رفتن به مطلب

کردار مجازی

Abolfazl_r

ارسال های توصیه شده

• پاسخ 143
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

اولیشو خودم میگم.

مهمترین چیزی که همیشه مد نظرم بوده اینه که وقتی یک تاپیک رو استارت میکنم باید خودم رو موظف بدونم احترام تمام افرادی رو که وارد اون تاپیک میشن حفظ کنم. ولو اینکه نظرات و تفکرمون در تناقض باشه.

از نظر من استارتر یک تاپیک حکم میزبان رو داره و کسانی که در اون تاپیک اظهار نظر میکنن حکم مهمان رو دارن. و استارت تاپیک به معنای یک دعوت همگانی از تمام کاربران انجمنه. و طبیعیه که وقتی من میزبانم باید از مدعوینم پذیرایی هم بکنم. پذیرایی در قالب امتیاز دادن. در قالب گل تقدیم کردن. در قالب رفع ابهام مدعوین و پاسخ محترمانه نسبت به موضوع تاپیک و ...

پس اگه یه وقت دیدم طرف منظورمو نگرفته یا زده جاده خاکی باید یا سعی کنم روشنش کنم یا با احترام به نظرش ادامه ندم. نه اینکه از تاپیک بندازمش بیرون یا بخوام اطلاعاتش رو زیر سوال ببرم.

لینک به دیدگاه

سومیشم خودم میگم :icon_pf (34):

هیچوقت نباید از اطلاعات کاربری طرف مقابل برای فرار از موضوع بحث و سرکوب اون استفاده کنیم. گاها دیدم جملاتی مثل:

تو که رشته تحصیلیت فلانه، تو که آواتورت فلانه، تو که نام کاربری یا محل سکونتت فلانه پس در نتیجه ....

لینک به دیدگاه

چهارمیشو من میگم...

:ws37:

از شکلک مناسب استفاده کنیم... :4chsmu1:

جدی میگم!

استفاده کردن از شکلک این خوبی رو داره که لحن شما رو مشخص میکنه خیلی اوقات اتفاق افتاده که کاربرا بخاطر غفلت از این موضوع بخاطر سوء تفاهم با هم مشکل پیدا کردن... :w13:

حالا اینکه میگم مناسب خودش کلی حرف میشه در موردش زد حالا اگه فرصت شد یه جلسه اموزشی میذارم... :icon_gol:

لینک به دیدگاه
استفاده از شکلک ها برا تنش زدایی مثلا:dancegirl2:

چهارمیشو من میگم...

:ws37:

از شکلک مناسب استفاده کنیم... :4chsmu1:

جدی میگم!

استفاده کردن از شکلک این خوبی رو داره که لحن شما رو مشخص میکنه خیلی اوقات اتفاق افتاده که کاربرا بخاطر غفلت از این موضوع بخاطر سوء تفاهم با هم مشکل پیدا کردن... :w13:

حالا اینکه میگم مناسب خودش کلی حرف میشه در موردش زد حالا اگه فرصت شد یه جلسه اموزشی میذارم... :icon_gol:

کاملا درسته. :icon_gol::icon_gol::icon_gol:

شکلک ها در انتقال مفهوم نقش موٍثری دارن. در انتخاب شکلک باید دقت بیشتری به خرج داد.

لینک به دیدگاه

وقتی میبینیم چند نفر به صورت جدی دارن بحث میکنن و روال تاپیک جدیه یا به دنبال پیدا کردن نتیجه هستن ادب حکم میکنه اسپم نکنیم. مزه نپرونیم.

لینک به دیدگاه

هر جا احساس میکنیم اشتباه کردیم بهتره عذرخواهی کنیم و به اشتباهاتمون اعتراف کنیم. پافشاری بیهوده روی چیزی که خودمون هم میدونیم اشتباهه چیزی رو ثابت نمیکنه. مرد اونیه که مسئولیت کارای خودشو به عهده بگیره.

