رفتن به مطلب

وقایع اخیر دنیای عرب

Hidden

ارسال های توصیه شده

دایی جان ناپلئون!

بحث رو به ایران نکشوندم..مثال زدم..اون خانوم هم میگه تاریخ مصرفشون برای آمریکا گذشته بود..پس مردم رو چی/کی کشوند تو خیابون؟

این توهم و توجیه ملت هاییه که میخوان مسئولیت رو از رو دوش خودشون بردارن...ملت هایی که از نظر سیاسی خیلی عقب مونده هستن مثل همین خاورمیانه و آفریقا...

مردم با یه مشت حرف خونشون به جوش میاد همینطور نیست؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!!:w16:

ملتی که شعور سیاسی نداشته باشه نتیجش همینه

لینک به دیدگاه
ولی من بشدت اعتقاد دارم همه اینا اینجوری به یک باره از هم پاشید و ریخت بیرون یه برنامه ریزی از پیش تعیین شده است

شاید بهترین دلیل منطقیش اینه که

بجای اینکه دنیا رو با اسلحه اداره کنیم و همش درهر لحظه براش هزینه بدیم و همش نگرون از دست رفتن اوضاع باشیم

بیاییم از دموکراسی و به اصطلاح جهان پراز دموکراسی استفاده کنیم

اگه اقایون متفکر جهان که معتقدم اسمشون تو هیچ لیستی نمیاد به این نتیجه رسیدن

کار بسیار خوبی کردن

اجازه چشیدن دموکراسی رو به تموم ملت دنیا بدیم

البته دموکراسی کنترل شده نه محض

سواد زیادی ندارم که درقالب کلمات و اصطلاحات ژورنالی و سیاسی منظورمو بیان کنم ولی تقریبا مطمئنم حدسم درسته :w16:

دموکراسی کنترل شده معنی نداره:w16:چوا الان اقایون معتقدن ما دموکراسی داریم اما کنترل شده:icon_pf (34):

جنایت علیه کی؟شیعه دیگه.

در ضمن مصر و لیبی و لبنان و بقیه این کشورها فک نکنم در حال توسعه باشند

یه چندتا کشور مثل ایران و برزیل و استرالیا و ...هستند که در حال توسعه اند.

بعد هم باس گفت وضع اقتصادی یکی از دلایل هست اما هدف چیز دیگری است

شیعه:ws28: تو ایران که ظلم برای اهل سنت هست اما اره تو کشورای عربی بر علیه شیعه است

ببین نمیتونم الان نمودار اقتصاد این کشورا رو بکشم اما اغلب بحران اقتصادی دارن:icon_pf (34):

تو برزیل که در حال توسعست مشکل اقتصادی زیاد نمود نداره همینطورم تو استرالیا.

در ضمن برای رد نظرتو تو برزیل به اسم حداقل اسلام این کارو نکردن

صاحبان قدرت که خودش مدعی دین نیست:banel_smiley_4:

لینک به دیدگاه
دایی جان ناپلئون!

بحث رو به ایران نکشوندم..مثال زدم..اون خانوم هم میگه تاریخ مصرفشون برای آمریکا گذشته بود..پس مردم رو چی/کی کشوند تو خیابون؟

این توهم و توجیه ملت هاییه که میخوان مسئولیت رو از رو دوش خودشون بردارن...ملت هایی که از نظر سیاسی خیلی عقب مونده هستن مثل همین خاورمیانه و آفریقا...

