رفتن به مطلب

دخترا اگه چی داشته باشن عروسی نمیکنن؟

El Roman

ارسال های توصیه شده

من به شخصه به نظرم ازدواج و این داستان ها از اونجایی شروع شده که توی جوامع روستایی مرد باید برای کار کردن روی زمینش کلی پول کارگر میداده یه فکری میکنه میبینه میبینه بهتره ازدواج کنه هم زنه رو زمینش کارر میکنه هم براش بچه میاره ( کارگر ) هم نیاز جنسیش حل میشه!!!

من واقعا دید خودم میگم...به شخصه تحت هیچ شرایطی برای طولانی مدت به احدی پایبند نمیشم...چون برام سودی نداره..پول دارم-کلاس و شأن اجتماعی دارم پس نیاز مالی به پسر ندارم..بهترین کار برام اینه که با کسی که دوسم داره و دوستش دارم دوست باشم.تا هروفت که دوس داشتیم هم و باهم میمونیم هروقت هم که قادرر نبودیم تحمل کنیم هم و من و به خوش و او ن و به سلامت!!!

چه کاریه!!!یه عمر خودت و ببری زیر بار مسئولیتی که الان هیچ دید روشنی ازش نداری!!!!

هرکسی هم برای ازدواج دلایلی داره....یکی دنبال رابطه جسمیه که تعدادش از اونایی که دنبال پول هستن بیشتره...تو بین خانوما هم اقایون!!!

به خدا این بحث بکارت و دست نخوردگی از فرهنگ ایرانی جماعت خذف کنیم اونوخ معلوم میشه که واقعا به بکر بودن اعتفاد داره!!!!

هر چیزی یه بهایی داره!!!میخوای ازدواج کنی باید بهاش و هم بپردازی!!!برای خانوما بدبختی و مسئولیت و آخرش هیچیه!!!واسه اقایون هم رابطه و پول در آوردن و آخرش هیچیه!!!

با یه حساب سر انگشتی میبینید که سود و ضرر ازدواح با هم نه تنها نمیخونه ضررش هم بیشتره!!!ضمن اینکه انقد بدبختی با خودش میاره که نمیتونی عشق و مهربونی و هم نثار پارتنرت کنی!!!!!و نهایتا از هم زده میشین میرین دنبال دوست!!!!!!

کاملا باهات مخالفم ببخشید به اسلام و احکام اعتقاد داری؟دین ما میگه انسان با ازدواج دینش کامل میشه .ادم نیاز به یه همدم داره همینکه ادم احساس مسئولیت نسبت به فرد خاصی داشته باشه و اون شخص براش عزیز باشه خیلی باارزش و دوست داشتنیه

لینک به دیدگاه
  • پاسخ 313
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

من به شخصه به نظرم ازدواج و این داستان ها از اونجایی شروع شده که توی جوامع روستایی مرد باید برای کار کردن روی زمینش کلی پول کارگر میداده یه فکری میکنه میبینه میبینه بهتره ازدواج کنه هم زنه رو زمینش کارر میکنه هم براش بچه میاره ( کارگر ) هم نیاز جنسیش حل میشه!!!

من واقعا دید خودم میگم...به شخصه تحت هیچ شرایطی برای طولانی مدت به احدی پایبند نمیشم...چون برام سودی نداره..

پول دارم-کلاس و شأن اجتماعی دارم پس نیاز مالی به پسر ندارم..بهترین کار برام اینه که با کسی که دوسم داره و دوستش دارم دوست باشم.تا هروفت که دوس داشتیم هم و باهم میمونیم هروقت هم که قادرر نبودیم تحمل کنیم هم و من و به خوش و او ن و به سلامت!!!

به این میگن یک طرز تفکر فوق مدرن...... :ws44:

آیا این موارد را با خانواده و پدر و مادر خودتان هم قیاس میکنین؟

اگر خانواده شما نبود،خود شما اصلا وجود خارجی داشتین الان که بخواد تفکر هم کنه؟

دختر و پسر با هم باشن،حالا اگر یک بچه ای هم این وسط درست شد:

میره پی زندگی خودش، مسئولیت سیخی چند !!!!!!

.

.

.

.

