رفتن به مطلب

** دفتر مدیریت تالار مهندسی کشاورزی **

ارسال های توصیه شده

طی این ماهی که گذشت دوستان فعالیت خوب و چشمگیری داشتند بهترین تاپیک های تالار کشاورزی در اینجا قرار دادیم :

** بهترین تاپیک ماهانه تالار کشاورزی **

- لازم به ذکر هست علاوه بر تاپیک های تکراری که در پست قبلی ام بهش اشاره کردم

اکثر تاپیک هایی که بررسی کردم بدون ذکر منبع بود .

دوستان عزیز توجه کنند :

1- قبل از ایجاد تاپیک :

6vt4mtyg8p7ej2uhq6n7.jpg

2- هنگام ایجاد تاپیک قوانین تالار کشاورزی با دقت مطالعه کنید:

(( قوانین مربوط به تالار کشاورزی ))

لینک به دیدگاه
  • پاسخ 489
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

سلام

مرسی الهام جان

درسته اقتصاد کشاورزی جزو یکی از گرایش های کشاورزی ولی متاسفانه تا بحال کاربر فعالی نداشته

ک بخواد براش بخش اختصاص داده بشه.

ولی با وجود شما امیدوارم اقتصاد کشاورزی هم مث سایر گرایش ها خودشو بالا بکشه :w16:

از امروز به مدت یک ماه(10 اردیبهشت)شروع به فعالیت کن و تاپیک هایی ک میخوای رو استارت بزن(تو بخش سایر مباحث) اگه تو این مدت بتونی فعالیت چشم گیری داشته باشی مطمئن باش بعد یک ماه درخواست

ایجاد زیر بخش اقتصاد کشاورزی رو میدم:a030:

ولی اول با فعالیتت باید ثابت کنی ک انگیزه و شوق فعالیت تخصصی رو داره،تا بتونم براش درخواست بدم.

قبوله خانومی؟:wubpink:

سلام الهه جون

قبوله قبوله قبوله

چشم مرسی

لینک به دیدگاه

چرا باید اقای عارف بیان و این مسابقه رو از تالارکشاورزی پاک کنند. درصورتی که ما خودمون مدیر تالار داریم....

به نظرتون این کار ایشون.. یه توهین برای من به حساب نمیاد....؟که اینطور ارزش تاپیک منو زیر سوال ببرن..

هرمسابقه ای.. برای خودش یه جا و مکانی داره..

این تاپیک اولا مسابقه نبود.. روش کشت سبزه هاشون بود. ولاغیر.. و دراخر قرار بود توسط کارشناسای کشاورزیمون ارزیابی بشه...ما اسمشو گذاشتیم مسابقه که جذب مخاطب زیاد بشه.. وگرنه اول دومی.. درکار نبود.

چرا باید حذف میشد اونم توسط اقای عارف؟درسته مدیر ارشد هستن ولی اصلا اینکارشونو صحیح نمیدونم...:icon_razz:مسابقه برترین عکس سبزه عید

لینک به دیدگاه

:icon_gol:سلام سلام به همه کاربران عزیز تالار کشاورزی:icon_gol:

دیروز جلسه ای مدیریتی برگزار شد که من به عنوان نماینده از تالار کشاورزی در این جلسه مهم شرکت کردم

در این جلسه مسائل مهمی بررسی شد و برنامه ای عمومی برای همه تالارها اتخاد شد که طبق اون پیش بریم تا بیشتر به سطح بالاتر علمی برسیم

من شرح بخشی از این جلسه مربوط به کاربران عمومی میشه اینجا قرار میدم تا همه کاربران تالار کشاورزی مشاهده کنند و طبق اون در تالار کشاوری عمل کنند و نظراتشون را بفرمایند

دسته بندی مسابقات:

مسابقاتی که در تالار ما برگزار میشه مسابقات خوبی هست و از این مسابقات استقبال شد میتونم بگم تالار ما بیشترین توجه داشته به این موضوع , از معصومه خانم که استارتر این مسابقات هست تشکر میکنم

فقط توجه داشته باشید این مسابقات فقط به عکس منتهی نباشه و اینکه مسابقاتی که فعالیت برای مدت طولانی نداره بهتره حذف یا قفل باشه حالا در این مورد بیشتر در آینده صحبت خواهیم کرد

