رفتن به مطلب

کمبود کتاب

Waffen

ارسال های توصیه شده

من الان چند سالی هست که میرم نمایشگاه و همیشه هم یه لیستی از کتاب ها رو آماده کرده ام از قبل که با هزار امید و آرزو میرم اونجا بخرم... البته باعث خوشبختی هست که قیمت یک کتاب زبان اصلی که برای مثال 10 دلار هست توی نمایشگاه میشه 80 هزار تومان... ولی خوب من باز به اینش هم راضیم... حاظرم اون مبلغ رو بپردازم که اون کتاب رو بخرم... ولی مسئله اینجاست که اصلا یک دونه از این کتاب ها هم پیدا نمیشه... مثلا اصلا کتاب های انتشارات آکسفورد اونجا نیست... یعنی حداقل من که الان توی لیست کتاب های نمایشگاه اصلا پیداش نکردم... حتی یکیشون رو... کلا متوجه نمیشم که برچه اساسی این کتاب ها توی نمایشگاه میاد... یعنی یک کتاب فوق العاده مفید و به درد بخوری اصلا نیست و یک کتابی که برای مثال 10 تا عکس کبوتر توشه اونجا هست... این سیستم انتشاراتی واقعا مشکل ساز شده...

نمیدونم تا حالا شما هم با این مشکل برخورد کردید یا نه...

من بلد نیستم و با سیستم آشنایی ندارم یا واقعا اینطوریه...

اگر دوستان من رو راهنمایی کنند خیلی ممنون میشم...

کلا غیر از نمایشگاه آیا راهی هست که بشه کتاب ها رو خرید و برای مثال قیمت اونها 100 برابر نشه ؟

لینک به دیدگاه
  • پاسخ 68
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بسیاری از دانشگاه ها خودشان هر سال یکسری نمایشگاه داخلی برگزار میکنند و کتاب های تخصصی مهندسی و علوم پایه را به قیمت مطلوبی و کمتر از قیمت اورجینال میفروشند.

البته این کتب اکثرا به صورت اُفست هست.

اما غرفه لاتین کتاب اوریجینال،قیمت ها چند برابر نمیشه اگر ناشر در نمایشگاه شرکت کنه.

مثل انتشارات wiley یا oxford که حتی ارزان تر هم میدهند.

کتاب های مورد علاقه شما،احتمالا به صورت دلالی و قاچاقی وارد میشه وگرنه دلیلی برای گرانتر شدن آنها نیست.

لینک به دیدگاه
بسیاری از دانشگاه ها خودشان هر سال یکسری نمایشگاه داخلی برگزار میکنند و کتاب های تخصصی مهندسی و علوم پایه را به قیمت مطلوبی و کمتر از قیمت اورجینال میفروشند.

البته این کتب اکثرا به صورت اُفست هست.

اما غرفه لاتین کتاب اوریجینال،قیمت ها چند برابر نمیشه اگر ناشر در نمایشگاه شرکت کنه.

مثل انتشارات wiley یا oxford که حتی ارزان تر هم میدهند.

کتاب های مورد علاقه شما،احتمالا به صورت دلالی و قاچاقی وارد میشه وگرنه دلیلی برای گرانتر شدن آنها نیست.

من پارسال یک کتابی میخواستم توی نمایشگاه بخرم که شاید 100 صفحه هم نبود... قیمتش 40 هزار تومن بود... از همون بخش ارزی میخواستم بگیرم...

الان همون کتاب توی سایت amazon قیمتش 15.99 هست...

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.

خوب من که کتاب های مرجع و علوم پایه نمیخوام... اونها رو خیلی وقت پیش همرو خریدم... و قیمتشون ها زیاد نشد... البته اصل بودند وگرنه خیلی ارزون تر هم میشد...

انتشارات آکسفورد توی نمایشگاه هست ؟

پس چرا توی این لیست اصلا اسمش نیست ؟ :hanghead:

لینک به دیدگاه

من پارسال یک کتابی میخواستم توی نمایشگاه بخرم که شاید 100 صفحه هم نبود... قیمتش 40 هزار تومن بود... از همون بخش ارزی میخواستم بگیرم...

