رفتن به مطلب

ماشین آلات تونل سازی ::: Roadheader

.MohammadReza.

ارسال های توصیه شده

رودهدر یکی از ماشین های بازویی برای حفر تونل ها می باشد که اجزای آن عبارتست از: بدنه ، بازو ، سرمته ، ناخن های حفار و سیستم بارگیری.

بدنه دستگاه مرکب از یک ارابه چرخ زنجیری است که تحرک آن را تامین میکند.

موتور اصلی دستگاه معمولا برقی است و توان کلی دستگاه بین 86 تا 625 کیلو وات می باشد.

بازو یکی از بخش های مهم ماشین آلات بازویی است که قابلیت حرکت در امتداد افقی و قائم و در بعضی ماشین ها جلو و عقب را دارد.

سرمته به طور کلی به دو دسته تقسیم می شود:

• سرمته با برش شعاعی که محور دوران سرمته در امتداد محور بازوست و قطر آن ها بین 50 تا 150 سانتی متر است
  • سرمته با برش عرضی که محور دوران آن عمود بر محور بازو است.

سیستم بارگیری: مواد حفاری شده به وسیله خود ماشین جمع آوری و بارگیری می شود. تقریبا در تمام ماشین ها در جلو دستگاه یک سینی وجود دارد که سیستم بارگیری درون آن نصب می شود.

لینک به دیدگاه
  • 7 ماه بعد...
مزایا و معایب این دو نوع سر مته چیست؟ کجاها کاربرد دارند؟

سرمته با برش شعاعی

سرمته با برش عرضی

سلام وبا اجازه از محمد رضای عزیز

این دو سیستم مزیت و یا معایبی نسبت به هم ندارن. بلکه هرکدوم کاربرد متفاوتی دارن.

کلا مزیت رود هدر نسبت به سایر ماشین الات حفر تونل انعطاف پذیری بالا و توانایی حفر فضاهایی با شکل و اندازه متفاوت هستش .

هموطور که محمد رضای عزیز گفت رود هدر ها دو مدل هستن :

یکی با برش شعاعی یا کله مخروطی

و دیگری با برش عرضی یا کله گاوی

برش عرضی برای سنگهای با مقاومت کم و پر درز و شکاف کاربرد دارد.

رود هدرهای کله مخروطی برای سنگهای سخت تر.

لینک به دیدگاه
مزایا و معایب این دو نوع سر مته چیست؟ کجاها کاربرد دارند؟

سرمته با برش شعاعی

سرمته با برش عرضی

در ادامه صحبت مهرداد عزیز بگم که رودهدر با برش شعاعی به دلیل اینکه جهت چرخش کله رودهدر در راستای موازی بازو هست، وزن ماشین برای جلوگیری از بلند شدن ماشین هنگام حفاری، باید بیشتر باشه که شاید یکی از معایبش باشه

لینک به دیدگاه
  • 3 سال بعد...

سلام دوستان گرامی

من اطلاعاتی تقریبا کامل راجع به چکش هیدرولیکی (پیکور) و دستگا ه حفاری (road header) می خوام...
اگر کسی از دوستان فایل pdf و یا هر نوع فایل دیگه ایی دارید لطف کنید برام میل کنید ...
ممنون می شم .... خیلی زود لازم دارم ... امروز 13 اسفند 93 من برا دو روز دیگه لازمش دارم...ممنونم
[email]farshidranjoor@YAHOO.com[/email]

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...