خداروشکر دوستان به این موضوع عمل میکنند و درخواست مدیریت این هست که این روال ادامه دار باشه

حذف تاپیک های ارسالی تکراری:

یکی دیگر از قوانین جلوگیری از ارسال تاپیک های تکراری .. من هفته گذشته داشتم برترین تاپیک ماه گذشته رو بررسی میکردم چند تا تاپیک به این صورت مشاهده کردم و در این تاپیک قرار دادم تا الهه خانم حذف کنند .. از کاربران عزیز تقاضا میشود که به این موضوع اهمیت بدن و گرنه بدون اطلاع به دوستان اون تاپیک حذف خواهد شد

برای اینکه تاپیک تکراری نباشه :

قبل از ایجاد تاپیک :

6vt4mtyg8p7ej2uhq6n7.jpg

تاپیک ها در بخش های مناسب و با عنوان مناسب:

توجه کنید تاپیک های مربوط خود را در بخش تخصصی خود قرار دهید و همچنین عناوین واضح و اسم مناسبی برای تاپیک های خود انتخاب کنید و این اسم باید مرتبط با موضوع اون تاپیک باشه و مشخص و بیان کننده محتوا برای اعضای تازه وارد باشه تا کسانی که دارند از این موضوع استفاده میکنند گمراه نشوند

اهمیت به ذکر منبع :

دوستان مطالبی که قرار میدهند اغلب کپی/پیست از سایت های دیگر هست توجه کنید حتما منبع را ذکر کنید و نیازی نیست که لینک سایت که کپی کردید بگذارید فقط اسم سایت کافیست و از این به بعد تاپیک های بدون ذکر منبع حذف خواهد شد

جذب دوستان از دانشگاه و ..به محیط مجازی و فعالیت علمی :

دوستان نزدیک خود برای تبادل اطلاعات میتونید به سایت معرفی کنید و بتونیم از اطلاعات اوناهم استفاده کنیم تالار خیلی فعال تر خواهد شد و در بحث های تخصصی و علمی شرکت داشته باشند و اگر مایل هستند پایان نامه و مقالاتی که ترجمه کردند خودشون در سایت برای فروش قرار بدن

ترجمه مقالات توسط اعضای تالار :

دوستانی که مایل هستند و همچنین توانایی در ترجمه متون انگلیسی دارند میتونند اعلام آمادگی کنند در این باره برای جذب مترجمین جدید فرم رزومه ای تهیه میشه که کسایی که میخوان عضو بشن اونو پر کنن و خب یه صفحه ازشون امتحان ترجمه گرفته میشه تا نوع کارشون مشخص بشه. این تیم نیاز به نیروهای جدید داره و اینکه در کنار سفارشایی که میگیره، کارهای ساده قبلی و ترجمه های ساده قبلی هم که قبلاً تو تالارا انجام میشد هم دوباره انجام بده تا پویایی کارگروه حفظ بشه. (این بخش مربوط به دارالترجمه میشه)

با تشکر :icon_gol:

دوستان عزیز نظرات خود را درباره این موضوعات بیان کنید و ایده های دیگه ای هم در ذهن دارید بیان کنید

لینک به دیدگاه
چرا باید اقای عارف بیان و این مسابقه رو از تالارکشاورزی پاک کنند. درصورتی که ما خودمون مدیر تالار داریم....

به نظرتون این کار ایشون.. یه توهین برای من به حساب نمیاد....؟که اینطور ارزش تاپیک منو زیر سوال ببرن..

هرمسابقه ای.. برای خودش یه جا و مکانی داره..

این تاپیک اولا مسابقه نبود.. روش کشت سبزه هاشون بود. ولاغیر.. و دراخر قرار بود توسط کارشناسای کشاورزیمون ارزیابی بشه...ما اسمشو گذاشتیم مسابقه که جذب مخاطب زیاد بشه.. وگرنه اول دومی.. درکار نبود.

