رفتن به مطلب

ارسال های توصیه شده

* v e n o o s * مهمان
منم از معماری معاصر غرب شروع کردم...سَبُک شروع کردم :ws3:

کنکور معمولا اوایل بهمنه یا اواخر؟

آره ، اون کتاب خوبیه،

اواخر بهمنه :w16:

لینک به دیدگاه
  • پاسخ 568
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بچه ها واسه تاسیسات کتاب چی میخواین بخونین؟ یا جزوه؟

من این درس رو هیچوقت جدی نگرفتم ... فقط جزوه خوده استادامونو داشتم اونارو میخوندم میرفتم امتحان میدادم:ws3:

• Like 2
لینک به دیدگاه
* v e n o o s * مهمان
بچه ها واسه تاسیسات کتاب چی میخواین بخونین؟ یا جزوه؟

من این درس رو هیچوقت جدی نگرفتم ... فقط جزوه خوده استادامونو داشتم اونارو میخوندم میرفتم امتحان میدادم:ws3:

من که شاید نخونم hanghead.gif

لینک به دیدگاه
من که شاید نخونم hanghead.gif

اشتباه می کنیا ...تاسیسات خیلی تاثیر داره رو رتبه

حداقل رو صوت و نور و تنظیم شرایط محیطی وقت بذار,همه سوالاش که استاتیک و سازه نیست

من شنیدم جزوه یا کتاب(یادم نمیاد کدومش بود) غیابکلو خوبه

• Like 4
لینک به دیدگاه
* v e n o o s * مهمان

حداقل رو صوت و نور و تنظیم شرایط محیطی وقت بذار,همه سوالاش که استاتیک و سازه نیست

تاسیسات مگه همون تنظیم شرایط محیطیه ؟ تنظیم شرایط رو خوب میزنم تستاشو ،کلا راحته برام،:w16:

جزوه های قیابطلو رو هم دارم و میخوام ازش بخونم،

اما تاسیسات اون قسمتای موتورخونه ایناش رو زیاد دوست ندارم ،قاطی میکنم مخصوصا کولر و اجزاشو خروجی ورودیش وکمپرسور اینا داره ...،اما راست میگی باید بخونیم، ممکنه سوال بیاد icon_pf%20(34).gif

راستی، تبریک میگم، یادش بخیر پارسال تو این تاپیک اومدی و راهنماییمون کردی و داشتی برا ارشد میخوندی، خوشحالم که با رتبه عالی قبول شدی،hapydancsmil.gif

ممنون میشیم بیشتر در مورد نحوه خوندن اینات راهنماییمون کنی:ws3:

لینک به دیدگاه

ببخشید یه سوال داشتم شما واسه درک چی خونده بودین؟:ws52:

• Like 1
لینک به دیدگاه
کسی شروع کرده برا ارشد بخونه ؟

اگه آره ،از چی؟

من که از زیباشناسی در معماری شروع کردم، تا آخر شهریور طول میکشه تمومش کنم:ws37:

عه!منم دارم زیبایی شناسی میخونم! w58.gif من دارم زیبایی شناسی در معماری نوشته ی یورگ کورت گروتر و میخونم نیدونم اصن جزوه منابع هست یا نه:دی

تو چی؟ :w02:

• Like 3
لینک به دیدگاه
* v e n o o s * مهمان
عه!منم دارم زیبایی شناسی میخونم! :w58: من دارم زیبایی شناسی در معماری نوشته ی یورگ کورت گروتر و میخونم نیدونم اصن جزوه منابع هست یا نه:دی

تو چی؟ :w02:

منم همونو دارم میخونم؛ صفحه چندی؟:ws3:

جز منابع هست، یه جورایی همه چی توش هست دیگه، بیشتر هم تو طراحی اینا به درد میخوره؛:ws3:

وای خیلی زیاده، ایول به کسایی که تمومش کردنicon_pf%20(34).gif

لینک به دیدگاه
ببخشید یه سوال داشتم شما واسه درک چی خونده بودین؟:ws52:

من اصلن کنکور معماری شرکت نکردم؛فقط راجع به درسای طراحی شهری میتونم کمکتون کنم:5c6ipag2mnshmsf5ju3

تاسیسات مگه همون تنظیم شرایط محیطیه ؟ تنظیم شرایط رو خوب میزنم تستاشو ،کلا راحته برام،:w16:

جزوه های قیابطلو رو هم دارم و میخوام ازش بخونم،

اما تاسیسات اون قسمتای موتورخونه ایناش رو زیاد دوست ندارم ،قاطی میکنم مخصوصا کولر و اجزاشو خروجی ورودیش وکمپرسور اینا داره ...،اما راست میگی باید بخونیم، ممکنه سوال بیاد icon_pf%20%2834%29.gif

راستی، تبریک میگم، یادش بخیر پارسال تو این تاپیک اومدی و راهنماییمون کردی و داشتی برا ارشد میخوندی، خوشحالم که با رتبه عالی قبول شدی،hapydancsmil.gif

ممنون میشیم بیشتر در مورد نحوه خوندن اینات راهنماییمون کنی:ws3:

منظورم کلن دروس فنی بود،اشتباهی گفتم تاسیسات...:icon_redface:

تاسیسات که فقط همون الکتریکی و مکانیکیه؛اونم شامل نور و صوت و سرمایش و گرمایش و...

فقط خواستم بگم هیچ درسیو رها نکنین؛سعی کنین همه رو به یه حر قابل قبولی برسونید با تکیه بیشتر رو درسایی که توش قوت دارین...

مرسی:flowerysmile:عه یادته؟:a030:

اینجا یه سری توصیه کلی راجع به درس خوندن گذاشتم؛به اضافه توصیه های اختصاصی برا علاقه مندای طراحی شهری

فکر کنم کلی هاش بدردتون بخوره

http://www.noandishaan.com/forums/thread26636-7.html#post1039041

• Like 4
لینک به دیدگاه
* v e n o o s * مهمان
من اصلن کنکور معماری شرکت نکردم؛فقط راجع به درسای طراحی شهری میتونم کمکتون کنم:5c6ipag2mnshmsf5ju3

منظورم کلن دروس فنی بود،اشتباهی گفتم تاسیسات...:icon_redface:

تاسیسات که فقط همون الکتریکی و مکانیکیه؛اونم شامل نور و صوت و سرمایش و گرمایش و...

فقط خواستم بگم هیچ درسیو رها نکنین؛سعی کنین همه رو به یه حر قابل قبولی برسونید با تکیه بیشتر رو درسایی که توش قوت دارین...

مرسی:flowerysmile:عه یادته؟:a030:

اینجا یه سری توصیه کلی راجع به درس خوندن گذاشتم؛به اضافه توصیه های اختصاصی برا علاقه مندای طراحی شهری

فکر کنم کلی هاش بدردتون بخوره

http://www.noandishaan.com/forums/thread26636-7.html#post1039041

دستت درد نکنه عزیزم،hapydancsmil.gif آره ، قبلا هم گفته بودی زبان رو حتما بخونیم، من میگفتم نمیخوام بخونم:ws3:

منابع

برای شروع بهتره از تاریخ و مبانی نظری شروع کنید...چون تعریف شهر و طراحی شهری براتون ملموس میشه

کتاب زیبایی شناسی در معماری گروتر برای شروع عالیه؛منتها قبلش حتمن کتاب معماری معاصر غرب قبادیان یا شهرسازی و معماری قرن 20 مانیاگولامپونیانی(اعتضادی) رو بخونید تا با اسامی و بناهای معروف آشنا بشید...چون همین افراد و اسامی مصادیق مفهومای زیبایی شناختی مطرح شده تو کتاب گروترن....لازم نیست هم قبادیانو بخونید هم لامپونیانی...یکیش کافیه...لامپونیانی کاملتره بهتره انتخابتون اون باشه

کتاب مبانی نظری و فرایند ط.ش دکتر پاکزاد هم خوب کتابیه...ازون کتاباست که کلن باید 2-3بار خونده بشه

تاریخ هم که کتابای پاکزادو موریس رو به نظرم همپوشان پیش ببریدش...دوره های یکسانو تو یه بازه بخونید و مقایسه کنید

تاریخ ایران هم متاسفانه خیلی چند دسته...امسال که کتاب تاریخ شهرنشینی در ایران دکتر پاکزاد خیلی بدردم خورد...شار تا شهرم فراموش نشه...اینو همپوشان پیش نبردید عیبی نداره چون مشترکات خیلی کمی دارن...

