رفتن به مطلب

آزادی!

pari daryayi

ارسال های توصیه شده

تعریف شما از واژه آزادی چیه؟

{اگه آزادی 30یا30 رو فاکتور بگیریم! که می دونم رعایت می کنید!}

یه انسان کی می تونه یه انسان آزاد باشه؟

چه دامنه ای برای این واژه وجود داره؟

از آزادی بیان بگیر تا آزادی های اجتماعی و انتخاب و ...

چه شرایطی باید باشه تا بگیم طرف یک انسان آزاده؟

لینک به دیدگاه

به نظر من هر انسان تا جایی که باعث گرفتن آزادی از دیگران نشه آزاده.

یا به قولی تا جایی که منافع کسی رو به خطر نندازه آزاده.

این یعنی آزادی. حالا هرکاری که میخواد انجام بده.

لینک به دیدگاه
به نظر من هر انسان تا جایی که باعث گرفتن آزادی از دیگران نشه آزاده.

یا به قولی تا جایی که منافع کسی رو به خطر نندازه آزاده.

این یعنی آزادی. حالا هرکاری که میخواد انجام بده.

ازادی که از حد بگذره اونوقت باز هم یه قانون روش میاد اونم قانون جنگله

ممنون از نظراتتون با این تفاسیر خود واژه آزادی تعریفش چی میشه حالا به قول شما آزادی مثبت و مفید چیه؟

لینک به دیدگاه
ممنون از نظراتتون با این تفاسیر خود واژه آزادی تعریفش چی میشه حالا به قول شما آزادی مثبت و مفید چیه؟

اشتباه کار همینجاست که به دنبال آزادی مثبت و منفی میگردیم. اصلا این کلمه مثبت و منفی خودش نفی کننده آزادیه. آزادی تعبیر فردی داره. هر کسی برای خودش آزادی خودش رو باید تعریف کنه. اینکه من یا هر کس دیگه بخواد حدودی رو برای آزادی در قالب مثبت و منفی مشخص کنه دیگه اصلا آزادی نیست اسمش.

لینک به دیدگاه

من نمیتوانم در این مورد نظر بدهم.

اطلاعات من درباره آزادی به مانند مورچه ای میماند که تو نعلبکی آب داره دست و پا میزنه،فکر میکنه تو بزرگترین اقیانوس جهان در حال غرق شدن است.

آزادی را تا نشه تجربه کرد،نمیشه گفت چیه و من در هیچ زمینه ای هیچ آزادی تجربه نکردم.....

تنها چیزی که اینجا در آن آزادی بی حد و حصر است،مداحی و تملق و پاچه خواری برای یک نفر است.

لینک به دیدگاه
من نمیتوانم در این مورد نظر بدهم.

اطلاعات من درباره آزادی به مانند مورچه ای میماند که تو نعلبکی آب داره دست و پا میزنه،فکر میکنه تو بزرگترین اقیانوس جهان در حال غرق شدن است.

آزادی را تا نشه تجربه کرد،نمیشه گفت چیه و من در هیچ زمینه ای هیچ آزادی تجربه نکردم.....

تنها چیزی که اینجا در آن آزادی بی حد و حصر است،مداحی و تملق و پاچه خواری برای یک نفر است.

شوخی نکن:w58:

یعنی مایی که اینهمه دنبال آزادی هستیم اگه یکی ازمون بپرسه از این آزادی چی می خواین

یا اصلا تعریفتون از آزادی چیه

باید بگیم نمی دونیم؟

بلاخره یه "میزان" برای این واژه باید باشه...

لینک به دیدگاه
شوخی نکن:w58:

یعنی مایی که اینهمه دنبال آزادی هستن اگه یکی ازمون بپرسه از این آزادی چی می خواین

یا اصلا تعریفتون از آزادی چیه

باید بگیم نمی دونیم؟

بلاخره یه "میزان" برای این واژه باید باشه...

اتفاقا زدی تو خال...... :a030:

90 درصد ما نمیدونیم از آزادی چی میخواهیم.

میتونی از بچه ها بخواهی لیست کارهایی رو که در صورت آزادی انجام میدن بنویسند،ببین چی میگن.

لینک به دیدگاه
اتفاقا زدی تو خال...... :a030:

90 درصد ما نمیدونیم از آزادی چی میخواهیم.

میتونی از بچه ها بخواهی لیست کارهایی رو که در صورت آزادی انجام میدن بنویسند،ببین چی میگن.

همین دیگه منم واسه همین پرسیدم تعریف تون از آزادی چیه

خیلی بحص می شه که می خوایم بریم تو یه کشوری که آزاد باشه

من نمی فهمم دقیقا چی می خوان از آزادی؟؟

یکی فقط حجاب منظورشه یکی آزادی روابط یکی...

واقعا یه کشور آزاد

یا خود آزادی چیه؟

یا ما ازش چه تصوری باید داشته باشیم که بخوایم داشته باشیمش؟

خود تو تصورت از آزادی چیه؟

لینک به دیدگاه
آزادی به نظر من فقط یه احساسه. هر وقت احساسش کردی اون موقع میتونی بگی که آزاد هستی:w16:

من با احساسم میسنجم ..........

خب چه اتفاقی باید بیفته که شما حس کنی آزادی؟

لینک به دیدگاه
خب چه اتفاقی باید بیفته که شما حس کنی آزادی؟

من فقط یک بار این حسو داشتم و نمیگم کی......خودتون حدس بزنین.

