رفتن به مطلب

ارسال های توصیه شده

• 1 ماه بعد...
  • پاسخ 44
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

• 4 ماه بعد...
  • 1 ماه بعد...
سلام

کسی درباره فرستنده-گیرنده التراسونیک چیزی میدونه بهم کمک کنه؟

راستی با میکرو attiny 2313

ممنون میشم

سلام

بنده عملی باهاش کار نکردم

ولی طبق نوشته های که توی انجمن های مختلف از دوستان مختلف دیدم نتیجه خوب گرفتن از این نوع فرستنده گیرنده برای اندازه گیری فاصله مستلزم کمی حوصله و دقته

اساس کارش رو حتما میدونید

اندازه گیری زمان بین ارسال یک موج با فرکانس خاص و دریافت موجی که به مانع برخورد کرده

ولی بازم میگم شرایط خاصی وجود داره که میتونه درست جواب بده

توی بازار ماژول های اماده می تونی پیدا بکنی .

در پست های بعدی اطلاعات تکمیل تری رو خدمتتون عرض میکنم

لینک به دیدگاه
  • 3 ماه بعد...

[h=1]دانلود پروژه کامل ماشین حساب مهندسی با AVR با (Codevision)[/h]

امروز براتون یه پروژه ی کامل ، با میکرو کنترلر AVR گذاشتم. این پروژه که با زبون C و تحت برنامه ی Codevision و به طور کامل در اختیار شما قرار گرفته و فایل شبیه ساز با برنامه پروتئوس هم ضمیمه این پروژه هستش. این پروژه دارای امکاناتی بدین شرحه :

۱- چهار عمل اصلی

۲- ۹ عمل مهندسی – از قبیل Sin – Cos – …

3- استفاده شده از Lcd با سایز ۱۶×۲

۴- دو عدد کیبرد

و …

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.

پسورد :

لینک به دیدگاه
  • 4 هفته بعد...
  • 4 هفته بعد...
  • 2 هفته بعد...
نمایش ساعت و تاریخ پیشرفته بر روی lcd کارکتری با avr

حتما در سایت های مختلف پروژه های گوناگونی از ساعت و تقویم مشاهده کرده اید ، اما این یکی با همه فرق داره

این پروژه که یک ساعت رومیزی کاملا عملی میباشد ، درای تقویم ، ساعت ، زنگ بیدا باش و کلی امکانات دیگه هست ، به علاه برای ایجاد زمان یک ثانیه از کریستال ساعت استفاده شده ، این قابلیت باعث میشه که ساعت در دراز مدت عقب نیفته ، بقیه توضیحات در فایل ضمیمه موجود هست .

سلام به همگی و همچنین آقا عارف

من این پروژه رو دانلو کردم و می خوام استفاده کنم

و می خوام به عنوان پروژه ساخت ارائه بدم

توی این فایلی که دانلود کردم یه فایل پروتئوس هست که بازش کردم سیم کشی اون رو متوجه نشدم اگه میشه توضیح بدید و اگر امکان داره سیم کسی اونو به طور واضح یکشید

بعد به سوال دیگه که دارم اینه که آیا من این هزینه رو بکنم یعنی برم بخرم حتما مدار جواب میده؟

ممنون بابت رسیدگیتون

لینک به دیدگاه
نمایش ساعت و تاریخ پیشرفته بر روی lcd کارکتری با avr

حتما در سایت های مختلف پروژه های گوناگونی از ساعت و تقویم مشاهده کرده اید ، اما این یکی با همه فرق داره

این پروژه که یک ساعت رومیزی کاملا عملی میباشد ، درای تقویم ، ساعت ، زنگ بیدا باش و کلی امکانات دیگه هست ، به علاه برای ایجاد زمان یک ثانیه از کریستال ساعت استفاده شده ، این قابلیت باعث میشه که ساعت در دراز مدت عقب نیفته ، بقیه توضیحات در فایل ضمیمه موجود هست .

سلام به همگی و یه خسته نباشید به کسانی که زحمت می کشن

من توی این ترم باید باید پروژه ساخت ببرم که اومدم توی این سایت و به این برناه بر خوردم

من اینو دانلود کردم و یه فایل پروتئوس داخلش بود من بازش کردم تا شکل مدار وطریقه سیم کشیشو بفمم ولی متوجه نشدم

اگه میشه طریقه وصل کردن آن ها رو توضیح بدید و یا لطف کنید یه دونه به طور واضح سیم کشی و طریقه وصل کردنشو بکشید

ممنونم از سایته خوبتون من خیلی سریع نیاز به این برنامه و تحویل آن دارم

و یه سوال دیگه ای که دارم این برنامه توی پروتئس جواب داد می خواستم ببینم این وقتی که دارم می زارم رویش تی واقعیت هم جواب میده؟؟؟

ممنونم

لینک به دیدگاه
سلام به همگی و یه خسته نباشید به کسانی که زحمت می کشن

من توی این ترم باید باید پروژه ساخت ببرم که اومدم توی این سایت و به این برناه بر خوردم

من اینو دانلود کردم و یه فایل پروتئوس داخلش بود من بازش کردم تا شکل مدار وطریقه سیم کشیشو بفمم ولی متوجه نشدم

اگه میشه طریقه وصل کردن آن ها رو توضیح بدید و یا لطف کنید یه دونه به طور واضح سیم کشی و طریقه وصل کردنشو بکشید

