رفتن به مطلب

نزديک ترين نقطه زمين به خورشيد

ارسال های توصیه شده

اینو یکی از بچه ها واسم میل کرده بود برام جالب و جدید بود امیدوارم برا شمام جالب و نو باشه ولی خواهشا بعد از خوندن به میراث فرهنگی اصلا خبر ندین:w58: چون .....:banel_smiley_52:

نزديک ترين نقطه زمين به خورشيد

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.

نام اين کوه باستاني پرديس است در حومه شهرستان جم از توابع عسلويه استان بوشهر و در نيمه هاي راه بندر کنگان به فيروز آباد شيراز قرار دارد .

نکات قابل توجهي كه در اين کوه باستاني وجود دارد :

1. قله اين کوه نزديک ترين نقطه زمين به خورشيد است چون بالاترين ارتفاع در نزديکي خط استواست .

2. آتشکده فوق العاده باستاني که در قله کوه قرار دارد ، محل تولد و غسل تعميد پدر جمشيد جم است .

3. مغناطيس فوق العاده قوي کوه در جهان زبانزد است و اگر در فاصله 50 تا 100 متري کوه يعني تقريبا انتهايي ترين نقطه مشخص اسفالت با ماشين توقف کني و ترمز دستي را بخوابانيد ، ماشين بجاي سر پائيني به نرمي به سمت کوه کشيده مي شود که البته همين مغناطيس براي رانندگان نا آشنا بسيار دردسر ساز بوده و تا کنون تعداد زيادي از خودروها بي اختيار با کوه تصادف کرده اند .

4. پوشش گياهي منطقه نوعي خار بياباني گرمسيري منحصر به فرد است که خواص دارويي فراوان دارد و عسل حاصله از منطقه تماما" پيشخريد چند کارخانه داروسازي بزرگ جهان است يکي از ترکيبات اصلي مسکن Advil که يکي از بهترين قرصهاي شناخته شده براي ناراحتي هاي اعصاب و دردهاي ميگرني است از همين عسل تهيه مي شود .

5. اين منطقه خرماي ويژه نيز توليد مي کند كه به نام خرماي خصه معروف است و کاملا در شيره خود غرق مي شود يعني يک کاسه آن ظرف سه ساعت پر از شيره مي شود و اندازه اين خرما اندازه آلبالو بود و به جهت همان خواص دارويي منطقه تماما" براي ساخت قندهاي رژيمي براي بيماران ديابتي صادر مي شود، نکته جالب ديگر رويش درخت زيتون در دامنه شمالي کوه حد فاصل شهرستان جم تا روستاهاي چاهه و دره پلنگي مي باشد که در آب و هواي آن منطقه بسيار بعيد مي نمود .

فعلا" سندي براي قدمت چاهه و دره پلنگي وجود ندارد ولي علائم مشهودي از غار نشيني مشاهده ، و فسيل هاي مختلفي در اين منطقه به وفور پيدا شده است .

6. در لايه هاي زيرين اين کوه معدن عظيمي از آب خنک و فوق العاده سالم وجود دارد ، آن هم در اطراف عسلويه !

مردم چاهه و جم ، کوه پرديس را فوق العاده مقدس و محترم مي شمارند ، و به استناد علائم موجود در آتشکده احتمالا يکي از اولين مکانهايي بوده که نفت در آن سوزانده شده است .

با افتتاح جاده فيروز آباد به عسلويه توسط پتروشيمي ، رفتن به اين منطقه خيلي ميسر تر و راحت تر شده است . پتروشيمي با تاسيس سه شهرک بزرگ در اين منطقه اقدام به تاسيس فرودگاه جم نموده و چهارشنبه هر هفته يک پرواز به مقصد جم انجام مي شود که امکان بسيار خوبي براي سفر به اين منطقه اعجاب انگيز است

از جمله خواص اين كوه خاصيت خارق العاده اين كوه دركمك به درمان مبتلايان به ايدز مي باشد . به خاطر نزديكي اين كوه به خورشيد امكان رشد و نمو ويروس هاي بيماري زا از جمله ويروس HIV در اين كوه صفر مي باشد. پزشكان متخصص بريتانيايي در موسسه Imperial Medical College در شهر لندن اخيرا در مقاله اي در روزنامه تايمز ضمن بر شمردن اين خاصيت از سازمان ملل درخواست نموده اندتا نام اين كوه را به ANTI-HIV Mountain تغيير دهند.

