رفتن به مطلب

گالری شیخ (طبیعت-شمال90)

SH E I KH

ارسال های توصیه شده

• پاسخ 42
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بعضی از عکساتون قشنگن..... تبریک..

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.

تا اونجایی که من به صورت مبتدی میدونم..... سعی میکنم کمک کنم...:ws37:

وقتی میخواین کادر بندی کنین 3/2 اصلیرو به جایی بپردازین که حرفی برای گفتن داشته باشه.... آسمونای ابری با تکنیک HDR خیلی زیبا میشن............:w16:

بعضی جاها نور آسموناتون OVER شده....... اگر دوربینتون نیمه حرفه ای هم باشه میتونین با یکسری تنظیم متوجه OVER OR UNDER شدن نور بشین.... یعنی خود دوربین نشونتون میده..:ws50:

امیدوارم موفق باشین...:w14:

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.

لینک به دیدگاه

وقتی میخواین کادر بندی کنین 3/2 اصلیرو به جایی بپردازین که حرفی برای گفتن داشته باشه.... آسمونای ابری با تکنیک HDR خیلی زیبا میشن............:w16:

بعضی جاها نور آسموناتون OVER شده....... اگر دوربینتون نیمه حرفه ای هم باشه میتونین با یکسری تنظیم متوجه OVER OR UNDER شدن نور بشین.... یعنی خود دوربین نشونتون میده..:ws50:

سپاس :rose:

لینک به دیدگاه

شیخ خیلی تصاویر خوبی گرفتی.

اما وقتی میخوای کادر بندی کنی3/2 اصلیرو به جایی بپرداز که حرفی برای گفتن داشته باشه.... آسمونای ابری با تکنیک HDR خیلی زیبا میشن.

بعضی جاها نور آسموناتون OVER شده.اگر دوربینت نیمه حرفه ای هم باشه میتونی با یکسری تنظیم متوجه OVER OR UNDER شدن نور بشی.. یعنی خود دوربین نشونتون میده..

امیدوارم موفق باشی.:ws3:

لینک به دیدگاه
شیخ خیلی تصاویر خوبی گرفتی.

اما وقتی میخوای کادر بندی کنی3/2 اصلیرو به جایی بپرداز که حرفی برای گفتن داشته باشه.... آسمونای ابری با تکنیک HDR خیلی زیبا میشن.

بعضی جاها نور آسموناتون OVER شده.اگر دوربینت نیمه حرفه ای هم باشه میتونی با یکسری تنظیم متوجه OVER OR UNDER شدن نور بشی.. یعنی خود دوربین نشونتون میده..

امیدوارم موفق باشی.:ws3:

روز به روز معتقدتر از دیروز به روح میشیاااااااااااا :ws3:

خسیس اشکالشو بگو موردی. کرکسیونه دیگه :w000:

لینک به دیدگاه
خب این عکسا رو توی هفته اول نوروز نود انداختم.

بسیار عالی :a030: و ممنون که عکسهاتو گذاشتی تا ما هم ببینیم :w16:

اول باید بگم از عکاسی چیزی نمیدونم و خوب میدونم عکسای خوبی نیست.

ماشالا یا خیلی اعتماد به نفس داری یا به قول خودت شکسته بندی میکنی :ws3:

برا کسی که چیزی از عکاسی نمیدونسته و هیچ کلاس و دوره ای نگذرونده خیلی هم خوبه :w00:

اگر از عکاسی لذت میبری و دوست داری عکس های بهتری بگیری بهت پیشنهاد میکنم یه سر اینجا بزنی : :ws3:

http://www.noandishaan.com/forums/showthread.php?t=49278

فقط گذاشتم تا دوستان راهنماییم کنن. دوستان حتما نظر بدین و راهنماییم کنین. اگر امکانش بود در مورد عکسا موردی توضیح بدین و ساده بگین تا بفهمم. (میسی:icon_gol:)

همچنین بگم چنتا از عکسا توی هوای مه آلود انداخته شده.

