رفتن به مطلب

تاپیک رسیدگی به سوالات و درخواست ها

ارسال های توصیه شده

سلام

ترو خدا بدادم برسید..

استاد درس مدل کمی درشهرسازی کلاس کرده دانشجومحوری ...

خوبه اما ن واسه ما که اول راهیم و نمیدونم 2*2 چندتا میشه..

هر مبحث داده به یکی..

من باید راجع به مدل جاذبه دو قیدی ارائه بدم.اما اصلا نمیدونم چیه..

میشه اگه اطلاعاتی و حتی کتابی میشناسید بگید بهم.

مرسیییی.

منتظرماااا..

من جزوه های دکتر زبردست رو دارم. یه کتاب هم داشت که الان هرچی فکر میکنم یادم نمیاد اسمش چی بود. به عنوان منبع درس کاربرد ریاضی در شهرسازی داده بود بهمون. مدلهای جاذبه سه دسته هستن: 1-هانسن 2-تک قیدی 3-دوقیدی

ببین تو این مایه ها اگر جستجو کنی چیزی گیر میاری یا نه؟ منم ببینم یادم میاد اسم کتابش...

لینک به دیدگاه
من جزوه های دکتر زبردست رو دارم. یه کتاب هم داشت که الان هرچی فکر میکنم یادم نمیاد اسمش چی بود. به عنوان منبع درس کاربرد ریاضی در شهرسازی داده بود بهمون. مدلهای جاذبه سه دسته هستن: 1-هانسن 2-تک قیدی 3-دوقیدی

ببین تو این مایه ها اگر جستجو کنی چیزی گیر میاری یا نه؟ منم ببینم یادم میاد اسم کتابش...

ممنون مرسی بابت کمکتون.

استاد ماهم خودش جزوه دکتر زبردست میخواد واسمون میل کنه.

بازم ممنون

لینک به دیدگاه
ممنون مرسی بابت کمکتون.

استاد ماهم خودش جزوه دکتر زبردست میخواد واسمون میل کنه.

بازم ممنون

مطمئنید استادتون میخواد بهتون درس بده؟ مباحث درسی رو که دانشجوها قراره کنفرانس بدن. جزوه هم که مال دکتر زبردست هست. خودش چی کار میکنه؟ :icon_razz:

لینک به دیدگاه

یادم اومد!

249217.jpg

کتاب "مدلهای کاربردی در تحلیل مسائل شهری و منطقه ای" نویسنده اش رو یادم نیست ولی مترجمش دکتر منوچهر طبیبیان هست. انتشاراتش هم فکر کنم دانشگاه تهران بود. کتاب فوق العاده کامل و جامعی هست.

لینک به دیدگاه
چی بگم ؟؟؟؟؟؟

اینم شانس ماست

از اون جزوه دکتر زبردست استفاده کنید. به هر حال ایشون جزو افراد شناخته شده تو ایران در زمینه مباحث مدل سازی شهری هستند.

لینک به دیدگاه

با سلام

لطفا اگه در مورد کتاب التمن ترجمه دکتر نمازی از دانشگاه تهران رو نتونستید پیدا کنید کتابهایی با موهمین موضوع رو همین جا معرفی کنید که بشه دانلود کرد

موضوع ادراک شهروندان از فضای شهری

بعد یه کتاب راجع به محیط زیست باشه والودگ هوا

راستش چند ساله پیش تو رادیو داشتم در مورد تاثیرات الودگی هوا بر نیلوفرهای ابی ودریاها میشیدم که خیلی جالب بود نیلوفرهای ابی از اشعی ماورا بنفش تغذیه میکردن وبزرگ شده بودن ونور هوای کافی به داخال دریا نفوذ نمیکرد نتیجشم مرگ ابزیان ورقابت غذایی بین اونها بود ممنون میشم که در این رابطه هم منو راهنمایی کنید اگه مقاله یا کتابی میشناسید معرفی کنید

با تشکر

لینک به دیدگاه
با سلام

لطفا اگه در مورد کتاب التمن ترجمه دکتر نمازی از دانشگاه تهران رو نتونستید پیدا کنید کتابهایی با موهمین موضوع رو همین جا معرفی کنید که بشه دانلود کرد

راستش چند ساله پیش تو رادیو داشتم در مورد تاثیرات الودگی هوا بر نیلوفرهای ابی ودریاها میشیدم که خیلی جالب بود نیلوفرهای ابی از اشعی ماورا بنفش تغذیه میکردن وبزرگ شده بودن ونور هوای کافی به داخال دریا نفوذ نمیکرد نتیجشم مرگ ابزیان ورقابت غذایی بین اونها بود ممنون میشم که در این رابطه هم منو راهنمایی کنید اگه مقاله یا کتابی میشناسید معرفی کنید

با تشکر

کتاب های فارسی واسه دانلود زیاد نیستا

لینک به دیدگاه

با تشکر

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.

