رفتن به مطلب

آتییست

ارسال های توصیه شده

خوشبختانه ایران همین الانم آتئیست ترین کشور منطقس و امیدوارم روزی در رده کشورهایی مثل نیوزیلند فنلاند قرار بگیریم:ws37:

ادای آتئیست هارو در میارن.

تو مراسم های مذهبی مثل محرم و ماه رمضان و نیمه شعبان و ... اول صف هستن

فاصله بین شعار تا عمل اینایی که میگین خیلیییی زیادهههه

لینک به دیدگاه
  • پاسخ 45
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

ادای آتئیست هارو در میارن.

تو مراسم های مذهبی مثل محرم و ماه رمضان و نیمه شعبان و ... اول صف هستن

فاصله بین شعار تا عمل اینایی که میگین خیلیییی زیادهههه

اینطور مراسم بیشتر مراسم های کارناوالی هستن ، نوعی سرگرمی همراه با پذیرایی و ...

اعتقادات واقعی رو حتی از روی مراسمی مثل نماز جمعه هم نمیشه تشخیص داد اینجا هم برای عده ای شرکت در اینطور مراسم منافع زیادی داره

اعتقادات واقعی رو باید به صورت میدانی دید، در خیابون در تاکسی در دانشگاه در محیط های عمومی و مهمتر از همه در فضای مجازی رصد کرد

امروز در ایران من به تلگرام به عنوان یک نهاد دارم نگاه میکنم چون تلگرام تمامی ویژگی هایی که یک نهاد میتونه داشته باشه الان داره نشون میده ، نهادی سهل الوصول هست و همه جا در دسترس که برخلاف سایر پدیده ها مثل فیسبوک ایسنتا توئیتر متعلق به جریان خاصی مثل افراد باسواد و دانشگاهی هم نیست

تعداد گروه های و کانال های آتئیستی به تعداد اعضای بسیاربالا هر روز در حال گسترش هست

سوالات و بحث های مربوط به عدالت دینی که دینمداران مدعی اون هستن با توجه به شرایط جامعه به شدت مورد حمله قرار گرفته و نهادهای دینی جوابی براش ندارن

برهان هایی که برای وجود خدا سالها بدون وجود رقیب برای اقناع مردم بکار میرفتن با حضور شبکه های اطلاعاتی به شدت متزلزل شدن

فشارهای وارده بر زنان به خصوص در حوزه پوشش

برخورهای سلبی با دگراندیشان که به سرعت در فضای مجازی تبدیل به انفجار خبری میشه

در طول تاریخ هیچ وقت مثل این برهه تاریخی ایدئولوژی در گوشه رینگ نبوده ، تنها اهرمی که در حال حاضر ایدئولوژی رو حفظ کرده اهرم قدرت هست و ترس

من آینده رو اینطور پیش بینی میکنم که همونقدر که الان زئوس ، ژوپیتر ، آتنا و... برای ما جنبه فان و سرگرمی و افسانه دارند ، ایدئولوژی های غالب و ادیان ابراهیمی به همین سرنوشت دچار خواهد شد، اینده بشر متعلق به خردمندان هست نه مستضعفان

لینک به دیدگاه
..

اعتقادات واقعی رو حتی از روی مراسمی مثل نقدر که الان زئوس ، ژوپیتر ، آتنا و... برای ما جنبه فان و سرگرمی و افسانه دارند ، ایدئولوژی های غالب و ادیان ابراهیمی به همین سرنوشت دچار خواهد شد، اینده بشر متعلق به خردمندان هست نه مستضعفان

اگر شما به تاریخ گذار از بافت های سنتی به روشنفکری نگاه کنید، هیچ کدوم بدون خشونت در مراحل اولیه موفق نشدن.

