رفتن به مطلب

ناپلئون دوم بداقبال

Astraea

ارسال های توصیه شده

درود....

:icon_gol:

من امروز کتاب بسیار جذاب و جالب"سرنوشت شوم یک امپراتور"رو خوندم.:ws37:

به نقل از سایت iletab:

در اين كتاب زندگي ناپلئون از زماني كه به فكر افتاد با دختر امپراتور اطريش ازدواج نمايد، جريان مفصل آن عروسي تاريخي و چگونگي تولد ناپلئون دوم فرزند ناپلئون اول و شرح بي سابقه جنگ امپراتور فرانسه با دولت روسيه و عقب نشيني ارتش فرانسه از آن كشور و محبوس شدن ناپلئون به دست انگليسي ها و سرنوشت ناپلئون دوم فرزند او، و عشق هاي آن جوان، و يك قسمت وقايع تاريخي منتشر نشده، از نظر خوانندگان مي گذرد.

خیلی کتاب جذابی بود برا من...مرگ ناپلئون و پسرش خیلی ناراحت کننده و تراژدی به تمام معنا بود....:ws44::ws44:بخصوص مرگ ناپلئون دوم که در سن 21 سالگی بود و غفلت مادرش و دربار اتریش و اروپا و بیخبری فرانسویا تاثیر 100% داشت...:w00:وقتی عکس ناپلئون دوم بیچاره رو تو ویکی پدیا دیدم خیلی متاثر شدم...:ws44::ws44::ws44::ws44:من نمیدونم ناپلئون ادم بدی بوده یا خوب.چون مطالعه کافی نداشتم اما مرگ خودش و پسرش خیلی ناجوانمردانه بود....

شایدم تحت تاثیر کتاب که نویسندش فرانسوی بود قرار گرفته ام!!!ولی ناپلئون دوم خیلی گناه داشت....:ws44::ws44::ws44:

لینک به دیدگاه

ANVALID.jpg

یکی از جاذبه های دیدنی پاریس انولید است . گنبد طلایی و زیبای انولید از نقاط مختلف شهر پاریس دیده می شود و در ابعادی به طول 487 متر ، عرض 250 متر و ارتفاع 70 متر ساخته شده است . این بنای زیبا و باشکوه در قرن هفدهم توسط لوئی چهاردهم بنا گردید و بعدها به صورت استراحتگاه مجروحان و معلولان جنگی در آمد . گنبد آن در سال های آغازین قرن هجدهم ساخته شد . در قرن هجدهم نیز موزه ارتش بدان جا منتقل شد . ساختمان اصلی آن به شکل صلیب و به گونه معماری کلیسایی ساخته شده است و در زیر گنبد آن مقبره ناپلئون قرار دارد .

ناپلئون بناپارت در سال 1821 در تبعید گاه خویش جزیره سنت هلن از دنیا رفت . پس از سالیانی سرانجام دولت انگلیس اجازه داد که جسد وی به فرانسه انتقال داده شود . لوئی فیلیپ پسرش را برای حمل جنازه به جزیره نامبرده فرستاد و جنازه پس از انتقال به فرانسه و تشییع با شکوه در سال 1840 به این مکان انتقال داده شد . جنازه وی در شش محفظه گوناگون از سرب تا چوب های گران قیمت قرار گرفته و در نهایت در داخل محفظه ای از سنگ بزرگ قرمز رنگ جای داده شده است و هم اکنون در زیر گنبد بزرگ این ساختمان قرار دارد . این محل بعدها به صورت مقبره خانوادگی ناپلئون و برخی از شخصیت های مهم و تاریخی فرانسه در آمد . فرزندش ناپلئون دوم در کنار مقبره پدر ، در سمت راست قبر ناپلئون برادر وی ژوزف بناپارت ، مارشال ووبن و مارشال فوش و در اولین معبد سمت چپ مقبره ، برادر دیگر ناپلئون به نام ژروم قرار دارد . موزه جنگ در سایر سالن های انولید قرار دارد و کلیسای سن لویی در داخل محوطه انولید نیز دیدنی است .

لینک به دیدگاه

اینم عکس عاشق ماری لوییز!!!!:w00::w00::w00:

در صورتی که ناپلئون زنده و در سنت هلن زندانی بود و ناپلئون دوم در دربار اتریش زندانی بود،ماری و کنت با هم بودند.......................