یه سوال؟

چرا این دفعه (این دو دفعه اخر) اینترنت قطع نشد چرا موسوی و کروبی که پارسال از کشته شدن مردم نگرون بودن وختی دیدن بهشون مجوز نمیدن تظاهرات رو لغو کردن ؟

ولی امسال نه

اونا با اگاهی این کارو کردن

امسال با پارسال چه فرقی کرده ؟

حتما فرق کردن

شما میگی ملت

من میگم همیشه هر زمان ملت ناراضی وجود داره

حتی اگه وضع خیابونا طوری بشه بدونیم هیشکی کشته نمیشه من و تو هم همراه با کل فک و فامیل مون میریم بیرون

همه میرن

واقعا فکر کن تا دوماه پیش هیچ خبری نبود بعد یه دفعه مصر- تونس- لیبی- بحرین - الجزایر و خب دیروز هم شنیدیم چین

اره چین هم معترضانی رو فرستاد بیرون برای اعتراض به اینکه ما حکومت تک حزبی نمی خوایم

اینا همش به چالش کشیدن حکومتاست

بنیاد سوروس ویکیلکس همه دارن برا حکومت ایران زمان تعیین می کنند درست مثل زمان رفتن شاه که اون اقای امریکایی نشسته بود برا رفتن شاه و اومدن خمینی زمان تعیین می کرد

وچه درست هم تعیین کرد

همین الان اگه تو ایران وضعی پیش بیاد که ازادیهای اجتماعی درحد کافی وجود بیاد چن تا حزب بیاد و چن تا روزنامه اضافی پخش بشه این حزب اون یکی رو بکوبه اون یکی اینو

حجاب ازاد بشه کشورهایی غربی بیان اینجا شعبه بزنن و صنعت توریسم رونق بگیره و میزان بیکاری بیاد پایین

خیلی از ماها صدامون می خوابه هیچ طرفدار چنین وضعی هم میشیم

کدوم سیاست مداری تو دنیا اینو نمیخواد هم بازار مصرفی واسه خودش درست کرده

هم ریسک جنگ و تروریسم رو کاهش داده و هم جهان رو از حالت تک قطبی سنگین خارج کرده

لینک به دیدگاه

به نظر من اینترنت روز 25 بهمن قطع نشد چون عبدالله گل ایران بود و کلی تاجر و خبرنگار ترک باهاش اومده بودن....دیروز هم کامل قطع نشد ولی سرعتش تو تهران میگن خیلی پایین بوده چون تبلیغات روش کمتر بود و به اندازه روزهای قبل ازش انتظار نمیرفت

در مورد اینکه چرا موسوی و کروبی امسال لغو نکردن باید بگم موسوی و کروبی دیگه به اون صورت نقشی ندارن، ارتباطی با دنیای بیرون ندارن...این حرکت الان رهبری نداره..اشکالش هم همینه...

درسته ملت های ناراضی همیشه هستن ولی من معتقدم هرکسی یه ظرفی داره. وقتی ظرف پر بشه دیگه کار تمومه. تو تونس یه نفر خودش رو سوزوند. این احساسات مردم رو جریحه دار کرد و ریختن بیرون. بن علی هم بدون مقاومت فرار کرد. این یه جرقه است. با یه جرقه یه جنگل میسوزه...بقیه ملت ها هم خیلی ناراضی بودن..مصر سال های گذشته هم علیه مبارک تظاهرات و اعتراض بود ولی وقتی تونس رو دیدن امید گرفتن و با شدت بیشتر پشت خواسته هاشون رو گرفتن...بقیه هم همینطور

اگر میگین امریکا درس گرفته از عراق و افغانستان و دیگه نمیخواد با جنگ به اهدافش برسه، به نظر من اگر آمریکا میخواست درس بگیره از ویتنام میگرفت...آمریکا از جنگ تو عراق و افغانستان ضرر نکرده.. 2 کشور هم رو گرفته...اگر واقعا کسانی هستن که تونستن برن پشت پرده و حالا برای دنیا تصمیم میگیرن پس آدم های عاقل و باهوش و آینده نگری هستن که من فکر میکنم اگر این دو تا جنگ بی فایده بودن اصلا اتفاق نمیافتادن.

