رفتن به مطلب

آموزش گروهی مدلسازی و شبیه سازی در Gambit و Fluent

Mr. Specific

ارسال های توصیه شده

اگه برای import فایل به گمبیت از فرمت step استفاده کنیم چطور؟ در ضمن برای مش بندی چکار کنم؟ از مش بندی حجمی استفاده کنم یا مش بندی سطحی.کلا تو خود مش بندی مشکل دارم

لینک به دیدگاه
  • پاسخ 83
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

سلام

فرمت igs با iges فرقی نداره ؟ امتحان نکردم اما فکر کنم باید یه فرقی باشه .

شکلی که هست شبیه یه قطره آب خوابیده و 4 تا موتور کنارشه . میخوام اینارو مش بندی کنم از کدوم مدل باید انجام بده ؟ یعنی توربین یا لوله یا صفحه یا چزهای دیگه نیست . یه پوسته هست . تو جریان آرام زیر دریا . یعنی همون تغییرات لازم که گفتین چیه ؟

در مورد فرمت که نوشتین و در پایین هم اشاره کردین اطلاعی ندارم.. ولی اونی که گفتم جواب میده حالا چه نیازی دارین وارد اون جزییات بشین و از اصل مشکل خودتون فاصله بگیرین؟ بگذریم..

اون تغییرات که منظور عملیات در گمبیت بود.. هندسه رو توسط کتیا تولید کردی وارد گمبیت کردی.. حالا باید مش بندی کنی و اعمال شرایط مرزی در گمبیت و آخر

ذخیره و اکسپورت مسیر ھای زیر

Main Menu > File > Save

...Main Menu > File > Export > Mesh

فرمت باشهmsh تا بعدا با فلوئنت بالا بیاری..

اگه برای import فایل به گمبیت از فرمت step استفاده کنیم چطور؟ در ضمن برای مش بندی چکار کنم؟ از مش بندی حجمی استفاده کنم یا مش بندی سطحی.کلا تو خود مش بندی مشکل دارم

در کل بهتره ابتدا از بالا به پروژه نگاه کنید.. بدین خاطر می گم که کارهای لازم رو در هر نرم افزار انجام بدین.. الان شاید شما لازم باشه دوباره هندسه رو با کتیا ایجاد کنید تا مجبور نباشید کارهای اضافی در گمبیت انجام بدین(مثلا تبدیل یه صفحه به دو صفحه و...)

بازم خوب تشریح نکردین.. ولی با توجه به پوسته که گفتین فک کنم باید مش حجمی باشه..

توضیح بیشتر میخوام.. توصیف مسئله دستم بیوفته کار رو یکسره می کنم برات..

لینک به دیدگاه

دیگه چه توصیفی؟ یه زیر دریاییه که میخوام تو آب تحلیلش کنم.میخوام ببینم فایل catia رو عینا و با همون جزئیات به gambit وارد میکنه یا نیاز به بهبود هندسه داره؟

لینک به دیدگاه
دیگه چه توصیفی؟ یه زیر دریاییه که میخوام تو آب تحلیلش کنم.میخوام ببینم فایل catia رو عینا و با همون جزئیات به gambit وارد میکنه یا نیاز به بهبود هندسه داره؟

آره چیزی به نام بهبود هندسه نداریم.. بهبود شبکه داریم که ابتدا باید نتایج فلوئنت رو بررسی کنی..

توصیف برای اون سوالت که پرسیده بودی "نوع مش و اصلا چطور مش بزنیم و...حالا خودت یا رفیقت"

لینک به دیدگاه

خب.بعد از این که فایل import شد, چون میخوایم تو حالت 3d حل کنیم یه مکعب حول مدل مسازیم.بعد برای مش بندی خود مکعب از مش حجمی استفاده مکنیم.حالا سوال من اینجاست که برای مش بندی حجمی مکعب المان های مش چی باشه(hexa,quad ,...) و از چه نوع مش بندی استفاده کنیم.(cooper,...).و بعدش مش بندی خود سازه,که اونو باید از چه نوع مشی و با چه روشی استفاده کنیم.

لینک به دیدگاه
خب.بعد از این که فایل import شد, چون میخوایم تو حالت 3d حل کنیم یه مکعب حول مدل مسازیم.بعد برای مش بندی خود مکعب از مش حجمی استفاده مکنیم.حالا سوال من اینجاست که برای مش بندی حجمی مکعب المان های مش چی باشه(hexa,quad ,...) و از چه نوع مش بندی استفاده کنیم.(cooper,...).و بعدش مش بندی خود سازه,که اونو باید از چه نوع مشی و با چه روشی استفاده کنیم.

جزییات فراوان هست..

