رفتن به مطلب

هفتمین میزگرد خانواده " چگونه مادر یا پدر خوبی برای فرزندمان باشیم ؟ "

afa

ارسال های توصیه شده

جهت روشن شدن بحث چند سوال !!!!

1- بعنوان یک پدر یا مادر برای تربیت صحیح فرزند خود چه اقدامی میکنید ؟

2- برای یک رابطه صمیمی با فرزندتان چه روشی را در پیش میگیرید ؟

3- از دید شما فرزند صالح چه خصوصیاتی دارد ؟

4- فرض کنید شما پدر یا مادر هستین ... رفتارتان در یک روز از زندگی خود را شرح دهید.

منتظر حضور دوستان هستم

باتشکر:icon_gol:

Logo-Against-Family-Violence-with-Baby-Heart-1989-Print-C10278212.jpg

• Like 22
لینک به دیدگاه

بديهي است تربيت مفهوم وسيع و دامنه اي گسترده دارد ، به گونه اي كه از ديدگاه مكاتب مختلف و نقطه نظرهاي صاحبنظران ، فلاسفه ، علماي اسلامي و .... اهداف متعددي در باب آن تعقيب شده است ، تا جايي كه در نهايت مي توان گفت چه از نظر سنتي در بين اقوام مختلف و چه از نظر علم و تجربه در عصر جديد مراد از آن ، پرورش استعدادهاي دروني ، ظاهر كردن و به فعاليت در آوردن آن استعداد ها در مسير باروري موجود با استفاده و بهره گيري از زمينه ها و امكانات مناسب است .

مهر و محبت

الگوي مناسب

ايجاد اعتماد

صبور باشيد

خود پسند نباشيد

با اعتقاد باشيد

سازگار باشيد

همدل باشيد

فرزندتان را تاييد كنيد

او را بپذيريد

از فرزندانتان تشكر كنيد

در دسترس باشيد

روي فرزندتان حساب كنيد

• Like 14
لینک به دیدگاه

باید بدونیم چی باعث جذب بچه هامون سمت دوستاشون میشه.نقش مادر یا پدر که دوست خوبی بازی کنیم و خودمونو درگیر باید و نبایدایی که زمان خودمون یا پدرومادرمون بود نکنیم.

• Like 9
لینک به دیدگاه

- بعنوان یک پدر یا مادر برای تربیت صحیح فرزند خود چه اقدامی میکنید ؟

هیچ وقت بجای اون انتخاب نمیکنم، موضوعات رو تا جایی که خودم بتونم واسش توضیح میدم اگر نتونستم میبرمش پیش کسی بتونه توضیحات لازم رو بده و در نهایت خودش تصمیم گیرنده ی نهایی.

حتا اگر نظری مخالف من داشت، در تصمیمش حمایتش میکنم.

بازی پوکر را بهش یاد میدم و وقت تفریح واسش میذارم.

تمام فرزندان صالح! هستند ولی ما با تربیت اشتباه و داشتن توقع های بیجا از او یک انسان بد در ذهن خود میسازیم و این بد بودنش را به او تلقین میکنیم

• Like 5
لینک به دیدگاه
هیچ وقت بجای اون انتخاب نمیکنم، موضوعات رو تا جایی که خودم بتونم واسش توضیح میدم اگر نتونستم میبرمش پیش کسی بتونه توضیحات لازم رو بده و در نهایت خودش تصمیم گیرنده ی نهایی.

حتا اگر نظری مخالف من داشت، در تصمیمش حمایتش میکنم.

حتی اگه این تصمیم به ضرر فرزندتون باشه ؟؟؟:banel_smiley_4:

از منطق و تجربه تون چطوری استفاده میکنید ؟

• Like 4
لینک به دیدگاه

جهت روشن شدن بحث چند سوال !!!!

من خودم به شخصه تا وقتی آمادگی پدرشدن رو نداشته باشم اقدام برای پدرشدن نمیکنم چون بیش از همه موارد،این موضوع نیاز به آموزش داره.من اولین اقدام رو آموزش پیش از اقدام میدونم

فقط سعی میکنم درابتدا شنونده خوبی برای حرفهای اونا باشم تا اونا هم بتونن بهم اعتماد کنند وراحت حرفهای مگو شون رو بهم بگن درقدم بعد اقدام به راهنمایی میکنم

با ایمان باشه خود ایمان درست راه صحیح رو بهش نشون میده

4- فرض کنید شما پدر یا مادر هستین ... رفتارتان در یک روز از زندگی خود را شرح دهید.

