رفتن به مطلب

امسال چطور؟؟؟؟

رمضان امسال روزه میگیرید؟؟  

141 کاربر تاکنون رای داده است

1. 1. رمضان امسال روزه میگیرید؟؟

• 76
    • 45
    • 20

ارسال های توصیه شده

من امسال دومین سالیه که روزه نمیگیرم، نماز نمیخونم

باید بگم که قبل از این خیلی مقید بودم که نمازم دیرو زود نشه، و تمام روزه هارو میگرفتم!!!!!

و دلیلشم فک کنم واضح باشه!!!!!!!!

• Like 6
لینک به دیدگاه
  • پاسخ 466
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

خواهر خوبم:icon_gol:

در مورد مسیر که از دکتر کمک گرفتم .

آره روزه گرفتن هر کس به خودش مربوطه . آیه قرآن هست دیگه:

"در دین هیچ اجباری نیست راه از بیراهه به خوبی آشکار شده است پس هر کس به طاغوتکفر ورزد و به خدا ایمان آورد پسبه تحقیق به دستاویزی استوار که آنرا گسستن نیست چنگ زده است."

یعنی یه جورهایی اینقدر خدا برا بشر احترام قائله که حاضر انسان با دست خودش بره جهنم ولی حاضر نیست موی سرش رو بکشه اونو ببره بهشت

آره نگارشم خوب نیود

اگه روزه رو نمی گفتم حتما فک می کرد قاطی ام تازه دیدین که باز چه جوابی دادن

اگه گفتم کاری ندارم به این که فایده اش بیشتر از .... بخاطر این بود که طرز فک شما برسونم ...

هر سوالی که با بله و خیر ...

اون توضیحات هر کسی رو می ترسونه؟ حتی...

تزریق اگه کنایه بود به من که نه .به هیچ عنوان نه. چون آیه ی 6 شوری چنین اجازه ای به من نمیده

اول اینکه من خواهر شما نیستم.

دوم اینکه خدا بشر رو آزاد گذاشته ولی با قرار دادن چیزی مثل امر به معروف و نهی از منکر بنده هارو به جون هم میندازه. از بس که زرنگه

سوم اینکه خدا اگر خیلی برای بشر احترام و ارزش قائل بود نمیذاشت به این فلاکت بیافته. یه کم اخبار سومالی رو دنبال کن میبینی که خدا به اندازه سر سوزن یه سری بنده هاش رو دوست نداره. آب و غذا رو از 3 میلیون نفر تو این گرما دریغ کرده.

چهارم اینکه یه سوال خیلی معمولی بود و کسی هم پیدا نمیشه که به خاطر یه سوال درباره ضرر آب نخوردن بهت بگه قاطی. آدم قاطی درباره بی آبی کشیدن تو گرما و ضررش سوال میکنه؟ ربطی نداره. الان داری به من میگی قاطی. خیلی ممنون.

پنجم اینکه من نمیدونم شما چه طور میتونی به من بگی که جوابش رو دیدم. جوابی نداد که من ببینم چون شما اصلا سوالی نکردی. یه جمله با علامت سوال. جمله بعدیش پاسخ اون پرسش از نظر خودت بود که میدونی فایده اش بیشتر از ضرره و در آخر نظر دکتر اینکه روزه بگیری یا نه؟ که اونم گفت با روحانی مشورت کنی. میشه بگی سوال علمی و پزشکیت کجا بود که اون جواب داده باشه که من ببینم؟

ششم اینکه جمله هات خیلی ناقصه و سه تا نقطه منظورت رو نمیرسونه.

و بله..در مملکت امام زمان دکتر به سوال اینکه من روزه بگیرم یا نه پاسخ نمیده. ترسناکه.

باز هم میگم به جای بحث با من برین یه مقاله علمی و پزشکی معتبر از یه آدم بی طرف که جونش و شغلش در خطر نمیافته بیارین که نوشته باشه 16 ساعت بی آبی در تابستان ایران ضرر نداره.

اگر پیدا کردین بیارین بذارین اینجا اگر پیدا نکردین شما رو به خیر و مارو به سلامت فقط تا زمانی که نتونستین بی ضرر بودنش رو ثابت کنین انقدر رو ضرر نداشتنش مانور ندین.