لینک به دیدگاه

شاید خود شما بدونی چرا من اینروز ها کمتر فعالیت میکنم. راستش برخورد ها گاها مناسب نیست و من از این وضع زیاد راضی نیستم. شاید هم شما بدونی چی میخوام بگم. به عقیده من , رفتار اونایی که مسئولیت دارند باید بهتر از اینی که هست باشه. یعنی خیلی خوبه که ما بجای استفاده از قوه قهریه سعی کنیم با بزرگواری و سخاوت با کاربران برخورد کنیم. نمیگم که نشده ولی راضی کننده نیست . میشه قوانین رو اجرا کرد ولی باید ببینیم بهترین روش کدومه و چه جوریه. که هم کاربر ناراحت نشه و هم قوانین محترم باشند.

باید بدانیم که ارزش های یک انسان رو با یک اشتباه بکل ضایع نکنیم و بدانیم که کاربران ولی نعمتان سایتها هستند و اگه نتونیم اونا رو راضی نگهداریم نمیتونیم بگیم که خدمتمون صادقانه بوده.

عمر کم چیزی نیست که انسانها اونو پای نت خرجش میکنند. پس وقتی کاربری عمر گرانبهایش را پای این تالار ها فدا میکند باید بهش ارزش قائل بشیم و قدرش را بدانیم. این عناوین دائمی نیستند ولی با ارزشند و باید قدر خودمونو بدونیم و کاری نکنیم که انسانها ما رو از دلشان بکنند و بیرون بیاندازند.

شما بعنوان یک دوست برای من محترم هستید و من این حرفام رو بخاطر همین دوستی و از باب درد دل عرض کردم. و منظورم این نبوده که این چیزا خیلی اتفاق افتاده باشه. ولی تذکرش همیشه لازمه که همواره طوری انجام وظیفه کنیم که شکل ناهنجار خدمات ما باعث کم رنگ شدن محبوبیت هامون نشه. همه مسائل با خوشروئی و مثبت بینی و حفظ ارزش های متقابل بهتر حل میشه و شیرینیش ماندگار تره.

یکی از ظریف ترین خطا های انسانها قرار گرفتن در گروه هم تیمی ها و فدا کردن ارزشهای طرف مقابل هست که امیدوارم این مسئله در این محفل هیچوقت دیده نشه.

برای شما آرزوی شادی و موفقیت دارم و از زحمات شما تشکر میکنم. :icon_gol:

لینک به دیدگاه

بهترین راه برای مقابله با توهین دیگران گزارش کردنه. وقتی خودمون رو درگیر مشاجره میکنیم باید بدونیم که فقط شخصیت خودمون رو به همه اعلام میکنیم. پس شخصیت واقعیمون رو با ترک مشاجره به اثبات برسونیم و بزاریم مدیران به این موضوع رسیدگی کنن.

لینک به دیدگاه
شاید خود شما بدونی چرا من اینروز ها کمتر فعالیت میکنم. راستش برخورد ها گاها مناسب نیست و من از این وضع زیاد راضی نیستم. شاید هم شما بدونی چی میخوام بگم. به عقیده من , رفتار اونایی که مسئولیت دارند باید بهتر از اینی که هست باشه. یعنی خیلی خوبه که ما بجای استفاده از قوه قهریه سعی کنیم با بزرگواری و سخاوت با کاربران برخورد کنیم. نمیگم که نشده ولی راضی کننده نیست . میشه قوانین رو اجرا کرد ولی باید ببینیم بهترین روش کدومه و چه جوریه. که هم کاربر ناراحت نشه و هم قوانین محترم باشند.

باید بدانیم که ارزش های یک انسان رو با یک اشتباه بکل ضایع نکنیم و بدانیم که کاربران ولی نعمتان سایتها هستند و اگه نتونیم اونا رو راضی نگهداریم نمیتونیم بگیم که خدمتمون صادقانه بوده.

عمر کم چیزی نیست که انسانها اونو پای نت خرجش میکنند. پس وقتی کاربری عمر گرانبهایش را پای این تالار ها فدا میکند باید بهش ارزش قائل بشیم و قدرش را بدانیم. این عناوین دائمی نیستند ولی با ارزشند و باید قدر خودمونو بدونیم و کاری نکنیم که انسانها ما رو از دلشان بکنند و بیرون بیاندازند.

شما بعنوان یک دوست برای من محترم هستید و من این حرفام رو بخاطر همین دوستی و از باب درد دل عرض کردم. و منظورم این نبوده که این چیزا خیلی اتفاق افتاده باشه. ولی تذکرش همیشه لازمه که همواره طوری انجام وظیفه کنیم که شکل ناهنجار خدمات ما باعث کم رنگ شدن محبوبیت هامون نشه. همه مسائل با خوشروئی و مثبت بینی و حفظ ارزش های متقابل بهتر حل میشه و شیرینیش ماندگار تره.