اون موقع شرایط زندگی من هیچ فرقی نداشت توی اون روز چیزی که فرق کرد این بود که دیگه احساس خفگی یا بغض نداشتم. خودم فکر نمیکردم اما وقتی این طوری شد فهمیدم در شرایط سخت زندگی هم میشه این حس را داشت.

(دلیلشم این بود که برای اولین بار داشتم نظراتم را میگفتم . فقط همین)

اگر خیلی از نگرانی ها و ترسهایی که دارم رفع بشه.

اگر همونی باشم که میخوام بدون نگرانی از برداشت بقیه.

اگر مجبور نباشم ایده آل باشم ولی از نظر بقیه.

اگر یک روز از خواب بلند شم و بخوام با دوچرخه برم کوه چادر بزنم بعد برگردم و نگرانی از بابت نگاه جامعه و خانواده و آشنایان نداشته باشم.

تفریح ، تحصیل ، پوشش ، وخیلی های چیزهای دیگه به سلیقه خودم باشه.

الان رفتار خیلی از آدمهای جامعه و نگاه بدشون باعث گرفتن آزادی از من میشه.

میترسم دیگه سلیقه ای برام نمونه یا دیگه حتی قدرت انتخابم را هم از دست بدم.

لینک به دیدگاه

واقعا" همينه پري جان...هنوز خيلي از ما تعريف درستي از آزادي نداريم.مشكل ما هم همينه كه دقيقا" نميدونيم چي ميخوايم.ما فقط ايني كه هست رو نميخوايم اما نميدونيم كه چيو ميخوايم.

لینک به دیدگاه

به نظر من مهمترين جنبه آزادي، يه ويژگي فكري و درونيه. كسي كه فكر و روح آزاد داره، به قسمت مهمي از آزادي دست پيدا كرده. آدمي كه ذهن و روح آزاد داره، احساس ناتواني نميكنه. درگير تعصبات نميشه، ميتونه از بدترين شرايط بهترين شرايطو بسازه.

اما وقتي حرف از حكومت باشه، آزادي يعني داشتن تمام حق انتخابها تو زندگي فردي و محدود نشدنش تا بيشترين حد امكان. اينكه بگم تا حدي كه به ديگران صدمه نزنه، تعريفو مبهم ميكنه و نتيجه اش دقيقا سوء استفاده از مفهوم آزاديه. حكومتاي بسته و استبدادي معمولا از همين بند استفاده ميكنن و شخصي ترين انتخاباي فرد چه در حوزه عقيده چه انتخابهاي شخصي رو جنبه اجتماعيش ميدن و ادعا ميكنن به جامعه لطمه ميزنه.

حد آزادي فردي، بايد وجود حق انتخاب تو زندگي افراد جامعه تا آخرين حد ممكن باشه!

آخرين حد ممكن رو چي تعيين ميكنه؟! تجربه زندگي اجتماعي بشر و تعريفهايي كه متمدن ترين انسان امروز براي جرم و بزه پيدا كرده. هر چيزي كه خارج از تعريف جرم باشه بايد براي مردم آزاد باشه.

لینک به دیدگاه

یا خود آزادی چیه؟

یا ما ازش چه تصوری باید داشته باشیم که بخوایم داشته باشیمش؟

خود تو تصورت از آزادی چیه؟

من هیچ تصوری از آزادی ندارم.....

فقط تصور دارم ار تحجر و عدم تحجر.........

چون آزادی فردی من وقتی جامعه لیاقت آزادی اجتماعی را نداشته باشه،به چه درد من میخوره؟

مثلا بگن تو مملکت ایران حجاب آزاد،وقتی من میدونم ملت مثل گرگ گوسفند ندیده،بهم رحم نمیکنند،ترجیح میدم آزادی نباشد......

لینک به دیدگاه

چون آزادی فردی من وقتی جامعه لیاقت آزادی اجتماعی را نداشته باشه،به چه درد من میخوره؟

مثلا بگن تو مملکت ایران حجاب آزاد،وقتی من میدونم ملت مثل گرگ گوسفند ندیده،بهم رحم نمیکنند،ترجیح میدم آزادی نباشد......

منم با شما موافقم:shame:

لینک به دیدگاه

همینطور که همه میگن... آزادی برای هرکسی معنای متفاوتی داره....

و از نظر من آزادی یعنی حسی که من و ذهن منو رها کنه..... یک نوع احساس سبک بودن....

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.
بی قید بودن... بی هیچ اجبار ی زندگی کردن.... به راحتی فکر کردن ....

و مهمتر از اون بیان فکرم...بدون اینکه سرکوب شم.

آزادی برای من یعنی ........... هروقت هرکاری که تصمیم گرفتم و بدون ترسی انجام بدم..... همیییین....

:w16:

لینک به دیدگاه

و از نظر من آزادی یعنی حسی که من و ذهن منو رها کنه..... یک نوع احساس سبک بودن....

با توجه به این شکلکی که گذاشتی و اون حلقه طلایی بالای سرش و احساس سبکی که نوشتی،تنها یک چیز را میتوان نتیجه گرفت:

آزادی واقعی = ملکوت اعلی....... :ws44:

لینک به دیدگاه

خوب آخرش چی؟؟

این طوری که نتیجه نداده دیدیم که:icon_pf (34):همین طوری پیش بره که بهتر نمیشه:icon_pf (34):

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...