رفتن به مطلب

آينده ي شغلي رو توي رشته ي مهندسي پزشكي چطور ارزيابي مي كنيد

ارسال های توصیه شده

خب حالا با توجه به دسته بنهدي كه داشتيم پيش ميريم

نظرتون راجع به كار توي بيمارستانا چيه؟

اول يه توضيح كلي بدين ببينيم واقعا چه كاري انجام ميدن توي بيمارستانا؟

بعد بگين كه چه مزايا و معايبي داره؟

و در نهايت آيا شما علاقه مند هستين كه توي اين سيستم وارد بشين؟

لینک به دیدگاه
  • پاسخ 60
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

من هرچی مهندسی پزشکی نخبه میشناسم از ایران رفته اند !!!!!

حتی یک نفر که در ایران مونده باشه سراغ ندارم........

درسته:icon_gol:

من توي دانشكده ي خودمونم ديدم كه خيلي ها براي دكتري ايران نميمونن.

من خودمم مي خوام اگه بشه براي PHD از ايران برم. همين ارشد رو هم خيليا ميرن.

دليلشم اينه كه نمونه هاي كسايي كه اينجا دكتراي مهندسي پزشكي گرفتن يا دارن ميگيرن رو ميبينيم. :shame:

يه قسمت زيادي از كار دانشجويان PHD پژوهش هست. حالا تصور كنيد كه امكانات براي اين پژوهش در حد صفر باشه. قراره با صرف چندين برابر انرژي به جايي برسيم كه خيلي نقص داره.آدم واقعا رخوت رو حس ميكنه.

از طرفي بين اساتيدمون هم كاملا فرق افرادي كه ايران تحصيل كردن و افرادي كه خارج از كشور تحصيل كردن مشخصه. :banel_smiley_4:

البته نميشه راي كلي صادر كرد و به خود اون افراد بستگي خيلي زيادي داره. ولي خب يه برايند همه چيو مشخص ميكنه.

توي گروه بيومكانيك كه ما حتي يه استادم نداريم كه ايران خونده باشه :w127:

لینک به دیدگاه

توي گروه بيومكانيك كه ما حتي يه استادم نداريم كه ايران خونده باشه :w127:

ما تو مکانیکش از ایران نداریم،چه برسه به بیوی شما!!!!!

همه یا آمریکایی هستند یا کانادایی......

از ایرانی ها را اصلا استخدام هیئت علمی هم نمیکنند،فقط بهشون حق التدریس میدن......

لینک به دیدگاه
ما تو مکانیکش از ایران نداریم،چه برسه به بیوی شما!!!!!

همه یا آمریکایی هستند یا کانادایی......

از ایرانی ها را اصلا استخدام هیئت علمی هم نمیکنند،فقط بهشون حق التدریس میدن......

آخه اساتيد مهندسي پزشكي تعدادشون خيلي كمتره... نبايد اين شكلي باشه.تعداد اساتيدي كه خارج از كشور درس خوندن به دانشگاهايي كه مهندسي پزشكي تاسيس كردن فك نميكنم برسه :banel_smiley_4:

من خيلي از دانشگاهاي ديگه اطلاعي ندارم :hanghead:

تو دانشگاه خودمون توي گروه بيوالكتريك هستن كسايي كه ايران خوندن ولي بيومكانيك نه. بيومواد رو نميدونم...

توي شريف هم كه تعداد اساتيد بيومكانيك خيلي كمه كه تا جايي كه من اطلاع دارم ايران نخونده بودن. مگه اينكه جديدا كسي اضافه شده باشه.

از طرفي ما يه ترم يه استاد مهمان داشتيم كه توي دانشگاه خودمون PHD گرفته بود. ايشون يه ترم اومد به ما درس داد و شد محبوب ترين استاد دانشجو ها.

جوري شده بود كه بچه هاي كلاس ما كه اصن يه جا بند نميشن تمام 3 ساعت رو سر كلاس با علاقه گوش ميدادن و صداشونم در نميومد. حالا كلاسم ساعت 3 تا 6 سه شنبه بود كه از صبحش كلاس داشتيم و در حالت عادي امكان نداشت كلاسو بيان.

ولي اين استادم اين شكلي بود. :hanghead:

به خاطر اين نميتونم با قطعيت بگم كه همه به يه سرنوشت گرفتار ميشن ولي خب اكثريت اينن ديگه...