ممنونم از سایته خوبتون من خیلی سریع نیاز به این برنامه و تحویل آن دارم

و یه سوال دیگه ای که دارم این برنامه توی پروتئس جواب داد می خواستم ببینم این وقتی که دارم می زارم رویش تی واقعیت هم جواب میده؟؟؟

ممنونم

این ارتباط دهی به صورت تعریف یک باس هست واسه اینکه سیم کشی ها کمتر بشه و مدار قابل فهم تر اگه شما از این باس استفاده کنید و پینهای خودتون رو با یک سیم کوتاه به اون وصل کنید. اینگونه هر سیمتون رو با یک لیبل تعریف میکنید و سیم دیگه رو که میخواید به اون وصل بشه با همون لیبل جای دیگه تعریف میکنید . تو پردازش پروتئوس به طور اتومات این دو سیم به هم وصل میشن. مثلا تو این مدار d7 تو میکرو به پین d7 تو lcd وصل شده و ....

من الان پروتئوس ندارم امتحان کنم. شماتیک مدار که درسته شما میتونید فایل hex موجود در این فایل رو بریزید رو میکروتون تو پروتئوس و نیتجه رو ببینید. و اگه جواب دلخواهتون رو نشون داد میتونید وقت بذارید و این مدار رو ببندید.

لینک به دیدگاه
این ارتباط دهی به صورت تعریف یک باس هست واسه اینکه سیم کشی ها کمتر بشه و مدار قابل فهم تر اگه شما از این باس استفاده کنید و پینهای خودتون رو با یک سیم کوتاه به اون وصل کنید. اینگونه هر سیمتون رو با یک لیبل تعریف میکنید و سیم دیگه رو که میخواید به اون وصل بشه با همون لیبل جای دیگه تعریف میکنید . تو پردازش پروتئوس به طور اتومات این دو سیم به هم وصل میشن. مثلا تو این مدار d7 تو میکرو به پین d7 تو lcd وصل شده و ....

من الان پروتئوس ندارم امتحان کنم. شماتیک مدار که درسته شما میتونید فایل hex موجود در این فایل رو بریزید رو میکروتون تو پروتئوس و نیتجه رو ببینید. و اگه جواب دلخواهتون رو نشون داد میتونید وقت بذارید و این مدار رو ببندید.

ممنونم بابت توضیحتون

من منظورم اینه که برام نمی تونید سیم کشیشو بکشید چون اینطوری نمی فهمم کدوم به کدوم وصل شده

مرسی

لینک به دیدگاه
ممنونم بابت توضیحتون

من منظورم اینه که برام نمی تونید سیم کشیشو بکشید چون اینطوری نمی فهمم کدوم به کدوم وصل شده

مرسی

من الان پروتئوس ندارم.در مورد اتصالات بهتون توضیح دادم .به شکل تعریف دو سمت سیمها با یک لیبل میباشد. همونطوری که مشخصه از شماتیک سرهایی که لیبل یکسان دارند بهم وصل میشوند.برای نمونه سه رشته از سیمها رو براتون به صورت عکس وصل کردم که ببینید به چه صورت است.

dovjrqm9yrwiqq6k6vfw.jpg

لینک به دیدگاه
من الان پروتئوس ندارم.در مورد اتصالات بهتون توضیح دادم .به شکل تعریف دو سمت سیمها با یک لیبل میباشد. همونطوری که مشخصه از شماتیک سرهایی که لیبل یکسان دارند بهم وصل میشوند.برای نمونه سه رشته از سیمها رو براتون به صورت عکس وصل کردم که ببینید به چه صورت است.

ممنونم زیاااااد:icon_gol:

لینک به دیدگاه
  • 2 هفته بعد...
  • 1 ماه بعد...

در این پروژه یک ساعت با میکرو و نمایش ساعت روی سون سگمنت می باشد در این پروژه که به زبان بیسیک وکامپایلر بسکام نوشته شده توضیحاتی در مورد ساخت پروژه داده شده و از میکرو MEGA 8L استفاده شده هدف از انجام این پروژه کار با RTC میکرو می باشد.

لینک به دیدگاه
  • 4 هفته بعد...
سلام دوستان با تشکر از این همه لطفی که به ما دارید برای دوستان فعال یه پی دی اف قرار میدم که درون پروژه های خوبی هست که چند تا شرکت در ایران اقدام به ترجمه پروژهای این پی دی اف کردن و با قیمت های بالا می فروشن من از این که این شرکت ها به اسم اینکه خودشون این پروژه ها رو برای اولین بار انجام دادن و کار خودشون هست ناراحت شدم و تصمیم به پخش این پی دی اف کردماین پی دی اف مرجع خوبی برای یاد گیری میکرو AVR نیز هستProgramming_and_Customizing_the_AVR_Microcontroller.pdf
شاد و سربلند باشید
سلام من وقتی میخام فایل رو دانلود کنم ازم پسورد میخاد.ممنون میشم راهنمایی کنید
لینک به دیدگاه
سلام من وقتی میخام فایل رو دانلود کنم ازم پسورد میخاد.ممنون میشم راهنمایی کنید

از لینک مقابل استفاده کنید:

Programming and Customizing the AVR Microcontroller

دانلود کتاب

لینک به دیدگاه

با سلام

امروز می خوام پروژه منبع تغذیه 0 تا 30 با اتمگا 8 رو برای دانلود قرار بدم.

قبل از ساخت در برنامه ای شبیه سازی کنید تا از کار کردن مدار مطمئن شوید.

size.pngحجم فایل: 15KB

---------------------------------------------------

download.png

---------------------------------------------------

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...