خوش باشین با اعتقاداتتون.

• Like 11
لینک به دیدگاه

از فردا تلوزيون صبح ظهر عصر شايدم شب دكتر دعوت ميكنه تا از فواويد 16 تا 17 ساعت گرسنگي و تشنگي اونم تو گرماي مرداد ماه تابستون بگن ميگيد نه ببينيد

• Like 7
لینک به دیدگاه
از اول ماه رمضان دیگه شروع می کنن به گفتن عواقب روزه خواری در ملا عام:banel_smiley_4:

دانشگاه هم ملا عام محسوب میشه؟ :banel_smiley_52:

خوب من چیکار کنم تشنه ام میشه؟

آب سرد کن هم وسط راهرو دانشگاه و محل رفت و آمده. :ws44:

• Like 4
لینک به دیدگاه
دانشگاه هم ملا عام محسوب میشه؟ :banel_smiley_52:

خوب من چیکار کنم تشنه ام میشه؟

آب سرد کن هم وسط راهرو دانشگاه و محل رفت و آمده. :ws44:

آره اونجام ملا عام میشه

خوب ی بطری آب بزار تو کیفت برای وقتی که تشنت شد:ws3:

• Like 5
لینک به دیدگاه

متاسفانه رسم و رسوم غلط ماست که ماه رمضان رو این جوری کرده !

کسی که سفره x متری میندازه و کل فک و فامیل رو دعوت می کنه و چند نوع غذا براشون آماده می کنه تا افطاری بده ، نمی تونه همون پول رو به چند نیازمند واقعی بده ، باور کنید اون پول می تونه خرج یک ماه اون نیازمندها رو تامین کنه ، اگه هر کسی که این سفره ها رو میندازه ، این کار رو می کرد ، الان آمار فقر اینقدر سرسام آور نبود !

شاید روزه اکثر ماها اصلا مورد قبول واقع نشه ، روزه داری که فقط نخوردن نیست ، طرف از صبح هیچی نمی خوره ولی تا دلش می خواد دروغ میگه ، غیبت می کنه ، مال مردم رو می خوره و هر کار دیگه ای ، آخرش هم با یه غذای پرهزینه روزه اش رو باز می کنه !

من خودم روزه می گیرم ، چون برای بدن هم فایده داره ، حداقل سعی می کنم تو این ماه عادت های بدی که دارم رو کنار بزارم و دیگه تکرارشون نکنم ! ولی هیچ وقت به افطاری هایی که میدن نمی رم ، چون اعتقادی به این نوع اسراف ندارم !

• Like 6
لینک به دیدگاه

برای اینا که از نظر علمی میگن و دنبال دلیل علمیند:

از نظر علمی هم سود داره هم ضرر....ولی باید دید سودش بیشتره یا ضررش؟

مثلا اینکه یکی 98 ساعت نخوابه از نظر علمی میتونن برن دنبالش (کمتر از 1400 سالهااا) بعد بفهمند آره یه سودهایی هم داره این بیدار بودن....ولی ضررش بیشتره برای همین کسی نباید این کارو کنه درصورتی که سود هم داره برای بدن :ws37:

میخواید بگیرید بگیرید دیگه..اینقدر اعتقادات رو تو علم نیارید خودتونو مسخره کنید.

مرد باشید بگید چون خدا گفته و خودم اعتقاد دارم میگیرم...نه که فلان دکتر چون گفته خوبه میگیرم..اینجوری ارزشش هم کم میشه

• Like 11
لینک به دیدگاه
برای اینا که از نظر علمی میگن و دنبال دلیل علمیند:

از نظر علمی هم سود داره هم ضرر....ولی باید دید سودش بیشتره یا ضررش؟

مثلا اینکه یکی 98 ساعت نخوابه از نظر علمی میتونن برن دنبالش (کمتر از 1400 سالهااا) بعد بفهمند آره یه سودهایی هم داره این بیدار بودن....ولی ضررش بیشتره برای همین کسی نباید این کارو کنه درصورتی که سود هم داره برای بدن :ws37:

میخواید بگیرید بگیرید دیگه..اینقدر اعتقادات رو تو علم نیارید خودتونو مسخره کنید.