لینک به دیدگاه

ما هم هرچی کارشناسی ارشد خوب داشتیم رفتن سویس یا دانمارک :banel_smiley_4:

استادامون هم اکثرا که نه تماما تو ایران درس خوندن :banel_smiley_4:

خب کار بیمارستانی ما تا اونجایی که من میدونم و دیدم صرفا یه شغل تشریفاتیه ، یعنی اگه دستگاهی خراب میشه و لازمه که پیچش باز بشه میفرستن نمایندگی و کار مهندس پزشک مهترم یه امضای ناقابله :ws52:

اگه دستگاه مال قرن گذشته باشه و 50 سال از گارانتیش گذشته باشه شاید دستور بدن یه تکنسین اندک نگاهی بهش بندازه بلکه شانسی درست شد :ws51:

من که شخصا اصلا مایل به همچین کاری نیستم اما به صورت نیمه وقت بدک نیست که ادم یه حقوق ثابت داشته باشه :ws37:

لینک به دیدگاه
خب حالا با توجه به دسته بندي كه داشتيم پيش ميريم

نظرتون راجع به كار توي بيمارستانا چيه؟

اول يه توضيح كلي بدين ببينيم واقعا چه كاري انجام ميدن توي بيمارستانا؟

ما هم هرچی کارشناسی ارشد خوب داشتیم رفتن سویس یا دانمارک :banel_smiley_4:

استادامون هم اکثرا که نه تماما تو ایران درس خوندن :banel_smiley_4:

خب کار بیمارستانی ما تا اونجایی که من میدونم و دیدم صرفا یه شغل تشریفاتیه ، یعنی اگه دستگاهی خراب میشه و لازمه که پیچش باز بشه میفرستن نمایندگی و کار مهندس پزشک مهترم یه امضای ناقابله :ws52:

اگه دستگاه مال قرن گذشته باشه و 50 سال از گارانتیش گذشته باشه شاید دستور بدن یه تکنسین اندک نگاهی بهش بندازه بلکه شانسی درست شد :ws51:

من که شخصا اصلا مایل به همچین کاری نیستم اما به صورت نیمه وقت بدک نیست که ادم یه حقوق ثابت داشته باشه :ws37:

خب منم ديدي كه دارم اينه كه توي اين كار مسئول بخش مهندسي پزشكي بايد حواسش به اين باشه كه دستگاها درست كار مي كنن يا نه واينكه گزارشايي كه در مورد عدم عملكرد درست دستگاها ميرسه رو بررسي كنه و ببينه كه توي همون بيمارستان ميشه تعميرش كرد يا بايد به نمايندگي فرستاده بشه و يا اينكه كلا از سيستم خارج بشه.

در اكثر موارد هم خود مسئل بخش مهندسي پزشكي روي عمليات تعمير نظارت داره و خودش كاري نميكنه. بلكه از تكنسين مربوط به اون كار خواسته ميشه كه اون كارو بكنه.

در بعضي مواردم توي بخش تحقيقات بيمارستان ميتونه يه همكاري هايي داشته باشه.

يه كار ديگه هم معرفي محصولات جديد و كنترل كيفيت تجهيزات بيمارستان و نظارت روي وسايلي كه قراره خريده بشن و ... هست. :w127:

خب مزيت كه مي ميتونم به حقوق ثابت و اينكه در هر صورت بيمارستان به اين فرد نياز داره اشاره كنم ، يعني يه جورايي فرد امنيت شغلي داره. :ws3:

از طرفي اگه خود فرد دنبالش باشه ميتونه توي كاراي تحقيقاتي هم با توجه به بودجه ي خوبي كه بيمارستانا ميدن خوب پيش بره. :w16:

معايبي هم كه از نظر من اين كار داره اينه كه اگه فرد بخواد از سيستم پيروي كنه و هيچ مسير جديدي رو نره دچار رخوت ميشه. يه كار تكراري با يه حقوق نسبتا پايين. :sigh:

در ضمن با اين حالت بخواد كار كنه استفاده ي جنداني از علمش نميتونه داشته باشه. ولي اگه بخواد تغييري بده خيلي بهتر ميشه.

من به عنوان يه كار ثابت به اين علاقه ندارم مگه اينكه توي قسمتاي پژوهشي بيمارستان بتونم فعاليت كنم.

به نظرم به عنوان كار نيمه وقت دانشجويي هم بد نباشه. ولي خيلي به درد آدمي مث من نميخوره. :hanghead:

لینک به دیدگاه

اوريوني مرسي :icon_gol:

خيلي تاپيك خوبيه. دوست من دقيقا به همين خاطر نرفت مهندسي پزشكي كه بش گفتن كار نيست.

منم خيلي به رشته ي شما علاقه دارم. :icon_redface:

خيلي خوبه كه اين تاپيكو ادامه بدين.

خيلي خوب توضيح ميدي همه رو :ws37:

لینک به دیدگاه

خب اگه نظر ديگه اي ندارين بريم سراغ گزينه ي دوم يعني

كار توي شركتا به عنوان بازارياب

اول يه توضيح كلي بدين ببينيم واقعا چه كاري انجام ميدن؟

لینک به دیدگاه

خب بازاريابي كاريه كه فك كنم بيشتر نياز به زبون داشتن داره تا علم.

