رفتن به مطلب

تاثیر روابط قبل از ازدواج در زندگی متاهلی

ارسال های توصیه شده

امروزه دختران و پسران در سنین بالا ازدواج می‌کنند، شخصیتشان تثبیت شده و لذا برای این‌که بتوانند با هم سازگار باشند به آموزش‌های قبل از ورود به زندگی نیاز دارند... بی‌شک الگوهای انتخاب همسر، به میزان زیادی در بروز و رشد آسیب‌ها مؤثرند. در الگوی سنتی، پدر و مادر و یا یکی از اقوام و آشنایان، شخصی را معرفی می‌کردند و بعد از بررسی و چند جلسه معاشرت، زوجین زندگی مشترک خود را شروع می‌کردند؛ ولی امروزه این برنامه به شکل‌‌های مختلف صورت می‌گیرد، به طوری که زوجین خودشان همدیگر را انتخاب می‌کنند و مدت‌ها با یکدیگر معاشرت دارند و بعد از مدتی یا با هم ازدواج می‌کنند و یا ممکن است این رابطه هرگز به ازدواج منجر نشود.

اگر چه ممکن بود در شکل سنتی، زوجین با شناخت کمتر و در برخی موارد، بدون علاقه وارد زندگی می‌شدند؛ اما این مزیت را داشت که زن و مرد با سن پایین‌تر وارد زندگی شوند لذا اولاً: موقعیتشان با هم تثبیت می‌شد و با هم رشد می‌کردند. ثانیاً: چون رابطه دیگری را به جز رابطه فعلی تجربه نکرده بودند ملاک مقایسه نداشتند. چون ملاک مقایسه نداشتند، دلبستگی‌ها و تعهد به همسر بسیار بالاتر بود.

وقتی با زن و یا مردهایی که برای طلاق مراجعه می‌کنند به تنهایی صحبت می‌کنم، متوجه می‌شویم، مشکل آنها این است که رابطه‌شان را با روابط قبلی که داشتند مقایسه می‌کنند. مثلاً زن عنوان می‌کند من دوست‌پسری داشتم که خیلی گرم‌تر بود. آن احساس، آن رابطه، آن خاطرات در رابطه فعلی که رابطه‌ای دائم و ثابت است تأثیر می‌گذارد، رابطه فعلی را تضعیف می‌کند و تحمل سختی‌ها در زندگی را کاهش می‌دهد.

امروزه دختران و پسران در سنین بالا ازدواج می‌کنند، شخصیتشان تثبیت شده و لذا برای این‌که بتوانند با هم سازگار باشند به آموزش‌های قبل از ورود به زندگی نیاز دارند. این درصد بالای طلاق به دلیل این است که زوجین تحمل‌های قدیم را ندارند. همه‌چیز عوض شده است. پس با مراجعه به مشاور قبل از ازدواج، حداقل یک پیش‌بینی صورت می‌گیرد که این دو نفر ‌از لحاظ روان‌شناختی و از لحاظ شخصیتی چقدر با هم کفویت دارند. به علاوه زوجین برای شروع زندگی در زمینه مهارت‌های ارتباطی باید تقویت و با وظایف و نقش‌های خود آشنا شوند.

زوجین باید از ابتدا با قواعد و نقش‌های خودشان در زندگی آشنا شوند. ‌مشکلی که امروزه پیش‌ آمده این است که نقش پدر در خانواده به صورت جدی تضعیف شده است. البته نقش مادری هم تضعیف شده است. فرزندان از پدر و مادر تبعیت نمی‌کنند. در این زمینه تعداد زیادی کلاس آموزشی به صورت کارگاهی باید در دانشگاه‌ها، حوزه‌های علمیه،‌ سازمان‌ تبلیغات صدا و سیما و سایر مراکز آموزشی برگزار گردد.

