلش خواب خوبی نداشتم و دیر خوابیدم و زود پا شدم، واسه همین مجبور میشم ظهر 1.5 تا دو ساعت بخوابم

شنیدم میگن خواب بیشتر از 20 دقیقه مضر هستش! البته برا کسی که شب قبل خواب مناسب داشته!

منم تست کردم و همون 20 دقیقه چرت زدن، فوق العاده‌ست

مسئله اینجاست که خود من اگه از قبل بخوام ساعت رو تنطیم کنم تا یک جوری قرار گذاشته باشم که 20 مین بخوابم خوابم نمی بره! :banel_smiley_4:

لینک به دیدگاه
مسئله اینجاست که خود من اگه از قبل بخوام ساعت رو تنطیم کنم تا یک جوری قرار گذاشته باشم که 20 مین بخوابم خوابم نمی بره! :banel_smiley_4:

من تنظیم نمی‌کنم

همینجوری دارز می‌کشم ولی نه برای خوابیدن

چیزی بین خوابیدن و بیداری، اینجوری خستگیت از تنت در میره، به خواب عمیق هم نمیری

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...