در مورد اینکه زمان تعین میکنن برای رفتن اینها..من قبول ندارم... اینها نمایشهای تبلیغاتی هستن... من نمیتونم قبول کنم 100% همه اش زیر سر خارجیهاست... این میشه طرز تفکر ج.ا .... پس اون همه خون که تو جریان انقلاب ریخت شد، اون همه مبارزه، این همه خون که این 1 سال و نیمه ریخته شده همه بر اساس برنامه یه عده خارجی بوده!

لینک به دیدگاه
به نظر من اینترنت روز 25 بهمن قطع نشد چون عبدالله گل ایران بود و کلی تاجر و خبرنگار ترک باهاش اومده بودن....دیروز هم کامل قطع نشد ولی سرعتش تو تهران میگن خیلی پایین بوده چون تبلیغات روش کمتر بود و به اندازه روزهای قبل ازش انتظار نمیرفت

در مورد اینکه چرا موسوی و کروبی امسال لغو نکردن باید بگم موسوی و کروبی دیگه به اون صورت نقشی ندارن، ارتباطی با دنیای بیرون ندارن...این حرکت الان رهبری نداره..اشکالش هم همینه...

درسته ملت های ناراضی همیشه هستن ولی من معتقدم هرکسی یه ظرفی داره. وقتی ظرف پر بشه دیگه کار تمومه. تو تونس یه نفر خودش رو سوزوند. این احساسات مردم رو جریحه دار کرد و ریختن بیرون. بن علی هم بدون مقاومت فرار کرد. این یه جرقه است. با یه جرقه یه جنگل میسوزه...بقیه ملت ها هم خیلی ناراضی بودن..مصر سال های گذشته هم علیه مبارک تظاهرات و اعتراض بود ولی وقتی تونس رو دیدن امید گرفتن و با شدت بیشتر پشت خواسته هاشون رو گرفتن...بقیه هم همینطور

اگر میگین امریکا درس گرفته از عراق و افغانستان و دیگه نمیخواد با جنگ به اهدافش برسه، به نظر من اگر آمریکا میخواست درس بگیره از ویتنام میگرفت...آمریکا از جنگ تو عراق و افغانستان ضرر نکرده.. 2 کشور هم رو گرفته...اگر واقعا کسانی هستن که تونستن برن پشت پرده و حالا برای دنیا تصمیم میگیرن پس آدم های عاقل و باهوش و آینده نگری هستن که من فکر میکنم اگر این دو تا جنگ بی فایده بودن اصلا اتفاق نمیافتادن.

در مورد اینکه زمان تعین میکنن برای رفتن اینها..من قبول ندارم... اینها نمایشهای تبلیغاتی هستن... من نمیتونم قبول کنم 100% همه اش زیر سر خارجیهاست... این میشه طرز تفکر ج.ا .... پس اون همه خون که تو جریان انقلاب ریخت شد، اون همه مبارزه، این همه خون که این 1 سال و نیمه ریخته شده همه بر اساس برنامه یه عده خارجی بوده!

به ویتنام حمله کرد چون تجربه ژاپن رو داشت و اگر میخواست میتونست همون بلا رو سره مردم ویتنام هم بیاره اما بیشتر از این لازم نبود و جنگ همونجا خوابید.از طرفی قصد امریکا تو اون جنگ جدا کردن ویتنام مثل کره بود نه شاخ و شونه کشی برای چین و روسیه

اومد افغانستان تا جلوی چین و روسیه رو بگیره.افغانستان نیاز به جنگ نداشت چون حکومتی نداشت اما باس یکم گردوخاک میکرد تا خودی نشون بده

تو عراق درسته که الان به سود رسیده اما خرج جنگ فوق العاده بالا بود هر سربازی که میفرستن عراق هزاران دلار خرج داره چه برسه به موشک و هواپیما و .....

برای افراد پشت پرده هم فیلم آلیاس رو ببینید تا متوجه شید یا فیلم قدرت مطلق که کلینت استود هم تو اون بازی میکنه

جواب این قسمتو نمیخوام بگم چون جالب نیست

اگه کتاب ا ن ق ل اب اسلامی در دوحرکت از مهدی ب از رگ ا ن رو بخونید تا حدودی میاد دستتون.