مخصوصا خشونت از طرف مذهبی ها برای سرکوب مخالفین بسیار بالا بوده

آتئیست های گذشته به نوعی مقابله به مثل فیزیکی هم انجام میدادن

ولی آتئیست های امروزی تمرکزشون بیشتر روی خردگرایی و بحث های کلامی هست

که در غرب میتونن پیشرفت کنن چون مسیحیت غرب خلع سلاح شده

ولی در ایرانی که هنوز از نظر مذهبی، مشابه قرون وسطی عمل میکنه، این تقابل چشم انداز روشنی با این روند فعلی نداره

مگر اینکه چند نسل عوض بشن و بچه هایی رو بشه پرورش داد که در مدارس تحت شستشوی مغزی مذهب نباشن

لینک به دیدگاه
اگر شما به تاریخ گذار از بافت های سنتی به روشنفکری نگاه کنید، هیچ کدوم بدون خشونت در مراحل اولیه موفق نشدن.

مخصوصا خشونت از طرف مذهبی ها برای سرکوب مخالفین بسیار بالا بوده

آتئیست های گذشته به نوعی مقابله به مثل فیزیکی هم انجام میدادن

ولی آتئیست های امروزی تمرکزشون بیشتر روی خردگرایی و بحث های کلامی هست

که در غرب میتونن پیشرفت کنن چون مسیحیت غرب خلع سلاح شده

ولی در ایرانی که هنوز از نظر مذهبی، مشابه قرون وسطی عمل میکنه، این تقابل چشم انداز روشنی با این روند فعلی نداره

مگر اینکه چند نسل عوض بشن و بچه هایی رو بشه پرورش داد که در مدارس تحت شستشوی مغزی مذهب نباشن

تفاوت غرب با جامعه اسلامی رو تایید میکنم، اما تفاوت ما با قرون وسطی اینه که معجزه ای به نام اینترنت رو کاملا داریم میبینیم و لمس میکنیم من اگر قرار باشه به معجزه ای ایمان داشته باشم اون معجزه اینترنت خواهد بود:ws37:

لینک به دیدگاه
تفاوت غرب با جامعه اسلامی رو تایید میکنم، اما تفاوت ما با قرون وسطی اینه که معجزه ای به نام اینترنت رو کاملا داریم میبینیم و لمس میکنیم من اگر قرار باشه به معجزه ای ایمان داشته باشم اون معجزه اینترنت خواهد بود:ws37:

بدی این اعجاز اینترنتی به نظر من سطحی بودن آگاهی بخشیه

یعنی آتئیست های احتمالی مملکت ما صرفا از روی لج بازی با باورهای تحمیلی، یک چیزایی از آتئیسم شنیدن و چون مطالعه کتاب درست و حسابی هم ندارن، آتئیسم بودنشون مثل مذهبی بودنشون پایه های قوی نداره

نتیجه این میشه مذهب همچنان مثل یک تومور خفته، هر لحظه امکان سر باز کردن داشته باشه

به نظر من فعالیت های عملی در محیط های دانشگاهی و عمومی خیلی کم هست و اینهمه مجازی شدن اثر چندانی نمیذاره

لینک به دیدگاه
بدی این اعجاز اینترنتی به نظر من سطحی بودن آگاهی بخشیه

یعنی آتئیست های احتمالی مملکت ما صرفا از روی لج بازی با باورهای تحمیلی، یک چیزایی از آتئیسم شنیدن و چون مطالعه کتاب درست و حسابی هم ندارن، آتئیسم بودنشون مثل مذهبی بودنشون پایه های قوی نداره

نتیجه این میشه مذهب همچنان مثل یک تومور خفته، هر لحظه امکان سر باز کردن داشته باشه

به نظر من فعالیت های عملی در محیط های دانشگاهی و عمومی خیلی کم هست و اینهمه مجازی شدن اثر چندانی نمیذاره

نیاز نداریم که همه افراد ریچارد داوکینز یا استیفن هاوکینگ باشن ، مهم اینه اون قداست خیالی و معصومیت افسانه ای اربابان دین شکسته بشه که این اتفاق به کمک فضای مجازی افتاده

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...