سپاس از همه دوستان :rose:

چشم من هر چی بلد باشم میگم و ایراد عکس هاتو میگیرم (البته از نظر خودم ! ) hanghead.gif چون متاسفانه منم زیاد سر رشته ای ندارم...:ws37:

سعی میکنم موردی بگم فعلا اولین عکست :

( متاسفانه انقدر سرعت انجمن برا من پایینه که فعلا عکس های صفحه اول رو تونستم ببینم)

hbo6ykyobnn6u0hhzs19.jpg

خب تو این عکس مرکز توجه به کجاست ؟ مطمئنا میخواستی بیشتر آسمون و ابرها و کوه رو نشون بدی که 4/5 عکس رو شامل میشه ... درسته ؟

اگر قصدت این بوده که بیشتر کوه و آسمون رو نشون بدی اون قسمت پایین داره اذیت میکنه یه جورایی چشم ببیننده رو میکشونه سمت خودش که ببینه اونجا چه خبره و از درجه اهمیت کوه و آسمون که سوژه اصلی بوده کم میشه...

مثلا اگر کادرت این بود بیشتر میتونستی کوه و آسمون رو نشون بدی :

c83hbegssp8yvg0xuy0.jpg

و اما ! :ws3: اینجا دشت هم خیلی زیباست چرا اونجا رو تو عکس نشون ندیم ؟ یا اینکه فقط یه قسمت کوچیکشو نشون بدیم ؟

به نظرت اگر کادرت این بود چطور بود ؟

tit1dq2lgoe6iy5wrscd.jpg

هم کوه و آسمون رو داریم و هم منظره زیبای دشت ...کمتر و بیشتر بودن هیچ کدوم هم از اهمیت اون یکی کم نکرده...هر دوتاش زیباست...

حالا یه چیز دیگه :ws3:

حتما متوجه تغییر رنگ و نور در عکس ها شدی...خیلی راحت میتونی با فتوشاپ نور و رنگ عکست رو تنظیم کنی...من برای تنظیم نور از Ctrl+L و برای تنظیم رنگ از Image---->Adjustment---->Color Balance استفاده میکنم...مطمئنا روش های دیگه ای هم هست که من بلد نیستم.....:ws37:

در آخر هم اگر عکست رو قاب کنی بد نمیشه :ws2:

yxcievsblrolo35r0lt.jpg

لینک به دیدگاه
typqwdnxcdtmp32atdmg.jpg

این عکس رو تو حرکت یا از پشت شیشه ماشین گرفتی ؟ :ws52: نسبت به عکس قبلی کیفیتش پایینتره ...

خب رو اینم میشه خیلی مانور داد...با تغییر کادر و تنظیم نور و رنگ...مثلا اینجوری :

9pyqgjqeznyg3aihpq9r.jpg

لینک به دیدگاه

مرسی افسانه جان خیلی خیلی سپاس بانو.

خب تو این عکس مرکز توجه به کجاست ؟ مطمئنا میخواستی بیشتر آسمون و ابرها و کوه رو نشون بدی که 4/5 عکس رو شامل میشه ... درسته ؟

دقیقا میخواستم آمیختگی کوه و ابر رو نشون بدم. دمت گرم این کادری که بریدی عالی شده. مرسی نشونم دادی. حالا که کادر رو عوض کردی خوب فهمیدم چی میگی.

هم کوه و آسمون رو داریم و هم منظره زیبای دشت ...کمتر و بیشتر بودن هیچ کدوم هم از اهمیت اون یکی کم نکرده...هر دوتاش زیباست...

ایول بانو. دارم یه چیزایی از کادر میفهمم. آره خیلی خوبه. مرسی برام نمونه خوبشو میزاری خیلی کمک میکنه به فهمیدنم.