لینک به دیدگاه
با سلام

اگر منظورتون معرفی کتاب هست میتونید از کتاب شهرهای انسان محور، نوشته فرانسیس تیبالدز و ترجمه دوتوره لقایی استفاده کنید. البته بیشتر حالت handbook داره. کتاب سیمای شهر کوین لینچ هم که مشخصا در مورد همین موضوع هست.

لینک به دیدگاه

من دنبال یه سری اطلاعات راجع به شهر کرج هستم.

طرح جامع یا تفصیلی و سایر اطلاعات غیر حرفه ای.

من پایان نامم روی محور بهشی هست.

اگر کسی پیشنهادی داره برای موضوع پایان نامم ، مشتاقانه پذیرا هستم.

لینک به دیدگاه

http://www.noandishaan.com/forums/thread71190.html

محور بهشتی ( یا همون خیابون قزوینِ کرج ) ، یکی از خیابوناییه که همه ی روزای سال پر از مردمیه که واسه خورید میرن اون جا :w16:

عرض این محور خیلی زیاده ، دو تا از میدونای اصلی مرکز شهرو هم به هم متصل میکنه ، ولی بنظر من لزومی نداره که اون همه باند عبوری واسه سواره داشته باشه . با مسیرهای ویژه ای که برای اتوبوس گذاشتن موافقم ، ولی با بقیشون نه :w16:

نمیگم شانزه لیزه ش کنید ، ولی قابلیت اینو داره که تبدیل بشه به یه خیابون شهری واقعی ، با تحرک ، جنب و جوش و ارتباطات اجتماعی .

فک میکنم اولین حرکتی که باید اونجا انجام بشه افزایش عرض پیاده روهاشه . :w16:

بعدشم میشه راجع به هماهنگی نما ها و بدنه ی خیابون فک کرد :a030:

لینک به دیدگاه

کدوم محدوده بهشتی؟ از غرب تا شرق کرج هستش :ws3:

http://www.noandishaan.com/forums/thread71190.html

محور بهشتی ( یا همون خیابون قزوینِ کرج ) ، یکی از خیابوناییه که همه ی روزای سال پر از مردمیه که واسه خورید میرن اون جا :w16:

عرض این محور خیلی زیاده ، دو تا از میدونای اصلی مرکز شهرو هم به هم متصل میکنه ، ولی بنظر من لزومی نداره که اون همه باند عبوری واسه سواره داشته باشه . با مسیرهای ویژه ای که برای اتوبوس گذاشتن موافقم ، ولی با بقیشون نه :w16:

نمیگم شانزه لیزه ش کنید ، ولی قابلیت اینو داره که تبدیل بشه به یه خیابون شهری واقعی ، با تحرک ، جنب و جوش و ارتباطات اجتماعی .

فک میکنم اولین حرکتی که باید اونجا انجام بشه افزایش عرض پیاده روهاشه . :w16:

بعدشم میشه راجع به هماهنگی نما ها و بدنه ی خیابون فک کرد :a030:

البته این مشخصه ای که گفتی، بیشتر واسه شرق این محور هستش. و البته حدس منم اینه که کار محمدحسینم همون قسمته. چون یه خرده بعد از 4راه طالقانی به غرب دیگه از تعاملات اجتماعی خیلی کمتر میشه و جداره ها و فعالیت های اطراف هم این قابلیت رو ندارن و این مسئله خیلی بریده بریده هستش بعد از اون.

مسیر ویژه اتوبوسش هم به نظرم ضعیفه. حجم مسافرت با اتوبوس و حتی تعدادشون کمه، در حالیکه می بینیم اکثراً از تاکسی استفاده می کنن و دو لاین از خیابون رو تاکسیا اشغال می کنن. تقویت سیستم حمل و نقل عمومی و بهتر کردن کاراییش باعث میشه این حجم زیاد تاکسیا که ترافیک سنگینی رو به محور تحمیل کردن، کمتر بشه و بعدش اون بیشتر کردن عرض پیاده رو هم راحت تر و با مشکل کمتری بشه انجام داد.

