رفتن به مطلب

◘◘◘ پانزدهمين ميزگرد خانواده با موضوع :سوءتفاهم ◘◘◘

afa

ارسال های توصیه شده

دوستان به بیشتر مواردش اشاره کردن

خب سوء تفاهم معمولا از عدم شناخت طرفین نسبت به هم و گاهی در شرایط خاص (خستگی ، عصبانیت و...) بوجود میاد

نکاتی که بنظرم باید بهشون توجه بشه اینکه

اولا سعی کنیم در برخود با مسائل زود قضاوت نکنیم و عجولانه تصمیمی نگیریم و سعی کنیمئمنطقی باشیم

بعد از شنیدن حرف طرف مقابل کمی فکر کنیم و مسئله رو از دیدگاه مختلف مورد بررسی قرار بدیم

و نهایتا موقعی که سوء تفاهمی پیش اومد با صداقت و در کمال ارامش اون رو با طرف مقابل در میون بگذاریم تا با صحبت و همدلی طرفین مشکل برطرف بشه... :icon_gol:

• Like 6
لینک به دیدگاه

دوستان به بیشتر مواردش اشاره کردن

خب سوء تفاهم معمولا از عدم شناخت طرفین نسبت به هم و گاهی در شرایط خاص (خستگی ، عصبانیت و...) بوجود میاد

نکاتی که بنظرم باید بهشون توجه بشه اینکه

اولا سعی کنیم در برخود با مسائل زود قضاوت نکنیم و عجولانه تصمیمی نگیریم و سعی کنیمئمنطقی باشیم

بعد از شنیدن حرف طرف مقابل کمی فکر کنیم و مسئله رو از دیدگاه مختلف مورد بررسی قرار بدیم

و نهایتا موقعی که سوء تفاهمی پیش اومد با صداقت و در کمال ارامش اون رو با طرف مقابل در میون بگذاریم تا با صحبت و همدلی طرفین مشکل برطرف بشه... :icon_gol:

همونایی که حامد گفت :w16:

• Like 3
لینک به دیدگاه
با سلام خدمت دوستان عزيز :icon_gol:

1- از نظر شما سوءتفاهم چگونه بوجود مي آيد ؟

گاهی اوقات روند اتفاقات طوری با هم جور میشوند که باعث القای یک باور اشتباه در انسان میشه به این میگن سوتفاهم.

2- چه راهكاري براي جلوگيري از ايجاد سوءتفاهم پيشنهاد ميكنيد ؟

زود قضاوت نکنیم و کمی صبورباشیم.

3- اقدام شما براي حل و فصل اختلاف بعد از بروز سوءتفاهم چيست ؟

توضیح با ارامش

100879103600.jpg

ممنون:icon_gol::icon_gol:

• Like 4
لینک به دیدگاه

باتشکرازدوستانی که تا اینجای بحث مارا تنهانگذاشته اند.:flowerysmile:

تمام مواردی که اشاره شددرست است.چیزی که بایداین وسط اضافه کرداین است که نوع سوءتفاهم های شکل گرفته دریه رابطه اجتماعی یاخانوادگی غیرزناشویی خیلی متفاوت است باهم.مثلادریک زندگی ممکنه طرزبرخوردمادرتان باشماهم ایجادسوءتفاهم کند.مثالی دیگرشایدهیچوقت طرزبرخوردسایرین دریک جلسه یامهمانی برای کسی ایجادسوءتفاهم نکندامادرزندگی زناشویی خیلی پیش میآیداغلب سوءتفاهم هاناشی ازطرزبرخوردسایرین باشماست یانه!طرزبرخوردنزدیکان شماباهمسرتان ایجادسوءتفاهم میکند