الان همون کتاب توی سایت amazon قیمتش 15.99 هست...

خوب من که کتاب های مرجع و علوم پایه نمیخوام... اونها رو خیلی وقت پیش همرو خریدم... و قیمتشون ها زیاد نشد... البته اصل بودند وگرنه خیلی ارزون تر هم میشد...

کتاب از آمریکا بیاد،قیمتش خیلی بیشتر میشه.

مثلا شما یک لپ تاپ apple را از همین amazon میتونی بخری 900 دلار،اگه تو ایران بخری نزدیک دو میلیون تومان در میاد !!!!

در ضمن اون را هم که amazon نوشته،تو خود آمریکا بخواهی بخری از مغازه،گرانتر هم میشه.

انتشارات آکسفورد توی نمایشگاه هست ؟

پس چرا توی این لیست اصلا اسمش نیست ؟

حتما تحریم کرده و گرنه اکثر سال ها میومده.....

نمیدونم امسال هم هست یا نه،تو دانشگاه که آمده بود.

لینک به دیدگاه
الان متوجه شدم چرا کتاب به درد بخور تو نمایشگاه نیست...

چون هیچکس نمیخونه...

کتاب در درجه اول مخاطب میخواد.

الان یا طرف جوونه و به فکر کنکور و درس و دانشگاهه و دنبال این کتابهاست.

یا سنی ازش گذشته و همش تو غرفه های مراجع حوزه و شهدا و استفتا و.... میگرده تا شاید کسی از آسمان به دادش برسه و شفایش بده......

جامعه به طرز آگاهانه از سوی یک عده، به سمتی پیش میره که فقط مخاطب یک سری کتاب های مخصوص باشه.

لینک به دیدگاه
کتاب از آمریکا بیاد،قیمتش خیلی بیشتر میشه.

مثلا شما یک لپ تاپ apple را از همین amazon میتونی بخری 900 دلار،اگه تو ایران بخری نزدیک دو میلیون تومان در میاد !!!!

در ضمن اون را هم که amazon نوشته،تو خود آمریکا بخواهی بخری از مغازه،گرانتر هم میشه.

حتما تحریم کرده و گرنه اکثر سال ها میومده.....

نمیدونم امسال هم هست یا نه،تو دانشگاه که آمده بود.

خوب دیگه... مسئله همینه...

99 درصد کتاب های اصلا نیست... اگر کتابی هم باشه اینقدر گرون میشه که عملا غیر قابل خریداری هست...

من واقعا حسرت داشتن یک سری کتاب ها رو میخورم... واقعا...

بعد میگند توی ایران فرهنگ کتاب خوانی نیست... حالا یکیم بخواد بره بخونه کتابش پیدا نمیشه...

بندهبه جرم اینکه توی این مملکت به دنیا اومدم نمیتونم حتی کتاب بخونم... خیلی بدبختیه...

لینک به دیدگاه
کتاب در درجه اول مخاطب میخواد.

الان یا طرف جوونه و به فکر کنکور و درس و دانشگاهه و دنبال این کتابهاست.

یا سنی ازش گذشته و همش تو غرفه های مراجع حوزه و شهدا و استفتا و.... میگرده تا شاید کسی از آسمان به دادش برسه و شفایش بده......

جامعه به طرز آگاهانه از سوی یک عده، به سمتی پیش میره که فقط مخاطب یک سری کتاب های مخصوص باشه.

دقیقا همینه...

جامعه به شکل کنترل شده ای داره حرکت میکنه و فقط اجازه میدند به یک سری متریال خاص دسترسی وجود داشته باشه...

من اگر شده بلند شم برم آمریکا بلاخره این کتاب هایی که میخوام رو گیر میارم... :ws41:

چششون در بیاد... :ws3:

لینک به دیدگاه

من اگر شده بلند شم برم آمریکا بلاخره این کتاب هایی که میخوام رو گیر میارم... :ws41:

چششون در بیاد...

رفتی آمریکا این کتاب اسرار کائنات ابراهـــیم ویکـــــتوری را هم برای من بخر بیار.