ولی درکل همونطور که گفتی پتانسیل خیلی بالایی داره واسه تبدیل شدن به یه خیابون شهری خوب و مناسب و عرض پیاده روش نسبت به حجمی که میان اونجا خیلی کمه و از نظر طراحی کفپوش و مبلمان و اینا هم که هیچی :banel_smiley_4: البته این مسئله یه مشکل عادی و عمومی شده تو کرج. :icon_pf (34):

لینک به دیدگاه

خب الان با این شناختی شما دارین از محور ، چه موضوعاتی رو پیشنهاد میدین که جای کار داشته باشه ؟

یه نکته دیگه اینکه من از بلوار شورا (شرق محور) تا ساختمان شهرداری رفتم ولی هیچ باند ویژه اتوبوسی ندیدم !

ابتدای مسیر ، دید به غرب :

95wds8yxz90c6yemy2t5.jpg

دید از بالای پل عابر پیاده ی مقابل ساختمان شهرداری به غرب :

9ik80bctp28x5guy5pgq.jpg

لینک به دیدگاه
خب الان با این شناختی شما دارین از محور ، چه موضوعاتی رو پیشنهاد میدین که جای کار داشته باشه ؟

یه نکته دیگه اینکه من از بلوار شورا (شرق محور) تا ساختمان شهرداری رفتم ولی هیچ باند ویژه اتوبوسی ندیدم !

ابتدای مسیر ، دید به غرب :

دید از بالای پل عابر پیاده ی مقابل ساختمان شهرداری به غرب :

:ws52:

فک کنم محدوده ای که شما باید کار کنید کلا سمت غربیِ این محوره :icon_pf (34):

اونجا که چیزی واسه طراحی نداره :hanghead:

من فک کردم حد فاصل میدون امام تا میدون شهدا رو میگین :hanghead:

لینک به دیدگاه

فک کنم محدوده ای که شما باید کار کنید کلا سمت غربیِ این محوره :icon_pf (34):

اونجا که چیزی واسه طراحی نداره :hanghead:

من فک کردم حد فاصل میدون امام تا میدون شهدا رو میگین :hanghead:

والا هنوز سمت غربیش نرفتم.

متاسفانه نقشه های دستمون درست نبود و مارو گیج کرد.

لینک به دیدگاه
والا هنوز سمت غربیش نرفتم.

متاسفانه نقشه های دستمون درست نبود و مارو گیج کرد.

الان محدوده ای که به شما گفتن دقیقا کجاس ؟!

حد فاصل کجا تا کجا رو گفتن ساماندهی کنید ؟! فقط گفتن محور بهشتی ؟! :ws52:

لینک به دیدگاه
الان محدوده ای که به شما گفتن دقیقا کجاس ؟!

حد فاصل کجا تا کجا رو گفتن ساماندهی کنید ؟! فقط گفتن محور بهشتی ؟! :ws52:

گفتن محور بهشتی ، یه تیکشو انتخاب کنید ، روش کار کنید ، لزوما هم ساماندهی نیست ، هر موضوع دیگه ای هم میشه انتخاب کرد.

پایان نامه هم موضوعشو باید خودمون انتخاب کنیم ، هم حوزه ی کاری. (البته یه چارچوبی هم بهمون میدن)

لینک به دیدگاه
گفتن محور بهشتی ، یه تیکشو انتخاب کنید ، روش کار کنید ، لزوما هم ساماندهی نیست ، هر موضوع دیگه ای هم میشه انتخاب کرد.

پایان نامه هم موضوعشو باید خودمون انتخاب کنیم ، هم حوزه ی کاری. (البته یه چارچوبی هم بهمون میدن)

من فک میکنم قسمت شرقی ش ( همون حدفاصل میدون امام تا میدون شهدا ) بیشتر جای کار داشته باشه .

البته بستگی به خودتون و موضوعی که انتخاب می کنید داره .

لینک به دیدگاه

با سلام خدمت دوستان من از کاربرای تازه واردم کلی هم غریبم . اما با وجود این غربت یه سوال دارم استاد به ما یه پروژه ی راهسازی داده می خواستم ببینم دوستان یه نمونه دارن که بذارن من ایده بگیرم:a030:.

پیشاپیش ممنون:hapydancsmil:

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...