لینک به دیدگاه

آدم هایی که انقدر باهوش هستن که ملت ها رو این طوری سر انگشت میچرخونن و هر وقت میخوان میریزنشون بیرون تو خیابون و هر وقت میخوان میفرستن تو خونه هاشون، فکر هزینه جنگ و ضررش هم حتما کردن و مطمئنا این جنگ ها به نفعشون بوده..یعنی اونا به اندازه من از معادلات جهانی و اقتصاد سر در نمیارن؟؟

پس یه باره بگین هیچی دست خودمون نیست و از قبل نوشته و تعیین شده و بریم بشینیم سرجامون دیگه

در ضمن انقدر فیلم و سریال رفرنس ندیدن و این چیزهارو باور نکنین..اینارو برای همین ساختن که خودشون رو بزرگ نشون بدن...

لینک به دیدگاه
آدم هایی که انقدر باهوش هستن که ملت ها رو این طوری سر انگشت میچرخونن و هر وقت میخوان میریزنشون بیرون تو خیابون و هر وقت میخوان میفرستن تو خونه هاشون، فکر هزینه جنگ و ضررش هم حتما کردن و مطمئنا این جنگ ها به نفعشون بوده..یعنی اونا به اندازه من از معادلات جهانی و اقتصاد سر در نمیارن؟؟

پس یه باره بگین هیچی دست خودمون نیست و از قبل نوشته و تعیین شده و بریم بشینیم سرجامون دیگه

در ضمن انقدر فیلم و سریال رفرنس ندیدن و این چیزهارو باور نکنین..اینارو برای همین ساختن که خودشون رو بزرگ نشون بدن...

مریم جون همینقدر بس که تو امریکا یه علمی هس (متاسفانه اسمش یادم نیس توی یه برنامه ای شبانگاهی از voa پخش میشد ) که ریز رفتار -نگاها- مکث ها- حرفا - عکس العمل ها در مواجه با پرسش خبرنگاران و کلا همه چیز شخصیت های تاثیر گذار و مهم جهان رو تجزیه تحیلی می کنند هم به صورت ماشینی (نرم افزاری ) و هم بصورت انسانی

اینکه میگن چن نفر منظور سه نفر ادم نیس که شاید یه گروه چند صد نفری باشه

و هرکدام از این افراد داخل گروه چندین زیرمجموعه داشته باشه

منم خیلی دلم میخواد فکر کنم خودم حاکم بر سرنوشت خودم هستم ولی وقتی به گذشته نیگا می کنم می بینم دراکثر مواقع ملتها بخصوص ملتای مشرق زمین بیشتر براشون تعیین تکلیف شده البته بیشترش هم از دو عامل سرچشمه میگیره

یا اکثر مردمان این کشورا جزو عوام و بیسواد و نااگاهان بودن یا خاینی بودن درخدمت منافع بیگانه

خاورمیانه منطقه حساسی هس و اتفاقا با بروبچ بصیرتی تو این یه زمینه موافقم که بیشتر اتیشا از زیر سر یهودیا سرچشمه می گیره

شما باید از خیلی وخت پیش می فهمیدید که کسی که از پارسال باعث و بانی این همه اعتراضات شده و ملتو به خیابون کشونده کی بوده؟

مگر اینکه تو یهودی بودن این شخص (یا حداقل همکاری با گروههای یهودی ) شک کنید

درضمن برا اینده پیش بینی شده که کشورهای ترکیه و برزیل نقش خیلی مهمی تو دنیا و معادلات اون بازی خواهند کرد اینم فراموش نکنید

لینک به دیدگاه

اسراییل رو کلا از صحنه سیاست خارج کن چون به نظره من کسی که اسراییل رو بیاره روی کار میتونه جای اونا هم تصمیم بگیره و جنگ راه بندازه و ...