بااین جنس ازسوءتفاهم هاچگونه میتوان کنارآمد؟

• Like 4
لینک به دیدگاه

تمام مواردی که اشاره شددرست است.چیزی که بایداین وسط اضافه کرداین است که نوع سوءتفاهم های شکل گرفته دریه رابطه اجتماعی یاخانوادگی غیرزناشویی خیلی متفاوت است باهم.مثلادریک زندگی ممکنه طرزبرخوردمادرتان باشماهم ایجادسوءتفاهم کند.مثالی دیگرشایدهیچوقت طرزبرخوردسایرین دریک جلسه یامهمانی برای کسی ایجادسوءتفاهم نکندامادرزندگی زناشویی خیلی پیش میآیداغلب سوءتفاهم هاناشی ازطرزبرخوردسایرین باشماست یانه!طرزبرخوردنزدیکان شماباهمسرتان ایجادسوءتفاهم میکند

حق با شماست سوء تفاهم هاي اينچنيني خيلي پيش مياد كه خب به نظرم اگر رفتاره مثلا من باعثه اون موضوع شده بايد بيشتر ملاحظه كنم ولي اگر اون طرف رفتارش ناجوره بايد سعي كنيم زياد باهاش روبرو و هم صحبت نشيم... به نظرم اينا اومد:wubpink:

• Like 4
لینک به دیدگاه
حق با شماست سوء تفاهم هاي اينچنيني خيلي پيش مياد كه خب به نظرم اگر رفتاره مثلا من باعثه اون موضوع شده بايد بيشتر ملاحظه كنم ولي اگر اون طرف رفتارش ناجوره بايد سعي كنيم زياد باهاش روبرو و هم صحبت نشيم... به نظرم اينا اومد:wubpink:

سپاسگزارم

امابایددقت کنیددراینگونه سوءتفاهم هاهیچکدام ازطرفین حاضربه قبول اشتباه خودنیستند مثلادریک مهمانی خودمانی گرم گرفتن شمابایکی ازمردان فامیل شایدبرای شوهرتان خوشایندنباشداماازنظرشماامری کاملاعادی تلقی شودهمین طرزفکرباعث میشودشمااین قضیه رابه شوهرتان نگوییدچون درنظرشماامری کاملاعادی است اماچون موقعیت پیش نیامده بوده

همسرتان ازاین قضیه بی اطلاع بوده بعدناگهان دریک مهمانی متوجه این قضیه میشود وناراحت شده وسوءتفاهمی برایش پیش میآید دراین میان معمولاشمااینقدرهم منطقی عمل نخواهی کرد چون ازاین طرزفکرهمسراشفته شده ایدو قدرت تفکر صحیح ازشمادر مواقع ناراحتی سلب میشود درآن شرایط شماتنهابه دنبال اثبات بی گناهی خود و به نحوی متهم کردن همسربه طرزفکرمنحرف هستید درحالیکه قضیه اصلاچیز دیگری است و همسربه دنبال متهم کردن شمانیست فقط ازاین ناراحت شده چراقبلا به او گفته نشده.

امیدوارم توانسته

باشم موضوع راباز کنم!

• Like 4
لینک به دیدگاه

به نظر من نقش جامعه در افزایش به وجود امدن سوء تفاهم ها خیلی مهمه.

اگر جامعه به نحوی پیش بره که مردم اعتمادشون به هم از بین بره،مدام به هم شک میکنند و از هر حرفی برداشتی میکنند.

به نظرم میزان سوء تفاهم تو ایران خیلی بالاست.

اونهم به خاطر جامعه عصبانی و پرخاشگریه که داریم.

• Like 5
لینک به دیدگاه

خوب باید خودمون سعی کنیم تا اونجایی که امکان داره موضوع رو شفاف مطرح کنیم دکتر فرهنگ میگه که البته خطاب به خانم ها تا اونجایی که ممکنه با همسرانتان و کلا مرد ها شفافا حرف بزنید چون مغز مرد ها اون پیچیدگی مغز خانم ها رو نداره....

شما میگید که در دیدار اول ممکنه یه رفتاری سوء تفاهم نکنه اما با تعامل بیشتر ممکنه باعث سوء تفاهم بشه چون شاید با شناختی که طرف از شما داره رفتار شما اون لحظه غیر معمول بوده.

