رفتن به مطلب

ارسال های توصیه شده

با عرض سلام و خسته نباشید خدمت تمامی دوستان عزیز و تبریک سال نو

واقعیتش اینه که این گل چند روزیه که به من هدیه داده شده اما متاسفانه تو خونه ما داره پژمرده میشه

چون اسم گل و نمیدونم نمیتونم در مورد شرایط نگهداری اون اطلاعاتی به دست بیارم اگه کسی میتونه راهنماییم کنه منون میشم

گل مورد نظر:

:ws3:

2yotcy6qxk55oe7ixax4.jpg

لینک به دیدگاه
  • پاسخ 1k
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

یعنی از عکسی که میخواستم اینجا قرار بدم پرینت اسکرین گرفتم اینطوری شده؟!

من چنین کاری واسه این عکس نکردم!

پرینت اسکرین قبلا گرفتم که هیچ رفتی به این عکس نداره!

اما حسابی این مشکل رو دارم!

لینک به دیدگاه

ما هم داریم ولی اسمشو نمیدونم احتمالا مشکل نور یا خاک هستش:ws52: جایی بذارین که به کم در معرض آفتاب باشه:w16:البته پیشنهاد میکنم خاکشم عوض کنید یا اینکه پوسته تخم مرغ رو بذارین داخل آب حل بشه و از اون نوع آب که غنی شده است گیاه گلدونو آبیاری کنید

لینک به دیدگاه

موسی در قهواره

اتفاقن ما داریم، زیاد هم ازش داریم

انقده هم خوب بزرگ میشه و زیبا میشه که نگو

نیاز به آب و نور غیر مستقیم آفتاب داره ( پشت پنجره باشه خیلی عالی میشه )

گرمای زیاد رو تخمل نمیکنه

گل خیلی ظریفی هم هست و به دقت و نگهداری نیاز داره

لینک به دیدگاه
ما هم داریم ولی اسمشو نمیدونم احتمالا مشکل نور یا خاک هستش:ws52: جایی بذارین که به کم در معرض آفتاب باشه:w16:البته پیشنهاد میکنم خاکشم عوض کنید یا اینکه پوسته تخم مرغ رو بذارین داخل آب حل بشه و از اون نوع آب که غنی شده است گیاه گلدونو آبیاری کنید

مرسی

موسی در قهواره

اسم شو نمی دونین؟

لینک به دیدگاه
موسی در قهواره

موسی در گهواره اسمشه؟ :ws28:

مرسی واسه راهنماییتتتت

عالی بود ممنوننن

لینک به دیدگاه

رهوئو (موسی در گهواره)

گیاهی است زیبا از خانواده برگ بیدی یا «کاملیناسه» و زادگاهش مکزیک، برگ های پهن و نیم گوشتی به طول سی سانتیمتر که در حول یک محور روییده اند، رنگ برگ ها سبز براق با رگه های ارغوانی و پشت آنها ارغوانی تند، در برابر سایه مقاومت خوبی نشان می دهند و گل های سفید و زیبایی در لابه لای برگ ها ظاهر می شود، پس از مدتی پاجوش ها از کنار پایه مادری شروع به رشد می کنند که منبع تکثیر آن است.

نیازها: نور: نور کامل با تمایل به سایه نسبی بهترین شرایط نوری است، مواظب تابش اشعه مستقیم آفتاب باشید. مخصوصاً در ظهر و از پشت شیشه.

دما: درجه حرارت زندگی برای انسان بهترین محیط رشد آن است، حداقل درجه حرارت قابل تحمل در زمستان ۱۶ و حداکثر در تابستان ۲۱ درجه است.

آبیاری: خاک را در هر حال مرطوب نگه دارید، در تابستان ۲-۳ بار در هفته و در زمستان یک بار در هفته آبیاری کنید (در صورت نزول درجه حرارت به ۱۵ درجه). آبیاری را به هر ۱۰ روز یکبار کاهش دهید، از آب سبک بدون املاح ولرم استفاده کنید.

رطوبت: حداقل ۲ بار در هفته در طول سال غبارپاشی کنید، در صورتی که درجه حرارت بالا باشد عمل غبارپاشی را زیاد کنید، در زمستان از آب ولرم استفاده کنید.

تغذیه: با کودهای مایع یا جامد محلول در آب های مخصوص گل های زینتی طبق دستور هر دو هفته یکبار گیاه را تغذیه مصنوعی کنید، نصف میزان توصیه شده از طرف فروشنده کافی است.

خاک مناسب :خاک لیمونی با پیت بهترین محیط رشد را تشکیل می دهد.

تعویض گلدان: در صورتی که رشد گیاه سریع باشد، هر سال گلدان را با یک اندازه بزرگتر تعویض کنید، در غیر این صورت به سال بعد موکول کنید.