خیلی ببخشید در استحمار متحجرانه عرب و استحمار نوین توام با فساد غرب هیچ فرقی نیست و شما اسیر دومیش شدین. :icon_gol:

لینک به دیدگاه
اسلام و احکام اعتقاد داری؟

گذشته از اسلام اینو حتی غیر مسلمان ها هم قبول ندارن

به قول اسی اگه اینجوری باشه نسل بشر که منقرض میشه ، اگرم بچه ای بیاد و ولش کنی که دور از انسانیته ، بچرم بزرگ کنی چه فرقی با عروسی کردن داره؟ ایشون (ne-sh)دیگه سوپر مدرنه (بر وزن سوپر انقلابی)

یعنی پدر مادر همه ما مارو آوردن که تو مزرعه کارگری بکیم؟ :ws52:

لینک به دیدگاه

من توضیح دادم که کلا از کجا شکل گرفته!!!

بچه؟!؟!

واقعا باید بچه ای هم شکل بگیره؟!؟!

اون چیزی که با اعتقادات منافات داره فساد اخلاقیه!!!کجای حرف من حاکی از فساد اخلاقیه؟!

همدم و این داستان ها جدا بهش اعتقادی ندارم..برای همدم داشتن اینهمه آپشن نمیزارن...جدا برای من پیش اومده با پسری آشنا شدم که هیچ جوره به درد ازدواج با هم نمیخوردیم اما انصافا جرف هم و خوب میفهممیدم و به اصطلاح تینای عزیز همدم خوبی بود...اما خب ازدواج هم نکردیم..

نسل بشر منقرض شه!!!نگران نباشید اگه همه ماها بچه دار نشیم کلی آدم دیگه هستن که فک میکنن بچه براشون قرار رسالتی داشته باشه!!!!بچه ای موقعی مناسبه که از هر لحاظ پدر و مادر آمادگی پذیرشش و داشته باشن که تو ایران بچه برای حفظ کانون یخ زده حانواده است!

لینک به دیدگاه

چقدر تاپیک ازدواج در این انجمن زیاد شده.من هر بار که جستجو رو میزنم چند تا تاپیک مربوط به ازدواج هست.

این چه وضعشه؟اصلا کارهای علمی صورت نمیگیره.انجمن داره دچار رکود میشه:banel_smiley_4:

لینک به دیدگاه

واضحه که این عامل x که شما میگی واسه هر شخصی متفاوته!

نمیشه کتمان کرد همونجور که خیلی از آقایون دنبال دختری می گردند که بابای پولدار داشته باشه بعضی دخترام هستن که دنبال پسر پول دار میگردن ولی واقعیت اینه که خانم بیشتر از آقایون عاطفی هستن و اکثرا واسه نیازهای عاطفیشون ازدواج میکنن !

لینک به دیدگاه

من تلاشی نمیکنم که برای رفتار دیگران اسم بزارم...اسی میتونی هر جور که با منطقت میخونه نامگذاری کنی،اهمیتی نداره...رفتار و طرز تفکر همه با هم یکی نیس!!!هر کسی هنجار و ناهنجارش با دیگری متفاوته!!اصلا کی گفته بهتره تا آخر عمرت با یه نفر ازدواج کنی؟!؟با چه منطقی این و قبول دارید؟!؟!من واقعا دید درستی ندارم که ایا میتونم پسری که الان انتخابش میکنم برای 23 سال دیگه هم تحمل کنم یا نه؟!؟!واقعا نمیدونم ونمیتونم همچین تصمیمی بگیرم...خب هرکسی میدونه و میتونه انجام میده!!

لینک به دیدگاه
من توضیح دادم که کلا از کجا شکل گرفته!!!

بچه؟!؟!

واقعا باید بچه ای هم شکل بگیره؟!؟!

اون چیزی که با اعتقادات منافات داره فساد اخلاقیه!!!کجای حرف من حاکی از فساد اخلاقیه؟!

همدم و این داستان ها جدا بهش اعتقادی ندارم..برای همدم داشتن اینهمه آپشن نمیزارن...جدا برای من پیش اومده با پسری آشنا شدم که هیچ جوره به درد ازدواج با هم نمیخوردیم اما انصافا جرف هم و خوب میفهممیدم و به اصطلاح تینای عزیز همدم خوبی بود...اما خب ازدواج هم نکردیم..

