رفتن به مطلب

دریاچه اورومبه داره خشک میشه و ما هم چسبیدم به اسم خلیج!

ayhan

ارسال های توصیه شده

واقعا برا خودمون متاسفم که همیشع تابع جو موجودبم.......دریاچه اورومیه داره خش میشه و ما گیر دادیم که اسم خلیج عرب ابشه یا فارس...

ما عادت کردبم که با جو جلو بریم...الان جو رو خلیجه و بقیع مسایل منابع طبیعی رو فراموش کردیم.......جنگل ها یشمال رو نابود کردن و دارن میکنن و ما گیر اسم خلیجیم...

وا اسفااااااااااااااااا:icon_pf (34):

لینک به دیدگاه
  • پاسخ 47
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

واقعا برا خودمون متاسفم که همیشع تابع جو موجودبم.......دریاچه اورومیه داره خش میشه و ما گیر دادیم که اسم خلیج عرب ابشه یا فارس...

ما عادت کردبم که با جو جلو بریم...الان جو رو خلیجه و بقیع مسایل منابع طبیعی رو فراموش کردیم.......جنگل ها یشمال رو نابود کردن و دارن میکنن و ما گیر اسم خلیجیم...

وا اسفااااااااااااااااا:icon_pf (34):

هردو موضوع باید اهمیت یکسانی داشته باشن

رو تالاب انزلی یه جاده زدن (آخه محض رضای خدا 200 مترش رو پل میزدین به کجاتون بر میخورد؟؟؟؟؟؟؟) و کمرشو شیکوندن

نزدیک دو پنجمش مستقیما خشک شد و راهش به دریا هم بسته شد

دریاچه کاسپین رو از سهم 50 درصدی زمان شاه رسوندن به 12 درصد

اینارو به کی بگیم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

لینک به دیدگاه

وقتی اسامی ایرانی ها غلام و عبد + نام عربی است.

چه انتظاری باید از دلسوزی اونها برای این آب و خاک داشت.......

مشکل دریاچه ارومیه چیست که داره خشک میشه؟

لینک به دیدگاه

این کشور چیش درسته که این یکیش درست باشه

اما چون به یک مشکل رسیدگی نمیشه بقیه مشکلات هم نباید بهش رسیدگی بشه اسم خلیج فارس یه مشکل دریاچه ارومیه یه مشکل جنگل های شمال یه مشکل و .... حالا چون به این 2 تا رسیدگی نمیشه اون یکیو هم باید بی خیال بشیم:banel_smiley_4:

لینک به دیدگاه

دریاچه ارومیه خشک شده !

ولی تخت جمشید رفته زیر اب !!

به قول یکی از دوستان اب دریاچه ارومیه خالی شده تو تخت جمشید !

کلا مملکته داریم ؟!:ws37:

لینک به دیدگاه
هردو موضوع باید اهمیت یکسانی داشته باشن

رو تالاب انزلی یه جاده زدن (آخه محض رضای خدا 200 مترش رو پل میزدین به کجاتون بر میخورد؟؟؟؟؟؟؟) و کمرشو شیکوندن

نزدیک دو پنجمش مستقیما خشک شد و راهش به دریا هم بسته شد

دریاچه کاسپین رو از سهم 50 درصدی زمان شاه رسوندن به 12 درصد

اینارو به کی بگیم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

بحث من اینه که ما با جو کار میکنیم نه منطق.....مطمئنا تالاب انزلی و ارومیه کم اهمیت تر از اسم خلیج نیستن ولی ما با جو کار میکنیم...

کاسپین نه....اسمش خزره....

وقتی اسامی ایرانی ها غلام و عبد + نام عربی است.

چه انتظاری باید از دلسوزی اونها برای این آب و خاک داشت.......

مشکل دریاچه ارومیه چیست که داره خشک میشه؟

یکی اینکه 20 تا رود به دریاچه میریخت که رو همه اونا سد زدن.....و بالی کع زدن دریاچه رو دو نیم کزدن....چون با خاک پر کردن وسط دریاچه رو....:icon_pf (34):

لینک به دیدگاه

خداييش ياد درياچه اروميه كه ميفتم دلم ميگيره....هر وقت حتي فرصت چند ساعته گير مي آورديم با بچه ها ميرفتيم چي چست.....

اما همين چند روز پيش تو نت خوندم كه طرح احياي درياچه ازوميه به تصويب دولت رسيده و منابع ماليش هم مشخص شده.....اونجا رو قصد دارن درست كنن.اما فقط اونجا كه نيست.هر كسي از منطقه اي كه داره زندگي ميكنه ميتونه يه مثال بياره.امين از تالاب انزلي ميگه...من از ميانكاله و يكي ديگه هم حتما" از جاي ديگه.....

لینک به دیدگاه
دریاچه ارومیه خشک شده !

ولی تخت جمشید رفته زیر اب !!

به قول یکی از دوستان اب دریاچه ارومیه خالی شده تو تخت جمشید !

کلا مملکته داریم ؟!:ws37:

منطورت مقبره کوروشه؟؟؟؟؟:ws52:

لینک به دیدگاه
بحث من اینه که ما با جو کار میکنیم نه منطق.....مطمئنا تالاب انزلی و ارومیه کم اهمیت تر از اسم خلیج نیستن ولی ما با جو کار میکنیم...

کاسپین نه....اسمش خزره....