250px-Neipperg.jpg

Adam Albert, Count von Neipperg

لینک به دیدگاه
چه بی وفا...

ولی چهره ناپلئون دوم چه خوب بوده :icon_redface:

ماری لوییز در حق پسرش خیانت کرد...چون وقتی ناپلئون شکست خورد و تبعید شد،از قدرتی که داشت استفاده نکرد که پسرش شاه فرانسه بشه...به عنوان ملکه پارم از ایالات ایتالیا خودش به قدرت رسید اما برا اینکه با کنت تنها باشه،پسرشو با اینکه مریض بود نمیزاشت بیاد ایتالیا...البته اون تقریبا بی اراده بود و صدراعظم اتریش با نام مترنیخ همه کاره بود ولی ماری بالاخره دختر امپراتور اتریش و پادشاه پارم بود...:w00:

ناپلئون دوم بیچاره به خاطر سل مرد وآب و هوای اتریش خیلی براش مضر بود اما مادرش انگار نه انگار که پسرش داره میمیره!!!

آره خوشگل بوده...منم وقتی کتابو میخوندم نوشته بود ،فکر میکردم چه شکلیه!!!

لینک به دیدگاه
ماری لوییز در حق پسرش خیانت کرد...چون وقتی ناپلئون شکست خورد و تبعید شد،از قدرتی که داشت استفاده نکرد که پسرش شاه فرانسه بشه...به عنوان ملکه پارم از ایالات ایتالیا خودش به قدرت رسید اما برا اینکه با کنت تنها باشه،پسرشو با اینکه مریض بود نمیزاشت بیاد ایتالیا...البته اون تقریبا بی اراده بود و صدراعظم اتریش با نام مترنیخ همه کاره بود ولی ماری بالاخره دختر امپراتور اتریش و پادشاه پارم بود...:w00:

ناپلئون دوم بیچاره به خاطر سل مرد وآب و هوای اتریش خیلی براش مضر بود اما مادرش انگار نه انگار که پسرش داره میمیره!!!

آره خوشگل بوده...منم وقتی کتابو میخوندم نوشته بود ،فکر میکردم چه شکلیه!!!

:w58::w58::w58:واقعا؟؟؟

چه مادر خودخواهی!!!:ws44:

چهرش شبیهه اون پسره که تو سریال شاهزاده و گدا نقش اصلی رو بازی کرده

لینک به دیدگاه
:w58::w58::w58:واقعا؟؟؟

چه مادر خودخواهی!!!:ws44:

چهرش شبیهه اون پسره که تو سریال شاهزاده و گدا نقش اصلی رو بازی کرده

اون چشم کنت تو جنگ با ناپلئون کور شده بود...کاش زده بودن اون چششم کور کرده بودن!!!:w00:

آره راست میگی...یادمه..چندسال پیش میذاشت شبکه 2....:ws37:

لینک به دیدگاه

اون چشم کنت تو جنگ با ناپلئون کور شده بود...کاش زده بودن اون چششم کور کرده بودن!!!:w00:

آره راست میگی...یادمه..چندسال پیش میذاشت شبکه 2....:ws37:

کااااااش.....اخه مامانه به این خوشگلی از چیه اون خوشش اومده بود که حاضر شده خیانت کنه و از پسرش بگذره؟!!!:banel_smiley_4:

لینک به دیدگاه
کااااااش.....اخه مامانه به این خوشگلی از چیه اون خوشش اومده بود که حاضر شده خیانت کنه و از پسرش بگذره؟!!!:banel_smiley_4:

کنت مثلا خیلی خوش تیپ بوده و جایگاه بالایی داشته!!!!مخ ماری رو زد با حرفاش....چندتا زن درباری هم رو مخ ماری کار میکردن...اونم که بچه بوده(از نظر عقلی البته) و23-24ساله بوده تحت تاثیر حرفا قرار میگیره و میبینه ناپلئون شکست خورده باید به فکر خودش باشه...درصورتی که ناپلئون بهش وفادار بود و تو وصیت نامش ستایشش کرد که البته علتش این بود که جایگاه پسرش در جامعه از بین نره وگرنه از بیوفایش خبر داشت...