نسل بشر منقرض شه!!!نگران نباشید اگه همه ماها بچه دار نشیم کلی آدم دیگه هستن که فک میکنن بچه براشون قرار رسالتی داشته باشه!!!!بچه ای موقعی مناسبه که از هر لحاظ پدر و مادر آمادگی پذیرشش و داشته باشن که تو ایران بچه برای حفظ کانون یخ زده حانواده است!

فکر کنم تو تنهایی رو دوس داشته باشی عزیزم زمانی میرسه که پشیمون میشی

لینک به دیدگاه
من تلاشی نمیکنم که برای رفتار دیگران اسم بزارم...اسی میتونی هر جور که با منطقت میخونه نامگذاری کنی،اهمیتی نداره...رفتار و طرز تفکر همه با هم یکی نیس!!!هر کسی هنجار و ناهنجارش با دیگری متفاوته!!اصلا کی گفته بهتره تا آخر عمرت با یه نفر ازدواج کنی؟!؟با چه منطقی این و قبول دارید؟!؟!من واقعا دید درستی ندارم که ایا میتونم پسری که الان انتخابش میکنم برای 23 سال دیگه هم تحمل کنم یا نه؟!؟!واقعا نمیدونم ونمیتونم همچین تصمیمی بگیرم...خب هرکسی میدونه و میتونه انجام میده!!

عزیزم عقاید و افکار آدما با هم متفاوته و از دید من هیچ برتری هم بینشون وجود نداره!

هر کی با توجه به موقعیتی که داره تصمیم میگیره و هیچ کس دیگه ام تا تو اون شرایط قرار نگیره نمیتونه در موردش نظر بده!

ولی اگه ی انتخاب خوب داشته باشی یعنی کسی که همراهت باشه تو زندگیت نه در مقابلت مطمئنا کسیه که بعد 23 سال هم هنوز، از در کنارش بودن لذت میبری و نیازی به تحمل کردن نیست!

لینک به دیدگاه
:banel_smiley_4::banel_smiley_4::banel_smiley_4:

هفت شهر عشق را اسی گشت.

این هنوز اندر خم یک کوچه است....

:banel_smiley_4:

با سلام خدمت تمامی دوستان .......

در مورد موضوع تاپیک :

خوب مشخصه هر چه سطح تحصیلات یک خانوم بالاتر میره بازه انتخابش کوچکتر میشه ولی برای آقایون اینجور نیست .....

مثلا یه خانوم که لیسانس داره دنبال کسی میگرده که لیسانس یا بالاتر باشه ولی آقایون اگه لیسانس هم داشته باشن حاضرن با یه خانومه دیپلمه ازدواج کنن( البته این موضوع در مورد همه صادق نیست). و این میشه که ازدواج براشون سخت تر میشه اگر نه هر انسانی میل به ازدواج داره چه جسمی چه روحی اگر هم میبینی کسی میگه من نیازی به ازدواج ندارم مطمئن باشید که این یه حرف ظاهریه. امکان نداره یه آدم مجرد به ازدواج فکر نکنه.............

همانطور که یکی از دوستان فرمودند جدیدا اینجور تاپیک ها زیاد شده و این موضوع جای بسی تامل دارد.......

اما یک نکته دیگه :

من تمام پست هارو خوندم و یک نکته در آن بسیار مشهود بود و آن جبهه گیریه . یکی میگه فمینیست یکی میگه مرد سالار . یکی میگه دخترا اینجوری هستند یکی میگه پسرا اونجوری هستند.........

دوستان مطلق حرف زدن به دور از منطقه ........

یک پسری با یه دختری روبرو شده(و یا توی آشنایان دیده) که اونو به خاطر نداشتن پول رها کرده و سراغ یک فرد پولدار تر رفته حالا پسره میگه همه دخترا پول پرست هستند.......

و یا یک دختری یک مورد رو دیده که بعد از ازدواج طرف اون خانوم رو اذیت کرده حالا میاد میگه همه پسرا غیر قابل اعتمادن........

من هر دو نوعش رو بسیار دیدم...........

این بدیهی است که اگر ما به دنبال قشر خاصی بگردیم یا قشر خاصی رو توی ذهنمون بپرورونیم اون قشر رو بیشتر میبینیم........