خیلی دوست دارم بخونمش.

خسته شدم از بس کتاب های علامه مجلسی را خوندم. :ws44:

لینک به دیدگاه
رفتی آمریکا این کتاب اسرار کائنات ابراهـــیم ویکـــــتوری را هم برای من بخر بیار.

خیلی دوست دارم بخونمش.

خسته شدم از بس کتاب های علامه مجلسی را خوندم. :ws44:

:ws28::ws28::ws28:

دلم سوخت... :ws3:

درد بزرگیه... درک میکنم...

حتما برات میخرم میارم... :ws3:

یک راه دیگری هم وجود داره...

یک فروند NOOK

nook-ebooks-ereader-image.jpg

یک عدد کارت اعتباری

حالا هر نوع و مدلی بستگی به جایی داره که میخوای کتاب ازش بخرید

content_amazon_gift_card.jpg

یک عدد وی پی ان برای اینکه سر سرور اونوریا رو گول مالی کنید

بعدشم

یک سایت فروش کتاب های به شکل پی دی اف یا EPUB یا هر فرمت دیگری

یک نرم افزار Calibre برای تبدیل فرمت ها به فرمت NOOK

البته نوک ای پاب رو هم میخونه...

:ws3:

همین... از دریای بی پایان علم لذت ببرید...

لینک به دیدگاه

یک فروند NOOK

nook-ebooks-ereader-image.jpg

این ebook-reader ها را میگی.....

من خودم kindle را سفارش داده ام برام آورده اند از بلاد کفر،از این nook خیلی بهتره قیمتش هم 140 دلار بود اگه اشتباه نکنم.

اما برای خرید هر کتاب از خود amazon باید کلی پول میدادم،بیخیال شدم.

فعلا pdf دانلود میکنم میریزم توش میخونم. :ws37:

ولی خیلی اختراع جالبی هستند،کیفیتشان دقیقا مثل کاغذه و اصلا چشم را اذیت نمیکنه.

لینک به دیدگاه

استاد وافن فکر نمی کنی کتابای شما یه خرده موردار باشه

The End of Religion!?::JC_thinking:

فکر می کنی اخوندا اجازه میدن همچین کتابایی از مرز ایران رد بشه ؟

ولی کتابای علمی اگه بخوای مثل اکسفورد و بقیه رو اگه زیاد وقت بزاری میتونی تو نت پیداشون کنی

لینک به دیدگاه
من الان چند سالی هست که میرم نمایشگاه و همیشه هم یه لیستی از کتاب ها رو آماده کرده ام از قبل که با هزار امید و آرزو میرم اونجا بخرم... البته باعث خوشبختی هست که قیمت یک کتاب زبان اصلی که برای مثال 10 دلار هست توی نمایشگاه میشه 80 هزار تومان... ولی خوب من باز به اینش هم راضیم... حاظرم اون مبلغ رو بپردازم که اون کتاب رو بخرم... ولی مسئله اینجاست که اصلا یک دونه از این کتاب ها هم پیدا نمیشه... مثلا اصلا کتاب های انتشارات آکسفورد اونجا نیست... یعنی حداقل من که الان توی لیست کتاب های نمایشگاه اصلا پیداش نکردم... حتی یکیشون رو... کلا متوجه نمیشم که برچه اساسی این کتاب ها توی نمایشگاه میاد... یعنی یک کتاب فوق العاده مفید و به درد بخوری اصلا نیست و یک کتابی که برای مثال 10 تا عکس کبوتر توشه اونجا هست... این سیستم انتشاراتی واقعا مشکل ساز شده...

نمیدونم تا حالا شما هم با این مشکل برخورد کردید یا نه...

من بلد نیستم و با سیستم آشنایی ندارم یا واقعا اینطوریه...

اگر دوستان من رو راهنمایی کنند خیلی ممنون میشم...

کلا غیر از نمایشگاه آیا راهی هست که بشه کتاب ها رو خرید و برای مثال قیمت اونها 100 برابر نشه ؟

وافن جان به نکته خوبی اشاره کردی داداش ولی به نظرم بحث دوباره مربوط به عرضه و تقاضا میشه.