دست پنهان امریکا نه اما انگلیس اره

من خیلی به سیاست پشت پرده اعتقاد دارم
دنیا در دست یه عده افراد خاص اداره میشه.مهم نیست کی میاد کی میره یا رییس جمهور امریکا سیاهه یا دموکراته و .....

مهم اینه که هر گسی میاد تو این سیستم باید به روش ما عمل کنه

اطلاعات دقیقی از پشت پرده ی سیاسی این حوادث داری!

من هیچ اطلاعی از پشت پرده ی این حوادث ندارم اما پشت پرده هرچه باشد این مردم اند (در خاورمیانه : مردم/در غرب: شهروندان) که سرنوشت خود را تعیین میکنند.

تفاوت مردم خاورمیانه با شهروندان غربی در تعیین تکلیف برای خود این است که خاورمیانه ای ها هر چند دهه با یک انقلاب سرنوشت خود را به دیکتاتور دیگری می سپارند ... اما شهروندان اروپائی در چارچوب قانونی که این اختیار رو براشون فراهم کرده با رای گیری مسالمت آمیز (!!) سرنوشت خود را خود به دست میگیرند و هر از چندگاهی قدرت را به دیگری می سپارند.

مردم خاورمیانه هر موقع توانستند خود برای رای خود ارزش قائل باشند آن موقع است که می توان گفت یک دموکراسی واقعی در حال شکل گرفتن است...

به نظر من نکته ی بسیار مثبت جنبش سبز در ایران شعار رای من کجاست؟ یا رای منو پس بده بود. نه شعار مرگ بر فلانی و فلانی ...

به قول ویل دورانت: هیچ تمدنی نابود نخواهد شد مگر آنکه از درون مردمانش نابود شود.

لینک به دیدگاه

مهندس ایرج حسابی (فرزند پروفسور حسابی ) میگه :

از یه فرانسوی پرسیدن انقلاب یعنی چی ؟

گفت : یعنی پاشو بشین:w58:

امیدوارم هیچ کشوری و ملتی دچار انقلاب نشه زیرا :icon_pf (34)::icon_pf (34):

لینک به دیدگاه
از یه فرانسوی پرسیدن انقلاب یعنی چی ؟

گفت : یعنی پاشو بشینw58.gif

امیدوارم هیچ کشوری و ملتی دچار انقلاب نشه زیرا icon_pf%20%2834%29.gificon_pf%20%2834%29.gif

این که خوبه اگر از من بپرسم میگم:

یعنی از پنجره بپر پائین!

لینک به دیدگاه
مریم جون همینقدر بس که تو امریکا یه علمی هس (متاسفانه اسمش یادم نیس توی یه برنامه ای شبانگاهی از voa پخش میشد ) که ریز رفتار -نگاها- مکث ها- حرفا - عکس العمل ها در مواجه با پرسش خبرنگاران و کلا همه چیز شخصیت های تاثیر گذار و مهم جهان رو تجزیه تحیلی می کنند هم به صورت ماشینی (نرم افزاری ) و هم بصورت انسانی

اینکه میگن چن نفر منظور سه نفر ادم نیس که شاید یه گروه چند صد نفری باشه

و هرکدام از این افراد داخل گروه چندین زیرمجموعه داشته باشه

منم خیلی دلم میخواد فکر کنم خودم حاکم بر سرنوشت خودم هستم ولی وقتی به گذشته نیگا می کنم می بینم دراکثر مواقع ملتها بخصوص ملتای مشرق زمین بیشتر براشون تعیین تکلیف شده البته بیشترش هم از دو عامل سرچشمه میگیره

یا اکثر مردمان این کشورا جزو عوام و بیسواد و نااگاهان بودن یا خاینی بودن درخدمت منافع بیگانه

خاورمیانه منطقه حساسی هس و اتفاقا با بروبچ بصیرتی تو این یه زمینه موافقم که بیشتر اتیشا از زیر سر یهودیا سرچشمه می گیره

