رفتن به مطلب

جهان بيني افراد از ازدواج

samaneh66

ارسال های توصیه شده

سلام

به دنبال تايپيك چرا دختران خوب خواستگار ندارند ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

اين تايپيك رو زدم اونجا در ادمه بحث حرف از جهان بيني افراد شد كه هر كسي يه جهان بيني داره در مورد ازدواج و دوستيهاي قبل از ازدواج .......

ازدواج امری است مهم وسرنوشت ساز, کامیابی و شکست درآن , در زندگی آینده تاثیر بسزائی دارد , همسرخوب وموافق زندگی را قرین آرامش وآسایش می کند وزمینه را برای پرورش استعدادهای درونی وترقی وتعالی فراهم می سازد . برعکس شکست درازدواج موجب یاس ودلسردی می شود واستعدادهای درونی را ازحرکت و تکامل باز می دارد . پس چه بهترکه قبل ازازدواج این معیارها را شناخته و بکارگیریم , زیرا شناخت این معیارها و بکارگیری ان ها از شکست جلوگیری می کند و موجب موفقیت درازدواج می شود.

دوستان ديد گاهتان را بيان كنيد ؟

لینک به دیدگاه

با وجودیکه من معتقدم انسان ها میتوانند فرای جوامع عمل کنند، اما در نهاین این جوامع هستند که به اکثر انسان ها، جهان بینی خودشان را تحمیل میکنند.

امروز اگر در ایران روابط قبل از ازدواج یک امر ناپسند محسوب میشه اما در غرب،شاید تجربه رابطه قبل از ازدواج ضروری به نظر میرسه،مقصر کیست؟

من با وجودیکه خیلی سعی کرده ام فرای جامعه عمل کنم،اما باز هم احساس میکنم بافت سنتی و مبتنی بر یکسری اصول در ایران،مانع میشه من خیلی راحت و بی قید در زندگی عمل کنم.

آیا ازدواج یک امر مقدس است و باید اولین رابطه افراد در زندگی باشد یا نه؟

یک رابطه ای است مثل بقیه روابط،با این تفاوت که شما در روابط قبلی مسئولیتی نداشتی،اما اینجا مسئولیت داری.

لینک به دیدگاه

من از همه دوستانی که مثلا میگویند روابط قبل از ازدواج خیلی بد است،یک سوال دارم.

اگر شمای نوعی امروز در لاس وگاس آمریکا هم دنیا آمده بودین،همین ادعا را داشتین؟

یا چون امروز در ایرانید و اجدادتان مسلمان و آنها گفته اند رابطه بده،شما هم میگین بده؟

خواهشا با انصاف باشید در این بحث:

جهان بینی شما نسبت به روابط و ازدواج را جامعه تعیین میکنه یا خودتان؟

اگر بر فرض خودتان تعیین میکنید و جامعه شما را پس میزنه،چکار میکنین؟

لینک به دیدگاه

با وجودیکه من معتقدم انسان ها میتوانند فرای جوامع عمل کنند، اما در نهاین این جوامع هستند که به اکثر انسان ها، جهان بینی خودشان را تحمیل میکنند.

اين درسته كه انسانها ميتونند فراي جامعه عمل كنند اما فرا عمل كردند همانا و القاب ناپسند گرفتند همانا ....

امروز اگر در ایران روابط قبل از ازدواج یک امر ناپسند محسوب میشه اما در غرب،شاید تجربه رابطه قبل از ازدواج ضروری به نظر میرسه،مقصر کیست؟

ببين اسي جان از نظر من تعداد مقصران زيادند اول از خانواده شروع ميشه كه پدر و مادر بيشترين سعي خود را ميكنند تا فرزندشان چشم و گوش بسته بار بياد شايد قريب به اتفاق بچه هاي ايران براي بار اول روابط كمي ازادانه برخورد با جنس مخالف رو توي دانشگاه تجربه ميكنند

من با وجودیکه خیلی سعی کرده ام فرای جامعه عمل کنم،اما باز هم احساس میکنم بافت سنتی و مبتنی بر یکسری اصول در ایران،مانع میشه من خیلی راحت و بی قید در زندگی عمل کنم.

مطمئن باش نميتوني مگر اينكه چشم و گوشت رو به رويحرفا و حديث ها و قضاوت ها ببندي

از نظر من اره ازدواج مقدسه يا حتي ميشه گفت يه ارزشه .......

كه بهتره اين ارزش حفظ بشه آره كه بايد اولين رابطه باشه

آيا يه پسر حاضر ميشه با دختري ازدواج كنه كه قبلا رابطه داشته ؟

اين رابطه رو جامعه به عنوان بي بند باري ميپذيره

یک رابطه ای است مثل بقیه روابط،با این تفاوت که شما در روابط قبلی مسئولیتی نداشتی،اما اینجا مسئولیت داری.

