رفتن به مطلب

ارسال های توصیه شده

سلام من مقاله یا کتابی در مورد بررسی عوامل موثر بر منظر شهری در دوران قاجار نیاز دارم اگر اطلاع دارید لطفا راهنمایم کنید مرسی

:ws21:

بهترین کتابی که میتونم بهت معرفی کنم، کتاب استخوانبندی شهر تهران از ملیحه مقصودی هست که کروکی های فوق العاده ای داره.

خیلی به دردتون میخوره.

ضمن اینکه pdf اون توی اینترنت موجود هست.

لینک به دیدگاه
  • 4 هفته بعد...
  • پاسخ 43
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

اوووووووووووه،بابا نفسم گرفت ،کف کردیم:jawdrop:من چندتا کتاب پایه رو معرفی می کنیم :

زیبا شناختی در معماری گروتر

سیری در مبانی نظری معماری معماریان

کتابای پیرنیا،معماریان ،سلطان زاده ، توسلی ،الکساندر،کارمونا و ماتین(زیادن خواستم اطناب نشه)

از شار تا شهر

فرهنگ شهرها و شهر در بستر تاریخ مامفورد

جغرافیای شهری شکوهی

انسان شناسی شهری فکوهی

فضا ،زمان،معماری گیدیون

معماری معاصر غرب قبادیان

فضای خصوصی -عمومی مدنی پور

شهرسازی شهروندگرا تیبالدز

وبقیه کتابهایی که دوستان معرفی کرده اند

لینک به دیدگاه
  • 2 هفته بعد...

اگر به طراحی شهری علاقه مند هستید کتاب

راهنمای طراحی فضا های شهری در ایران ،نوشته دکتر پاکزاد کتاب بسیار مفیدی است

در این کتاب دکتر پاکزاد انواع توقعات از فضا های شهری را عنوان کرده و در ارتباط با هر کدام به تدوین راهبرد و سیاست پرداخته است.

لینک به دیدگاه
اگر به طراحی شهری علاقه مند هستید کتاب

راهنمای طراحی فضا های شهری در ایران ،نوشته دکتر پاکزاد کتاب بسیار مفیدی است

در این کتاب دکتر پاکزاد انواع توقعات از فضا های شهری را عنوان کرده و در ارتباط با هر کدام به تدوین راهبرد و سیاست پرداخته

این کتاب کتاب بسیار خوبی هست و از اون به عنوان زیر دست استفاده میشه اما یه مشکلی که به نظر من اومد اینه که این کتاب هم مثل کتاب راهنمای تهیه چارچوب طراحی شهری ذکاوت ترجمه ی نمونه های خارجی هست و تفسیر اون نمونه ها هستش!

به نظر من کتاب های دکتر توسلی بسیار کاربردی تر هستند برای ارائه راهبرد و سیاست!

البته این نظر شخصی من بود!

لینک به دیدگاه

کتاب هایی که خوندنشون خالی از لطف نیست!

شکل شهر منسجم از نوین تولایی انتشارات امیر کبیر

مبانی طراحی شهری از هدمن و یازوسکی ترجمه راضیه رضازاده و مصطفی عباس زادگان انتاشارت علم و صنعت

این کتاب رو پیشنهاد میکنم حتما بگیرید و مطالعه کنید!

کتاب گونه شناسی فضا در شهرسازی از توماس تیس اونسن ترجمه مهشید شکوهی انتشارات دانشگاه هنر!

کتاب بسیار خوبی هست و میتونید ایده های خوبی ازش بگیرید!

لینک به دیدگاه
این کتاب کتاب بسیار خوبی هست و از اون به عنوان زیر دست استفاده میشه اما یه مشکلی که به نظر من اومد اینه که این کتاب هم مثل کتاب راهنمای تهیه چارچوب طراحی شهری ذکاوت ترجمه ی نمونه های خارجی هست و تفسیر اون نمونه ها هستش!

به نظر من کتاب های دکتر توسلی بسیار کاربردی تر هستند برای ارائه راهبرد و سیاست!

البته این نظر شخصی من بود!