مرد باشید بگید چون خدا گفته و خودم اعتقاد دارم میگیرم...نه که فلان دکتر چون گفته خوبه میگیرم..اینجوری ارزشش هم کم میشه

نشونه های ظاهری طرف نشون میده دیگه

سستی - بیحالی -خستگی - خواب الودگی

سردرد

• Like 4
لینک به دیدگاه
میگیرم چون هم اعتقاد دارم وهم از احساس بندگی وقت افطار لذت میبرم

چه توصیف قشنگی:icon_gol:، این احساس مخصوصا برای آدم های گناهکاری مثل من لذت بیشتری داره

• Like 4
لینک به دیدگاه
میگیرم چون هم اعتقاد دارم وهم از احساس بندگی وقت افطار لذت میبرم

چه توصیف قشنگی:icon_gol:، این احساس مخصوصا برای آدم های گناهکاری مثل من لذت بیشتری داره

چرا اینقدر خودتون را تحقیر میکنین و همیشه در دعاها میگین ما گنهکاریم،ما بدبختیم،ما صغیریم و.....؟

میدونستین از نظر روانشناسی وقتی یک آدمی مدام خودش را در برابر یک چیزی تحقیر کنه،حالا اون چیز آدم باشه یا معبود،روز به روز از شخصیتش کم میشه و مستمند تر و مستمند تر میشه.

آیا خدای شما از تحقیر شدن و بنده شدن شما لذت میبره؟

• Like 11
لینک به دیدگاه

میدونستین از نظر روانشناسی وقتی یک آدمی مدام خودش را در برابر یک چیزی تحقیر کنه،حالا اون چیز آدم باشه یا معبود،روز به روز از شخصیتش کم میشه و مستمند تر و مستمند تر میشه.

آیا خدای شما از تحقیر شدن و بنده شدن شما لذت میبره؟

ممنون که این سوال رو پرسیدی. خیلی دوست داشتم یکی بپرسه:icon_gol::icon_redface:

شما [/url]یه دوستی داری که خیلی باهم صمیمی هستید.چند تا مشکل تو زندگی باهاش روبرو شدی ...اون دوستت پیشتیبان تو شده و بهت کمک کرده ...تو خیلی بهش مدیونی ...بعد سر یه اتفاقی شما برای حفظ خودت مجبور میشی به اون نارو بزنی ..بعد که مشکلت حل شد و آب از سرت گذشت ، وفتی دوستت رو میبینی چه حسی نسبت بهش داری؟

این دوست بزرگوار من یعنی خدا، به من سلامتی-استعداد -قدرت و انرژی -خانواده ی خوب-آرامش داده ...به کار خیلی مهم تر حفظ آبروی من بوده که واقعا منو شرمنده ی خودش کرده ...در کنار اون به من یه سری سفارشات هم کرده، و گفته عزیز من! برای اینکه این نعمت هایی که من بهت دادم به ثمر بشینه این روش رو برو ...چون من با یه امیدی تو رو خلق کردم

من تقریبا همه ی این مسائل رو نادیده میگیرم و در جلوی چشمش کارهایی رو میکنم که اون دوست نداره ..

من وقتی به خودم میام طبیعتا باید شرمنده بشم ..

----------------------------------------------------------------------

تحقیر از نظر من چیست؟

تحقیر عبارت است از کارهایی که انسان مرتکب میشه، اما اون کارها پایین تر از شان اون انسانه

التماس من برای بدست آوردن یه مقام یا روزی، به یک انسان دیگر میشه تحقیر من . چون همه ی انسان ها باهم برابرند و من کاری پایین تر از شان خودم کردم

اما التماس من به خداوند، خالق انسان برای بدست آوردن روزی باعث تحقیر من نمیشه . چون علاوه بر بدست آوردن اون چیز، من سرم رو جلوی یک موجود هم شان خودم هم پایین نیاوردم

• Like 3
لینک به دیدگاه

• اضافه کردن...