چرا باید حذف میشد اونم توسط اقای عارف؟درسته مدیر ارشد هستن ولی اصلا اینکارشونو صحیح نمیدونم...:icon_razz:مسابقه برترین عکس سبزه عید

عزیزم محمد با من هماهنگ شد و بعد پاک کرد.خودم دسترسی به نت نداشتم.

بنا به صحبت هایی ک کردیم مصلحت بر این بود ک مسابقه تو تالار هنر برگزار شه..:a030:

چون تعداد شرکت کننده های کل انجمن کم بود و 3 تاپیک برا سبزه وجود داشت..اینجوری عکس ها لو میرفت

لینک به دیدگاه
عزیزم محمد با من هماهنگ شد و بعد پاک کرد.خودم دسترسی به نت نداشتم.

بنا به صحبت هایی ک کردیم مصلحت بر این بود ک مسابقه تو تالار هنر برگزار شه..:a030:

چون تعداد شرکت کننده های کل انجمن کم بود و 3 تاپیک برا سبزه وجود داشت..اینجوری عکس ها لو میرفت

:icon_gol:ممنونم. خوبه..نمیدونستم عزیزم.

لینک به دیدگاه

ممنونم از داش مهدی عزیز.. درمورد پیشنهادای بسیار منسجم و پویاشون..

من یه پیشنهاد در زمینه مسابقات دارم...

میخوام. این مسابقات رو تخصصی کنم.. چه جوری.. سوالات سخت تر.... و بعد. ما امتیازاتی که بهدوستان ارائه میدیم. خیلی زیاده.. کمترش کنیم..

مخصوصا برای نفر اول و دوم..

و یه بخشی از امتیازات رو بزاریم برای کسانی که شرکت میکنن.... مثلا 10امتیاز... نفر اول 100 نفر دوم 75/نفرسوم 50/ سایر شرکت کننده ها10...

مسابقات تخصصیمون روندشو تغییر بدیم. عکس باشه تشخیص عکس باشه خیلی راحت تشخیص داده میشه و امتیازشونو میگیرن.. ولی چه جوری من تصمیم قبل عیدمم همین بود... تصمیم جدیدی نیست منتهی بیان نکرده بودم..

حالا....

به این صورت که.. سوالات تخصصی درزمینه تمام رشته ها در یک عکس..حالا این ایده برای تمام مسابقاتی که دارای تصویره؟

بعد روندش به مرور سخت تر سخت تر میشه..

پس نتیجه بحثمون این شد...

سخت شدن مسابقات.. در اینده ای نزدیک...

کم شدن امتیازات.....

یه سوال نمیشه.. همانطور که پروفایل ما دیده نمیشه .. برای تمام کسانی که مهمان وارد سایت میشن. نوشته های ما هم همونطور بشه....

مثلا داخل وبلاگها رو دیدی.. یه 4خط میزارن. بقیش میره ادامه مطلب .. حالا اون ادامه مطلب درصورتی باز میشه شما عضو باشید..

اینجوری انسجام و پویایی تالار و سایت بالا میره.. بهتر نیست؟

لینک به دیدگاه

در مورد مسابقات کشاورزی باید عرض کنم که مسابقاتی که مربوط به عکس میشه کمترین امتیاز یا امتیازی در نظر نگیریم

و به جاش مسابقات تخصصی تر رو هم امتیاز بیشتر

مسابقات حذف نشه .... فقط اونایی که کمتر توش فعالیت میشه حذف بشه ... البته نظر دوستان دیگه هم دوست داریم ببینیم

مطالبی که خیلی از ماها تو تالار قرار میدیم به صورت متن هست خیلی خوب میشه بخش عمده مطالب به صورت محتوای مخفی قرار دهیم

در مورد ترجمه مقالات هم روش فکر کنید ... خیلی خوب میشه

لینک به دیدگاه

من نظرم درمورد مسابقات کشاورزی اینه فعلا امتیازات باشه البته چند تا از مسابقات تخصصیمون بعد از چندکاه این امتیاز محدود میشه برای تاپیک های کسابقه من صلاح نمیدونم تاپیک مسابقه تی حذف بشه چرا چون تنوع در شرکت در مسابقات کشاورزی زیاده و کاربر کشاورزی کمه...

