رفتن به مطلب

تفاوت هاي شهرسازي و معماريو عمران ( كل كل معماران و شهرسازان و عمرانی هآ)

ارسال های توصیه شده

ای بابا سر 3 رشته بیخود چرا اینقد دعوا میکنین:banel_smiley_4:

مگه کسی میتونه این 3 تا رو با هم مقایسه کنه:w58:

اینگار دارین کفش و پیرهن و شلوار رو با هم مقایسه میکنی که هیچکدوم بهم ربط نداره:w58:

اتفاقا برعکس حسین جان! این سه تا رشته خیلی با هم ربط دارند و توی برخی نقاط همپوشانی دارن که متاسفانه سوء تفاهم ایجاد میکنه هی.

لینک به دیدگاه
ای بابا سر 3 رشته بیخود چرا اینقد دعوا میکنین:banel_smiley_4:

مگه کسی میتونه این 3 تا رو با هم مقایسه کنه:w58:

اینگار دارین کفش و پیرهن و شلوار رو با هم مقایسه میکنی که هیچکدوم بهم ربط نداره:w58:

بله...شاید از نظر شما ربطی نداشته باشن همین کفش و پیرهن و شلوار....اما هر کدوم رو که نپوشی تیپت ناقص میمونه ، مگه نه؟:a030:

این 3 تا رشته هم الان همون حالت رو دارن

لینک به دیدگاه
  • 2 ماه بعد...

درود به همه دوستان

من رشته ام با شما ها متفاوته، اما درصد خیلی بالایی از کارهام تو دفاتر و شرکت های فنی مهندسی، معماری، عمرانی و مشاور بوده،:w16: الان هم بعد از این همه مدت دوباره میخوام برگردم دانشگاه و تو یکی از رشته های معماری یا شهرسازی درس بخونم،:ws52: از صحبت های دوستان گلم هم خیلی استفاده کردم.

کل کل خیلی خوبی بود، فقط حیف که تموم شد:sad0:

لینک به دیدگاه
* v e n o o s * مهمان
درود به همه دوستان

من رشته ام با شما ها متفاوته، اما درصد خیلی بالایی از کارهام تو دفاتر و شرکت های فنی مهندسی، معماری، عمرانی و مشاور بوده،:w16: الان هم بعد از این همه مدت دوباره میخوام برگردم دانشگاه و تو یکی از رشته های معماری یا شهرسازی درس بخونم،:ws52: از صحبت های دوستان گلم هم خیلی استفاده کردم.

کل کل خیلی خوبی بود، فقط حیف که تموم شد:sad0:

سلام ، خیلیی خیلییی خوش اومدید،:w02:

آخه اگه کل کل ادامه پیدا میکرد ممکن بود خطری بشه :whistle:

لینک به دیدگاه

چرا تا حالا کسی منو اینجا دعوت نکره، چرا به من خبر ندادین ها ها ها چرا آخه :vahidrk:

اخه اگه ابجی نرگس بهم نمیگفت که ... :w000:

لینک به دیدگاه
چرا تا حالا کسی منو اینجا دعوت نکره، چرا به من خبر ندادین ها ها ها چرا آخه :vahidrk:

اخه اگه ابجی نرگس بهم نمیگفت که ... :w000:

:ws3:

فقط خدا کنه نیان بگن چرا اینجا اسپم کردین :whistle:

لینک به دیدگاه
* v e n o o s * مهمان
:ws3:

فقط خدا کنه نیان بگن چرا اینجا اسپم کردین :whistle:

نه باابا،مشکلی نداره،:ws3:

فقط اگه توهینی به کسی نشه و بیشتر تو پستاتون کل کل سر رشته باشه و اینکه چرا این خوبه چرا اون بده، ایجکالی نداره ،:a030:

بحث به بیراهه بره و یه موضوع دیگه کلا مطرح بشه مثلا من این رنگ شال دوست دارم؛ تو چه ماشینی و اینا ، میشه اسپم:w16:

لینک به دیدگاه
آخه این دیگه چه تاپیکیههههه؟:banel_smiley_4:

معلومه که معماری از همه ی اینا بهتره دیگه.....کل کل نداره که...:hanghead:

شهرسازان محترم ، ترجیحا یک دقیقه سکوت می کنیم ...

.