ولی حالا اگه دنبال اینطور کتابها میگردی میتونی به صورت e-book و با یه کارت اعتباری خرید کنی. البته کارت اعتباری معتبر. کسی رو اونور آشنا نداری که از کارتش استفاده کنی؟

لینک به دیدگاه
این ebook-reader ها را میگی.....

من خودم kindle را سفارش داده ام برام آورده اند از بلاد کفر،از این nook خیلی بهتره قیمتش هم 140 دلار بود اگه اشتباه نکنم.

اما برای خرید هر کتاب از خود amazon باید کلی پول میدادم،بیخیال شدم.

فعلا pdf دانلود میکنم میریزم توش میخونم. :ws37:

ولی خیلی اختراع جالبی هستند،کیفیتشان دقیقا مثل کاغذه و اصلا چشم را اذیت نمیکنه.

منم میخواستم اول کیندل بخرم... البته هنوز این رو سفارش ندادم و شاید در نهایت کیندل رو سفارش بدم...

ولی آخه میدونی کیندل که حافظه ی خارجی رو اصلا قبول نمیکنه و بعدشم فقط فرمت های خیلی محدودی رو میخونه... بعد بچه ها میگفتند رنگ دکمه هاش میره بعد از یک مدتی... بعدشم میگند با فرمت پی دی اف مشکل داره و region check هم داره... یعنی حتی اگر بتونم از آمازون کتاب بخرم هم نمیتونم اینجا تو ایران بازش کنم... چون منطقه رو چک میکنه...

حالا به هر حال اینا چیزایی بود که توی سایتش ملت در مورد بدی هاش گفته بودند و برای من از همه مهم تر این بود که با پی دی اف مشکل داره و نمیتونه خوب فرمت های مختلفی رو بخونه... یعنی منظورم اینه که خیلی انحصاری هست...

اونکه چشم رو اذیت نمیکنه هم خیلی خوبه واقعا... چون اینها جوهری هستند واقعا خوبه برای چشم و آدم خسته نمیشه... یکی از دلایلی که میخوام بگیرم همین هست... چون دیگه واقعا از روی مانیتور کتاب خوندن خسته شدم...

نوک چون با noble کار میکنه و مال اونهاست خیلی از فرمت ها رو قبول داره...

در ضمن کسانی که داشتند می گفتند واقعا باور کردنی نیست... وقتی باهاش داری کار میکنی انگار داری واقعا یک کتاب رو میخونی... حافظه ی خارجی میخوره... تا 32 گیگابایت... اینترنت... وای فای... ام پی تری... آیدیو... صفحه ی جوهری ضد نور (بدون رفلکشن) و قیمت پایین تر از قیمت کیندل... خیلی خوبه واقعا...

در ضمن فرمت های خیلی زیادی رو هم ساپورت میکنه و پی دی اف رو هم خیلی خوب قبول میکنه و region check هم نداره...

من به برادرم گفتم یکی از اینا برام بیاره... گرچه توی ایران هم ازش هست...

میخوام یه دونه iPod Touch هم بگیرم که ست بشه... :ws3:

استاد وافن فکر نمی کنی کتابای شما یه خرده موردار باشه

The End of Religion!?::JC_thinking:

فکر می کنی اخوندا اجازه میدن همچین کتابایی از مرز ایران رد بشه ؟

ولی کتابای علمی اگه بخوای مثل اکسفورد و بقیه رو اگه زیاد وقت بزاری میتونی تو نت پیداشون کنی

خوب من این کتاب رو نمیخوام که...

کتابایی که الان پیدا نمیکنم اصلا این مدلی نیستند...

مثلا کتاب complexity: the emerging science on the edge of order and chaos رو میخواستم... بعد نبود... رفتم هزار تا کتاب دیگه با در همین مورد رو سرچ کردم اونها هم هیچ کدوم نبودند...

کتابی میخواستم در مرود quantum mechanics که اونم نبود... کتاب های شبیه به اونم نبودند... فقط کتاب های دانشگاهی هستند که به کار من نمیاد واقعا...