تخصصی هامونو که شامل عکسه امتیاز درنظر نگیریم ولی طبق فعالیت شون در ماه به اضافه سایر بخشهای دیگه کشاورزی شامل یه امتیازی باشه

درحصوص تخصصی ترین مسابقاتمون که شامل سوال و جوابه امتیازاتمون بالا باشه دوستان سوالاتشونو براساس ایده و خلاقیت جواب بدن براساس اطلاعات و تجربه خودشون نه کپی پست کنن

من مخالف حذفم ولی مسابقات سرجاش باشه تا دوستان علاقه مند بتونن شرکت کنن ,چون اکثر کسانی که شرکت کننده هستد و فعال هستند رشتشوت کشاورزی نیست و این خیلی خوبه برای تالارمون و انسجام و پویاییش.

من میگم برای یه سری مسابقات امتیازی در نظر نگیریم و بصورت مخفی هم باشه که دوستان فقط متمرکز مسابقات امتیاز دار مشن,تا بهترین و شایسته ترین فرد امتیاز بهش تعلق بگیره...

من با گوشی وارد شدم اگه غلط نوشتم ببخشید.

لینک به دیدگاه

با اجازه :ws3:

راستش در مورد مسابقات با نظر مهدی موافقم. الان تو بخش مسابقات تالار کشاورزی، 7،8 مسابقه همه هم با موضوع مهم هستش که سبک مشابهی دارن. درسته گیاه دارویی با بذر یا برگ و اینا فرق داره. ولی نمیشه گفت در اون حدی باشه که واسه هر کدوم یه تاپیک باشه با یه سبک یکسانی هم پیش بره.

بذر شناسی - ابزار شناسی - برگ شناسی - گیاهای دارویی - گیاه معمولی - درختچه زینتی

یا مثلاً اونی که گفته شده عکس یه گیاه بیار نمیتونه یه مسابقه باشه. درسته بازدیدا و آپدیت تالار زیاد میشه اما تعداد زیاد این نوع مسابقات و تاپیکا از کیفیت یه تالار کم میکنه. به نظرم بهتره تعداد مسابقات این چنینی هم کمتر بشه.

لینک به دیدگاه
با اجازه :ws3:

راستش در مورد مسابقات با نظر مهدی موافقم. الان تو بخش مسابقات تالار کشاورزی، 7،8 مسابقه همه هم با موضوع مهم هستش که سبک مشابهی دارن. درسته گیاه دارویی با بذر یا برگ و اینا فرق داره. ولی نمیشه گفت در اون حدی باشه که واسه هر کدوم یه تاپیک باشه با یه سبک یکسانی هم پیش بره.

بذر شناسی - ابزار شناسی - برگ شناسی - گیاهای دارویی - گیاه معمولی - درختچه زینتی

یا مثلاً اونی که گفته شده عکس یه گیاه بیار نمیتونه یه مسابقه باشه. درسته بازدیدا و آپدیت تالار زیاد میشه اما تعداد زیاد این نوع مسابقات و تاپیکا از کیفیت یه تالار کم میکنه. به نظرم بهتره تعداد مسابقات این چنینی هم کمتر بشه.

سلام اقای عارف خوش اومدید..

موافقم.. درمورد این مسابقه که یه عکس گیاه بزار.. اره این از حالت مهم و مسابقه باید در بیاد

ولی درمورد برگ شناسی/بذرشناسی/ ابزار شناسی مخالفم.. چرا چون هرکدوم مجزاست.. و خواص دارویی منحصر به فرد خودشو داره. البته یه سری دوستان تو روند مسابقه رعایت نکردن و من اسون گرفتم فعلا که مخاطب بیشتر بشه. این نوع مسابقات رو میگم. که تخصصی میشه و از حالت امتیاز دهی کاسته میشه...

من الان یه سری رو ویرایش میکنم از نظر مهم بودن...

الان من این دوتا مسابقه رو غیر مهم کردم...

[h=3]مسابقه *** هر کی تونست یه عکس خوب از گیاه پیدا کنه[/h][h=3]كي درختچه هاي زينتي رو ميشناسه ؟![/h]این مسابقه رو حذف کردم خیلی مشابه بود

[h=3]مسابقه یه سوال هزار سوال از همه گل ها بیار ...؟[/h]

حالا باز من نظرمو دادم.. باز دوستان نظراتشونو بدن.. باز شاید تحولاتی ایجاد شد....