:w16:

لینک به دیدگاه

چه رابطه اي حدش رو بيان كن ؟؟؟؟؟؟؟

من موافق دوستي حد و مرز دار قبل از ازدواج هستند

یا چون امروز در ایرانید و اجدادتان مسلمان و آنها گفته اند رابطه بده،شما هم میگین بده؟

مسلما چون اجدادمون مسلمان بودند و باعث شدند به اجبار و بدون آگاهي اين دين رو بپذيريم رابطه جنسي با جنس مخالف براي ما درست جا نيافتاده

مگر نه اينكه در كشورهاي غير مسلمان با هم رابطه دارند و هيچكس هم هيچ اتفاقي براش نميافته

اما در ايران تا پدر و مادر يفهمند دخترشون با يه پسر رابطه داره اولين كار حبسش توي خونه

يا پدر و مادر سكته ميكنند

يا مادر شيرش رو حلا ل نميكنه و با امدن اولين خواستگار دختر رو رد ميكنند خونه شوهر از ترس ابروشون و بقيه كار رو ميسپارند به شوهر دختر

هر چه ميكشيم از اجدادمون بوده و بس

متاسفانه جامعه .....

:icon_gol::icon_gol::icon_gol::icon_gol::icon_gol:

لینک به دیدگاه

1- از نظر من اره ازدواج مقدسه يا حتي ميشه گفت يه ارزشه .......

2- كه بهتره اين ارزش حفظ بشه آره كه بايد اولين رابطه باشه

3- آيا يه پسر حاضر ميشه با دختري ازدواج كنه كه قبلا رابطه داشته ؟

1- آیا روابط قبلی،تقدس رابطه ازدواج را زیر سوال میبره،چرا ؟

2- اینکه میگین باید اولین رابطه باشه، چه کسی این باید را تعیین کرده و نتیجه این بایدها و نباید ها چه شده؟

3- کدام پسر؟

پس در غرب چگونه با هم ازدواج میکنند،وقتی ممکنه رابطه هم قبلا داشته باشند.

مشکل از پسرها و دخترهای جامعه ماست؟

لینک به دیدگاه

1- چه رابطه اي حدش رو بيان كن ؟؟؟؟؟؟؟

2- مگر نه اينكه در كشورهاي غير مسلمان با هم رابطه دارند و هيچكس هم هيچ اتفاقي براش نميافته

1- رابطه در هر حدی، از یک رابطه معمولی تا روابط عشقولانه.

آیا تجربه این روابط قبل از ازدواج به نظرتون مضر هست؟

2- از نظر من ایرانی ها خیلی بی جنبه اند.

از کوچکترین حرکتت، هزارتا برداشت میکنند.

همین باعث شده من شخصا،با خیلی ها رفاقت نکنم یا خیلی خشک و سنگین باهاشون برخورد کنم،چون میدونم زمینه برای بی جنبگی را دارند.

لینک به دیدگاه

:icon_gol::icon_gol:

1- آیا روابط قبلی،تقدس رابطه ازدواج را زیر سوال میبره،چرا ؟

خب ببين من دقيق متوجه اين نميشم كه منظورت از رابطه قبل چقدره

اگر رابطه جنسي منظورت كه من كاملا مخالفم .....اسمش رو ميشه خيلي چيزا گذاشت

ميشه گناه كبيره ......

اما اگر يه رابطه دوستيه كه نهايتش به گرفتن دست هم ختم بشه و اصل اون دوستي هم ازدواج باشه نه هوس البته ببخشيد اينو ميگم اين هوس بيشتر شامل حال آقايون ميشه

من چطور ميتونم با كسي بدون هيچ حد و مرزي رابطه داشته باشم و بعد از ازدواج نتونم رابطه نداشته باشم خب مسلما براي مني كه قبل از ازدواج با محدوديت هاي يه دختر رابطه وجود داشته پس قبل از ازدواج هم ميشه با اشخاص ديگري بدون داشتن اون محدوديت ها رابطه بر قرار كرد

اما اگر رابطه دوستيه ساده براي ازدواجه كه ميشه گفت خوبه براي اشنايي

2- اینکه میگین باید اولین رابطه باشه، چه کسی این باید را تعیین کرده و نتیجه این بایدها و نباید ها چه شده؟

خانواده داماد اولين اين بايدها و نبايد ها رو تعيين ميكنه اولا خواستگاري دختري كه رابطه داره نميرند دوما اگر هم برند و متوجه اين موضوع بشند اصلا راضي نميشند پسرشون يا اين فرد ازدواج كنه

3- کدام پسر؟ پسر ايراني

پس در غرب چگونه با هم ازدواج میکنند،وقتی ممکنه رابطه هم قبلا داشته باشند.

