رفتن به مطلب

ارسال های توصیه شده

من

به نظر من آدمها دو دسته هستن :

یا از من پولدارترن که بهشون میگم مال مردم خور و ...

یا بی پول ترن که بهشون میگم گشنه گدا و ...

یا بهتر از من کار میکنن که بهشون میگم خرحمال و ...

یا کمتر کار میکنن که بهشون میگم تنبل و ...

یا از من سرسخت ترن که بهشون میگم کله خر و ...

یا بی خیال ترن که بهشون میگم ببو و ...

یا از من هوشیارترن که بهشون میگم پرافاده و ...

یا ساده ترن که بهشون میگم هالــو و ...

یا از من شجاع ترن که بهشون میگم بی کله و ...

یا از من محتاط ترن که بهشون میگم بی عرضه و ...

یا از من دست و دل باز ترن که بهشون میگم ولخرج و ...

یا اهل حساب و کتابن که بهشون میگم خسیس و ...

یا از من بزرگترن که بهشون میگم گنده بگ و ...

یا کوچیکترن که بهشون میگم فسقلی و ...

یا از من مردم دار ترن که بهشون میگم بوقلمون صفت و ...

یا رو راست ترن که بهشون میگم احمق ...

کلا معیار همه چیز من هستم و نه حقیقت

شما چطور؟ فقط خودتونو میبینید یا دیگرانم براساس صفتهای خوبشون در نظر میگیرید در طول زندگیتون؟

لینک به دیدگاه

شما چطور؟ فقط خودتونو میبینید یا دیگرانم براساس صفتهای خوبشون در نظر میگیرید در طول زندگیتون؟

به هر حال شما باید یک مرجعی برای مقایسه انسان ها داشته باشید.

بسیاری از انسان ها مرجع را خودشان در نظر میگیرند و دیگران را با خودشان مقایسه میکنند.

زیرا انسان دنیا را از عینکی که بر چشم خویش زده باور دارد.

من خودم،در خیلی از مسائل دیگران را با خودم مقایسه میکنم،اما چون تجربه یک سری اعمال را خودم هم در گذشته داشته ام،زیاد بهشون خُرده نمیگیرم.

و اگر زمان دادم و درست نشدند،اونموقع خُرده میگیرم.

لینک به دیدگاه

خب یه معیار نسبی برای مقایسه هست وهیچ ارزشگذاری مطمئنی برای مقایسه نداره این دسته بندی

وقتی من معیارقیاس باشم بالطبع علایق وسلایق من موردتوجه ومبنای همه چیزمیشن واینطوری اگاهانه یا ناخوداگاه همه چیزرو تحت تاثیر قرار میدیم!

البته هیچ مشکلی وجود نداره تقریبا همه ادما این خاصیت رو دارن که همه چیزرو نسبت به خودشون مورد سنجش قرار میدن تا اولین حس انسانی یعنی طمعکاری خودشون رو ارضا کنن

لینک به دیدگاه
خب یه معیار نسبی برای مقایسه هست وهیچ ارزشگذاری مطمئنی برای مقایسه نداره این دسته بندی

وقتی من معیارقیاس باشم بالطبع علایق وسلایق من موردتوجه ومبنای همه چیزمیشن واینطوری اگاهانه یا ناخوداگاه همه چیزرو تحت تاثیر قرار میدیم!

البته هیچ مشکلی وجود نداره تقریبا همه ادما این خاصیت رو دارن که همه چیزرو نسبت به خودشون مورد سنجش قرار میدن تا اولین حس انسانی یعنی طمعکاری خودشون رو ارضا کنن

مسئله اینه که همیشه یک سری از آدمها هستند که کارههای رو که خودشون انجام میدهند همیشه درسته و حتی بعضی وقتها خلاف اونم که انجام میدهند یجوری توجیهش میکنند که چون عقل کل هستند پس در این موقعیت کاره درسته

و اینجا همیشه من براساس فکر خودشون هست و مغرورهستند

لینک به دیدگاه
به هر حال شما باید یک مرجعی برای مقایسه انسان ها داشته باشید.

بسیاری از انسان ها مرجع را خودشان در نظر میگیرند و دیگران را با خودشان مقایسه میکنند.

زیرا انسان دنیا را از عینکی که بر چشم خویش زده باور دارد.

من خودم،در خیلی از مسائل دیگران را با خودم مقایسه میکنم،اما چون تجربه یک سری اعمال را خودم هم در گذشته داشته ام،زیاد بهشون خُرده نمیگیرم.

و اگر زمان دادم و درست نشدند،اونموقع خُرده میگیرم.

دقیقا اون عینکه که روی چشمشون هست کارههای بد و خوب خودشونو توجیه میکنه

چه بسا انسانهایی هستند در اطراف ما که یه کارهای رو که ما انجام بدیم در نظرشون بد و ناپسند و هجوه ولی میبینی یه مدت بعد دقیقا همون کارو انجام میده وقتی هم بهش بگی خوب این همونه میگه نه و زیر بار نمیره ......فقط کار به نظر خودش درسته برای خودش نه دیگران:w74:

لینک به دیدگاه

همیشه نه ولی خیلی وقتا منم این طوری فکر میکنم.... بستگی به کسی داره که دارم در موردش حرف میزنم....

ولی در کل موضوع جالبه خیلی هامون همین طوری هستیم......این مطلب یه تلنگر بود بهتره طرز فکرمون و عوض کنیم مخصوصا در مورد دیگران...

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...