رفتن به مطلب

ارسال های توصیه شده

سلام به همه دوستان گلم

خوب هستید؟؟

:ws53:

داشتم توی اینترنت میگشتم و طبق معمول داشتم سایت های تاسیسات مکانیکی رو بازدید میکردم که یه مطلبی رو دیدم و به نظرم خیلی جالب اومد..

و اون هم سرمایش از کفه.....

حتما قبلا در مورد گرمایش از کف مطالبی خوندید و یا حد اقل شنیده بودید...

ولی اینبار در مورد سرمایش از کف هستش.. یعنی یه سری لوله زیر کف که سیال درون لوله (آب) توسط چیلرهایی کوچک که روی سقف قرار میدهند سرد میشه، قرار داده میشه و این میشه سیستم سرمایش از کف که مثل اینکه هوای خنک مطبوع و یکنواختی رو تولید میکنه..

حالا خواستم اگه دوستان تجربه ای در این باره دارند رو اینجا بذارن تا به یه جمع بندی برسیم و بتونیم یه تاپیک خوب از توش دربیاریم..

مرسی

لینک به دیدگاه

سلام

منم گرمایش از کف و شنیده بودم........ولی جالبه سرما رو از کف بگیریم

ولی یه سوال؟؟؟؟؟؟

سرما پائین قرار میگیره یا گرما؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

لینک به دیدگاه
سلام

منم گرمایش از کف و شنیده بودم........ولی جالبه سرما رو از کف بگیریم

ولی یه سوال؟؟؟؟؟؟

سرما پائین قرار میگیره یا گرما؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

سرما به دلیل چگالتر بودنش میاد پایین و گرما بالا...

جالبه کار همینجاست دیگه...

که سرما چطوری باید باشه (میزانش) که از پایین بره به هم جای فضا!!!

یعنی باید دما خیلی پایین باشه؟؟؟

که این باعث خیلی سرد شدن و آزار دهنده بودن هوا روی کف میشه...

میخوام در این مورد به یه جمع بندی برسیم اگه بشه

لینک به دیدگاه

چه جالب من هم نشنیده بودم. میشه با جابجایی اجباری یجور هوای سرد رو برد بالا.ولی بنظرتون اگر سرمایش از سقف بود جالبتر نمیشد؟

لینک به دیدگاه
  • 2 ماه بعد...

فقط در موارد خاصی که نیاز به کف سر موجوده استفاده از این سیستم منطقیه.

البته در محیطهایی که ارتفاع بالایی دارن (بیشتر از 10 متر) مجازه و قابل قبول. البته باز هم به یه سیستم جابه جایی هوا نیاز داره.

در محیط های سرباز هم که نیاز به خنک کردن کف هست قابل استفاده است ولی هزینه بالایی باید صرف تاسیسات این سیستم بشه. مثلا صحن اماکن زیارتی.

لینک به دیدگاه
فقط در موارد خاصی که نیاز به کف سر موجوده استفاده از این سیستم منطقیه.

البته در محیطهایی که ارتفاع بالایی دارن (بیشتر از 10 متر) مجازه و قابل قبول. البته باز هم به یه سیستم جابه جایی هوا نیاز داره.

در محیط های سرباز هم که نیاز به خنک کردن کف هست قابل استفاده است ولی هزینه بالایی باید صرف تاسیسات این سیستم بشه. مثلا صحن اماکن زیارتی.

به نکته جالبی اشاره کردید.فکر کنم بازدید سیستم سرمایش و گرمایش آستان قدس واسه یه مهندس مکانیک خیلی مفیده:ws37:

لینک به دیدگاه
به نکته جالبی اشاره کردید.فکر کنم بازدید سیستم سرمایش و گرمایش آستان قدس واسه یه مهندس مکانیک خیلی مفیده:ws37:

آره. مجموعه تاسیساتی عظیمی اونجا کار شده. ولی فکر نمیکنم اجازه بازدید بدن.

لینک به دیدگاه
آره. مجموعه تاسیساتی عظیمی اونجا کار شده. ولی فکر نمیکنم اجازه بازدید بدن.

بله بصورت تکی اجازه نمیدن،ولی یادمه انجمن مهندسان مکانیک ایران سال گذشته یک بازدید رو انجام داده بود.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...