ضمنا دكتر Tim Hopkins رييس موسسه فوق و دارنده مدرك فوق تخصص در رشته ايمونولوژي و ويروس شناسي درخواست ايجاد شهركهاي درماني براي مبتلايان به ايدز در اين منطقه نموده است. وي معتقد است با اسكان مبتلايان به ايدزدر اين منطقه پس از حداكثر مدت 18 ماه هيچ نشانه اي از بيماري در اين مبتلايان ديده نشود.

از ديگر خواص درماني اين كوه كه زبانزد همه متخصصين mountain trapi (كوه درماني)است . خواص مغناطيسي اين كوه باعث تخريب سلولهاي سرطاني شده و به همين دليل متخصصين بسياري بيماران سرطاني زا را به كوهنوردي دراين كوه توصيه مي‌نمايند. مديكال كالج ايالت اياهو آمريكا نيز طي تحقيقي خواص درماني اين كوه را تاييد نموده است.

لینک به دیدگاه

تقریبا هر هفته یکی دو بار از کنار این کوه رد میشم این حرفا زیاد گفته میشه اما چند وقت پیش این مقاله رو خوندم

لینک به دیدگاه

البته یه خوبی که این کوه داره بالای کوه به اندازه یه زمین فوتبال بزرگ زمین تخت و صاف هست مخصوص فوتبال فقط قبل از بازی باید شرط کنید توپ نیفته پایین

در ضمن یه راه مشخص شده برای بالا رفتن و پایین امدن از کوه یک ساعت و نیم صعود دو ساعت و نیم پایین اومدنش طول میکشه

لینک به دیدگاه
تقریبا هر هفته یکی دو بار از کنار این کوه رد میشم این حرفا زیاد گفته میشه اما چند وقت پیش این مقاله رو خوندم

خب داداشی دعوتمون کن بیایییم اونجا فوتبال بازی:ws3:

لینک به دیدگاه

واااااااااااااااااااااا...!! کوه دارای اثر درمانی ندیده بودم والا!!

اون مقاله ای هم که آرش گذاشت فکر نکنم درست باشه....حداقل درباره ی داروی advil !!

لینک به دیدگاه
خب داداشی دعوتمون کن بیایییم اونجا فوتبال بازی:ws3:

اختیار دارید هر وقت خواستید بیاید :flowerysmile:

ساحل های شنی و ماسه ای بوشهر بیشتر حال میده برا فوتبال مخصوصا با پای برهنه

لینک به دیدگاه
واااااااااااااااااااااا...!! کوه دارای اثر درمانی ندیده بودم والا!!

اون مقاله ای هم که آرش گذاشت فکر نکنم درست باشه....حداقل درباره ی داروی advil !!

یاسی بانو اینا رو من نگفتم که

تازشم استان بوشهر اینقد جازبه توریستی داره که این کوه انگشت کوچیکشم نمیشه نمونش همین بندر سیراف چند کیلومتری همین کوه قدمت چند هزار ساله داره و قسمت زیادی از اون زیر اب دریا غرق شده براثر یه زلزله و سونامی در قرن 4 هجری ....یه سرج کوچلو کنی بس نکتهای عجیب در موردش پیدا میشه :ws3:

لینک به دیدگاه
خب با صدای بلند نوشتمش دیگه:w02:

ولی بلند بلند حالش بیشتر افرین همینطوری بنوس اگه ریز بو من خودم به شخصه نمیخوندمش:a030::a030:

لینک به دیدگاه
ولی بلند بلند حالش بیشتر افرین همینطوری بنوس اگه ریز بو من خودم به شخصه نمیخوندمش:a030::a030:

چشم داداشی

به شقایق و میلاد و مهسام سلام برسون:ws3:

لینک به دیدگاه
اختیار دارید هر وقت خواستید بیاید :flowerysmile:

ساحل های شنی و ماسه ای بوشهر بیشتر حال میده برا فوتبال مخصوصا با پای برهنه

مرسی از لطفت داداشی

اگه بشه همین عید خونواده رو طرفای شما سوق میدم:ws3:

لینک به دیدگاه
خب خیلی بامزه بود دیگه!:hanghead:

نمیدونم شاید من امروز سرخوشم فک میکنم همه چیز بامزس:w58::w58::w58:

خوش بحالت عزیزم

امیدوارم همیشه دلت شاد و لبت خندون باشه:wubpink:

لینک به دیدگاه
خوش بحالت عزیزم

امیدوارم همیشه دلت شاد و لبت خندون باشه:wubpink:

ساراااااااا.....چرا خوش به حالم؟؟؟10.gif

مرسییییییییییی هم چنین شما :vi7qxn1yjxc2bnqyf8v

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...