یکی از ظریف ترین خطا های انسانها قرار گرفتن در گروه هم تیمی ها و فدا کردن ارزشهای طرف مقابل هست که امیدوارم این مسئله در این محفل هیچوقت دیده نشه.

برای شما آرزوی شادی و موفقیت دارم و از زحمات شما تشکر میکنم. :icon_gol:

ممنون فکور جان. من به شخصه تمام تلاشم رو در این راستا خواهم کرد.:icon_gol:

لینک به دیدگاه
اگه حس کنم میتونم به کسی کمک کنم دریغ نکنم.:icon_gol:

با یه احوال پرسی ساده تو پروفایلش یا ارسال یه عکس زیبا.:icon_gol:

بله. اگه فرصت اضافه ای برامون هست بهتره دوستی ها رو احیا کنیم.:icon_gol:

شاید بهتر باشه با کسانی که خصومت هم داریم اینکارو بکنیم. همیشه اونی که پیشقدم میشه بزرگتره مگر اینکه خلافش ثابت بشه.

لینک به دیدگاه

وقتی به تاپیکی تخصصی وارد میشویم که بحث مورد نظر اصولا در حیطه ی تجربه یا تحصیل ما نبوده ونیست, منطق حکم میکند که فقط یا سوال کننده باشیم یا فقط نظر بدهیم . و بدترین وضعیت انست که مدعی بشویم .!

لینک به دیدگاه

همیشه تو بحث ها وقتی کار به جای باریک کشیده میشه یه موضع ضعف داریم و یه موضع قدرت.

موضع قدرت معمولا مسیر بحث رو به دور از هرگونه سفسطه، تخریب، توهین و کنایه طی میکنه ولی موضع ضعف چون کنترل خودش رو از دست میده میزنه تو حاشیه. پس واسه اینکه ثابت کنیم ضعیف نیستیم بهتره هرجا اطلاعات یا منطقمون یارای مقابله نداشت به این موضوع اقرار کنیم.

وقتی کسی از موضع قدرت برخورد کنه تو حواشی نمیره. رو متن تمرکز میکنه. انسان قوی کنترل خودشو همیشه در دست میگیره. همیشه نظر ما نظر غالب نیست.

گاهی باید دوستانه پذیرفت و یاد گرفت و لازمه که بابت چیزی که یاد میگیریم تشکر هم بکنیم.

لینک به دیدگاه

به این مثال در مورد وارد کردن ((من)) در بحث و ((بسط دادن)) ان توجه فرمایید

من 30 سال گوشتخوار بوده ام 4 ماهه گوشت نمیخورم ( تحقیق کرده ام گیاهخواری خوبه )). اکنون

حکم میکنم که همه گیاهخوار شوند . !!!

جوابی که در پست بعدی دریافت خواهد کرد احتمالا این خواهد بود :دوست عزیز بزرگترین دانشمندان علم تغذیه حتی اگه خود گیاهخوار هم باشند هرگز چنین فتوایی را صادر نکرده اند .

لینک به دیدگاه

همواره به یاد داشته باشیم هر کدوم از پست های ما میتونه در رفتار دیگران تأثیر داشت باشه. این طرز فکر بار مسئولیت آدم رو زیاد میکنه.:icon_gol:

لینک به دیدگاه

من تو دنیای واقعی فوق العاده آدم خونسردیم.....

یعنی طرف باید خودشو بکُشه تا منو عصبانی کنه.

اما متاسفانه تو دنیای مجازی،کم کم دارم خونسردی خودم را نسبت به یک عده از دست میدم.

چون به جای اینکه بیاد به حرفت نقدی وارد کنه،مدام بهت حمله شخصیتی میکنه.

فعلا هم فکر کنم من تو این انجمن بیشتر از همه فحش خوردم و میخورم،هرکس هم از راه میرسه ترجیح میده یه دست و پنجه ای با ما نرم کنه !!!!!!!!

امیدوارم این کم شدن خونسردی در دنیای مجازی،به دنیای واقعیم سرایت نکنه،هرچند زمزمه هایی داره میاد.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...