شما برو دم دادگاه بایست و آدما رو نگاه کن . اگه قبلا نظرت این بوده باشه که بیشتر طلاق ها تقصیر خانوم هاست با این جور موارد بیشتر روبرو میشی و یقینت در این مورد بیشتر میشه ولی اگر نظر این باشه که بیشتر تقصیر آقایون هست باز هم موارد مورد نظرت رو بیشتر میبینی........

من فکر میکنم در هر دو جنس همه جور آدمی هست .........

و موضوع دیگه اینکه اگر نوع ازدواج ها و انتخاب ها درست باشه اصلا نیازی به دخالت قانون در مسائل زندگی نیست. حالا قانون طرف هر کس که میخواد باشه مهم نیست . چیزی که بین یک زوج خوشبخت قضاوت میکنه دله نه قانون.........

مهم انتخابه همین........

ببخشید اگه برخی موضوعاتی که مطرح کردم دور از موضوع تاپیک بود.............

جناب، اینکه میگید دخترها دنبال یکی همسطح یا بالاتر از خودشون میگردن برای اینه که دو نفری که میرن زیر یه سقف باید یه مشترکاتی داشته باشن. با این وجود خیلی از همکلاسی های من تو دوره کارشناسی با پسرهای دیپلمه و پسرهایی که لیسانس بودن در حالی که خود خانمها ارشد میخونن ازدواج کردن. اصلا نمیشه یه قانون کلی داد

آقایون مسئولین هم که لطف کردن و سهمیه بندی جنسیتی رو باب کردن. فرصت رو از خیلی دخترها به خاطر دختر بودنشون گرفتن. و صدای کسی هم درنیومد. با درس خوندن دخترها اگر کسی مشکل داره بیاد بگه چون دیگه در اون صورت جای بحثی نمیمونه..

در مورد قانون..جناب تو هر زندگی مشکل پیش میاد..آدم ها به خاطر شرایط زندگی عوض میشن..هیچکس نمیتونه منکر امکان عوض شدن آدم ها بشه...ممکنه تو انتخاب اشتباه پیش بیاد ، ممکنه بعد از چند سال دید آدم ها عوض بشه اینجاست که تو رابطه پای قانون میاد وسط... ازدواج چیز خوبیه ولی به شرطی که شخصیت و حقوق آدم از بین نره. به شرطی که تبعیض در بین نباشه. ازدواج در ایران یعنی محدود شدن زن از هر نظر. زن بعد از ازدواج کوچکترین حرکتش باید با اجازه شوهرش باشه. چند وقت پیش میگفتن یکی از آموزشگاه های زبان مشهور برای ثبت نام از خانومهای متاهل اجازه نامه کتبی شوهر شونو میخواست. این چیزی جز توهین و محدودیته؟ برای چی یه زن موفق و تحصیل کرده که برای خودش وزنه ای حساب میشه بیاد تن به این قانون قرون وسطی بده؟

در مورد جبهه گیری، من اون پست رو نوشتم چون اون آقا یک کلام میگفت دخترها پول پرست هستن و میخواست بدونه چرا دیگه فقط پول برای دخترها مهم شده. انصافا هم به نظر خودم چیز بدی نگفتم. وقتی خصوصیت اخلاقی با ارزشی در وجود کسی نبینی باید به فاکتورهای دیگه بپردازی.

البته به قول شما هرکسی اون چیزی رو میبینه که میخواد.

لینک به دیدگاه
:banel_smiley_4:

جناب، اینکه میگید دخترها دنبال یکی همسطح یا بالاتر از خودشون میگردن برای اینه که دو نفری که میرن زیر یه سقف باید یه مشترکاتی داشته باشن. با این وجود خیلی از همکلاسی های من تو دوره کارشناسی با پسرهای دیپلمه و پسرهایی که لیسانس بودن در حالی که خود خانمها ارشد میخونن ازدواج کردن. اصلا نمیشه یه قانون کلی داد

آقایون مسئولین هم که لطف کردن و سهمیه بندی جنسیتی رو باب کردن. فرصت رو از خیلی دخترها به خاطر دختر بودنشون گرفتن. و صدای کسی هم درنیومد. با درس خوندن دخترها اگر کسی مشکل داره بیاد بگه چون دیگه در اون صورت جای بحثی نمیمونه..