• Like 4
لینک به دیدگاه
خوب باید خودمون سعی کنیم تا اونجایی که امکان داره موضوع رو شفاف مطرح کنیم دکتر فرهنگ میگه که البته خطاب به خانم ها تا اونجایی که ممکنه با همسرانتان و کلا مرد ها شفافا حرف بزنید چون مغز مرد ها اون پیچیدگی مغز خانم ها رو نداره....

شما میگید که در دیدار اول ممکنه یه رفتاری سوء تفاهم نکنه اما با تعامل بیشتر ممکنه باعث سوء تفاهم بشه چون شاید با شناختی که طرف از شما داره رفتار شما اون لحظه غیر معمول بوده.

به موردقشنگی اشاره شد ممنونم

شفاف سخن گفتن خانومها

چیزی خودم به عینه شاهداین بوده ام که اختلاف میان یک زوج

وسوءتفاهم پیش آمده تنهاسراین بوده که خانوم نمیتوانست واضح وروشن نظرخودراوحرفش رابزند

همین امرباعث میشدگاه وبیگاه مردازحرفهای

خانوم دچارسوءتفاهم شودواین امربرایشان دچارمشکل کرده بود.

نظرشماخانوم ها چیست؟آیاگمان نمیکنیداگرکمی شفافترسخن بگوییدوخواسته های خودراواضح بیان کنیدبسیاری ازاین سوءتفاهم هابوجودنمی آید؟

• Like 2
لینک به دیدگاه

به نظر من همه مشکلات به خاطر عدم شناخت زن و مرد از یکدیگره.....

پیشنهاد می کنم رازهایی درباره مردان و رازهایی در مورد زنان از باربارا دی آنجلس رو بخونید خیلی می تونه کمک کنه

• Like 3
لینک به دیدگاه

به نظر من سوء تفاهم وقتی پیش میاد که طرفین از هم شناخت کافی نداشته باشن..

.

برای جلوگیری از سوء تفاهم باید ابتدای هر رابطه ای مراقب حرکات رفتاراها و طریقه صحبت کردنمون باشیم و بدون فکر کاری انجام ندیم تا شناخت اولیه حاصل بشه

.

بعضی وقتا ما پیش زمینه بدی نسبت به شخص مقابل داریم که باعث سو تفاهم میشه .. ممکنه قبل از اینکه اون فرد و ببینیم کسی حرف نادرستی راجع به اون فرد زده باشه یا از روی ظاهرش قضاوت میکنیم یا اشتباه کوچیکی همون اول رابطه ازش سرزده باشه .....

• Like 3
لینک به دیدگاه
سپاسگزارم

امابایددقت کنیددراینگونه سوءتفاهم هاهیچکدام ازطرفین حاضربه قبول اشتباه خودنیستند مثلادریک مهمانی خودمانی گرم گرفتن شمابایکی ازمردان فامیل شایدبرای شوهرتان خوشایندنباشداماازنظرشماامری کاملاعادی تلقی شودهمین طرزفکرباعث میشودشمااین قضیه رابه شوهرتان نگوییدچون درنظرشماامری کاملاعادی است اماچون موقعیت پیش نیامده بوده

همسرتان ازاین قضیه بی اطلاع بوده بعدناگهان دریک مهمانی متوجه این قضیه میشود وناراحت شده وسوءتفاهمی برایش پیش میآید دراین میان معمولاشمااینقدرهم منطقی عمل نخواهی کرد چون ازاین طرزفکرهمسراشفته شده ایدو قدرت تفکر صحیح ازشمادر مواقع ناراحتی سلب میشود درآن شرایط شماتنهابه دنبال اثبات بی گناهی خود و به نحوی متهم کردن همسربه طرزفکرمنحرف هستید درحالیکه قضیه اصلاچیز دیگری است و همسربه دنبال متهم کردن شمانیست فقط ازاین ناراحت شده چراقبلا به او گفته نشده.

امیدوارم توانسته

باشم موضوع راباز کنم!

