رفتن به مطلب

فرار مغزها...شانتاژ خبری یا واقعیت!

spow

ارسال های توصیه شده

406_07.jpg

فرار مغزها از شانتاژخبری تا واقعیتی هولناک

واقعیت مطلب چیست؟

دلیل این پدیده چیه؟

اصلا همچین چیزی وجودداره تو ایران یانه!!!

به کجا چنین شتابان از مغزفراری پرسید!!

خب دیگه بدون چارچوب بندی درمورد شخص یا گروه خاصی درمورد این مسئله صحبت کنیم

قبل از انقلاب هم این مسئله بوده بعد از اونم بوده وتشدید هم شده

درخبرها اومده بود که فقط ده درصد اونایی که با بورسیه رفتن برنگشتن بنابراین فرار مغزها نداریم(اصل خبررو پیدا میکنم میزارم)

چالشها ومشکلات این پدیده چیه؟

لینک به دیدگاه

متاسفانه با این سنگایی که دولت میندازه جلو پای جوونای تحصیل کرده خب باید هم فرار کنن وقتی میبینن تو یه کشو دیگر میتونن پیشرفت کنن

لینک به دیدگاه

من تا حالا "مغزی" رو ندیدم که در نهایت بعد از اینکه به سطحی از تحصیلات رسیده باشه فرار نکنه... کلا مغز ها نمیتونند در ایران دووم بیارند...

اون اماری هم که اون آقا داده به درد خودش و رئیس جمهور محترم میخوره...

مگر تنها اگر کسی با بورسیه از کشور خارج بشه و دیگه برنگرده فرار مغز ها به حساب میاد ؟ مگر تنها افرادی که در دانشگاه های رده اول کشور تحصیل میکنند مغز هستند ؟

لینک به دیدگاه

در یادداشتی جداگانه و تقریبا بی ربط به این پست میخوام عرض کنم که خیلی دلم برای بعضیا تنگ شده... اصلا Oppression/Opposition of Ideas توسط دوستان وجود نداره دیگه... البته خوشبختانه هنوز دوستان دیگری هستند که زحمت اینکار رو میکشند... اگر شما نبودید ما چه میکردیم... مرسی...

لینک به دیدگاه
متاسفانه با این سنگایی که دولت میندازه جلو پای جوونای تحصیل کرده خب باید هم فرار کنن وقتی میبینن تو یه کشو دیگر میتونن پیشرفت کنن

من تا حالا "مغزی" رو ندیدم که در نهایت بعد از اینکه به سطحی از تحصیلات رسیده باشه فرار نکنه... کلا مغز ها نمیتونند در ایران دووم بیارند...

اون اماری هم که اون آقا داده به درد خودش و رئیس جمهور محترم میخوره...

مگر تنها اگر کسی با بورسیه از کشور خارج بشه و دیگه برنگرده فرار مغز ها به حساب میاد ؟ مگر تنها افرادی که در دانشگاه های رده اول کشور تحصیل میکنند مغز هستند ؟

خب این مسئله مختص این برهه زمانی نیست هرچند گفتم که تشدید شده این پروسه

اصلا یه قانون طبیعی هست که جریان از جای پرفشار میل داره به جای کم فشار حرکت کنه

این برنامه هم دقیقا اینجوریه

امکانات ...ازادیهای فنی وذهنی... نبود مشکلات بوروکراسی وخیلی از این مسایل میتونن دراین مسئله دخیل باشن

این مشکل درهمه کشورهای جهان سوم هست وهمه جا به نوعی درگیر این مسئله هستن

سودش رو هم بیشتر از اشخاص پذیرنده ها میبرن که یه ذهن اکتیو وبدون سرمایه گذاری رو مفت به خدمت میگیرن

لینک به دیدگاه
در یادداشتی جداگانه و تقریبا بی ربط به این پست میخوام عرض کنم که خیلی دلم برای بعضیا تنگ شده... اصلا Oppression/Opposition of Ideas توسط دوستان وجود نداره دیگه... البته خوشبختانه هنوز دوستان دیگری هستند که زحمت اینکار رو میکشند... اگر شما نبودید ما چه میکردیم... مرسی...