شما باید از خیلی وخت پیش می فهمیدید که کسی که از پارسال باعث و بانی این همه اعتراضات شده و ملتو به خیابون کشونده کی بوده؟

مگر اینکه تو یهودی بودن این شخص (یا حداقل همکاری با گروههای یهودی ) شک کنید

درضمن برا اینده پیش بینی شده که کشورهای ترکیه و برزیل نقش خیلی مهمی تو دنیا و معادلات اون بازی خواهند کرد اینم فراموش نکنید

درسته 3 نفر نیستن..اشتباه نوشتم....نباید مینوشتم آدمها، باید مینوشتم سیستم

درسته مردم این منطقه به دلیل همون مسائلی که گفتی هیچ وقت نتونستن سرنوشت خودشون رو بگیرن دستشون ولی اینی که همه میگن همه چیز زیر سر اسرائیله...آخه برای چی اسرائیل باید بخواد بحران درست کنه..برای چی باید بخواد آتیش درست کنه..اینا میخوان اینجا زندگی کنن..همین...برای چی باید بخوان دختر و پسرشون دو سال تو اون شرایط سخت و ناامنی برن سربازی و خودشون تا 60 سالگی زیر پرچم باشن؟ بعد از عمری آوارگی اومدن یه کشور درست کردن و میخوان زندگی بکنن..مثل همه ما ... گمون نکنم انقدر هم نادان باشن که فکر کنن میتونن نسل همه رو از بین ببرن تا ساکنین کل دنیا یهودی بشن.

در مورد ترکیه..الان تو خاورمیانه خلأ هست...قبل از انقلاب ایران قدرت منطقه بود و اینجارو آروم نگه میداشت ولی الان بازیگر سیاسی قدرتمندی نیست...ترکیه هم میخواد خودش رو جا بده تو اتحادیه اروپا برای همین باید یه جوری بگه که کشور مهمیه تا با همه مشکلاتی که داره قبولش کنن..ترکیه هیچ وقت به بازی گرفته نمیشد و الان تنها کشور تو این منطقه است که ثبات و مظاهر دموکراسی و رابطه خوبی هم با ایران و هم با آمریکا داره..پس پیش بینی محیرالعقولی نیست که نقش 40 سال پیش ایران رو در آینده نزدیک داشته باشه..برزیل هم همینطور، بزرگترین کشور امریکای لاتین...ثروتمند و سریع در حال پیشرفت

لینک به دیدگاه

گاهی اوقات جنگ لازمه:167: تا تمام اخبار و افکار متوجه جایی بشه و وقت لازم و کافی برای کارهای دیگه وجود داشته باشه که کسی از اونا سر درنیاره.

دست منو شما که هیچی نیست اینو مطمئن باشید.تا به جایی بند نباشی و از یه حزب نباشی محاله حتی تو شورای شهر رای بیاری چه برسه تا نماینده مجلس و ....

کارگردان این فیلم جی جی ابرامزه که به شخصه خیلی قبولش دارم.:w16:

لینک به دیدگاه
گاهی اوقات جنگ لازمه:167: تا تمام اخبار و افکار متوجه جایی بشه و وقت لازم و کافی برای کارهای دیگه وجود داشته باشه که کسی از اونا سر درنیاره.

دست منو شما که هیچی نیست اینو مطمئن باشید.تا به جایی بند نباشی و از یه حزب نباشی محاله حتی تو شورای شهر رای بیاری چه برسه تا نماینده مجلس و ....

کارگردان این فیلم جی جی ابرامزه که به شخصه خیلی قبولش دارم.:w16:

خوب داری میگی دیگه..لابد یه سود گنده ای یه طرف دیگه دارن میبرن که با ضرر اینجا اگر بخواییم جمع ببندیم آخر سود میمونه تهش

این حرف شما بی ارزش کردن تمام مبارزات و تلاش های همه آزادی خواهان دنیا در طول تاریخ بشریت هستش.