حق با شماست خو آخه من تا حالا تو موقعيتش قرار نگرفته بودم39119_babygirl.gif

به موردقشنگی اشاره شد ممنونم

نظرشماخانوم ها چیست؟آیاگمان نمیکنیداگرکمی شفافترسخن بگوییدوخواسته های خودراواضح بیان کنیدبسیاری ازاین سوءتفاهم هابوجودنمی آید؟

من كه خودم خيلي رُكم فك كنم بيش از اندازه شفافم هستم84319_blushdown.gif ولي گاهي اوقات رفتاره مرد ميتونه باعث شه حالا يا از ترس يا چيزه ديگه اي زنها حرفاشونو بخورن و نگن و اينها جمع ميشه و واي به اون روزي كه اين بادكنك بتركه!!!!

خيلي با آرامش و مهربوني صحبت ميكردن ميتونه كمك كنه كه زنها راحت تر بتونن حرفاشونو بزنن

• Like 3
لینک به دیدگاه

من كه خودم خيلي رُكم فك كنم بيش از اندازه شفافم هستم84319_blushdown.gif ولي گاهي اوقات رفتاره مرد ميتونه باعث شه حالا يا از ترس يا چيزه ديگه اي زنها حرفاشونو بخورن و نگن و اينها جمع ميشه و واي به اون روزي كه اين بادكنك بتركه!!!!

خيلي با آرامش و مهربوني صحبت ميكردن ميتونه كمك كنه كه زنها راحت تر بتونن حرفاشونو بزنن

به نظر من بازم نمی تونه باعث بشه که زن حرفشو نزنه

سکوت کردن خیلی بده و نباید بزاریم که هی مشکلات جمع بشه و جمع بشه مثل بادکنک بزرگ بشه

• Like 3
لینک به دیدگاه
خطاب به خانم ها تا اونجایی که ممکنه با همسرانتان و کلا مرد ها شفافا حرف بزنید چون مغز مرد ها اون پیچیدگی مغز خانم ها رو نداره....

گاهي سكوت آقايون موجب سوء تفاهم ميشه ......در هنگام بروز مشكلات به جاي گفتگو سكوت ميكنن !!!

بعضي رفتارهاي همسران موجب شك طرفين ميشه مثل پنهان كاريهاي بي مورد !!!!

• Like 3
لینک به دیدگاه

آره پنهان کاری های بی مورد... چن وقت پیش یکی از دوستام قرار بود با مادر شوشوش بره مهمونی اما شوهرش میگفت نرو چون مستقیما دعوت نشده بودن... و اگه دوستم نمیرفت مادرشوهرش حسابی از خجالتش در میومد... مجبور شد به مادر شوهره بگه زنگ بزنه به گوشیه دوستم و خودشو به جای اون فامیلشون جا بزنه و مثلا دعوتشون کنه:persiana__hahaha:

بعدش شوهرش با گوشیش کار داشت دوستمم گوشیشو بهش نمیداد میترسید اس ام اسی چیزی بیاد نقشش لو بره... من فهمیدم شوهرش شکش برده... به دوستم گفتم اونم ماجرا رو برا شوهرش گفت ... که اگه نمیگفت اوضاع خیلی بدتر میشد:w16:

• Like 3
لینک به دیدگاه

به نظر من بازم نمی تونه باعث بشه که زن حرفشو نزنه

سکوت کردن خیلی بده و نباید بزاریم که هی مشکلات جمع بشه و جمع بشه مثل بادکنک بزرگ بشه

گاهي سكوت آقايون موجب سوء تفاهم ميشه ......در هنگام بروز مشكلات به جاي گفتگو سكوت ميكنن !!!

بعضي رفتارهاي همسران موجب شك طرفين ميشه مثل پنهان كاريهاي بي مورد !!!!

خوب!بحث داره به همون نقطه میرسه که انتظارش میرفت :w16:

یعنی مسئله کی بود؟کی بود؟من نبودم؟.........

وقتی یه زن وشوهردربروزیه اختلاف وسوءتفاهم شروع میکنندبه متهم کردن همدیگه.اگه دقت کنید میبینیدهم مردان هم زنان به خاطرغروری که دارندحاضربه پذیرش این موضوع نیستندکه درهنگام بروزمشکلات بایدصحبت کردنه سکوت!!!.........