لینک به دیدگاه

کنت مثلا خیلی خوش تیپ بوده و جایگاه بالایی داشته!!!!مخ ماری رو زد با حرفاش....چندتا زن درباری هم رو مخ ماری کار میکردن...اونم که بچه بوده(از نظر عقلی البته) و23-24ساله بوده تحت تاثیر حرفا قرار میگیره و میبینه ناپلئون شکست خورده باید به فکر خودش باشه...درصورتی که ناپلئون بهش وفادار بود و تو وصیت نامش ستایشش کرد که البته علتش این بود که جایگاه پسرش در جامعه از بین نره وگرنه از بیوفایش خبر داشت...

بعد سرنوشت ماری و کنت چی میشه؟

ببخش این همه سوال میپرسم :icon_redface:

لینک به دیدگاه
بعد سرنوشت ماری و کنت چی میشه؟

ببخش این همه سوال میپرسم :icon_redface:

خواهش میکنم عزیزم..خوشحالم که این موضوعات علاقمند داره....:ws37::icon_gol::icon_gol::icon_gol:

ماری و کنت نیه پرک 3تا بچه به دنیا میارن بدون اینکه زن و شوهر باشن!!!!که البته رسوایی بوده و ماری سعی میکرد پنهانی باشه تا پیش ملت پارم(پارما) آبروش نره!!!اما فهمیدن دیگه!!!!

بعد اینکه ناپلئون مرد ،با هم ازدواج کردن بالاخره...اما در سال 1829کنت بر اثر عارضه قلبی مرد..(.قبل از اینکه ناپلئون دوم بمیره)...ماری هم براش خیلی دپ بود...اما باز روز از نو و روزی از نو!!!!!!!!!!

ماری رو ننوشته بود چی شد و چطوری مرد...اما آخرکار یه کم عذاب وجدان سراغش اومد که اینقدر نسبت به پسرش بی اعتنا بوده...

لینک به دیدگاه
خواهش میکنم عزیزم..خوشحالم که این موضوعات علاقمند داره....:ws37::icon_gol::icon_gol::icon_gol:

ماری و کنت نیه پرک 3تا بچه به دنیا میارن بدون اینکه زن و شوهر باشن!!!!که البته رسوایی بوده و ماری سعی میکرد پنهانی باشه تا پیش ملت پارم(پارما) آبروش نره!!!اما فهمیدن دیگه!!!!

بعد اینکه ناپلئون مرد ،با هم ازدواج کردن بالاخره...اما در سال 1829کنت بر اثر عارضه قلبی مرد..(.قبل از اینکه ناپلئون دوم بمیره)...ماری هم براش خیلی دپ بود...اما باز روز از نو و روزی از نو!!!!!!!!!!

ماری رو ننوشته بود چی شد و چطوری مرد...اما آخرکار یه کم عذاب وجدان سراغش اومد که اینقدر نسبت به پسرش بی اعتنا بوده...

مرسیییییییی:icon_gol::icon_gol::icon_gol::icon_gol:

خیلی مشتاق شدم این کتابو بخونم

لینک به دیدگاه

درود....

:icon_gol:

من نمیدونم ناپلئون ادم بدی بوده یا خوب.چون مطالعه کافی نداشتم اما مرگ خودش و پسرش خیلی ناجوانمردانه بود....

شایدم تحت تاثیر کتاب که نویسندش فرانسوی بود قرار گرفته ام!!!ولی ناپلئون دوم خیلی گناه داشت....

:ws44::ws44::ws44:

درود

قضاوت در مورد شخصیت های بزرگ و تاریخ ساز همواره مشکل است و نمی توان با قطع و یقین گفت که شخصی خوب و یا بد بوده

شخصیت هایی مانند ناپلیون در منظر مردم فرانسه بسیار جایگاه والای دارد اما در نظر ملت های مغلوبش شخص منفوری است

اما آنچه نمی توان کتمان کرد افق دید بسیار وسیع ناپلیون و هیتلر است

هر دو این افراد اگر چه اروپا را به خاک و خون کشیدند اما هدفشان اروپایی یکپارچه و واحد بود منتها در زمان ایشان ابزار رسیدن به این هدف جنگ و تسخیر بود