حتما متوجه تغییر رنگ و نور در عکس ها شدی...خیلی راحت میتونی با فتوشاپ نور و رنگ عکست رو تنظیم کنی...من برای تنظیم نور از Ctrl+L و برای تنظیم رنگ از Image---->Adjustment---->Color Balance استفاده میکنم...مطمئنا روش های دیگه ای هم هست که من بلد نیستم.....:ws37:

در آخر هم اگر عکست رو قاب کنی بد نمیشه :ws2:

ایول. ینی اجازه داریم عکسمونو دستکاری کنیم از نظر کادر یا نور یا رنگ!!! فکر میکردم نباید به عکس دست زد. :ws3:

این عکس رو تو حرکت یا از پشت شیشه ماشین گرفتی ؟ :ws52: نسبت به عکس قبلی کیفیتش پایینتره ...

نه بابا از روی یه بلندی گرفتم. البته هوا مه آلود بود و نزدیک غروب.

مرسی افسانه جانم که برام وقت گذاشتی. سپاس بانو. منتظر بقیه نظراتت هستم.

خدا کنه شاگرد خوبی باشم. سعی میکنم توی اولین فرصت روی عکسام کار کنم و دوباره ویرایششون کنم.

لینک به دیدگاه

ایول. ینی اجازه داریم عکسمونو دستکاری کنیم از نظر کادر یا نور یا رنگ!!! فکر میکردم نباید به عکس دست زد. :ws3:

اجازه که داریم خیلی از عکاس های حرفه ای هم عکسهاشونو با نرم افزارهای مخصوصی که برای اینکار هست ویرایش میکنن...مهم انتخاب سوژه و زاویه مناسب و داشتن خلاقیت در عکاسیه...از نظر کادر که معمولا موقع عکاسی بهتره کادر مورد نظرتو انتخاب کنی که بعدا مجبور نشی کادرشو دست کاری کنی تا از کیفیت عکست هم کم بشه...نور هم باز همون موقع عکاسی باید حواست باشه زاویه ای که انتخاب میکنی نور خوبی هم داشته باشه ولی بعضی وقت ها میبنی برای داشتن نور مناسب مجبوری زاویه رو عوض کنی یا صبر کنی یه موقع دیگه از روز عکس بگیری که معمولا حوصلمون نمیشه بخوایم صبر کنیم :ws3: البته با تنظیم دستی دیافراگم در دوربین های حرفه ای تقریبا میشه به نور دلخواه رسید...

رنگ هم که بستگی به مدل دوربین داره مثلا دوربین های کانن کیفیت رنگ خوبی دارن و دیگه نیازی به تغییر رنگ عکس ها نیست.

مرسی افسانه جانم که برام وقت گذاشتی. سپاس بانو. منتظر بقیه نظراتت هستم.

خدا کنه شاگرد خوبی باشم. سعی میکنم توی اولین فرصت روی عکسام کار کنم و دوباره ویرایششون کنم.

خواهش میکنم شیخ،مگه چیکار کردم....شاگرد !! نه بابا شما استادی :a030:

موفق باشی :icon_gol:

لینک به دیدگاه
  • 2 ماه بعد...
40ouah1hkrrux41bucnx.jpg

همه عکس ها قشنگ بودن به خصوص این....من از این عکسه خیلی خوشم اومدم . :w16:خیلی قشنگ و هنری و متفاوته:a030: حیف که تار عنکبوته خیلی مشخص نیست... :ws37:

لینک به دیدگاه
همه عکس ها قشنگ بودن به خصوص این....من از این عکسه خیلی خوشم اومدم . :w16:خیلی قشنگ و هنری و متفاوته:a030: حیف که تار عنکبوته خیلی مشخص نیست... :ws37:

اوهوم خیلی زور زدم بیشتر معلوم بشه نمیشد. بزا حالا که دارم نورشو دست میکنم ببینم میشه واضحتر کرد.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...