ودراین بین علت سکوت رادردیگری میبینندودیگری رامتهم به سکوت میکنند.

اگردقت کنیدبازخواهیددیدگاهی دلیل سکوت خودرارفتاروعکس العمل نادرست طرف مقابل عنوان میکندومیگوید"یه بارگفتم واسه هفت پشتم بسه"یعنی چی؟

هنرسخن گفتن واینکه کمی شخص روانشناسی صحبت کردن رابیاموزددرجلوگیری ازبروزاین سوءتفاهم هابسیارمؤثراست اینکه بدانیم چه حرفی راکجاوچگونه به شخص موردنظربزنیم بسیاردرپیداشدن سوءتفاهم یاجلوگیری ازآن مؤثراست.

به نظرشماگاهی خودخواهی خودمان باعث نمیشودیک سوءتفاهم پیش بیاید؟

• Like 2
لینک به دیدگاه
خوب!بحث داره به همون نقطه میرسه که انتظارش میرفت :w16:

یعنی مسئله کی بود؟کی بود؟من نبودم؟.........

وقتی یه زن وشوهردربروزیه اختلاف وسوءتفاهم شروع میکنندبه متهم کردن همدیگه.اگه دقت کنید میبینیدهم مردان هم زنان به خاطرغروری که دارندحاضربه پذیرش این موضوع نیستندکه درهنگام بروزمشکلات بایدصحبت کردنه سکوت!!!.........

ودراین بین علت سکوت رادردیگری میبینندودیگری رامتهم به سکوت میکنند.

اگردقت کنیدبازخواهیددیدگاهی دلیل سکوت خودرارفتاروعکس العمل نادرست طرف مقابل عنوان میکندومیگوید"یه بارگفتم واسه هفت پشتم بسه"یعنی چی؟

هنرسخن گفتن واینکه کمی شخص روانشناسی صحبت کردن رابیاموزددرجلوگیری ازبروزاین سوءتفاهم هابسیارمؤثراست اینکه بدانیم چه حرفی راکجاوچگونه به شخص موردنظربزنیم بسیاردرپیداشدن سوءتفاهم یاجلوگیری ازآن مؤثراست.

به نظرشماگاهی خودخواهی خودمان باعث نمیشودیک سوءتفاهم پیش بیاید؟

آیاکسی راجع به این صحبت من

توضیحی ندارد؟ ::banel_smiley_4:

• Like 2
لینک به دیدگاه

خوب این که معلومه پیمان جان

درست صحبت کردن خیلی مهمه گاهی وقت ها همین درست برخورد کردن باعث برطرف شدن کدورت یا سوء تفاهم میشه.....

خودخواهی باعث سوء تفاهم نمیشه به نظر من باعث میشه که ما نپذیریم که اشتباه کردیم چون سوء تفاهم به وجود امده و طرف با اینکه توضیح میده که اشتباه می کنی اینجوری که فکر میکنی نیست ما با خودخواهی و غرورمون نمی خواهیم قبول کنیم که اشتباه کردیم واین خودش باعث میشه که روابط بدتر بشه

• Like 2
لینک به دیدگاه

به نام آنکه جان را فکرت آموخت

دعوا ومشاجره تقریبا میشه گفت جزئ جدایی ناپذیرزندگی بشری هست چه در قالب زندگی زناشویی وچه در قالب روابط اجتماعی.اغلب این مشاجرات ودعواها ناشی ازعاملی هست به نام سوءتفاهم!!................

اینکه سوءتفاهم چیست را از چند تن ازدوستان سوال کردیم وپاسخ آنها به این مطل اینگونه بود:

به نظر من وقتی باورهای دو نفر نسبت به هم آسیب ببینه

اونجا نقطه ی اول شروع سو تفاهماس

وقتی یه چیزی رو درست درک نکنی دچار سوتفاهم میشی

به نظر من بهترین راه حل توضیح خواستنه معمولا نتیجه میده

1- از نظر شما سوءتفاهم چگونه بوجود مي آيد ؟

عجول بودن در تصمیم گیری-سابقه قبلی فرد و..