وافنی این بعضیا کیا میتونن باشن؟

خب پیداشون میکنیم

نکنه اونا هم فرار مغزها شدن:w00:

لینک به دیدگاه

امکانات ...ازادیهای فنی وذهنی... نبود مشکلات بوروکراسی وخیلی از این مسایل میتونن دراین مسئله دخیل باشن

سودش رو هم بیشتر از اشخاص پذیرنده ها میبرن که یه ذهن اکتیو وبدون سرمایه گذاری رو مفت به خدمت میگیرن

کسیکه وطنشو تمام دلبستگی ها و عادت هاشو تو کشور خودش ترک میکنه و میره یه جایی که تقریبا باید از صفر شروع کنه(حداقل برای مدتی)باید تحت فشار شدیدی باشه...

بعضیها میگن فرار راه درستی نیست بمونید کشورتونو آباد کنید...درصورتیکه موندن اون ادم تو یه همچین کشوری وقتی استعدادای اونو پرورش نمیده نه تنها به پیشرفت کشورش کمکی نمیکنه باعث عقب موندگیه اون فرد هم میشه...

لینک به دیدگاه
کسیکه وطنشو تمام دلبستگی ها و عادت هاشو تو کشور خودش ترک میکنه و میره یه جایی که تقریبا باید از صفر شده کنه(حداقل برای مدتی)باید تحت فشار شدیدی باشه...

بعضیها میگن فرار راه درستی نیست بمونید کشورتونو آباد کنید...درصورتیکه موندن اون ادم تو یه همچین کشوری وقتی استعدادای اونو پرورش نمیده نه تنها به پیشرفت کشورش کمکی نمیکنه باعث عقب موندگیه اون فرد هم میشه...

حرفاتون همشون درست

ولی ایا راهکار همینه؟

میدونم کمی خوش باوری خواهد بود وشعار اگه فقط بگیم درست میشه بیخیال واز این حرفا

ولی مقایسه ساده ای بین کشورها نتایج متفاوتی رو نشون میده

ما داریم بهترین هامونو از دست میدیم

نه اینکه اونایی که میمونن یا نمیتونن برن خوب نیستن نه

اونا هم هم ارز همونایی هستن که رفتن ولی جای خالی اونایی که میرن به هیچ شکل وترتیبی پرنمیشه

بالاخره باید راهکاری باشه:w00:

لینک به دیدگاه

من نگران مغز هایی که فرار میکنند نیستم. نگران کودکانی هستم که محیط اجازه نمیده تا مغزشان متحول بشه. هر روز هزاران مغز صفر کیلومتر در ایران بدنیا میاد که هر کدامشان میتونند با دهها پروفسور حسابی در اینده رقابت کنند. اما محیط باعث میشه که رشد نمیکنند و فردی عادی و بیسواد بار میآیند.

لینک به دیدگاه
حرفاتون همشون درست

ولی ایا راهکار همینه؟

میدونم کمی خوش باوری خواهد بود وشعار اگه فقط بگیم درست میشه بیخیال واز این حرفا

ولی مقایسه ساده ای بین کشورها نتایج متفاوتی رو نشون میده

ما داریم بهترین هامونو از دست میدیم

نه اینکه اونایی که میمونن یا نمیتونن برن خوب نیستن نه

اونا هم هم ارز همونایی هستن که رفتن ولی جای خالی اونایی که میرن به هیچ شکل وترتیبی پرنمیشه

بالاخره باید راهکاری باشه:w00:

راه کار هست ولی عنصر زمان خیلی توش دخیله...یعنی زودتر از یه حدی نمیشه...شاید تلاش ما توش موثر باشه اما به نظر من خیلی ناچیز...ببین برادر من یه پزشک موفق با درامد خوبه...اما به زودی از ایران میره میگه نمیتونم با این همه هرج و مرج و بی برنامگی زندگی کنم...آرامشی که نیست ...هر روز استرس و بی برنامگی...نا امنی...امروز یه قانونی هست فردا ممکنه نباشه...این دیگه دست من و شما نیست متاسفانه

لینک به دیدگاه
من نگران مغز هایی که فرار میکنند نیستم. نگران کودکانی هستم که محیط اجازه نمیده تا مغزشان متحول بشه. هر روز هزاران مغز صفر کیلومتر در ایران بدنیا میاد که هر کدامشان میتونند با دهها پروفسور حسابی در اینده رقابت کنند. اما محیط باعث میشه که رشد نمیکنند و فردی عادی و بیسواد بار میآیند.