در مورد قانون..جناب تو هر زندگی مشکل پیش میاد..آدم ها به خاطر شرایط زندگی عوض میشن..هیچکس نمیتونه منکر امکان عوض شدن آدم ها بشه...ممکنه تو انتخاب اشتباه پیش بیاد ، ممکنه بعد از چند سال دید آدم ها عوض بشه اینجاست که تو رابطه پای قانون میاد وسط... ازدواج چیز خوبیه ولی به شرطی که شخصیت و حقوق آدم از بین نره. به شرطی که تبعیض در بین نباشه. ازدواج در ایران یعنی محدود شدن زن از هر نظر. زن بعد از ازدواج کوچکترین حرکتش باید با اجازه شوهرش باشه. چند وقت پیش میگفتن یکی از آموزشگاه های زبان مشهور برای ثبت نام از خانومهای متاهل اجازه نامه کتبی شوهر شونو میخواست. این چیزی جز توهین و محدودیته؟ برای چی یه زن موفق و تحصیل کرده که برای خودش وزنه ای حساب میشه بیاد تن به این قانون قرون وسطی بده؟

در مورد جبهه گیری، من اون پست رو نوشتم چون اون آقا یک کلام میگفت دخترها پول پرست هستن و میخواست بدونه چرا دیگه فقط پول برای دخترها مهم شده. انصافا هم به نظر خودم چیز بدی نگفتم. وقتی خصوصیت اخلاقی با ارزشی در وجود کسی نبینی باید به فاکتورهای دیگه بپردازی.

البته به قول شما هرکسی اون چیزی رو میبینه که میخواد.

من فقط دلیل رو گفتم، عرض نکردم خوبه یا بد . من خودم نظرم اینه که دو طرف بهتره از نظر فرهنگی و فکری( که میتونه تاحدی با سطح تحصیلات متناسب باشه )در یک سطح باشن.و این از نظر من اشکال نیست بلکه صرفا یک دلیله..........

اگر پست من رو خونده باشین من هم عرض کردم که این بحث کلی نیست.......

در مورد سهمیه بندی جنسیتی هم باید عرض کنم که از نظر من یکی از مسخره ترین قوانینی است که وضع شده. در کل هرگونه سهمیه ای از نظر من بی عدالتیست.

تو هر زندگی مشکل پیش میاد من منکر این قضیه نیستم ولی هر مشکلی نیاز به دخالت قانون و دادگاه نداره . و اون مشکلایی که تو هر زندگی پیش میاد جزء این دسته اند.......

من نمیتونم در مورد این جمله نظر بدم ولی حداقل میدونم که در زندگی نزدیکانم اینگونه نیست. زن و مرد در مورد تصمیماتشون با هم مشورت میکنند ولی کسی کسی رو مجبور نمیکنه ، البته اگه شما باز بخوای بحث رو دادگاهیش کنی نمیدونم.

خوب آدمای بی فرهنگ توی جامعه زیادن

این قسمت حرفاتون خیلی حرف داره که من به صورت مختصر عرض میکنم.

اولا من روی سخن تنها شما نبودی کلا گفتم چرا جبهه گیری میکنید و هر دو طرف رو عرض کردم ای کاش بدون غرض ورزی پست ها رو میخوندید چون فکر میکنم اون پست من کاملا بی طرف بود.

دوما اگر واقعا پسری هیچ خصوصیت اخلاقی خوبی نداره ائن دختر خیلی اشتباه میکنه بخواد اون پسر رو انتخاب کنه که بعد بیاد فقدان فاکتورهای اخلاقی رو با پول جبران کنه. به نظر من چنین انتخابی محکوم به شکسته...........

در ضمن یه جای حرفاتون گفتید چرا کسی صداش در نمیاد. چرا دوست من صداها هم داره در میاد ولی یک مقدار طول میکشه پس بهتره تا اون موقع سعی کنید طوری زندگی کنید که نیازی به استفاده از این قوانین غلط نداشته باشید......:a030:

لینک به دیدگاه

تو بعضی از مشکلات پای قانون میان وسط..موقع طلاق قانون تصمیم میگیره

آدمهایی که دور و بر شما هستن شاید خیلی فرهیخته باشن..همه اینجور نیستن....تکلیف اونی که بر اثر اشتباه پای یه نفر که مناسبش نیست تو زندگیش باز شده چیه؟؟ آدمیزاد اشتباه میکنه..

