رفتن به مطلب

شما چقدر شوخ طبعید(فوق العاده جالب تست کنید)

ارسال های توصیه شده

میان شوخ طبعی و خنداندن دیگران تفاوت بزرگی وجود دارد. شوخ طبعی زمانی مصداق دارد که وقتی لطیفه ای می شنوید به آن واکنش نشان دهید. اما این لزوماً از شما فردی بذله گو نمی سازد. تعریف کردن لطیفه های خنده دار به ویژگی های پیچیده بیشتری احتیاج دارد. از جمله این ویژگی ها می توان به انعطاف پذیری ، بلوغ اجتماعی ، هوش ، همدلی فراوان ، و البته شوخ طبعی اشاره کرد.

با تکمیل پرسشنامه زیر ببینید این توانایی را دارید که کمدین شوید یا نه؟

1- من بیشتر برون گرا هستم تا درون گرا.

درست غلط

2- گاهی اوقات در آینه ادا در می آورم.

درست غلط

3- در فیلمهای دلقک بازی حرکت کند فیلم را به حرکت تند آن ترجیح می دهم.

درست غلط

4- وقتی درباره ام لطیفه می گویند ناراحت می شوم.

درست غلط

5- اغلب عکسهای من واقعیت زندگی ام را نشان نمی دهند.

درست غلط

6- من لطیفه های فراوانی بلدم.

درست غلط

7- در باغ وحش دیدن شیرها و پلنگها را به میمونها و شامپانزه ها ترجیح می دهم.

درست غلط

8- به لحاظ اجتماعی باز و گشوده هستم.

درست غلط

9- از اینکه با آواز خواندن ، رقصیدن ، و یا لطیفه گفتن دیگران را سرگرم کنم لذت می برم.

درست غلط

10- کاغذی را خط خطی کنید و بعد ببینید توضیحاتی که در ادامه مطلب در این سوال آمده در باره شما چه می گوید.

لینک به دیدگاه

در ازای هر جوابتان که با جوابهای زیر یکی است یک امتیاز به خودتان بدهید. در جواب سوال 10 اگر خطهایی که کشیده اید منحنی هستند ، یک امتیاز دیگر برای خودتان در نظر بگیرید.

1- درست

2- درست

3- غلط

4- غلط

5- غلط

6- درست

7- غلط

8- درست

9- درست

محاسبه امتیازات

امتیاز 10 – 8: از شوخ طبعی خود راضی هستید و فردی کمدین می باشید.

امتیاز 7- 4: از توانایی متوسطی برای خنداندن دیگران برخوردارید.

امتیاز 3-0: خودتان را بیش از اندازه جدی می گیرید. شاید دوست ندارید در کانون توجه قرار بگیرید. سعی کنید اکمی راحت تر با مسائل برخورد کنید.

نکته: بدون توجه به اینکه چه امتیازی آورده اید ، بدانید که شوخ طبعی تان با تمرین بیشتر می شود. سعی کنید در طی روز جنبه های روشن مسائل را بیشتر ببینید.

توضیحات

جوابهای درست در این پرسشنامه با توجه به جوابهایی که اغلب افراد شوخ طبع می دهند انتخاب شده اند. در ادامه مطلب درباره هریک از پاسخها نظراتی ارائه داده ایم.

1- درست. شوخ طبعی تجربه ای به لحاظ اجتماعی اشتراکی است و کسی که به دیگران توجه داشته باشد معمولاً از شوخ طبعی برخوردار است. این یکی از ویژگی های ضروری کسی است که لطیفه می گوید.

2- درست. اگر بتوانید سرحال و شاداب باشید و خود را به شکلی ببینید که دیگران می بینند، می توانید درباره خود منصف باشید. این خصوصیت مهمی است که می تواند در شوخ طبعی موثر باشد.

3- غلط. فیلم با حرکت آهسته به جنبه های زیبایی و علمی توجه دارد، اما فیلم با حرکت سریع تولید خنده می کند.

4- غلط. قبول کردن تضادهای خود، رابطه زیادی با شوخ طبعی دارد.

5- غلط. اشخاصی که افکار منصفانه خود را رو می کنند اغلب فاقد انعطاف هستند، خودشان را بیش از اندازه جدی می گیرند، و شوخ طبعی محدودی دارند.

6- درست. کسانی که می توانند داستانهای خنده دار بگویند معمولاً می توانند لطیفه های متعددی را به یاد آورند.

7- غلط. میان انسانها و میمونها شباهت بیشتری وجود دارد تا میان انسانها و شیرها و پلنگها. اشخاصی که به میمونها علاقه مندند اغلب شوخ طبعی بیشتری دارند.

8- درست. باز و گشوده بودن، یکی از ویژگیهای لطیفه گوهاست.

9- درست. میل به سرگرم کردن دیگران نشانه آن است که می خواهید مورد تحسین آنها قرار بگیرید.

10-خطوط منحنی شکل نشانه شخصیت با انعطاف و خطوط راست و مستقیم و زاویه دار نشانه شخصیت بی انعطاف است.

منبع: کتاب شما کی هستید؟

نوشته دکتر سالواتوره دیداتو

لینک به دیدگاه
  • 8 ماه بعد...
  • 3 سال بعد...

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...