اما می بینیم که در اواخر قرن بیستم کشور های اروپا از راه مذاکره و گفتمان به این هدف رسیدند و عملا امروز به سختی می توان فهمید که از یک کشور اروپایی خارج شده و به یک کشور دیگر وارد می شوید

ناپلیون و هیتلر دارای نبوغ بسیار بالایی بودند و یقین بدانید که اگر پای در راه علم می گذاشتند از سرآمد ترین دانشمندان می گشتند اما دست روزگار و چرخش چرخ آن ایشان را سرنوشتی دیگر رقم زد

و جالب اینکه هر دوی اینها به علت خود بزرگ بینی کاذبی که دچارش گشتند و احساس بی نیازی از مشاوره ی مشاوران به سرنوشتی مشابه و تلخ دچار شدند

لینک به دیدگاه
مرسیییییییی:icon_gol::icon_gol::icon_gol::icon_gol:

خیلی مشتاق شدم این کتابو بخونم

قربونت عزیزم...

:icon_gol:خودم دارم کتابشو...میخوای بهت بدم؟؟؟:ws37:

کتاب نوشته پییر تزلف و ترجمه ذبیح الله منصوری و از انتشاراتزرین هستش و قیمتشم 8تومنه!!!!!!!!!:ws3:

لینک به دیدگاه

قربونت عزیزم...

:icon_gol:خودم دارم کتابشو...میخوای بهت بدم؟؟؟:ws37:

کتاب نوشته پییر تزلف و ترجمه ذبیح الله منصوری و از انتشاراتزرین هستش و قیمتشم 8تومنه!!!!!!!!!:ws3:

میسیییییی از لطفت:icon_gol::icon_gol::icon_gol:

:ws3:ولی ارزششو داره

لینک به دیدگاه
درود

قضاوت در مورد شخصیت های بزرگ و تاریخ ساز همواره مشکل است و نمی توان با قطع و یقین گفت که شخصی خوب و یا بد بوده

شخصیت هایی مانند ناپلیون در منظر مردم فرانسه بسیار جایگاه والای دارد اما در نظر ملت های مغلوبش شخص منفوری است

اما آنچه نمی توان کتمان کرد افق دید بسیار وسیع ناپلیون و هیتلر است

هر دو این افراد اگر چه اروپا را به خاک و خون کشیدند اما هدفشان اروپایی یکپارچه و واحد بود منتها در زمان ایشان ابزار رسیدن به این هدف جنگ و تسخیر بود

اما می بینیم که در اواخر قرن بیستم کشور های اروپا از راه مذاکره و گفتمان به این هدف رسیدند و عملا امروز به سختی می توان فهمید که از یک کشور اروپایی خارج شده و به یک کشور دیگر وارد می شوید

ناپلیون و هیتلر دارای نبوغ بسیار بالایی بودند و یقین بدانید که اگر پای در راه علم می گذاشتند از سرآمد ترین دانشمندان می گشتند اما دست روزگار و چرخش چرخ آن ایشان را سرنوشتی دیگر رقم زد

و جالب اینکه هر دوی اینها به علت خود بزرگ بینی کاذبی که دچارش گشتند و احساس بی نیازی از مشاوره ی مشاوران به سرنوشتی مشابه و تلخ دچار شدند

درود بر دوست گرامی...

:icon_gol::icon_gol::icon_gol::icon_gol::icon_gol:

حرفتون کاملا درسته...من خودم مطلب زیادی در مورد ناپلئون نخونده ام و خیلی محدود در موردش میدونم....اما این کتاب نقطه شروع بود...قبلش کتابایی در مورد لویی ها خونده بودم اما ناپلئونو نه....

خوندم که وقتی فرانسه انقلاب کرد در برابر کشورای اروپایی تنها بود و همه میخواسن از بینش ببرن چون خودشون پادشاهی بودن و ناپلئون همه رو مغلوب و از کشورش دفاع کرد و حکومت دستنشانده گذاشت.ناپلئون منفور ملل دیگه بود اما ملت فرانسه رو سرفراز کرد....دست پنهان و پیدای انگلیس تو شکستش خیلی موثر بود...ولی واقعا ناپلئون نابغه جنگ بود و پسرشم میتونس مثل اون بشه برا همین محدودش کردن...قضاوت سخته چون یا کتابارو دشمنان مینویسن یا مدافعان و باید با جمع بندی یه نتیجه ای گرفت...

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...