.

.

.

:ws28:

لینک به دیدگاه
شهرسازان محترم ، ترجیحا یک دقیقه سکوت می کنیم ...

.

.

.

.

:ws28:

آفرین.....البته یک دقیقه که نه ، شهر سازان محترم همیشه و همه جا باید در مقابل معماران سکوت کنند....:ws37:

سکوت براتون مفیدترهw16.gif

لینک به دیدگاه

کیه چیه اینجا چ خبره؟ :w02:

دلم واسه کل ملای زمان دانشجویی تنگ شده :ws37:

معلومه که معماری از همه ی اینا بهتره دیگه.....کل کل نداره که...hanghead.gif

:biggrin:

لینک به دیدگاه

شهرسازا همیشه ، همه جا جواب تو آستین دارن، اونم دندون شکن، گاهی با حرف گاهیم با سکوت ( ما علاوه بر شهرساز آدمشناسای خوبی هم هستیم ، یکی از فایده های شهرسازی اینه که جامعه شناسی پاس کردیم ) . :a030:

لینک به دیدگاه

دوستان گلم شهرسازا از همه بیشتر به کار میان. چون که اینجایی که همه ی ما داریم زندگی میکنیم جاییه که یه سری شهرساز ایدشو دادن و ساختن.

به افتخار شهرسازا یه کف مرتب:ws28:

لینک به دیدگاه
  • 7 سال بعد...

راستش من از این همه کل کل بین شهرساز ها و معمار ها چیزی دستگیرم نشد.

ولی برای ادامه تحصیل بازار کار کدوم یکی از این دو رشته بیشتره؟ کدوم یکی از این دو رشته بهتر میشه باهاشون کار کرد؟

البته نه توی تهران بلکه توی شهرستان ها! مثلا همدان یا مشهد یا شیراز

من واقعا توی انتخاب رشته به مشکل برخوردم و نمیدونم چه رشته ای برای ادامه تحصیل بهتره

لینک به دیدگاه
در 7 ساعت قبل، Mahya_ea گفته است :

راستش من از این همه کل کل بین شهرساز ها و معمار ها چیزی دستگیرم نشد.

ولی برای ادامه تحصیل بازار کار کدوم یکی از این دو رشته بیشتره؟ کدوم یکی از این دو رشته بهتر میشه باهاشون کار کرد؟

البته نه توی تهران بلکه توی شهرستان ها! مثلا همدان یا مشهد یا شیراز

من واقعا توی انتخاب رشته به مشکل برخوردم و نمیدونم چه رشته ای برای ادامه تحصیل بهتره

خیلی راحت بگم که بازار کار هردو خرابه

ولی به صورت کلی معماری به مراتب بازار کار بیشتری رو از شهرسازی داره ولی به همون نسبت هم تعداد فارغ التحصیلایی هم داره از شهرسازی بیشتره.

تو هردو هم دانشگاه 20 درصد شاید بدردت بخوره برای بازار کار. تو شهرسازی باید بخش تحلیلی و نرم افزاریت رو قوی کنی. تو معماری هم اون قوی کردن رو باید متمرکز کنی روی بخش نرم افزاری. و البته که خلاقیت هم تو هر کاری به نوعی لازمه ولی تو معماری نسبتاً بیشتر لازم میشه.

اگه نظام مهندسی هم بخوایم در نظربگیریم، بستگی داره که کدوم استان هستی و شرایط نظام مهندسی اون استان چطوری هستش. تو اکثر استان ها برای شهرسازا حتی شهرساز پایه 1 یا اصلا کاری واسه طراحی و نظارت نیست یا اگرم باشه خیلییییی به ندرت. این مسئله تو معماری یه کمی بهتره. درسته که تعدادشون زیاده و سخت کار طراحی نظارت میشه گرفت ولی حداقل اینه که وجود داره و احتمال ارجاع کار وجود داره. و خب تو پایه های بالاتر یعنی پایه 1 و ارشد نظام مهندسی شرایط معماری خب به مراتب از شهرسازی بهتر میشه.

ولی با توجه به همه این جوانب و نوع دروسی که تو هر دو رشته هست و نوع کارشون، باید ببینی تواناییت تو کدوم زمینه ها بیشتره و علاقت تو چه زمینه هایی بیشتره.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...