هرچه زودتر کتاب شهرسازی معاصر استروفسکی(ترجمه اعتضادی) رو بخونید و بعدش برید سراغ سیر...شهرسازی معاصر یه دید کلی از سیر شکلگیری نظریات شهری بهتون میده...توسیر اندیشه ها جلد 1 شرح مفصلشو میخونید...کتابی که میتونه بعد اتمام سیر 1 همزمان با شروع سیر 2 خونده بشه سیری در مبانی نظری طراحی شهری معاصر بحرینیه....

آهان داشت یادم میرفت...سعی کنید سیر اندیشه هارو هرچه زودتر به سرانجام برسونید تا هم برا مرورش وقت داشته باشید هم برا خوندن کتاب بسیاااااااااااااااااااااا ااااااار مهم مکانهای عمومی-فضاهای شهری متیو کرمونا....بهتره اول با اکثر نظریه ها و بزرگای شهرسازی آشنا بشید تا هدف این کتابو خوب دریافت کنید...

با خوندن این چندتا کتاب شما تقریبا دستتون اومده طراحی شهری تو چه سطح و حوزه هایی قرار میگیره...حالا میتونید برید سراغ کتابایی مثل محیطهای پاسخده,طراحی شهری به سوی شکل پایدار شهر,کتابای توسلی,فرایند ط.ش بحرینی و............

مرورهای دوره ای در طول دوران مطالعه فراموش نشه

عههه،منم از زیباشناسی شروع کردم :ws3:

لینک به دیدگاه
Bahram Sh مهمان

sharmande ke daram engilisiii minevisam ....man khodam allan daram kelas haye khane memar miram va alan ;liste manabe pishnahadiii moshaveram ra gharar midam ke albate bbe nazare man ham manteghiii miyad...............zaban 504loghate zaroriiii tafelllva rastegar pooor va tamam soalate konkorhaye chand sale akhiiir .................fan sakhtem9 ketab golabchiii dark raftare sazeha saze dar memariii teoori saze baraye memarhatarahiii larzeiii fanavarijaye novinistaeiiii karbordiii moghavemat karbordiiisakhteman haye chegone amal mikonand age tonestiiid ketab haye saze haye betoni va saze haye foladii ham ebkhonid .......tasisattasisat mekaniki soltan dost akostik va nooor ketab haye ghiyabat looo va jozveye shahin heidari tanzim sharayet mohiti ..................mabanii fizik sakhteman 2 az ghiyabatlooo va kasmaeiiiiii.....................................tarikhmoaser......................ghobadiyan va risheha va mafahime bani masoud va az zaman oooomemariiii mozayeniiii...........islam ..... pirniyaha va jozveye motedayenjahan ................risheha va mafahime baniii masoud va jahane zareiii(ghesmate sharghe dooor va hend in ketab khili mohemedark memariiii .................jozve aliiii askariiii fogholadeh hast...va tamam teshaye chand sale akhiiir ra hatman besyar khoob bezanid .baraye dark hich ketabiii nakhonid ..... in eshtebahe mohleke ... zibaeiiii shenasiii .botigha va mashghe memarii va mabadii savad basari va...........khili vaghte sokhtan va dige soal nemiyaddark manzar.....................soalate chand sale akheiiir va jozavate kahnom ladan etezadiii doktooor manzoooriii va naeiiima ... age tpnestiiiid jezvehaye doktor shebanii ham bekhonid .... .........................

لینک به دیدگاه
* v e n o o s * مهمان
sharmande ke daram engilisiii minevisam ....man khodam allan daram kelas haye khane memar miram va alan ;liste manabe pishnahadiii moshaveram ra gharar midam ke albate bbe nazare man ham manteghiii miyad...............zaban 504loghate zaroriiii tafelllva rastegar pooor va tamam soalate konkorhaye chand sale akhiiir .................fan sakhtem9 ketab golabchiiidark raftare sazeha saze dar memariii teoori saze baraye memarhatarahiii larzeiii fanavarijaye novinistaeiiii karbordiii moghavemat karbordiiisakhteman haye chegone amal mikonand age tonestiiid ketab haye saze haye betoni va saze haye foladii ham ebkhonid .......tasisattasisat mekaniki soltan dost akostik va nooor ketab haye ghiyabat looo va jozveye shahin heidari tanzim sharayet mohiti ..................mabanii fizik sakhteman 2 az ghiyabatlooo va kasmaeiiiiii.....................................tarikhmoaser......................ghobadiyan va risheha va mafahime bani masoud va az zaman oooomemariiii mozayeniiii...........islam ..... pirniyaha va jozveye motedayenjahan ................risheha va mafahime baniii masoud va jahane zareiii(ghesmate sharghe dooor va hend in ketab khili moheme)...................................dark memariiii .................jozve aliiii askariiii fogholadeh hast...va tamam teshaye chand sale akhiiir ra hatman besyar khoob bezanid .baraye dark hich ketabiii nakhonid ..... in eshtebahe mohleke ... zibaeiiii shenasiii .botigha va mashghe memarii va mabadii savad basari va...........khili vaghte sokhtan va dige soal nemiyaddark manzar.....................soalate chand sale akheiiir va jozavate kahnom ladan etezadiii doktooor manzoooriii va naeiiima ... age tpnestiiiid jezvehaye doktor shebanii ham bekhonid .... .........................