مشکل از پسرها و دخترهای جامعه ماست؟

مشكل از خانواده هاست نه پسر رو دخترا ما فرزندان جنگ و نسل سوخته ايم كه توي بحراني ترين شرايط جامعه پا به عرصه وجود گذاشتيم زماني كه پدر و مادران جوان ما خود دچار تحول عظسمي شده بودند اول انقلاب و بعد جنگ و اسلامي شده كشورمون .....باعث شد اونا حتي خودشون دچار درگيري فرهنگي شوند

لینک به دیدگاه
1- رابطه در هر حدی، از یک رابطه معمولی تا روابط عشقولانه.

آیا تجربه این روابط قبل از ازدواج به نظرتون مضر هست؟

توي پستاي قبل گفتم .....تكرار ميشه بگم

2- از نظر من ایرانی ها خیلی بی جنبه اند.

دقيقا منم قبول دارم كه بي جنبه ايم :a030:

از کوچکترین حرکتت، هزارتا برداشت میکنند.

همین باعث شده من شخصا،با خیلی ها رفاقت نکنم یا خیلی خشک و سنگین باهاشون برخورد کنم،چون میدونم زمینه برای بی جنبگی را دارند.

من هم در محل كارم خيلي خشك و رسمي رفتار ميكنم چون محيط كارگري تا ببيننت با همكارت حرف ميزني هزار تا حرف ميزنند و نسبتهايي آنچناني بهت ميدن پس ترجيح ميدم بگن خشكه تا حرفاي ديگه بزنند

اسي تا اينجا من نظر دادم اما دوست دارم تك تك خودت به تمام سوالات جواب بدي هدف من از زدن اين تايپيك آشنايي با نظرات بچه ها بود و مخصوصا شما و الا خودم كه نظرات خودم رو ميدونستم

لینک به دیدگاه

خب ببين من دقيق متوجه اين نميشم كه منظورت از رابطه قبل چقدره

اگر رابطه جنسي منظورت كه من كاملا مخالفم .....اسمش رو ميشه خيلي چيزا گذاشت

ميشه گناه كبيره ......

اما اگر يه رابطه دوستيه كه نهايتش به گرفتن دست هم ختم بشه و اصل اون دوستي هم ازدواج باشه نه هوس البته ببخشيد اينو ميگم اين هوس بيشتر شامل حال آقايون ميشه

پس از نظر شما،دوستی پسر و دختر الزاما باید به ازدواج ختم بشه تا توجیهی داشته باشه،اینکه مثلا یکی دست طرف را بگیره یا شوخی کنه و.... حتی از روی هوس برای دو طرف،امری نکوهیده است.

دوستی با تعاملات اجتماعی فرق میکنه،از نظر من همین انتظار ازدواج از دوستی،سبب میشه خیلی فجایع پیش بیاد.

لینک به دیدگاه
پس از نظر شما،دوستی پسر و دختر الزاما باید به ازدواج ختم بشه تا توجیهی داشته باشه،اینکه مثلا یکی دست طرف را بگیره یا شوخی کنه و.... حتی از روی هوس برای دو طرف،امری نکوهیده است.

دوستی با تعاملات اجتماعی فرق میکنه،از نظر من همین انتظار ازدواج از دوستی،سبب میشه خیلی فجایع پیش بیاد.

ببين توي هر دوستي من معتقدم احساس حرف اول رو ميزنه

دخترا دو دسته اند يه عده هستند كه براش مهم نيست با كي دوست بشند و فقط قصدشون اينه براي مدتي سرگرم باشند و پسرا رو تيغ بزنند

اما دسته دوم دختراني هستند كه در حين دوستي احساساتي ميشند و تمام فكر و ذهنشون ميشه پسره اينا اگر رابطشون به هم بخوره بيشترين آسيب رو دختره ميبينه

شفاف توضيح بده كدام انتظارات

لینک به دیدگاه

جهان بینی هر آدمی از ازدواج به اجتماع و خونوادش و خودش بستگی داره.

درسته که بیشترین نقش رو خودش داره ولی خونواده ها هم تاثیرشون رو می زارن .نقش اجتماع نسبت به خونواده و فرد کمتره.

لینک به دیدگاه

:a030::a030::a030:

لینک به دیدگاه

دوستان توجه کنندچون واردمبحث اعتقادی شده اند صرفا به بیان نظرات خود بپردازندو سعی در توجیه افکارخودو تحمیل آن به سایرین نکنند!پستهای اینچنینی حذف میگردد!عقیده افراد،درست یاغلط به خودشان مربوط است،اگرحس شودتاپیک به سمت تفتیش عقایدمیرودبطورجدی برخوردخواهدشدوتاپیک قفل میگردد،پس دقت کنیدتابعدااعتراضی نکنید،باتشکر.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...