به نظر من این سوال کمی ایراد داره چون درطی یک روز هزاران مورد ومسئله پیش میاد که هرکدوم طرزبرخورد خودش رو نیاز داره اگه درحالت خاصی رو عنوان کنید بهتر میشه بهش پاسخ داد

باتشکر:icon_gol:

:w72:
  • Like 3
لینک به دیدگاه

سازگار باشيد

فرزندتان را تاييد كنيد؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟/

دربعضی مواقع هم نیازه کارهای فرزند رو تأیید نکرد ودرمقابل کارهای اشتباهش ایستاد اما با منطق ودلیل نه باقلدری وخشونت:ws46:

• Like 4
لینک به دیدگاه
اخه من هنوز مامان بچه هاما که پیدا نکردم

مامانشون را که پیداش کردم بعد یه فکری به حال خودشون میکنم:ws37:[/quote

سلام.خوبی؟هرانسانس لازمه که واسه آیندش برنامه ریزی داشته باشه دادا......این دلیل نمیشه که هنوزمامانشوپیدانکردی ...به فکرتربیت ورفاه فرزندت نباشی.......!!!!!!همیشه ودرهمه حال به اینده بنگریدتاهیچوقت درگذشته نمانید....ممنون.فهیمه:ws3:

• Like 3
لینک به دیدگاه

سلام دوستان من...خوبین؟خداروشکر.....1من؟منم ای بدنیستم.....!خوبم....!انسان ها دونوع استعدادوتوانایی دارن.....توانایی های هرانسانی با یکی دیگه تفاوت داره....یه سری ازاین توانایی هافردیه ویه سریشون اجتماعی.....تربیت فردی ماانسان هابه عهده ی والیدنه...وتربیت اجتماعی همون طورکه گفتم برعهده ی جامعه است...به نظرمن وقتی پدرومادری صاحب فرزندی میشن یه مسئولیت بزرگ برعهدشونه......ومتاسفانه درجامعه ی ماهمه ی باراین مسئولیت برعهده ی مادره!!!!!!وکمترپدری پیدامیشه که خیلی قبلتربه فکرتربیت فرزندایندش باشه.....(قابل توجهchalipa)من هنوزآگاهی زیادی تواین زمینه ندارم.....اماهمیشه اینومیدونم که بایدقبل ازاینکه واسه فرزندت یه مادرباشی بایدیه دوست خوب باشی.شعارنمیدم!!!!!!!!بلکه همه تلاشمومیکنم که فرزندمو درک کنم.....بفهممش...خدموجای اون بذارم...اونوباجامعه ی اون موقع درک کنم...نه باجامعه ی دوران نوجوونی خودم.......دوران بحران یک انسان دوران نوجوونیشه...اگه مابتونیم فرزندمون رودرکش کنیم همه ی مشکلاتی که والدین بابچه هاشون دارن حل میشه....من خودم همین مشکلوبامامانم داشتم ودارم....منودرک نمیکنه....!منوبازمانه ی خودش میشنجه.....واین خیلی مشکلات وجروبحث های الکی به وجودمیاره....من جوری فرزندم روتربیت میکنم که هرمشکل روحی واجتماعی ای قبل ازازدواجش براش پیش اومدبه اولین دوستی که بهش بگه خودم باشم.....وهمین کاروهم میکنم....البته...پدرش هم بایدتوتربیت فرزندش کمک کنه ها...تنهایی نمیشه....!!!!!

• Like 3
لینک به دیدگاه
حتی اگه این تصمیم به ضرر فرزندتون باشه ؟؟؟:banel_smiley_4:

از منطق و تجربه تون چطوری استفاده میکنید ؟

فقط در صورتی که قصد آسیب رساندن به جانش را داشته باشد مانع آن میشوم ، که آن هم بیشتر از چند روز فایده ندارد

منطقم به من یاد داده به فرزندم گونه ای آموزش دهم که از هر اشتباهش درسی بگیرد که خود موجه سود و پیشرفت آن میشود، پس ضرری د کار نیست

• Like 2
لینک به دیدگاه

به نظر بنده یه زوج قبل از اینکه تصمیمی درمورد بچه دار شدن بگیرند باید به این موضوع فکر کنند وباهم نظراتشونو (تاحدی)یکی کنند ومطالعاتی دراین زمینه داشته باشند تا زمانیکه بچه به دنیا اومد مجبور نباشند برای تربیت اون تازه شروع به بحث واینکه کی درست میگه بگردند

بااینکه مجرد هستم چندسالیست که سعی میکنم دراین زمینه اطلاعات کسب کنم

سعی میکنم در تمام سنین حتی 1ماهگیش براش احترام وارزش قائل باشم.حاضرم اگر باهم به مشکلی برخوردیم از نفر سومی(مشاور-رونشناس و...)کمک بگیرم

سعی میکنم خواسته هاوانتظارات خودم از پدرومادرمو یادم نره

خیلی کارا.د

وظیفه( وظیفه نه لطف وزحمت )پدرومادرخیلی سنگینر از بچه ها نسبت به پدرومادراست چون یه جورایی پدرومادرند که تعیین کننده تولد ما بودند وبااین علم که الان ماامادگیشو داریم تولد یه انسانو قبولکردند