فك كنم اونم نيمه وقت براي كارشناسي بتونه نسبتا خوب باشه ولي كسي كه ادامه تحصيل داده اين كار فك نمي كنم در حدش باشه. :ws52:

لینک به دیدگاه

خب کار بازار یابی اینه که یه محصول یا محصولات خاص یه شرکتو به جاهای مختفل معرفی کنی

و معمولا هرچی بتونی بفروشی یه سهمی هم میبری

باید بری بیمارستانها و با مامور خریدشون صحبت کنی که من اینا رو دارم با این قیمت ها و ایم مزایا و گارانتی ، ...

خلاصه اینکه مزیتش اینه که با 4 نفر ادم اشنا میشی و میتونی رابطه های خوبی واسه ایندت پیدا کنی

بقیش همش ضرره

من خودم شخصا اصلا و اصلا از این کار خوشم نمیاد اما شاید مجبور به انجامش بشم !!!

نمیدونم چی پیش میاد اما خدا کنه که با این کار شروع نکنم

لینک به دیدگاه
خب کار بازار یابی اینه که یه محصول یا محصولات خاص یه شرکتو به جاهای مختفل معرفی کنی

و معمولا هرچی بتونی بفروشی یه سهمی هم میبری

باید بری بیمارستانها و با مامور خریدشون صحبت کنی که من اینا رو دارم با این قیمت ها و ایم مزایا و گارانتی ، ...

خلاصه اینکه مزیتش اینه که با 4 نفر ادم اشنا میشی و میتونی رابطه های خوبی واسه ایندت پیدا کنی

بقیش همش ضرره

من خودم شخصا اصلا و اصلا از این کار خوشم نمیاد اما شاید مجبور به انجامش بشم !!!

نمیدونم چی پیش میاد اما خدا کنه که با این کار شروع نکنم

ممنون :icon_gol:

خب همينه. من چيز بيشتري از اين فيلد نميدونم.

از طرفي اصلا به گروه خوني منم نميخوره. :hanghead:

اگه حس كنم يه مدل بهتر از چيزي كه ما ميفروشيم وجود داره مطمئنا اونو پيشنهاد مي كنم.

اينجوريم يا ورشكسته ميشيم يا اخراجم ميكنن. :ws3:

اصلا استعداد متقاعد كردن ديگران رو ندارم...پس اينو باهاش كاري ندارم.

كس ديگه اي نظري نداره؟

لینک به دیدگاه

خب حالا كه ديگه كسي نظري نداره بريم سراغ گزينه ي بعد يعني

كار توي شركتا به عنوان متخصص

بياين در اين مورد صحبت كنيم كه اصولا چنين كاري توي شركتا وجود داره يا نه؟

چه كسايي اين كارو به عهده دارن و چه كاري مي كنن؟

مزايا و معيبي كه به نظرتون ميرسه رو هم بگين.

و اينكه شما اگه موقعيتش پيش بياد اين كارو ميپذيرين؟

:w16:

لینک به دیدگاه
  • 2 ماه بعد...

اهم اهم

ديدم اينجا گرد و خاك گرفته گفتم بيام يه جارويي بكشم. ببينم كسي نظري نداره؟ :banel_smiley_4:

خب در مورد كار توي شركتا به عنوان متخصص من خودم يه ديد دارم. يكي از دوستاي من اين كارو انجام ميده.

يه مدت براي آموزش فرستادنش آلمان. يه دوره ديد. حالا برگشته هم مشاوره ي خريد و فروش ميده. هم تجهيزات رو ميخره، هم ميفروشه و هم تعمير مي كنه.

به بيمارستانا و شركتاي ديگه هم مشاوره ميده.

تجهيزات جديد رو هم دنبال مي كنه و در صورت لزوم پيشنهاد وارد كردنشونو ميده.

حقوق نسبتا خوبي ميگيره.

خب مزيت اين كار اينه كه يه مقدار تخصص درش مطرح هست. در ضمن با آموزشايي كه ميدن آدم توي يه زمينه هايي جزء بهترينا ميشه. در ضمن كارش به نظرم براي كارشناسي يا كارشناسي ارشد مهندسي پزشكي خوبه.

معايب كه نميشه گفت. ولي از اين لحاظ كه توي بعضي شركتا همه ي اين كارار رو با هم از يه نفر مي خوان مي تونه خيلي سخت بشه....