:ws3::w16:

لینک به دیدگاه

منم نظرمو بگم ؟:hanghead:

بنظر من بهتره بجای 8- 9 تا مسابقه ک تقریبا عین هم هستن

یکی دوتا مسابقه با مفهوم داشته باشیم.

مسابقاتی ک تخصصی هستن امتیاز بیشتری داشته باشن.و مسابقاتی ک تشخصی عکس هستن امتیاز کمتر..

چون همونطور ک دوستان در جریانن این روزا سرچ ی عکسی ک تو مسابقه قرار داده شده و پیدا کردن ج مسابقه همچین کار شاقی نیس:banel_smiley_4:

و از طرفی اگه بتونیم با برگزاری مسابقه چیزی به همدیگه یاد بدیم ارزشمند تره.تا اینکه بخوایم با برگزاری چن تا مسابقه و اموزش همزمان چن مورد تخصصی باعث شیم ذهن کاربرا و خودمون پراکنده بشه.ک کیفیت کارمون رو هم میاره پایین:icon_pf (34):

لینک به دیدگاه

[h=3]مسابقه كي ميتونه بگه اين وسيله باغباني اسمش چيه ؟[/h]

[h=3]مسابقه:یه سوال علمی مربوط به کشاورزی بپرس[/h]اين 2تاي بالايي رو دوست دارم.اولي ك باعث ميشه با وسيله هاي زمخت كشاورزي آشنا شيم،دومي هم ذهن رو درگير كلمات و علت بعضي واكنش هاي كشاورزي ميكنه:ws3:

و اما در مورد امتيازاش: برا مورد دوم امتياز بيشتر نسبت به اولي در نظر بگيريم.ولي به شرطي ك جوابي ك بچه ها ميدن به زبون خودشون باشه نه كپي پيست از موتورهاي جستجو..و اينكه چند خطي از اون مطلب رو بخونن و بتونن ي توضيح مختصر عاميانه بهش بدن:w16:

ولي اين مسابقه ها تقريبا عين همه.اگه با هم ادغام شن بهتر نيس؟

[h=3]مسابقه *** كي ميتونه اين برگ هارو بشناسه[/h][h=3]مسابقه این عکس چه گیاهیه؟[/h]

و اما در كنار اين مسابقات ك معمولا در طول سال هم شركت كننده داره. كسي ايده خاصي نداره ك بشه باهاش برا يكي دو هفته(نه بيشتر) سر بچه هارو گرم كرد؟:w02:

من كشت و كار نوانديشان رو خيلي دوس داشتم.بچه ها از عملكرد خودشون برامون عكس ميزاشتن..ولي نميرسم ادامه بدم.نظرتون چيه سري دوم اين مسابقه رو شروع كنيم؟(سلامت يا مهدي ميرسين برگزارش كنين؟)

http://www.noandishaan.com/forums/thread69933.html

چ ميدونم همچين مسابقاتي ديگه:hanghead:

لینک به دیدگاه

مسابقه کشت و کار خوبه....موافقم..

برگ شناسی و عکس چه گیاهی .. کجاش شبیه؟:w58:

موافقم امتیاز طوری داده بشه به دوستان که از اطلاعات و تجربه های خودشون جواب داده بشه.. کپی پست نباشه..

اطلاعات و تجربه کاربردی تره. موافقم.. :a030:

درمورد عملکرد مسابقه کشت و کار. باید یه توضیحی بهم بدی...چون روندشو نمیدونم چه جوریاست

خوبه.

لینک به دیدگاه

عزیزم تو همون پست بالا لینک مسابقه رو گذاشتم ...در واقع هر کی هر گیاهی رو ک پرورش میده انتخاب میکنه.

میاد از نت در موردش ی سری اطلاعات به دست میاره.و در نهایت تو یک نظرسنجی کاربرا میان و بهترین گیاهی ک ب بصورت کامل و جامع معرفی شده رو انتخاب میکنن.و اون فرد میشه برنده مسابقه.

یجورایی مث مسابقه سفیر نوروزی:ws3:

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...