من کاملا بدون غرض ورزی میخونم.. ولی جواب کسی که یک کلام میگه دخترها پول پرست هستن و فقط دنبال چرا برای این پیش فرض نوشته شده روی سنگ ذهنش میگرده همینه

نیازی به قانون نداشته باشیم؟؟ پس یعنی ازدواج باید تحریم بشه. تنها راهش همینه دیگه

لینک به دیدگاه

من تلاشی نمیکنم که برای رفتار دیگران اسم بزارم...اسی میتونی هر جور که با منطقت میخونه نامگذاری کنی،اهمیتی نداره...

ای بابا.

شما ازدواج را امری شروع شده از روستایی ها و با هدف ارضای غرایز مرد و آوردن بچه ای واسه نوکری دانستید.

اونوقت میگین اسمی نمیذارین!!!!! :ws46:

در ضمن آغاز تمدن بشریت از روستاها بوده،مردم چند هزار سال پیش تو خیابان های شیک لاس وگاس و کاباره های مختلط نبوده اند. :a030:

اصلا کی گفته بهتره تا آخر عمرت با یه نفر ازدواج کنی؟!؟با چه منطقی این و قبول دارید؟!؟!من واقعا دید درستی ندارم که ایا میتونم پسری که الان انتخابش میکنم برای 23 سال دیگه هم تحمل کنم یا نه؟!؟!واقعا نمیدونم ونمیتونم همچین تصمیمی بگیرم...خب هرکسی میدونه و میتونه انجام میده!!

قرار نیست کسی بگه تا بنده و شمای نوعی انجامش بدیم.

کی گفته شما تو زندگیت راست بگی،فحش ندی،تهمت نزنی،دزدی نکنی؟

همه اینها از نظر من قوانینی است که خود انسانها برای امنیت روانی و اجتماعی خودشان درست کرده اند.

مردی که با چند زن رابطه داره یا زنی که با چند مرد رابطه داره،کاملا از لحاظ روانشناسی ثابت شده ، بیشتر به اجتماع ضرر میزنه تا اینکه مفید باشه.

لینک به دیدگاه

آدمهایی که دور و بر شما هستن شاید خیلی فرهیخته باشن..همه اینجور نیستن....تکلیف اونی که بر اثر اشتباه پای یه نفر که مناسبش نیست تو زندگیش باز شده چیه؟؟ آدمیزاد اشتباه میکنه..

من کاملا بدون غرض ورزی میخونم.. ولی جواب کسی که یک کلام میگه دخترها پول پرست هستن و فقط دنبال چرا برای این پیش فرض نوشته شده روی سنگ ذهنش میگرده همینه

نیازی به قانون نداشته باشیم؟؟ پس یعنی ازدواج باید تحریم بشه. تنها راهش همینه دیگه

چرا ازدواج تحریم بشه ؟؟؟؟

برای ازدواج زیاد درگیر قوانین نمیشیم . خودتون هم گفتید برای طلاق احتیاج به قانون داریم.

پس بهتره طوری انتخاب کنیم که نیاز به استفاده از قانون طلاق نداشته باشیم. اگر تمام جوانب امر رو بسنجیم چرا اشتباه کنیم؟؟؟

به نظر من آدمیزاد اگر عاقلانه تصمیم بگیره خیلی کمتر اشتباه میکنه .

ولی با این حال آیا شما راهکاری برای اصلاح این قوانینی که میفرمایید اشتباه هستن دارید؟؟؟

آیا از دست ما کاری برای اصلاح این قوانین بر می آید جز اعتراض ؟

لینک به دیدگاه

برای ازدواج زیاد درگیر قوانین نمیشیم . خودتون هم گفتید برای طلاق احتیاج به قانون داریم.