خوب دیگه..اینارو برای کسانی مثل شما میسازن دیگه :banel_smiley_4:

لینک به دیدگاه
درسته 3 نفر نیستن..اشتباه نوشتم....نباید مینوشتم آدمها، باید مینوشتم سیستم

درسته مردم این منطقه به دلیل همون مسائلی که گفتی هیچ وقت نتونستن سرنوشت خودشون رو بگیرن دستشون ولی اینی که همه میگن همه چیز زیر سر اسرائیله...آخه برای چی اسرائیل باید بخواد بحران درست کنه..برای چی باید بخواد آتیش درست کنه..اینا میخوان اینجا زندگی کنن..همین...برای چی باید بخوان دختر و پسرشون دو سال تو اون شرایط سخت و ناامنی برن سربازی و خودشون تا 60 سالگی زیر پرچم باشن؟ بعد از عمری آوارگی اومدن یه کشور درست کردن و میخوان زندگی بکنن..مثل همه ما ... گمون نکنم انقدر هم نادان باشن که فکر کنن میتونن نسل همه رو از بین ببرن تا ساکنین کل دنیا یهودی بشن.

در مورد ترکیه..الان تو خاورمیانه خلأ هست...قبل از انقلاب ایران قدرت منطقه بود و اینجارو آروم نگه میداشت ولی الان بازیگر سیاسی قدرتمندی نیست...ترکیه هم میخواد خودش رو جا بده تو اتحادیه اروپا برای همین باید یه جوری بگه که کشور مهمیه تا با همه مشکلاتی که داره قبولش کنن..ترکیه هیچ وقت به بازی گرفته نمیشد و الان تنها کشور تو این منطقه است که ثبات و مظاهر دموکراسی و رابطه خوبی هم با ایران و هم با آمریکا داره..پس پیش بینی محیرالعقولی نیست که نقش 40 سال پیش ایران رو در آینده نزدیک داشته باشه..برزیل هم همینطور، بزرگترین کشور امریکای لاتین...ثروتمند و سریع در حال پیشرفت

من اصلا به اسراییل اعتقاد ندارم.

اسراییل از سال 1950 میاد روی کار،گیریم هلوکاست یا دروغ یا راست،اما اینکه هیتلر یهودارو میکشت غیر قابل انکاره.بعد از جنگ جهانی دوم یه ملتی که مورد ستم قرار دیده و بعضی از افراد بزرگشون کشته شده چطور میتونن بیان تو فلسطین و ادعای اینو بکنند که از نیل تا فرات سرزمین پدری ماست و ما همه پیغمبر زا ده ایم؟؟؟!!!!

انگلیسسسسسسسسسسسس استعمارگر پیر،سیاس بزرگ،کشوری که از زمان شاه اسماعیل پاش به ایران وارد شده و هنوزم که هنوزه ردپاش یافت میشه.

امریکا با 400 میلیون جمعیت انگلیسی زیان هستند.استرالیا.کانادا.

نخست وزیر کانادا از طرف ملکه انگلیس انتخاب میشه

یه سرچ در مورد بریتانیای کبیر بکنید تا ببینید چندتا کشور زیر مجموعه پادشاهی این کشور هستند.

هیتلر رفته رفته داشت دنیارو تصاحب میکرد اما تو استالین بلگراد اگه اشتباه نکنم شکست خورد چرا؟؟؟!!!!چون تو جبهه غرب انگلیس نیروهای المانی رو به خاک و خون کشید.

.

.

.

و خیلی چیزهای دیگه.

خیلی از اون پشت پرده ایها مطئنا انگلیسی هستند.

لینک به دیدگاه
خوب داری میگی دیگه..لابد یه سود گنده ای یه طرف دیگه دارن میبرن که با ضرر اینجا اگر بخواییم جمع ببندیم آخر سود میمونه تهش

این حرف شما بی ارزش کردن تمام مبارزات و تلاش های همه آزادی خواهان دنیا در طول تاریخ بشریت هستش.