2- چه راهكاري براي جلوگيري از ايجاد سوءتفاهم پيشنهاد ميكنيد ؟

رک از خود شخص بپرسیم.زود قضاوت نکنیم

3- اقدام شما براي حل و فصل اختلاف بعد از بروز سوءتفاهم چيست ؟

شفاف سازی و دعوت به آرامش

درود

اینکه سوءتفاهم چگونه دریک زندگی مشترک پیدامیشود.اینگونه میتوان گفت فهم نادرست وسوءازگفته یارفتارطرف مقابل میشودسوءتفاهم.

معمولاکارهاوگفته هایی طرف مقابل رادچارسوءتفاهم میکندکه شخص قبلاازآن کاریارفتارنتیجه ناراحت کننده وخلاف میلش دیده

است.یاهمان کاریاگفتارتوسط شخص دیگری برای کاری سوءاستفاده شده باشد.که نتیجه اش طرف مقابل راناراحت میکند

حال چراسوءتفاهم پیش میآید؟من

تنهادلیلش راعدم اطلاع طرف مقابل ازالفبای گفتاریارفتارشمامیدانم.توضیح

اینکه مثلامن نمیدانم همسرم ازاین کاریاگفتارچه ذهنیتی دارد.ممکنه ذهنیت خوبی نداشته باشد.وازطرزرفتاریاگفتارمن برداشت بدیاهمان سوءتفاهم برایش پیش آید

با توجه به تجربه هايي كه من داشتم معمولا گفتگو راجع موضوع و توضيح دادن با دليلو مدرك هميشه جواب داده:ws31:

1. سوءتفاهم بخاطر شناخت کم (عدم معرفت) بین دو طرف بوجود میاد!

اگه شناخت کافی نباشه سر هر موضوعی ممکنه برداشت غلط رخ بده و دچار سوءتفاهم شه!

راه حلش ایجاد تفاهمه ...

سوءتفاهم نشه!

اما سوءتفاهم ها بیشتر از سمت خانم ها رخ میده! (اگر مردی هم احساساتی برخورد کنه حتما با این مشکل روبرو میشه) علتش هم اینه که احساساتشون قوی تره و با بعضی مسائل احساساتی برخورد میکنن و همین امر باعث بروز سوءتفاهم میشه.

2. اینکه مثبت فکر کنیم ... تا سوءتفاهم ها برطرف بشه ... متاسفانه همین سوءتفاهم های پی در پی در زندگی یک زوج ضربات مهلکی رو ایجاد میکنه!

اگه این مشکل برطرف نشه بدنبال خودش کینه توزی میاره و چه دشمن بدی هست کینه!

3. اینکه با منطق و دلیل ادله بیارم و این مشکل رو برطرف کنم!

تو زندگی زناشویی داشتن ایمان به رابطه سدی میشه در برابر سوءتفاهم!

اون زن یا مردی که ادعای عشق میکنن و دچار سوءتفاهم نسبت به همسرشون میشن ... فقط احساس میکنن عاشق هستن و همسرشون رو دوست دارن !!!

علاوه بر مواردی که دوستان اشاره کردن:عدم شناخت،اطمینان،رفتار نادرست و......... .

به نظر بنده می توان به:

صادق نبودن.

رفتارها وگفتارهای ابهام آمیز(بیان نکرده منظور فرد بطور شفاف)

سابقه ذهنی قبلی نسبت به فرد.

البته مهم تر از اینها می توان به خصوصیات اخلاقی افراد نیز اشاره کرد که نسبت به محیط زندگی افراد در رفتار آنها تاثیر گذار می باشد.

و خیلی چیزهای دیگه که شاید در ظاهر ساده برسند ولی با یک برداشت اشتباه می تواند به سوئ تفاهم و حتی بدتر از آن هم منجر شود.

به نظر من همانطور که اکثر دوستان نیز گفتن:

صداقت

صبر و تفکر نسبت به مسئله

در صورت نیاز سئوال و پرسش برای برطرف کردن امکان سوء برداشت البته نه بصورتی که برای فرد توهین آمیز باشه یا شخصیت و غرور فرد رو زیر سئوال ببره.