کاملا موافقم با حرفتون

نه تنها محیط که چارچوبهای بسیاری هم مساعدت ویاری میکنند دراین زمینه

از تغییر درکتب وساختار اموزش وپرورش بگیر تا صدا وسیمایی که با اون رشد میکنند وفرهنگی که هرروز بیشتراز قبل به لبه انحطاط نزدیک میشه

راه کار هست ولی عنصر زمان خیلی توش دخیله...یعنی زودتر از یه حدی نمیشه...شاید تلاش ما توش موثر باشه اما به نظر من خیلی ناچیز...ببین برادر من یه پزشک موفق با درامد خوبه...اما به زودی از ایران میره میگه نمیتونم با این همه هرج و مرج و بی برنامگی زندگی کنم...آرامشی که نیست ...هر روز استرس و بی برنامگی...نا امنی...امروز یه قانونی هست فردا ممکنه نباشه...این دیگه دست من و شما نیست متاسفانه

زمان چالش بزرگ بشر

مهره فراموش شده ایرانی!

:icon_gol:

لینک به دیدگاه

بله همیشه وجود داشته... ولی الان خیلی خیلی زیاد شده... من واقعا وقتی گفتم تا حالا کسی رو ندیدم تو ایران بمونه جدی گفتم... من تا حالا کسی رو ندیدم که به حدی از تحصیلات برسه و از اینجا فرار نکنه...

دقیقا... در حقیقت برخی جکومت ها دارند به اون کشور ها لطف میکنند... تو آماری نوشته بود هر فرد تحصیل کرده ی ایران در آمریکا 45 درصد بیشتر از یک فرد تحصیل کرده ی آمریکایی با همون سطح دانش کارایی و تولید داره...

وافنی این بعضیا کیا میتونن باشن؟

خب پیداشون میکنیم

نکنه اونا هم فرار مغزها شدن:w00:

قطره های عزیز بودن... دلم براشون تنگ شده... اگر بودن میگفتند بزارید برند این مغز های غرب زده... اول انقلاب یه آقایی که حالا دیگه نیست میگفت ما دو روزه این آخوند هارو دکتر میکنیم تحویل شما میدیم... بعد دیدند به این سادگی هم نیست... گفتی آمار من یاد اینها افتادم... :ws52:

کسیکه وطنشو تمام دلبستگی ها و عادت هاشو تو کشور خودش ترک میکنه و میره یه جایی که تقریبا باید از صفر شروع کنه(حداقل برای مدتی)باید تحت فشار شدیدی باشه...

درسته... شاید وطن واقعا اونجایی باشه که آدم میتونه توش پیشرفت کنه...

هیچ دلیلی نداره که فردی 18 سال زحمت بکشه و بعد حتی نتونه کار پیدا کنه و در نهایت اگر پیدا کرد درآمدش خرج روزانه اون فرد رو هم تامین نکنه...

تا زمانی که دولت ها برخی سیاست هارو دنبال میکنند هیچ مشکلی حل نخواهد شد... آموزش... برنامه ریزی درست... دانشگاه هایی که سطح علمی بالایی دارند... عدم دخالت سیاست و دین در مسائل آموزشی... بودجه ی کافی... اساتید معتبر... وجود منابع علمی... کار... کدوم یکی از اینها رو ما داریم ؟

اینها مشکلاتی نیستند که با چند سال حل بشند... چند نسل طول میکشه و این در صورتی هست که فرد یا افرادی واقعا برای حل اینها تلاش کنند...

لینک به دیدگاه

يعني چي؟

دقيقا

همين مشكل ما تو خونواده داريم بچه ي 5 سايه ي ما تا كلاس 5 خونده حالا ميخايم روونش كنيم راهنمايي

مسئولين ميگن نميشهاين بچه بايد بره بشينه تو كلاس

ايا بچه اي كه تو 2 سال 5 كلاس خونده و ضريب هوشيش 150 هست و همه هم تاييد كردن ميتونه تو كلاس بشنه:w00:

الان اين بچه رو داريم رونه ميكنيم كانادا

مسلمل حق كشور مثل كانادا كه اين بچه رو قبول كرد و داره ببرورش ميده اينه كه دو قرداي ديگه ازش استفاده كنه:ws44:دليل عقب موندگي ما بي عرضه گي ماست:ws44:

لینک به دیدگاه
بله همیشه وجود داشته... ولی الان خیلی خیلی زیاد شده... من واقعا وقتی گفتم تا حالا کسی رو ندیدم تو ایران بمونه جدی گفتم... من تا حالا کسی رو ندیدم که به حدی از تحصیلات برسه و از اینجا فرار نکنه...