پس بهتره طوری انتخاب کنیم که نیاز به استفاده از قانون طلاق نداشته باشیم. اگر تمام جوانب امر رو بسنجیم چرا اشتباه کنیم؟؟؟

ولی با این حال آیا شما راهکاری برای اصلاح این قوانینی که میفرمایید اشتباه هستن دارید؟؟؟

اشتباه پیش میاد...برای هرکسی..هیچ کس نمیتونه بگه امکان نداره اشتباه کنه .. امکان اشتباه هیچ وقت صفر نیست

اشتباه هم نکنه، ممکنه بعد از چند سال طرف عوض بشه...نمونه هاشو من دیدم که دارم میگم..

ولی اشتباه در ازدواج باعث میشه آدم (دختر) بیافته تو چاه. اگر این اشتباه پیش اومد دست آدم(دختر) به جایی بند نیست. یه همچین اشتباهی تو ایران تاوانش میشه نابودی کل زندگی آدم(دختر) . پس خیلیا مثل خود من معتقدن اگر میخوان هیچ ریسکی نکنن باید اصلا تو این بحث وارد نشن.

راهکار؟؟؟ نه خیر تا فلانی هست هر روز همین بساطه.. تا وقتی یه بحثی میشه همه میریزن سر هم و پسرها یه طرف، دخترها یه طرف؛ همین بساطه

اعتراض هم که..چی بگم!

لینک به دیدگاه

من اگه یک کلام میگفتم دخترا پول پرستن که تیتر تایپیکو میزدم "چرا دخترا پول پرستن"

من پرسیدم دخترای موفق اکثرا دیرتر (و یا کمتر) از مرداش ازدواج میکنن ، چرا؟

به نظر من دلیلش اینه که چون از نظر مالی تامین هستن ، و برام سئواله که چرا باید اینجوری باشه؟ مگه زندگی یعنی پول فقط؟ مگه مرد یعنی حمالی واسه خوانواده فقط؟ پس چرا زنا اینهمه منت میزارن که آی ما محدود میشیم، ما بچه میاریم ، ما خونه داری میکنیم و ...

مگه مرد محدود نمیشه؟ مگه مرد سگ دو نمیزنه واسه خانوادش؟

تا حالا مردی رو دیدی سر کار کردن منت سر زنش بزاره؟ نباید هم بزاره چون وظیفشه ، همونطور که وظیفه زنه ،‌وظیفه هر دوشونه که به خاطر همدیگه ، به خاطر زندگیشون فداکاری بکنن.

لینک به دیدگاه
ای بابا.

شما ازدواج را امری شروع شده از روستایی ها و با هدف ارضای غرایز مرد و آوردن بچه ای واسه نوکری دانستید.

اونوقت میگین اسمی نمیذارین!!!!! :ws46:

در ضمن آغاز تمدن بشریت از روستاها بوده،مردم چند هزار سال پیش تو خیابان های شیک لاس وگاس و کاباره های مختلط نبوده اند. :a030:

قرار نیست کسی بگه تا بنده و شمای نوعی انجامش بدیم.

کی گفته شما تو زندگیت راست بگی،فحش ندی،تهمت نزنی،دزدی نکنی؟

همه اینها از نظر من قوانینی است که خود انسانها برای امنیت روانی و اجتماعی خودشان درست کرده اند.

مردی که با چند زن رابطه داره یا زنی که با چند مرد رابطه داره،کاملا از لحاظ روانشناسی ثابت شده ، بیشتر به اجتماع ضرر میزنه تا اینکه مفید باشه.

من فرآیندی و توضیح دادم که جدا از اینکه قبول دارید یا نه تاریخ ثابتش کرده..میتونم رفرنس بگم براش..اسم نذاشتم یعنی نگفتم خوبه یا بد..

امنیت روانی آدما اینطوری تأمین میشه که با یه نفر باشن در کل عمرشون؟!؟!کدوم علمی ثابتش کرده؟!؟!

مغلطه میکنی!!!

چه ایرادی داره یک فرد در طول عمرش با چند نفر باشه؟!؟!در طول عمر ،نه به طور همزمان!!!!!

یا یک زن چند همسر داشته باشه؟!؟!

تازه با تعریف شما پیامبر واسه جامعه اش کلی ضرر داشته!!!