بله شما درست می فرمایید کتاب های دکتر توسلی هم کتا ب های بسیار خوبی است از جمله کتاب طراحی فضاهای شهری:فضاهای شهری و جایگاه آنها در زندگی و سیمای شهری

توصیه میکنم فصل اول این کتاب را که در مورد ادراک فضای شهری میباشد حتما مطالعه فرمایید چونکه بسیار جالب است.

لینک به دیدگاه

ی کتابی که خوندنش واسه همه واجبه حالا چه طراح و یا برنامه ریز کتاب بسیار ارزشمند دکتر فکوهیه ،این قبلا گفتم ولی چون احساس کردم خیلی مهمه یک بار دیگه تکرار می کنم،دیدگاهتون خیلی باز می کنه:icon_gol::انسان شناسی شهری، نشر نی

لینک به دیدگاه
  • 4 هفته بعد...

با سلام به همه دوستان

من هم کتابهای "استانداردهای شهرسازی آمریکا "ترجمه گروهی از انتشارات جامعه مهندسان مشاور رو کتابای مفیدی میدونم

لینک به دیدگاه
  • 2 هفته بعد...

خسته نباشين

ميشه كتابهايي رو معرفي كنين كه طراحي شهري رو در كشوري مثل ژاپن نشون بده

اين كتابهايي كه معرفي شده بيشترشون تو منابع كارشناسيمون هست اگه ميشه كتابهاي خارج منبع رو هم معرفي كنين

با تشكر از دوستان خوبم

لینک به دیدگاه
خسته نباشين

اين كتابهايي كه معرفي شده بيشترشون تو منابع كارشناسيمون هست اگه ميشه كتابهاي خارج منبع رو هم معرفي كنين

با تشكر از دوستان خوبم

ممنون دوست عزیز

برای نکته ای که گفته ید باید عرض کنم که در این تاپیک هدف اصلی خوندن کتابهای اصلی و مهم است و یا کتابهاییکه یکی از اعضاء از نظر خودش مهمه. برای موضوعی که شما بهش اشاره کردین من خودم کتابی رو نمیشناسم امیدوارم بقیه دوستان راهنماییتون کنن.

لینک به دیدگاه
  • 2 ماه بعد...
من با اینکه کنکور برنامه ریزی شهری شرکت کردم ولی چند تا کتاب مربوط به رشته طراحی شهری خوندم که خیلی خوب بود

من از همه کتاب های کنکور طراحی، طراحی شهرها (نویسنده:ادموند بیکن) رو از همه بیشتر پسندیدم ، تا کتاب رو نخونید نمی دونید من دارم چی میگم اصلا یه چی میگم یه چیزی می شنوید واقعا کتابش عالیه!!!

آخر کتاب یه مطلب داره در مورد برازیلیا که ادموند بیکن اعتراف میکنه قبل از رفتن به این شهر و قرار گرفتن در محیط اون مثل خیلیا از این شهر انتقاد می کرد و ارزشی برای اون قائل نبود اما با رفتن به برازیلیا نظرش در مورد این شهر عوض شد که من از این مطلبی که آورده بود خیلی حال کردم!!!

موافقم

کتاب فوق العاده ایه

مخصوصا ارتباط تصاویر پل کله با فضا های مد نظر نویسنده و تحلیل علت این تشابه

لینک به دیدگاه
خسته نباشين

با تشكر از دوستان خوبم

کتاب تحلیل مبانی نظری طراحی شهری معاصر-بحرینی---> فصل متابولیزم

جلد 2 سیر اندیشه ها-پاکزاد---> کنزو تانگه

لینک به دیدگاه

سلام بچه ها ممنون از اطلاعات خوبی که در اختیار بقیه گذاشتین

من کتابهای جغرافیا وشهرشناسی از دکتر یدالله فرید- اصول وروشهای برنامه ریزی شهری از دکتر حسن حکمت نیا و جامعه شناسی شهری از دکتر محمد تقی شیخی رو پیشنهاد میکنم

لینک به دیدگاه
  • 1 ماه بعد...
کتاب شهر و مدرنیته

مرتضی هادی جابری مقدم

گفتی شهر و مدرنیته

یاد کتاب "تجربه مدرنیته" مارشال برمن با ترجمه فوق العاده اصغر فرهادی پور افتادم ...

حتما بخونید.

لینک به دیدگاه
  • 1 سال بعد...

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...