لینک به دیدگاه
  • 11 ماه بعد...
مقایسه چی؟ :ws38:
اگه يه نفر قبلا رابطه اي داشته باشه بعدا كه با يكي ديگه ازدواج كنه...اگه ارضا نشه ....معشوقه فعليش رو با معشوقه اي كه قبلا باهاش رابطه نامشرح داشته مقايسه مي كنهاين طبيعي هست
لینک به دیدگاه

برای چندمین بار: بیشتر طلاق ها به خاطر نارضایتی جنسیه، به خاطر نا آشنایی زوجین به مسائل جنسی و به سیستم بدن هم هست. تو ازدواج سنتی زن خودشو برده جنسی مرد میدونه و فکر نمیکنه که اونم حق داره از غریزه جنسیش لذت ببره بنابراین وقتی ارضا هم نمیشه بازم تحمل میکنه و میسازه. الان با آشنا شدن زنان جامعه به حقوقشون از جمله حق لذت بردن از رابطه جنسی دیگه حاضر نیستن فقط ارضا کننده باشن، چیزی که هنوز خیلی از آقایون درک نکردن.

ضمنا کجا یه زن میاد میگه با دوست پسرم اینکار رو میکردم و اون اینطور بود ولی شوهرم نیست؟!!!! خیلی مزخرف گفته.

زن و مرد بدون هیچ آشنایی قبلی میرن محضر، بعدش میان میرن تو رختخواب یهو زنه میبینه مرده ناتوانی جنسی داره یا مرده میبینه زنه سرد مزاجه و به اون نمیخوره، وقتی میگن بزرگترین لذت زندگی لذت جنسیه چرا باید خودشون رو محروم کنن از این لذت؟ اگه طلاق هم نگیرن، مشکلات بزرگتری پیش میاد، خیلی از موارد مرده میفته دنبال زنای دیگه...

لینک به دیدگاه

به نظر من بستگی به طرفش داره

ولی چون سن ازدواج رفته بالا خیلی کم پیش میاد کسی قبل ازدواج رابطه نداشته باشه!

لینک به دیدگاه
به نظر من بستگی به طرفش داره

ولی چون سن ازدواج رفته بالا خیلی کم پیش میاد کسی قبل ازدواج رابطه نداشته باشه!

موافقم ...ولي اسلام گفته پاك دامني كنيد....با اينكه سخته ولي ممكنه...از همه مهتر من كسايي رو ميشناسم با اينكه ازدواج نكردن ...پاك دامني پيشه كردن و هنوزم پاكن

لینک به دیدگاه
موافقم ...ولي اسلام گفته پاك دامني كنيد....با اينكه سخته ولي ممكنه...از همه مهتر من كسايي رو ميشناسم با اينكه ازدواج نكردن ...پاك دامني پيشه كردن و هنوزم پاكن

عزیز من پاکی رو چی معنی میکنید؟

لینک به دیدگاه

ببخشین کدوم اسلام؟

همونیکه هر کدومشون بالای 10 تا زن و کنیز داشتن؟

خوب معلومه کسیکه همیشه یک زن پیشش هست، میگه پاکدامنی کنین.

اینقدر امامزاده که از آسمون نیومدن،ثمره اسلام هستن. :ws37:

لینک به دیدگاه
عزیز من پاکی رو چی معنی میکنید؟

پاكي رو من به شخصه اين معني مي كنم

پاكي يعني اينكه هروقت دختر يا پسر از مسائل جنسي آگاه شدن ....اگه بتونن جلوي خودشون روبگيرن پاك هستن

لینک به دیدگاه
پاكي رو من به شخصه اين معني مي كنم

پاكي يعني اينكه هروقت دختر يا پسر از مسائل جنسي آگاه شدن ....اگه بتونن جلوي خودشون روبگيرن پاك هستن

نظرت محترمه عزیزم. حالا چرا به نظرت دختر یا پسری که از مسائل جنسی آگاه شدن و رابطه جنسی هم برقرار کردن کثیف هستن؟ رابطه جنسی کثیفه؟

لینک به دیدگاه
نظرت محترمه عزیزم. حالا چرا به نظرت دختر یا پسری که از مسائل جنسی آگاه شدن و رابطه جنسی هم برقرار کردن کثیف هستن؟ رابطه جنسی کثیفه؟

آره عرق میکنن کثیف میشن, البته مسائل دیگه ای هم میتونه کثیفشون کنه :whistle:

لینک به دیدگاه
آره عرق میکنن کثیف میشن, البته مسائل دیگه ای هم میتونه کثیفشون کنه :whistle:

گوله نمکی. :ws37:

من وقتی دختر یا پسری میبینم که سنشون از سن ازدواج گذشته ولی هنوز رابطه عاشقانه جنسی نداشتن دلم میسوزه. مخصوصا دلم واسه پسرایی میسوزه که مشکلی دارن و نمیتوونن ازدواج کنن؛ امکانی هم واسه ارضای میل جنسیشون ندارن، چون میدونم خیلی بهشون فشار میاد. :hanghead:

لینک به دیدگاه
گوله نمکی. :ws37:

من وقتی دختر یا پسری میبینم که سنشون از سن ازدواج گذشته ولی هنوز رابطه عاشقانه جنسی نداشتن دلم میسوزه. مخصوصا دلم واسه پسرایی میسوزه که مشکلی دارن و نمیتوونن ازدواج کنن؛ امکانی هم واسه ارضای میل جنسیشون ندارن، چون میدونم خیلی بهشون فشار میاد. :hanghead:

وای مرسی :ws3:

ایول درکمون میکنی:hanghead:

لینک به دیدگاه
آره عرق میکنن کثیف میشن, البته مسائل دیگه ای هم میتونه کثیفشون کنه

:whistle:

تو تاپیک داوود چی‌ میگفتی‌؟ شاد بودن بی‌ خیالی و... ویژگی‌ دختراس!!!!! خو وقتی‌ میگم گیر الکی‌ رو دخترا داری همینه!

:ws3:

در رابطه با موضوع تاپیک: این کاملا بستگی به خود آدم داره که بخواد قبل ازدواج رابطه داشته باشه یا نه.

ولی‌ اینکه ازدواج کنی‌ بعد رابطه برقرار کنی‌ یعنی‌ با یک شناخت کاملا ناقص از همسرت ازدواج کردی!

س.کس انقدرم بی‌ اهمیت و بی‌ تأثیر نیست! حتی ممکن هست دو نفر قبل از ارتباط جنسی‌ هیچ مشکلی‌ نداشته باشن و... ولی‌ بعد از رابطه جنسی‌ احساسات عوض میشه و.... توضیحات کاملش نیاز به مطالعه در این زمینه داره یعنی‌ من از خودم نمیگم و کامل نمیتونم توضیح بدم...

در کلّ س.کس تأثیر روحی‌ روانی‌ داره میتونه شما رو به پارتنرتون علاقه مند کنه میتونه دل‌ زده کنه و تأثیرت کلی‌ روی جریان زندگی‌ داره..

لینک به دیدگاه
وای مرسی :ws3:

ایول درکمون میکنی:hanghead:

یادم اومد که دلم واسه دخترا باید بیشتر بسوزه، وارد جزییات نمیشم. :icon_redface:

ولی کلا آزادی روابط حنسی مزایاش خیلی بیشتر از مضراتشه، در کوتاه مدت شاید ضرراش بیشتر باشه، اونم به خاطر سنتی بودن جامعه مون ولی در بلندمدت خیلی به نفع افراد و جامعه مون هستش. بزرگترین مشغله ذهنی اکثر جوونا (هم دختر و هم پسر) برطرف میشه، فکرشون آزاد میشه و دیگه بیشترین انرژیشون صرف کشف و خلاقیت و اختراع و در نتیجه پیشرفت تو زمینه های دیگه میشه.

لینک به دیدگاه
تو تاپیک داوود چی‌ میگفتی‌؟ شاد بودن بی‌ خیالی و... ویژگی‌ دختراس!!!!! خو وقتی‌ میگم گیر الکی‌ رو دخترا داری همینه!

:ws3:

چه ربطی داشت؟ :ws38:

بعدشم زمونه خیلی خراب شده دخترا راجع به مسائل بی ناموسی چقدر راحت حرف میزنن:ws53::1111:(ستاد حرص دادن به نگار)

لینک به دیدگاه
چه ربطی داشت؟ :ws38:

بعدشم زمونه خیلی خراب شده دخترا راجع به مسائل بی ناموسی چقدر راحت حرف میزنن:ws53::1111:(ستاد حرص دادن به نگار)

چی‌ چه ربطی‌ داشت؟

حامد چقد شبیه آخوندا حرف میزنی‌ استعداد داری ها :biggrin:

لینک به دیدگاه
چی‌ چه ربطی‌ داشت؟

حامد چقد شبیه آخوندا حرف میزنی‌ استعداد داری ها :biggrin:

چیزایی که تو تاپیک داوود گفتم به اینجا :ws38:

ما کجا روحانیت کجا :ws44:

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...