لینک به دیدگاه

به نظر شماا علت افزایش طلاق گز نکرده پاره کردن دو طرف؟!؟!؟

آدمها عاشق میشن و دوست دارن هم و اما به مرور زمان ممکنه خواست هاشون عوض شه و تغییر عقیده بدن این خیلی عادیه!!نمیشه امروز برای تمام دوران زندگیمون تصمیم بگیریم!!!

و ممکنه طلاق پیش بیاد!!!

ببین دو قسم ازدواج داریم :

یا عاشقانه یا متفکرانه..

من ترجیح میدم 3 سال زندگی عاشقانه داشته باشم و بعدش طلاق بگیرم تا اینکه 30 سال بشینم جوانب و بسنجم!!!!

لینک به دیدگاه

چه ایرادی داره یک فرد در طول عمرش با چند نفر باشه؟!؟!

در طول عمر ،نه به طور همزمان!!!!!

یا یک زن چند همسر داشته باشه؟!؟!

تازه با تعریف شما پیامبر واسه جامعه اش کلی ضرر داشته!!!

حالا دیگه من نمیتونم تعریفم را شفاف تر بگم و گرنه ممکنه..... :ws44:

میشه بگین هدفتون از رابطه های متعدد و پشت سر هم چیه؟

چه چیزی در شما با داشتن رابطه های متعدد و بدون تعهد بهتر میشه تا با داشتن یک رابطه همراه با تعهد و بدون اجبار...

لینک به دیدگاه
من اگه یک کلام میگفتم دخترا پول پرستن که تیتر تایپیکو میزدم "چرا دخترا پول پرستن"

من پرسیدم دخترای موفق اکثرا دیرتر (و یا کمتر) از مرداش ازدواج میکنن ، چرا؟

به نظر من دلیلش اینه که چون از نظر مالی تامین هستن ، و برام سئواله که چرا باید اینجوری باشه؟ مگه زندگی یعنی پول فقط؟ مگه مرد یعنی حمالی واسه خوانواده فقط؟ پس چرا زنا اینهمه منت میزارن که آی ما محدود میشیم، ما بچه میاریم ، ما خونه داری میکنیم و ...

مگه مرد محدود نمیشه؟ مگه مرد سگ دو نمیزنه واسه خانوادش؟

تا حالا مردی رو دیدی سر کار کردن منت سر زنش بزاره؟ نباید هم بزاره چون وظیفشه ، همونطور که وظیفه زنه ،‌وظیفه هر دوشونه که به خاطر همدیگه ، به خاطر زندگیشون فداکاری بکنن.

بر اساس کدوم آمار میگی دخترهای موفق دیرتر یا کمتر ازدواج میکنن؟ آمار دولتی؟؟ این آمار رو دولت میده برای اینکه یه جریان متحجر و ضد زن الان اومده سر کار و قدرت رو تو دست داره..از انظر اونا زن تنها وظیفه اش شوهر داری و بچه داریه..این جوری میخوان ذهن خانواده های سنتی رو ببرن طرف ازدواج دخترها

اگر میگی دور و برت میبینی اینارو خوب منم دور و برم خیلیا از دخترهای موفق تو سن کم حدود 20-22 سالگی ازدواج کردن..حرف منو قبول میکنی؟

نه خیر زندگی فقط پول نیست... ولی تو همین تاپیک n دفعه گفتم ازدواج در ایران یعنی به زنجیر کشیده شدن زن..یعنی موجود درجه 3 شدن..قبل از ازدواج که زن شهروند درجه 2 هست بعد از ازدواج بازم میره پایین. یه دختر موفق سخته براش تحمل اینا.. پیش خودش فکر میکنه: اگر آدمی که باهاش ازدواج میکنم پس فردا زد به سرش یا اصلا این چیزی نیست که الان داره نشون میده و اومد از این همه حقی که قانون بهش داده استفاده کرد و منو انداخت گوشه خونه، اون وقت دست من به کجا بنده؟؟ هیچ جا.

تو شاید مردی که سر زن و بچه اش منت بذاره ندیدی ولی مطمئنم خیلی از این مردها هستن..ولی من این عده کم رو معرف همه مردها نمیدونم اگر هم زنی از محدودیت حرف میزنه منظورش محدودیتیه که قانون در نظر گرفته..تبعیضی که تو قانون هست رو میگه..

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...