مثلا کتاب cosmos هنوز تو ایران پیدا نمیشه... مثلا یکی نمیگه آخه مرد حسابی اصلا معلوم هست بر اساس چه معیاری کتاب میارید ؟ چرا این کتاب هنوز نیومده ایران ؟

یک کتابی میخواستم در مورد singularity که اون هم نبود... اصلا در این مورد هیچ کتابی نبود...

یعنی کلا باید صد سال بگذره تا اینها بشند کتاب دانشگاهی بعد اینا بلاخره بیارند... کلا کسی علاقه داشته باشه مطالعه کنه فایده ای نداره...

یک کتاب در مورد theory of everything میخواستم و در مورد dark energy که اون هم نیست در موردش...

خلاصه خیلی خوبه همه چیز...

وافن جان به نکته خوبی اشاره کردی داداش ولی به نظرم بحث دوباره مربوط به عرضه و تقاضا میشه.

ولی حالا اگه دنبال اینطور کتابها میگردی میتونی به صورت e-book و با یه کارت اعتباری خرید کنی. البته کارت اعتباری معتبر. کسی رو اونور آشنا نداری که از کارتش استفاده کنی؟

مرسی... میدونم عزیز دل... وقتی خواننده ای نداره برای چی بیارند... ولی آخه یک چیزهای عجیبی هم اونجا هست که آدم شاخ در میاره... مثلا یک کتاب در به نام general anatomy of human motions اونجا بود... بعد این کتاب صد برابر بهترش هست به نام the grey's anatomy که شاید بهترین کتاب در مورد ساختمان بدن باشه... بعد اون اولی بود... این دومی که خیلی بهتره نبود...

خوب اینا یکم باید فکر هم داشته باشند که بیان بهترین کتاب های دنیا و اون چیزایی که خیلی معروف و خواندنی هستند رو بیارند برای مردم...

حالا جالب اینجاست که اگر قمر خانوم فردا یک کتاب بنویسه اسمش رو بزاره "مردان مریخی زنان ونوسی" یا یه همچین خزعبلاتی که اصلا بر پایه ی هیچی نیست یا یک کتابی در مورد دروغ بودن فرگشت و خیلی چیزهای دیگه بنویسه صد نوع ترجمه ی مخلتف ازشون پیدا میشه و اصلش هم راحت گیر میاد... افستش هم زود میاد به بازار... ولی کتابی اگر واقعا در مورد یک چیز واقعی و مفید باشه اصلا گیر نمیاد...

به نظر من هم مردم دنبالش نیستند و هم حکومت دوست نداره اصلا وجود داشته باشند چنین چیزهایی...

اتفاقا دارم سعی میکنم همین کارو بکنم از این به بعد... به اینها امیدی نیست...

گفتم برام یک e-reader بیارند و کارت اعتباری هم میتونم همینجا بخرم و شارژ کنم...

میشه از این سایت هایی که کتاب ها رو به شکل پی دی اف یا فرمت های دیگه ای میفروشند خرید... برای مثال خود noble که یک کتاب فروشی بزرگی هست تمام کتاب هاش رو برای NOOK در دسترس گذاشته که با یک کردیت کارد و یک وی پی ان میشه یه جوری گیرشون آورد... واقعا قیمتش هم خیلی خیلی کم میشه... حتی از offset هم کمتر میشه...

لینک به دیدگاه
منم ازین کارتایی که شما میگین میخوام!:hanghead:

کدوم کارتها ؟

اون آمازون رو میگی ؟

اون زیاد چیز خوبی نیست... میتونی master card یا visa card رو توی ایران بخری... بعد شارژ میکنی...

لینک به دیدگاه
حالا جالب اینجاست که اگر قمر خانوم فردا یک کتاب بنویسه اسمش رو بزاره "مردان مریخی زنان ونوسی" یا یه همچین خزعبلاتی که اصلا بر پایه ی هیچی نیست یا یک کتابی در مورد دروغ بودن فرگشت و خیلی چیزهای دیگه بنویسه صد نوع ترجمه ی مخلتف ازشون پیدا میشه و اصلش هم راحت گیر میاد... افستش هم زود میاد به بازار... ولی کتابی اگر واقعا در مورد یک چیز واقعی و مفید باشه اصلا گیر نمیاد...