اگه کسی نسبت به من سوء برداشتی داشته باشه چه از گفتارم و چه از رفتارم بسته به خصوصیات فرد سعی در برطرف کردن موضوع خواهم کرد.

این مورد می تونه با رفتارم حل بشه یا با گفتار و اثبات حقیقت.

:icon_gol::icon_gol::icon_gol::icon_gol::icon_gol:

سوء تفاهم به دلیل عدم شناخت عمیق طرفین ممکنه در هر نوع ارتباطی به وجود بیاد. اگر دو نفر همدیگه رو عمیقا بشناسن حتی وجود مدرک قوی هم ممکنه اعتماد هیچ یک رو سلب نکنه. چه برسه به بروز سوء تفاهم.

حال که میدونیم سوء تفاهم به دلیل شناخت ناکافی به وجود میاد باید احتیاط بیشتری به خرج داد و تا راجع به چیزی اطمینان پیدا نکردیم قضاوت نکنیم.

اگر بین من و شخصی سوء تفاهم پیش بیاد و من از این موضوع مطلع باشم فقط بهش میگم هر وقت آرامش پیدا کردی خبرم کن تا برات توضیح بدم. بعد هم محل رو ترک میکنم تا خودش به دنبالم بیاد. ولی اگر خودم راجع به کسی به مشکل بخورم و طرف ادعا کنه که یه سوء تفاهم بوده باید برام روشن کنه. اگر مشکل مرتفع شد که هیچ ولی اگر نشد سعی میکنم خودم تحقیق کنم بعد تصمیم میگیرم.

البته این هایی که می گم شاید زیاد اثبات شده نباشه ولی:

دختر و پسرهایی که در دوران مجردی خود دوستهای زیادی داشتن(دوست دختر و پسر)با توجه به روابطی که باهم داشتن یه خورده شکاک و بد دل میشن.

مخصوصا اگه در آشنایی قبل از ازدواج از روابط خود با فرد دیگه بهم چیزی بگن.

البته یه موردی هم هست که اون هم انتخاب فرد مناسب از لحاظ ظاهر می باشه.

یکی از استادای ما می گفت اول به خودتون نمره بدین بعد با توجه به اون دنبال شخص مورد نظر بگردین یعنی اگه نره آدم 15 هست بره دنبال نهایت تا شماره 17 نه اینکه بره دنباله 19 یا 20.

چون در این شرایط اگه توی خیابون باهم راه برن و مردم به آنها نگاه کنن بخاطر زیبایی بیش از حد یکی نسبت به دیگری ممکن باعت اختلاف و سوء تفاهم بین زوجین بشه.

به نظر من نقش جامعه در افزایش به وجود امدن سوء تفاهم ها خیلی مهمه.

اگر جامعه به نحوی پیش بره که مردم اعتمادشون به هم از بین بره،مدام به هم شک میکنند و از هر حرفی برداشتی میکنند.

به نظرم میزان سوء تفاهم تو ایران خیلی بالاست.

اونهم به خاطر جامعه عصبانی و پرخاشگریه که داریم.

خوب این که معلومه پیمان جان

درست صحبت کردن خیلی مهمه گاهی وقت ها همین درست برخورد کردن باعث برطرف شدن کدورت یا سوء تفاهم میشه.....

خودخواهی باعث سوء تفاهم نمیشه به نظر من باعث میشه که ما نپذیریم که اشتباه کردیم چون سوء تفاهم به وجود امده و طرف با اینکه توضیح میده که اشتباه می کنی اینجوری که فکر میکنی نیست ما با خودخواهی و غرورمون نمی خواهیم قبول کنیم که اشتباه کردیم واین خودش باعث میشه که روابط بدتر بشه

اینکه چگونه میتوان سوءتفاهم را رفع کردقطعا با صحبت کردن وعدم قضاوتهای زودهنگام این قضیه قابل حل خواهد بود:icon_gol::a030:

• Like 2
لینک به دیدگاه
مهمان
این موضوع برای عدم ارسال قفل گردیده است.
  • اضافه کردن...