رفتن به مطلب

یک سوال

shaden.

ارسال های توصیه شده

همین کارارو کردن که یه عده رو دین زده کردن.....منم یه مدت (خیلی وقت پیش)رفتم عضو بسیج شدم....یه روز که نرفتم ....طرف هر روز زنگ میزد خونه....سیم چین میکرد که چرا نیومدی.....یه روز به قول خودشون تمرینات رزم بود..... یارو یه چیزی میگفت بقیه خودشون رو پرت میکردن رو زمین.......بعد به من گیر داد گفت چرا خودتو پرت نمیکنی زمین...خلاصه همون جا دعوا کردیم.....دیگه از اون موقع نرفتم که نرفتم.....چون همش مسخره بازی بود....بچه هایی که اونجا بودن تقریبا همشون ساده بودن...اونا هم از ساده بودنشون سو استفاده میکردن.........الان بعضی مواقع واسه دل خودم میرم مسجد....خیلی فاز میده:banel_smiley_4:

لینک به دیدگاه
تا حالا فکر کردید به اینکه چند درصد مردم مسلمان ایران (به مسلمان توجه کنید!) نماز می­خوانند؟ (معلوم نیست خودم هم بخونم! فقط به عنوان نکته جالب گفتم!)

یا اینکه چند درصد فقط در ماه رمضان می­خوانند؟ یا در ماه رمضان هم روزه میگیرند ولی نماز نمی­خوانند!

چندتا مشکل فلسفی هم دارم!

چرا بعضی عرق­خورهای حرفه­ای به احترام ماه رمضان نمی­خورند و بعدش دوباره شروع می­کنند؟

چرا آمار دزدی در ماه رمضان کمتر است؟ مگر دزدی در ماه­های دیگر حلال میشود؟ یعنی دزدها نگرانند روزه­هایشان با دزدی باطل شود؟ بعد ماه رمضان نگران نیستند؟:banel_smiley_4:

چون اعتقاد دارن ، هر چند عقل و منطق پشت اعتقاداتشون نيست ولي به يه سري چيزاها پايبندن (بيخودي!)

لینک به دیدگاه

من قبلا خودم که اعتقادی برایم مونده بود.نمیخوردم مشروب

حتی اون موقع که بیخیال مذهب هم شدم.نمیخوردم.هم به خاطر اینکه مشروب کمیاب و گرونتر میشد و هم یک استراحتی به بدن بدم.

ولی مثلا همین ماه رمضون داشتم عرق میگرفتم.یکی از اشنایان دیدش.چنان با چپ چپی من را نگاه کرد که انگار دارم قتل میکنم.

جالب اینجاست که قبل از ماه رمضون یک روز هم نمیشد که مشروب نخوره.

تا جهل و نادانی هست.همین هم میشه دیگه

دین افیون توده ها هست

لینک به دیدگاه

از هرکسی بپرسی دلیلی برا کارش داره هرچن دلیلش برا ما و از زاویه دید ما درست نباشه

دین و مذهب ایمان خدا نماز دقیقا همون کاری رو با روح انسان می کنه که داروی خواب اور با جسم انسان می کنه

کسی که نماز می خونه خب واسه خودش می خونه اونی هم که نمی خونه واسه خودش

اما فرق این دوتا تو عملکردش تو جامعه و تاثیری که درکل یه مجموعه میزاره خودشو نشون میده

اگه نماز خوندن و پرستیدن و ایمان داشتن به موجود نامریی که هر لحظه ناظر بر اعمال خوب وبد ماست باعث بشه امار جرم جنایت و دزدی و فساد پایین بیاد درعوض نشاط روحی و روشنگری فکری بالا بره چرا خیلی خوبه

اما اگه علم امار میزان جرم و جنایت و قتل های ناموسی و خانوادگی و دزدی و فحشا و دپرسی ملتو بالا نشون بده یا اگه بری تو جامعه ببینی همه درحال دعوا با همدیگه و پرخاش هستند معلوم میشه اون نماز و اون تفکر و اون همه تبلیغ کارایی نداشته باید راه و روش دیگر رو امتحان کرد

متاسفانه ملت ما در طول قرون ذهنشونو این جوری محدود کردن که تنها راه نجات بشر دینه