من اگه الان چنين كاري به طور نيمه وقت باشه به نظرم خوبه. انجام ميدم. البته هدفم نميتونه باشه ولي بد نيست براي شروع. كه خب مشكل اينجاست كه چنين كاري رو نيمه وقت به كسي نميدن :ws3:

لینک به دیدگاه
اهم اهم

ديدم اينجا گرد و خاك گرفته گفتم بيام يه جارويي بكشم. ببينم كسي نظري نداره؟ :banel_smiley_4:

خب در مورد كار توي شركتا به عنوان متخصص من خودم يه ديد دارم. يكي از دوستاي من اين كارو انجام ميده.

يه مدت براي آموزش فرستادنش آلمان. يه دوره ديد. حالا برگشته هم مشاوره ي خريد و فروش ميده. هم تجهيزات رو ميخره، هم ميفروشه و هم تعمير مي كنه.

به بيمارستانا و شركتاي ديگه هم مشاوره ميده.

تجهيزات جديد رو هم دنبال مي كنه و در صورت لزوم پيشنهاد وارد كردنشونو ميده.

حقوق نسبتا خوبي ميگيره.

خب مزيت اين كار اينه كه يه مقدار تخصص درش مطرح هست. در ضمن با آموزشايي كه ميدن آدم توي يه زمينه هايي جزء بهترينا ميشه. در ضمن كارش به نظرم براي كارشناسي يا كارشناسي ارشد مهندسي پزشكي خوبه.

معايب كه نميشه گفت. ولي از اين لحاظ كه توي بعضي شركتا همه ي اين كارار رو با هم از يه نفر مي خوان مي تونه خيلي سخت بشه....

من اگه الان چنين كاري به طور نيمه وقت باشه به نظرم خوبه. انجام ميدم. البته هدفم نميتونه باشه ولي بد نيست براي شروع. كه خب مشكل اينجاست كه چنين كاري رو نيمه وقت به كسي نميدن :ws3:

منم اومدم یه فوتی بکنم که کمک کرده باشم :ws3:

خب کار تو شرکت به این شکلی که شما گفتی من فکر میکنم خیلی عالی باشه

اما من فکر میکنم کسی با این سطح معلومات و تخصصی که شما گفتی حیفه که خودش شرکت نداشته باشه .

من خودم شخصا این شکل کار به کار در بیمارستان ها ترجیح میدم چون هم پول بیشتری داره هم شخصا بیشتر احساس مفید بودن و مستقل بودن میکنم .

کلا کارشناس بودن خیلی بهتره از عمومی بودن :w16:

حالا دوستان نظر بدن تا بیشتر بتونیم ادامه بدیم

:icon_gol:

لینک به دیدگاه
  • 11 ماه بعد...

میگم به نظرتون چطوره در مورده بازار کار حرف بزنیم؟و اینکه کسی تا حالا کارشناس فروش بوده؟چون یه بخش اعظمی از کاره ما فروش هست

ایا اصلا درسته یه مهندس پزشک بره و کارشناس فروش بشه...

و ایا هر کسی این توانایی رو داره؟مشخصات یه کارشناس فروش خوب چیه؟و الی اخر

چون این دغدغه خودمم هست...:ws37:

لینک به دیدگاه
#zina#[/url]879025]میگم به نظرتون چطوره در مورده بازار کار حرف بزنیم؟و اینکه کسی تا حالا کارشناس فروش بوده؟چون یه بخش اعظمی از کاره ما فروش هست

اره منم موافقم:ws3:

داشتم امروز نیازمندیها رو میخوندم کلی کارشناس فروش تجهیزات پزشکی میخواستن

فکر کنم کار خوبی باشه

لینک به دیدگاه
هر چند تا تو چیکار داری:whistle:

اره واسه همون

خب موضوع جلسه افزایش بهای دلار و تاثیر اون بر بازار داخلیه تولیدات تجهیزات پزشکیه:ws3:

تاثیرای بد بد داشتهههه.. مثلا ی دستگاهی بخاطر تحریم و این حرفا وقتی میخواد واد کشور شه کل کره زمینو دور میزنه..:banel_smiley_4: قبلا کم گرون تموم میشد واسمون الان که دیگه بدترررر..:icon_pf (34):

لینک به دیدگاه
#zina#[/url]879025]میگم به نظرتون چطوره در مورده بازار کار حرف بزنیم؟و اینکه کسی تا حالا کارشناس فروش بوده؟چون یه بخش اعظمی از کاره ما فروش هست

من کارشناس فروش نبودم ولی کارشناس فروش زیاد دیدم..:دی

من که تو خودم توانایی همچین کاری رو نمیبینم.. قبلا فک میکردم چه کاریه..این همه درس بخونم که آخرش کارشناس فروش شم..خو نخونده هم میشه این کارو کرد..ولی بعدا نظرم عوض شد..

ی کارشناس فروش علاوه بر اطلاعات کافی باید فن بیان خوبی داشته باشه..:ws37:

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...