رفتن به مطلب

هفتمین میزگرد خانواده " چگونه مادر یا پدر خوبی برای فرزندمان باشیم ؟ "

afa

ارسال های توصیه شده

من فقط درجواب شمایه مثال میزنم میشه گفت یه نهال روبحال خودش گذاشت اگه چوب کنارش بذاریم وازکج شدنش جلوگیری کنیم بگیم آزادی این نهال ازش گرفته شده؟انسان همواره نیازبه چراغ راهنمایی برای حرکت درمسیردرست داره صرف وجودعقل انسان روازخطارفتن مصون نگه نمیدارد.من خودم روعرض کردم من به شخصه درقبال فرزندم مسؤولم نگذارم راه غلط برود.خدا درصفاتش هم جبارداره هم رحمان هم قهار هست هم رئوف.من به عنوان پدرتاوقتی فرزندم قادربه تشخیص درست ازنادرست نیست موظفم کمک کنم حتی به قول شماسلب اختیارازش کنم

افسوس، کودک انسان که در نهایت آزادی به دنیا می آید شما با نهالی بی اختیار مقایسه میکنید. افسوس که ارزش کودک را نمیدانید

افسوس که برای فرزندتان ادعای خدایی میکنید و افسوس بخاطر وجود پدرانی مثل شما...

شاد و سربلند باشید

بدرود

من خودم تا حد امکان مسایل دینی رو رعایت میکنم ............ تا یک الگوی مناسب برای فرزندم باشم و خودش انتخاب کنه !!!!

این رعایت فقط شامل نماز و دعای افراطی یا حجاب سختگیرانه نیس ..... رعایت مسایل اخلاقی و دینی ..........

من خودم به شخصه با ازادی کامل در خونوادم انتخاب کردم و هیچوقت ناراضی نیستم

:icon_gol::icon_gol:

• Like 2
لینک به دیدگاه
افسوس، کودک انسان که در نهایت آزادی به دنیا می آید شما با نهالی بی اختیار مقایسه میکنید. افسوس که ارزش کودک را نمیدانید

افسوس که برای فرزندتان ادعای خدایی میکنید و افسوس بخاطر وجود پدرانی مثل شما...

شاد و سربلند باشید

بدرود

:icon_gol::icon_gol:

جالب بودبرام مفهوم اصلی جمله رونگرفتی من دارم راه رونشون میدم شمانوک انگشت منو میبینی من گفتم خودم اول سعی میکنم مسلمان باشم بعدفرزندم روبه اسلام دعوت میکنم کل جملات منو رها کردی فقط همین مثال منودیدی!

• Like 1
لینک به دیدگاه
جالب بودبرام مفهوم اصلی جمله رونگرفتی من دارم راه رونشون میدم شمانوک انگشت منو میبینی من گفتم خودم اول سعی میکنم مسلمان باشم بعدفرزندم روبه اسلام دعوت میکنم کل جملات منو رها کردی فقط همین مثال منودیدی!

اگر برای حرف هایت دلیل نقض میاوردم میگفتی به مثال دقت نکردی...

بگذریم

شاد و سربلند باشید

• Like 2
لینک به دیدگاه

چگونه کودکان دروغ گو می شوند؟؟؟

والدین در ابتدا باید الگویی راستگویی باشند ..........البته موارد استثنایی هست که نگفتنش بهتر است....

اما من بعنوان یه مادر شرایطی را جهت دروغ فرزندم فراهم نمیکنم ( ترس و واهمه و ....)

• Like 1
لینک به دیدگاه

جمع بندی هفتمین میزگرد خانواده " چگونه مادر یا پدر خوبی برای فرزندمان باشیم ؟ "

مهر و محبت

الگوي مناسب

ايجاد اعتماد

صبور باشيد

خود پسند نباشيد

با اعتقاد باشيد

سازگار باشيد

همدل باشيد

فرزندتان را تاييد كنيد

او را بپذيريد

از فرزندانتان تشكر كنيد

در دسترس باشيد

روي فرزندتان حساب كنيد

باید بدونیم چی باعث جذب بچه هامون سمت دوستاشون میشه.نقش مادر یا پدر که دوست خوبی بازی کنیم

هیچ وقت بجای اون انتخاب نمیکنم، موضوعات رو تا جایی که خودم بتونم واسش توضیح میدم

فقط سعی میکنم درابتدا شنونده خوبی برای حرفهای اونا باشم تا اونا هم بتونن بهم اعتماد کنند وراحت حرفهای مگو شون رو بهم بگن درقدم بعد اقدام به راهنمایی میکنم

سعی میکنم در تمام سنین حتی 1ماهگیش براش احترام وارزش قائل باشم.حاضرم اگر باهم به مشکلی برخوردیم از نفر سومی(مشاور-رونشناس و...)کمک بگیرم

سعی میکنم خواسته هاوانتظارات خودم از پدرومادرمو یادم نره

به همون اندازه که از فرزندم احترام رو انتظار دارم خودم برای خودش و نظراتش احترام قائل خواهم بود

من خودم تا حد امکان مسایل دینی رو رعایت میکنم ............ تا یک الگوی مناسب برای فرزندم باشم و خودش انتخاب کنه !!!!

خودم اول سعی میکنم مسلمان باشم بعدفرزندم روبه اسلام دعوت میکنم

والدین در ابتدا باید الگویی راستگویی باشند ..........البته موارد استثنایی هست که نگفتنش بهتر است....

با تشکر فراوان از همه دوستانی که در این بحث ما را یاری نمودن:icon_gol:

• Like 1
لینک به دیدگاه
مهمان
این موضوع برای عدم ارسال قفل گردیده است.
  • اضافه کردن...