در حالی که دین نیس بلکه اخلاقیاته و عمل به اخلاقیاته اونم نه من نه تو بلکه کل باید اینو بدونه دین ابزار نیس یه تفکره که می تونه منجر به مشی هم بشه اگه اجازه چرا گفتن و زیر سوال بردن چون ها توش باشه و الا چیزی جز تحجر و سنگ شدن دل و ذهن چیزی دیگه ای نیس

هرکی یه جور به ارامش می رسه

این نحوه دید که نماز باعث ارامش میشه فقط یه دید شخصیه

تو با نماز خوندن و دولا راست شدن به ارامش میرسی من با یوگا و چن نفس عمیق کشیدن اون یکی با قرص خواب خوردن و به خواب عمیق رفتن یکی دیگه با مست شدن اون دیگری با حشیش و تریاک کشیدن

مهم اثر این تفکرات تو جامعه هس که تا حالا هیچ دینی جواب نداده و نمیده چون روح انسان سرکشه چون نمی تونه با قید باشه و با قید زندگی کنه مگر با اتخاذ قوانین

اونم قوانینی که تا یه حدی ازادی انسان رو محدود کنه نه بیشتر . نبایدها تو روح قانون هرچقدر بیشتر باشه باعث طغیان و سرکشی انسان میشه

لینک به دیدگاه

من جدا بگم مسخره نکنیدا:icon_redface:

من روحیم خسته میشه نماز میخونم احساس میکنم دارم زار میزنم پیش خدا :ws54:

ولی وقتی نماز نمیخونم با خدا حال میکنم اساسی:w58:

مهم دل نه حرکات ورزشی و بیان طوطی وار کلمات عربی:ws43:

لینک به دیدگاه

من ميخونم :w16:نه واسه اينكه بگم خدا بهم فلان چيزو بده يا نده

در كل گرو كشي نميكنم

هميشه هم ميگم چيز ي كه صلاحه بشه

اما روزه 3 ساله نميگيرم يعني يه خط در ميون ميگيرم افتخارم نميكنم به اين مسئله

لینک به دیدگاه
تا حالا فکر کردید به اینکه چند درصد مردم مسلمان ایران (به مسلمان توجه کنید!) نماز می­خوانند؟ (معلوم نیست خودم هم بخونم! فقط به عنوان نکته جالب گفتم!)

یا اینکه چند درصد فقط در ماه رمضان می­خوانند؟ یا در ماه رمضان هم روزه میگیرند ولی نماز نمی­خوانند!

چندتا مشکل فلسفی هم دارم!

چرا بعضی عرق­خورهای حرفه­ای به احترام ماه رمضان نمی­خورند و بعدش دوباره شروع می­کنند؟

چرا آمار دزدی در ماه رمضان کمتر است؟ مگر دزدی در ماه­های دیگر حلال میشود؟ یعنی دزدها نگرانند روزه­هایشان با دزدی باطل شود؟ بعد ماه رمضان نگران نیستند؟:banel_smiley_4:

خب چون فقط ماه رمضان ماه خداست....

بقيش ماها برا شيطونه..!!!:w16:

لینک به دیدگاه
همین کارارو کردن که یه عده رو دین زده کردن.....منم یه مدت (خیلی وقت پیش)رفتم عضو بسیج شدم....یه روز که نرفتم ....طرف هر روز زنگ میزد خونه....سیم چین میکرد که چرا نیومدی.....یه روز به قول خودشون تمرینات رزم بود..... یارو یه چیزی میگفت بقیه خودشون رو پرت میکردن رو زمین.......بعد به من گیر داد گفت چرا خودتو پرت نمیکنی زمین...خلاصه همون جا دعوا کردیم.....دیگه از اون موقع نرفتم که نرفتم.....چون همش مسخره بازی بود....بچه هایی که اونجا بودن تقریبا همشون ساده بودن...اونا هم از ساده بودنشون سو استفاده میکردن.........الان بعضی مواقع واسه دل خودم میرم مسجد....خیلی فاز میده:banel_smiley_4:

اما خوب فیوزتو چک کن فک کنم سوخته

یه کنتاکتور بزار اول

فاز یکیش میده دومیش قطعه

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...