زبانم خیلی قوی شده؛الان ترجمه میکنم :whistle:

ترجمه :

من خودم الان دارم کلاس های خانه معمار میرم و الان لیست منابع پیشنهادی مشاوران را قرار میدم که البته به نظر من هم منطقی میاد ،

زبان 504 - لغات ضروری تافل و رستگار پور و تمام سوالات کنکور چند سال اخیر

فن ساختمان کتاب گلابچی ، درک رفتار سازه ها در معماری ، تئوری سازه برای معمارها ، طراحی لرزه ای ، فناوری جای نوین ، ایستایی کاربردی ، مقاومت کاربردی ، ساختمان ها چگونه عمل میکنند ؛اگه تونستید کتاب های سازه های بتنی و سازه های فولادی هم بخونید،

تاسیسات مکانیکی سلطان دوستت ، آکوستیک و نور کتاب های قیابطلو ، جزوه های شاهین حیدری - ت

نظیم شرایط محیطی ، مبانی فیزیک ساختمان 2 از قیابطلو و کسمایی،

تاریخ معاصر ، قبادیان و ریشه ها و مفاهیم بانی مسعود و زمان و معماری مزینی ،

اسلام ؛ پیرنیا و جزوه های متدین ،

جهان ، ریشه ها مفاهیم بانی مسعود و معماری جهان زارعی (قسمت شرق دور و هند این کتاب خیلی مهمه )

درک معماری، جزوه علی عسکری فوق العاده هست ، و تمام تست های چند سال اخیر را حتما بسیار خوب بزنید ، برای درک هیچ کتابی نخونید ( اشتباه مهلکه)

زیبایی شناسی و بوتیگ ها و مشق معماری و مبادی سواد بصری ، خیلی وقته سوختن و دیگه سوال نمیاد ،

درک منظر ، سوالات چند سال اخیر و جزوات خانوم لادن اتزادی ،دکتر منتظری و نعیمی ،

اگه تونستید جزوه های دکتر سبحانی هم بخونید

تموم شد ترجمه :ws3:

؛ اون قسمت سبز راسته ؟ یعنی زیباشناسی گروتر رو نخونیم ؟؟:ws52:

لینک به دیدگاه
Bahram Sh مهمان
زبانم خیلی قوی شده؛الان ترجمه میکنم :whistle:ترجمه :من خودم الان دارم کلاس های خانه معمار میرم و الان لیست منابع پیشنهادی مشاوران را قرار میدم که البته به نظر من هم منطقی میاد ،زبان 504 - لغات ضروری تافل و رستگار پور و تمام سوالات کنکور چند سال اخیرفن ساختمان کتاب گلابچی ، درک رفتار سازه ها در معماری ، تئوری سازه برای معمارها ، طراحی لرزه ای ، فناوری جای نوین ، ایستایی کاربردی ، مقاومت کاربردی ، ساختمان ها چگونه عمل میکنند ؛اگه تونستید کتاب های سازه های بتنی و سازه های فولادی هم بخونید،تاسیسات مکانیکی سلطان دوستت ، آکوستیک و نور کتاب های قیابطلو ، جزوه های شاهین حیدری - تنظیم شرایط محیطی ، مبانی فیزیک ساختمان 2 از قیابطلو و کسمایی،تاریخ معاصر ، قبادیان و ریشه ها و مفاهیم بانی مسعود و زمان و معماری مزینی ، اسلام ؛ پیرنیا و جزوه های متدین ،جهان ، ریشه ها مفاهیم بانی مسعود و معماری جهان زارعی (قسمت شرق دور و هند این کتاب خیلی مهمه )درک معماری، جزوه علی عسکری فوق العاده هست ، و تمام تست های چند سال اخیر را حتما بسیار خوب بزنید ، برای درک هیچ کتابی نخونید ( اشتباه مهلکه)زیبایی شناسی و بوتیگ ها و مشق معماری و مبادی سواد بصری ، خیلی وقته سوختن و دیگه سوال نمیاد ،درک منظر ، سوالات چند سال اخیر و جزوات خانوم لادن اتزادی ،دکتر منتظری و نعیمی ،اگه تونستید جزوه های دکتر سبحانی هم بخونیدتموم شد ترجمه :ws3:؛ اون قسمت سبز راسته ؟ یعنی زیباشناسی گروتر رو نخونیم ؟؟:ws52:
mersiiiiii faghat ye eslahiye .................jozve manzar aghaye sheibaniiii............zibaei shenasiii aslan baraye konkooor nist ... man khodam ashegh in dast ketab ha hastam valiii na baraye konkooor . vaght bezariiid rooo jozve ostad ali askariiii va soalate chand sale akhiiiir ... aghaye aliii askari rotbe 3 sale 88 hasstand ...moshaveran man ....rahman rotbe 59 sale 91va ali aziz rotbeye 1 memariii sale 91 .inha manabe pishnahadiii in azizan mibashand ... ba arze sharmandegiii man kam oon misham valiii har khabariii ke shenidamm inja monakes mikonam ishala hamamoon movafagh bashiim
لینک به دیدگاه
* v e n o o s * مهمان
mersiiiiii faghat ye eslahiye .................jozve manzar aghaye sheibaniiii............zibaei shenasiii aslan baraye konkooor nist ... man khodam ashegh in dast ketab ha hastam valiii na baraye konkooor . vaght bezariiid rooo jozve ostad ali askariiii va soalate chand sale akhiiiir ... aghaye aliii askari rotbe 3 sale 88 hasstand ...moshaveran man ....rahman rotbe 59 sale 91va ali aziz rotbeye 1 memariii sale 91 .inha manabe pishnahadiii in azizan mibashand ... ba arze sharmandegiii man kam oon misham valiii har khabariii ke shenidamm inja monakes mikonam ishala hamamoon movafagh bashiim

وای ؛عالیه، دستتون درد نکنه،hapydancsmil.gif

من تو منابع الان اطلاعاتم خوبه،:w16:

فقط دوست دارم بدونم این رتبه های برتر از کی شروع به خوندن کردن ( به طور جدی)

کلاس هم رفتن یا نه ؟:ws38:

لینک به دیدگاه
Bahram Sh مهمان
وای ؛عالیه، دستتون درد نکنه،hapydancsmil.gifمن تو منابع الان اطلاعاتم خوبه،:w16:فقط دوست دارم بدونم این رتبه های برتر از کی شروع به خوندن کردن ( به طور جدی)کلاس هم رفتن یا نه ؟:ws38:
ali az avale aban shoro kard rahman az mordad shoro kard......................ali kelas naraft rahman raft albate rahman roze konkooor sarma shadid khord vagar na hatman tak raghamiii mishood ... rahman honare tehran ghabool shood va aliii raft shahid beheshtiii
لینک به دیدگاه
* v e n o o s * مهمان
ali az avale aban shoro kard rahman az mordad shoro kard......................ali kelas naraft rahman raft albate rahman roze konkooor sarma shadid khord vagar na hatman tak raghamiii mishood ... rahman honare tehran ghabool shood va aliii raft shahid beheshtiii

ایول ، پس یعنی امیدی هست از اول مهر قشنگ بخونیم رتبه خوب بیاریم،

من تا 100 بیارم خوبه :gnugghender:

لینک به دیدگاه
منم همونو دارم میخونم؛ صفحه چندی؟:ws3:

جز منابع هست، یه جورایی همه چی توش هست دیگه، بیشتر هم تو طراحی اینا به درد میخوره؛:ws3:

وای خیلی زیاده، ایول به کسایی که تمومش کردنicon_pf%20%2834%29.gif

بالاخره بخونیم زیبایی شناسی و یا بیخیالش شیم؟:hanghead:

• Like 2
لینک به دیدگاه
مهمان
این موضوع برای عدم ارسال قفل گردیده است.

• اضافه کردن...