از ادا متنفرم

فقط به حرفاش گوش میدم چون اینجوری با دیدگاهش اشنا میشم ومیتونم خیلی خوب درکش کنم وبهش کمک کنم

یکی دوتا خصوصیت نیست که

احترام به همه ی هم نوعان برام خیلی مهمه

4- فرض کنید شما پدر یا مادر هستین ... رفتارتان در یک روز از زندگی خود را شرح دهید

این سئوال نیاز به تجربه داره به نظرمن

• Like 2
لینک به دیدگاه

برای یک رابطه صمیمی با فرزندتان چه روشی را در پیش میگیرید ؟

اول از همه یه دوست خوب برایش خواهم بود ... شنونده گفته هاش باشم ...اگه من با همسرم رابطه عاطفی داشته باشیم الگوی مناسبی برای محبت واسه فرزندم هم خواهد بود ...

در حال حاضر مادر خود من بهترین دوست من بوده از جهاتی که اعتمادی که به من داره موجب اعتماد به نفس منه ، انتقاد بی جا نداره ، محبتش بی پایان حتی وقتی اشتباهی از من سر بزنه ، همیشه بهترین مشاور و همراه من در زندگی بوده و هست...

رعایت احترام ، رعایت موازین شرعی و مسایل اعتقادی ....

دوست ندارم فرزندم از من فراری باشه .... خانه و جمع خانواده بهترین کانون ارامش و خوشبختیه ....

به همون اندازه که از فرزندم احترام رو انتظار دارم خودم برای خودش و نظراتش احترام قائل خواهم بود

• Like 1
لینک به دیدگاه
دوستان برخورد شما با فرزندتان در باره ی مسائل دینی و مذهبی چگونه است؟؟

آیا او را مجبور به مسلمان بودن میکنید؟

مسلماهیچ کاری بازورپیش نه رفته نه میره.من اگه خواستم فرزندمن مسلمان بشه اول خودم آئین مسلمانی رویادمیگیرم واجرامیکنم.اگه خودم بتونم مسلمان خوبی باشم مطمئنا فرزندمن هم آئین مسلمانی روخوب یادمیگیره.اماچیزی که مهمه اینه که سعی میکنم باقرآن مأنوس بشه خودش آئینش روانتخاب میکنه

• Like 2
لینک به دیدگاه
مسلماهیچ کاری بازورپیش نه رفته نه میره.من اگه خواستم فرزندمن مسلمان بشه اول خودم آئین مسلمانی رویادمیگیرم واجرامیکنم.اگه خودم بتونم مسلمان خوبی باشم مطمئنا فرزندمن هم آئین مسلمانی روخوب یادمیگیره.اماچیزی که مهمه اینه که سعی میکنم باقرآن مأنوس بشه خودش آئینش روانتخاب میکنه

یک کودک تا قبل از 5سالگی 90% ناخودآگاهش شکل میگیرد

فکر نمیکنید حق آزادانه ی یک انسان را در انتخاب دین با این کار (پرکردن ناخودآگاهش با دین خودتان) ضایع کرده اید؟

• Like 2
لینک به دیدگاه
یک کودک تا قبل از 5سالگی 90% ناخودآگاهش شکل میگیرد

فکر نمیکنید حق آزادانه ی یک انسان را در انتخاب دین با این کار (پرکردن ناخودآگاهش با دین خودتان) ضایع کرده اید؟

من فقط درجواب شمایه مثال میزنم میشه گفت یه نهال روبحال خودش گذاشت اگه چوب کنارش بذاریم وازکج شدنش جلوگیری کنیم بگیم آزادی این نهال ازش گرفته شده؟انسان همواره نیازبه چراغ راهنمایی برای حرکت درمسیردرست داره صرف وجودعقل انسان روازخطارفتن مصون نگه نمیدارد.من خودم روعرض کردم من به شخصه درقبال فرزندم مسؤولم نگذارم راه غلط برود.خدا درصفاتش هم جبارداره هم رحمان هم قهار هست هم رئوف.من به عنوان پدرتاوقتی فرزندم قادربه تشخیص درست ازنادرست نیست موظفم کمک کنم حتی به قول شماسلب اختیارازش کنم

• Like 1
لینک به دیدگاه
دوستان برخورد شما با فرزندتان در باره ی مسائل دینی و مذهبی چگونه است؟؟

آیا او را مجبور به مسلمان بودن میکنید؟

من خودم تا حد امکان مسایل دینی رو رعایت میکنم ............ تا یک الگوی مناسب برای فرزندم باشم و خودش انتخاب کنه !!!!

این رعایت فقط شامل نماز و دعای افراطی یا حجاب سختگیرانه نیس ..... رعایت مسایل اخلاقی و دینی ..........

من خودم به شخصه با ازادی کامل در خونوادم انتخاب کردم و هیچوقت ناراضی نیستم

• Like 1
لینک به دیدگاه
مهمان
این موضوع برای عدم ارسال قفل گردیده است.
  • اضافه کردن...