خوب دیگه..اینارو برای کسانی مثل شما میسازن دیگه :banel_smiley_4:

سود جای خودش.سیاست مهمتره و اونا دارن یه جا دیگه سیاست درست میکنن.

جنگ تو عراق بوش را منفور میکنه و باعث میشه یه دموکرات سیاه پوست بیاد رو کار:w16:

و خیلی چیزهای دیگه.

تاریخ بشریت هم منظور من نیست.دنیای کنونی از جنگ جهانی دوم کلید میخوره:w16::w16:

اینجا قراره هر کس نظرشو بگه و قرار نیست کسی به کسی توهین کنه:ws46:

لینک به دیدگاه
سود جای خودش.سیاست مهمتره و اونا دارن یه جا دیگه سیاست درست میکنن.

جنگ تو عراق بوش را منفور میکنه و باعث میشه یه دموکرات سیاه پوست بیاد رو کار:w16:

و خیلی چیزهای دیگه.

تاریخ بشریت هم منظور من نیست.دنیای کنونی از جنگ جهانی دوم کلید میخوره:w16::w16:

اینجا قراره هر کس نظرشو بگه و قرار نیست کسی به کسی توهین کنه:ws46:

توهین؟؟؟ من توهین نکردم..گفتم اونارو برای کسانی مثل شما که قبولش دارین میسازن..این توهینه؟؟

لینک به دیدگاه

اطلاعات دقیقی از پشت پرده ی سیاسی این حوادث داری!

من هیچ اطلاعی از پشت پرده ی این حوادث ندارم اما پشت پرده هرچه باشد این مردم اند (در خاورمیانه : مردم/در غرب: شهروندان) که سرنوشت خود را تعیین میکنند.

تفاوت مردم خاورمیانه با شهروندان غربی در تعیین تکلیف برای خود این است که خاورمیانه ای ها هر چند دهه با یک انقلاب سرنوشت خود را به دیکتاتور دیگری می سپارند ... اما شهروندان اروپائی در چارچوب قانونی که این اختیار رو براشون فراهم کرده با رای گیری مسالمت آمیز (!!) سرنوشت خود را خود به دست میگیرند و هر از چندگاهی قدرت را به دیگری می سپارند.

مردم خاورمیانه هر موقع توانستند خود برای رای خود ارزش قائل باشند آن موقع است که می توان گفت یک دموکراسی واقعی در حال شکل گرفتن است...

به نظر من نکته ی بسیار مثبت جنبش سبز در ایران شعار رای من کجاست؟ یا رای منو پس بده بود. نه شعار مرگ بر فلانی و فلانی ...

به قول ویل دورانت: هیچ تمدنی نابود نخواهد شد مگر آنکه از درون مردمانش نابود شود.

اینایی که تا اینجا مرور شد فقط یه حدس و نظریست و اطلاعات دقیق نیست.

اما انگلیس در بیشتر این حوادث به نظره من یه نقشه پررنگ داره که یه خورده لمسش مشکله.

از یه طرف اینم هست که اسلام نباید سرراست کنه و باید درون خودش براش مشکل درست کنیم چون اتحاد مسلمانها باعث نابودی بقیه حکومتها میشه.عرب با اسلام میاد جهان اون زمان رو به کلی تحت تاثیر قرار میده.ایران،جنگهای صلیبی و..

پس نباید بذاریم اینها متحد باشند

و از اونجا هم که قراره بحث به ایران نکشه و 30یا30 نشه در مورد ایرانم بی خیال.

لینک به دیدگاه
توهین؟؟؟ من توهین نکردم..گفتم اونارو برای کسانی مثل شما که قبولش دارین میسازن..این توهینه؟؟

شاید من فک کردم توهین کردین:ws52:

:icon_gol::icon_gol::icon_gol::icon_gol:

اکی حالا که منظورتون توهین نیست پس:ws28::ws28::icon_gol::icon_gol::icon_gol::icon_gol:

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...