اتفاقا این کتاب قمر خانوم خیلی طرفدار داره :4chsmu1:

کدوم کارتها ؟

اون آمازون رو میگی ؟

اون زیاد چیز خوبی نیست... میتونی master card یا visa card رو توی ایران بخری... بعد شارژ میکنی...

مرسی....یه سوال: از کجا میشه خرید؟:hanghead:

لینک به دیدگاه
اتفاقا این کتاب قمر خانوم خیلی طرفدار داره :4chsmu1:

مرسی....یه سوال: از کجا میشه خرید؟:hanghead:

همون دیگه... ملت میرند این کتاب ها رو میخونند...

مبارکشون باشه...

خیلی سایت ها هستند... من خودم یک بار از اینجا گرفتم...

لینک به دیدگاه
منم میخواستم اول کیندل بخرم... البته هنوز این رو سفارش ندادم و شاید در نهایت کیندل رو سفارش بدم...

ولی آخه میدونی کیندل که حافظه ی خارجی رو اصلا قبول نمیکنه و بعدشم فقط فرمت های خیلی محدودی رو میخونه... بعد بچه ها میگفتند رنگ دکمه هاش میره بعد از یک مدتی... بعدشم میگند با فرمت پی دی اف مشکل داره و region check هم داره... یعنی حتی اگر بتونم از آمازون کتاب بخرم هم نمیتونم اینجا تو ایران بازش کنم... چون منطقه رو چک میکنه...

حالا به هر حال اینا چیزایی بود که توی سایتش ملت در مورد بدی هاش گفته بودند و برای من از همه مهم تر این بود که با پی دی اف مشکل داره و نمیتونه خوب فرمت های مختلفی رو بخونه... یعنی منظورم اینه که خیلی انحصاری هست...

اونکه چشم رو اذیت نمیکنه هم خیلی خوبه واقعا... چون اینها جوهری هستند واقعا خوبه برای چشم و آدم خسته نمیشه... یکی از دلایلی که میخوام بگیرم همین هست... چون دیگه واقعا از روی مانیتور کتاب خوندن خسته شدم...

نوک چون با noble کار میکنه و مال اونهاست خیلی از فرمت ها رو قبول داره...

بله kindle حافظه خارجی نداره،اما فکر نکنم نیاز به حافظه خارجی باشه.

شما مثلا ده تا کتاب را میریزی میخونی،میتونی پاک کنی و 10 تا کتاب جدید دوباره بریزی توش.

نیاز نیست 500 تا کتاب ذخیره داشته لاشی که.

اما کیفیت تصویرش از nook خیلی برتر هست،من کلی اونجا پرس و جو کردم.

همچنین،فقط فایل pdf را میخوانه و اکثر کتاب ها هم pdf هستند،اگر هم نباشند مثلا djvu به راحتی با نرم افزار به pdf تبدیل میشوند.

لینک به دیدگاه
بله kindle حافظه خارجی نداره،اما فکر نکنم نیاز به حافظه خارجی باشه.

شما مثلا ده تا کتاب را میریزی میخونی،میتونی پاک کنی و 10 تا کتاب جدید دوباره بریزی توش.

نیاز نیست 500 تا کتاب ذخیره داشته لاشی که.

اما کیفیت تصویرش از nook خیلی برتر هست،من کلی اونجا پرس و جو کردم.

همچنین،فقط فایل pdf را میخوانه و اکثر کتاب ها هم pdf هستند،اگر هم نباشند مثلا djvu به راحتی با نرم افزار به pdf تبدیل میشوند.

یعنی میگی من به جای NOOK برم Kindle بخرم ؟ :ws52:

بعد میشه از Noble and barnes کتاب بخرم بریزم توش ؟

اصلا ePub رو میخونه این ؟

میدونم میشه پی دی اف کرد... ولی خوب ePub خیلی بهتر از پی دی اف هست...

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...