یکی اینکه 20 تا رود به دریاچه میریخت که رو همه اونا سد زدن.....و بالی کع زدن دریاچه رو دو نیم کزدن....چون با خاک پر کردن وسط دریاچه رو....:icon_pf (34):

وقتی دنیا به احترام ما یه اسم میگه ماهم همونو میگیم

تو نقشه های 3000 سال پیش یونانم کاسپینه

تازه اسم قزوین و کاشان هم از قوم کاسپی استخراج شده که کاملا تو ایران امروزی زندگی میکردن و میکنن

اما خزر الان نیست

چون توی قسمت روسیه فعلی بودن

الان اگه تونستی اونجا خزر (khezer) بیابی بیا اسمشو بزار اون

اسم مصر هم ممفیس بوده

الان تو دنیا 3تا اسم مختلف داره

لینک به دیدگاه

دریاچه ارومیه مهم هستش خیلی هم مهمه اما اگه خشک بشه بازم دریاچه خشک شده ارومیه است اما خلیج پارس اگه بشه خلیج عرب(:icon_pf (34):) دیگه خشک و پر آبش فرقی نمیکنه:hanghead:

لینک به دیدگاه
منطورت مقبره کوروشه؟؟؟؟؟:ws52:

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.

بحثم نکن منحرف میشه بحث ارومیه

راستی شنیدم آب رودخونه اصلیش رو منتقل کردن به ارس تا اون سدی که روش میزنن به صرفه بشه

بهله

ببخش که خارج ازارومیه گفتم !:ws37:

لینک به دیدگاه
برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.

بهله

ببخش که خارج ازارومیه گفتم !:ws37:

:ws3: با این آیهان گولاخ بودم

الان میاد با من کل کل تاریخی را میندازه :ws3:

لینک به دیدگاه
دریاچه ارومیه مهم هستش خیلی هم مهمه اما اگه خشک بشه بازم دریاچه خشک شده ارومیه است اما خلیج پارس اگه بشه خلیج عرب(:icon_pf (34):) دیگه خشک و پر آبش فرقی نمیکنه:hanghead:

واا.....مهم بهره برداری از منابع اونه......عربا دارن نفت و گازشو میکشن و ما هم اسمشو یدک می کشیم.....

بحثم نکن منحرف میشه بحث ارومیه

راستی شنیدم آب رودخونه اصلیش رو منتقل کردن به ارس تا اون سدی که روش میزنن به صرفه بشه

نمیدانم.......

لینک به دیدگاه
وقتی دنیا به احترام ما یه اسم میگه ماهم همونو میگیم

تو نقشه های 3000 سال پیش یونانم کاسپینه

تازه اسم قزوین و کاشان هم از قوم کاسپی استخراج شده که کاملا تو ایران امروزی زندگی میکردن و میکنن

اما خزر الان نیست

چون توی قسمت روسیه فعلی بودن

الان اگه تونستی اونجا خزر (khezer) بیابی بیا اسمشو بزار اون

اسم مصر هم ممفیس بوده

الان تو دنیا 3تا اسم مختلف داره

نمیشه که اسم ها رو طبق ساکنین کنونی تغییر داد.......دور تا دور خلیج عرب هستن........الان پس یابد بزارن خلیج ع ر ب؟؟؟؟؟:ws52:

لینک به دیدگاه
خداييش ياد درياچه اروميه كه ميفتم دلم ميگيره....هر وقت حتي فرصت چند ساعته گير مي آورديم با بچه ها ميرفتيم چي چست.....

اما همين چند روز پيش تو نت خوندم كه طرح احياي درياچه ازوميه به تصويب دولت رسيده و منابع ماليش هم مشخص شده.....اونجا رو قصد دارن درست كنن.اما فقط اونجا كه نيست.هر كسي از منطقه اي كه داره زندگي ميكنه ميتونه يه مثال بياره.امين از تالاب انزلي ميگه...من از ميانكاله و يكي ديگه هم حتما" از جاي ديگه.....

واقعا دلم واسه طبیعتی ( و حتی آثار باستانی ای ) که گیر من نوعی افتاده میسوزه ...

:icon_gol::icon_gol:

لینک به دیدگاه

الانم بحث ميشه سر اينكه بگيم درياي خزر يا كاسپين يا... درحاليكه سهم ما از دريا رو ازمون دارن ميگيرن.

تو خليج فارس هم همين اتفاق افتاد...به قول آيهان يه جورايي انگار جوسازي ميكنن.درسته كه بايد مراقب باشيم تا واژه هاي جعلي جايگزين واژه هاي اصلي نشه.اما ببينين همين كشور به قول بعضيا نيم وجبي و بي تمدن قطر بزرگترين صادركننده گاز lng به دنيا شده از كدوم منبع گازي؟از هموني كه ما بهش ميگيم پارس جنوبي....يه بنده خدايي ميگفت رقابت ما و قطر سر اين ميدون شبيه اين شده كه ما داريم با سوراخهاي به كوچيكي يه مته برداشت ميكنيم و اونا با استفاده از پمپ و لوله هاي چند اينچي!

لینک به دیدگاه
واقعا دلم واسه طبیعتی ( و حتی آثار باستانی ای ) که گیر من نوعی افتاده میسوزه ...

:icon_gol::icon_gol:

بايد مثل بابابزرگها حرف بزنيم.بايد بگيم از ما كه گذشت...خدا كنه بچه هاي ما يه تصوير خوبي از محيط زيست ببينن.

لینک به دیدگاه

چه جالب!

واسه همین اومدن به جای اینکه پل بسازن ازوسط دریاچه یه سدخاکی ریختن که کلا به دوقسمت تقسیمش کرد؟

نوش داروی بعد مرگ سهراب؟

اب بندهای رودهای منتهی به دریاچه چی؟

کارشناسی شده بودن؟

بیخیال بابا یه چندسال بعد برا نسل اینده قصه خواهیم گفت از دریاچه ای که بود ونیست همونطوری که الان دارن برامون ازحق پنجاه درصدیمون از کاسسپین یا خزر قصه میگن!

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...