با توجه به هندسه پیچیده ی شما از شبکه بی سازمان استفاده کنید و چون سه بعدی هست یا hexa باشه یا pyramid(هرمی) البته عملیات بهینه سازی و تطبیق شبکه هم در فلوئنت داریم..

quad برای دو بعدی هست..

در مورد شبکه سازه: اون طور که من متوجه شدم شما یه تحلیل سیالاتی دارین و جریان حول زیردریای هم آرام هست پس مدل توربولانسی نیاز نیست.. و تحلیل حرارتی که ندارین و ترم دما بی خیال..

سازه رو برای چی میخوای شبکه بندی کنی؟ تحلیل دمایی؟خستگی؟..

لینک به دیدگاه

سلام

آقا یکم دقیق تر توضیح بخوام بدم فرض کن چیزی شبیه این

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.

(چون زیر دریایی تو این کلاس ) کل این قطعات همه با کتیا کشیده شده و هر کدوم با یه متریال . حالا میخوایم تحلیل سیالاتیش کنیم . جریان حولش آرام . تحلیل دمایی خستگی نداره .

لینک به دیدگاه
سلام

آقا یکم دقیق تر توضیح بخوام بدم فرض کن چیزی شبیه این

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.

(چون زیر دریایی تو این کلاس ) کل این قطعات همه با کتیا کشیده شده و هر کدوم با یه متریال . حالا میخوایم تحلیل سیالاتیش کنیم . جریان حولش آرام . تحلیل دمایی خستگی نداره .

دقیقا میخوایم نیروی دراگ وارد بر سازه و نیروی پیشرانش موتر ها رو حساب کنیم.

درگ که تو فلوئنت ردیف می کنیم.. مشکل داشتی اونجا بگو..

پس همون مش مکعب و.. کافیه

مثل جریان روی استوانه(سیلندر) رو در نظر بگیر.. در اون مثال سیلندر رو مش بندی می کردیم؟ خب معلومه که نه..

حرکت کن.. نزدیک بدنه باید سلول ها ریزتر بشه که این عملیات در هنگام مش خطوط ایجاد میشه..

خطوط و صفحات هندسه ات رو خوب بشناس..

لینک به دیدگاه

خب پس یه مکعب حول مدل میکشم و بعدش مکعب مش حجمی میزنم.اونوقت این فرمت iges یا step مدل مارو تو gambit به صورت سطح نشون میده,بهتر نیست خود سطح مدل هم مش بندی کنیم؟

لینک به دیدگاه
  • 2 هفته بعد...
اقا یک سوال من با چه فرمتی می تونم فایلی رو که از تو سالید کشیدم تو گمبیت ایمپورت کنم؟:ws37:

از فرمت *.igs استفاده کنید.اگر هندسه پیچیده داره acisیا step هم امتحان کنید.من با اولی جواب گرفته بودم

لینک به دیدگاه
  • 3 ماه بعد...
  • 1 ماه بعد...
  • 1 ماه بعد...
  • 3 ماه بعد...
  • 1 ماه بعد...

میخام یک فایلی رو که تو سالید کشیدم تو گمبیت ایمپورت کنم خطای

translation required license feature geom-trans میده چکار کنم

منم وقتی میخواستم iges رو import کنم همین مچلو داشتم

وقتی میخوای import کنی از حالت spatial بذارش روی native توی همون صفحه import کردنس

لینک به دیدگاه
  • 3 ماه بعد...

سلام دوستان

من یه مدل 2 بعدی از پمپ رو با گمبیت طراحی کردم و با فلوئنت هم تحلیل کردم،حالا میخوام این مدل رو سه بعدی کنم،ممنون میشم که منو راهنمایی بفرمایید

خیلی برام مهمه. ممنون میشم راهنماییم بفرمایید.وقتم کمه.در ضمن استادم گفت با همین مدل دوبعدی میشه سه بعدیشو ایجاد کرد!!!!!!

من گیج شدم.....یکی راهنمایی بفرماید

ممنون با تشکر

یاحق

لینک به دیدگاه
سلام دوستان

من یه مدل 2 بعدی از پمپ رو با گمبیت طراحی کردم و با فلوئنت هم تحلیل کردم،حالا میخوام این مدل رو سه بعدی کنم،ممنون میشم که منو راهنمایی بفرمایید

خیلی برام مهمه. ممنون میشم راهنماییم بفرمایید.وقتم کمه.در ضمن استادم گفت با همین مدل دوبعدی میشه سه بعدیشو ایجاد کرد!!!!!!

من گیج شدم.....یکی راهنمایی بفرماید

ممنون با تشکر

یاحق

سه بعدی کردم ولی یه سری مشکلات هست....

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...