دقیقا... در حقیقت برخی جکومت ها دارند به اون کشور ها لطف میکنند... تو آماری نوشته بود هر فرد تحصیل کرده ی ایران در آمریکا 45 درصد بیشتر از یک فرد تحصیل کرده ی آمریکایی با همون سطح دانش کارایی و تولید داره...

قطره های عزیز بودن... دلم براشون تنگ شده... اگر بودن میگفتند بزارید برند این مغز های غرب زده... اول انقلاب یه آقایی که حالا دیگه نیست میگفت ما دو روزه این آخوند هارو دکتر میکنیم تحویل شما میدیم... بعد دیدند به این سادگی هم نیست... گفتی آمار من یاد اینها افتادم... :ws52:

هیچ دلیلی نداره که فردی 18 سال زحمت بکشه و بعد حتی نتونه کار پیدا کنه و در نهایت اگر پیدا کرد درآمدش خرج روزانه اون فرد رو هم تامین نکنه...

تا زمانی که دولت ها برخی سیاست هارو دنبال میکنند هیچ مشکلی حل نخواهد شد... آموزش... برنامه ریزی درست... دانشگاه هایی که سطح علمی بالایی دارند... عدم دخالت سیاست و دین در مسائل آموزشی... بودجه ی کافی... اساتید معتبر... وجود منابع علمی... کار... کدوم یکی از اینها رو ما داریم ؟

اینها مشکلاتی نیستند که با چند سال حل بشند... چند نسل طول میکشه و این در صورتی هست که فرد یا افرادی واقعا برای حل اینها تلاش کنند...

مرسی وافن جان

میدونم عزیز

هرکسی هم میمونه بالاجبار میمونه که یه کوچولو اشاره کردم بهش

راهکارهایی هم که اشاره کردی عالیه ولی به قول دوستمون نیازمند زمان ومهمترازاون اگاهی اونم از نوع فعالش هست نه اینکه اگاهی احساسی وموج گرایانه با منویات یه طیف خاص که بدتر از هرمشکلی میتونه باشه وکرارا اینو تجربه کردیم

درمورد قطره ها خوشبختانه اینجا تقسیم بندی نداریم!!

ما پذیرای هرنوع منطق وفکری هستیم ودوستانه سعی داریم درمورد واقعیات حرف بزنیم

کاش کمی از مرز احساسات زودتر عبور میکردیم

سپاس

يعني چي؟

گرفتاری درقید وبندهای اداری وکاغذبازی به زبان ساده

دی:

:icon_gol:

لینک به دیدگاه

دقیقا همینطوره...مشکل مملکته ما چیزی نیست که با چند سال حل بشه ...تازه با موقعیتهایی که اخیرا به وجود اومده ما نه تنها تو بعضی مسائل پیشرفت نکردیم که پسرفتم کردیم...بعضی از شرایط بهبود پیدا نکرده که بدترم شده...!

لینک به دیدگاه

درسته

اونوقت مصدق ها اينجا زير سوال ميرن:w00:بايد ساختش اما نميدونم چجوري:ws44:

لینک به دیدگاه

اون کسیکه فرار میکنه، مغز نداره.

اگه کسی مغز داشت،می ایستاد و مبارزه میکرد،برای علم یا برای هرچیز دیگری..............

فرار مغزها،فرار ترسوهاست.

لینک به دیدگاه

اگه کسی مغز داشت،می ایستاد و مبارزه میکرد،برای علم یا برای هرچیز دیگری..............

حالا اسی اینو جدی گفتی؟

برای ملتی که مهمترین طرز فکر اقتصادیش دلالیه

پراهمیت ترین زمانش استراحت ودودره بازی هست

زمان مفید کارشون به زحمت به نیم ساعت میرسه

میزان مطالعه مفیدشون بیشتر از دودقیقه نیست

به انچه اهمیت نمیدن وقت وزمان هست

ایا کسی که مغزی داشته باشه میتونه بمونه(حساب اونایی که نمیتونن برن سوا)

حالا تو هرطیف فکری وعلمی که حساب کنی اینجا متاسفانه هرز رفتن اونایی که موندن یا رفتن وبرگشتن!

ولی راهکارهای دوستامون قابل تامل هستند

لینک به دیدگاه

اين ديگه شعاره:banel_smiley_4:

طرف نمي تونه جووني شو همه چيشو جايي بزاري كه واسش تره هم خورد نميكنن كه:icon_pf (34):

مخصوصا تو سيستم اداري ما كه سيستم زير اب زنيه:ws3:

لینک به دیدگاه

موافقم استن!!!

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...