تمیز نمودن برگ ها: غبارپاشی جهت تمیز نمودن برگ ها کفایت می کند، از مواد براق کننده شیمیایی استفاده نکنید، زیرا باعث مسدود شدن روزنه ها می شود.

تکثیر: جدا کردن پاگیاه از پائین گیاه مادری در بهار یا تابستان، تقسیم ریشه در بهار

عوارض و درمان:برگ های گیاه پر پشت شده و نمی توانند روی پای خود بایستند: احتیاج به تعویض گلدان دارد.

گیاه دراز و برگهای پائینی حذف میشوند :سن گیاه بالا است،از گلدان به عنوآن منبع تکثیر استفاده کنید.

لکه های قهوه ای در مرکز حاشیه برگ ها مشاهده می شوند: در آفتاب غبارپاشی انجام شده است، عبور اشعه آفتاب از قطرات به جا مانده روی برگ ها مانند عبور اشعه از شیشه است که صدماتی به برگ ها وارد می کند، غبارپاشی را یا صبح انجام دهید یا عصر.

حاشیه برگ ها به طرف داخل بر می گردند، رنگ آنها تیره و می میرند: هوا خیلی سرد است، گلدان را به محل گرم تری انتقال دهید.

نوک برگها قهوه ای، لوله می شوند و می ریزند: گیاه تشنه است و یا هوا خشک است، در صورت لزوم آبیاری کنید، گلدان را غبارپاشی کنید.

ساقه گیاه پوسیده است: رطوبت خاک زیاد است، اجازه دهید سطح خاک در فاصله بین دو آبیاری خشک و سپس آبیاری کنید، زهکش را بازدید کنید.

لکه های سوخته کوچک روی کلیه سطوح برگ ها ظاهر می شوند: عامل آن مواد براق کننده شیمیایی است، از آنها استفاده نکنید، برگ ها با غبارپاشی به وسیله آب ولرم و سبک و یا اسفنج مرطوب نیز تمیز می شوند.

برگ ها رنگ پریده اند و گیاه خسته به نظر می رسد: نور کافی نیست.

حشرات ریز و تارهای عنکبوت در زیر برگ ها مشاهده می شود: کنه ریز قرمز عامل آن است، گیاه را با سم کنه کش هر ۱۴ روز یکبار سمپاشی کنید تا علائم از بین بروند، غبارپاشی در کاهش آفت مؤثر است.

*ازدیاد: پس از ظهور گل پاگیاه نیز از کنار بوته مادری شروع به رشد می کند، زمانی که پاجوش ها به ارتفاع ۱۰ سانتیمتری رسیدند گیاه را از گلدان خارج کنید و به آرامی پاگیاه را جدا نمایید، گلدان های کوچک تر را تهیه و پاگیاه جدا شده از مادر را درون گلدان با پیت و شن کاشت کنید، دو روز اول آبیاری نکنید و در سایه نگهدارید.معنی نام انگلیسی آن اشاره به گل های سفید و زیبا در لابلای برگ ها است.

منبع: پیش بین، اسماعیل. ۱۳۹۰٫ گلهای آپارتمانی و مشاوره گیاه پزشکی. چاپ هشتم. انتشارات نوپردازان

لینک به دیدگاه
با عرض سلام و خسته نباشید خدمت تمامی دوستان عزیز و تبریک سال نو

واقعیتش اینه که این گل چند روزیه که به من هدیه داده شده اما متاسفانه تو خونه ما داره پژمرده میشه

چون اسم گل و نمیدونم نمیتونم در مورد شرایط نگهداری اون اطلاعاتی به دست بیارم اگه کسی میتونه راهنماییم کنه منون میشم

گل مورد نظر:

:ws3:

2yotcy6qxk55oe7ixax4.jpg

گل میمونیه :دی

ما داشتیم از اینا

منظور عکس بالایی بود! متاسفانه عکس ارسالی من مشکل داشت و شما عکس قبلی رو دیده بودید!

ممنون

رهوئو (موسی در گهواره)

گیاهی است زیبا از خانواده برگ بیدی یا «کاملیناسه» و زادگاهش مکزیک، برگ های پهن و نیم گوشتی به طول سی سانتیمتر که در حول یک محور روییده اند، رنگ برگ ها سبز براق با رگه های ارغوانی و پشت آنها ارغوانی تند، در برابر سایه مقاومت خوبی نشان می دهند و گل های سفید و زیبایی در لابه لای برگ ها ظاهر می شود، پس از مدتی پاجوش ها از کنار پایه مادری شروع به رشد می کنند که منبع تکثیر آن است.

ببخشید اما من فکر میکنم این گیاه موسی در گهواره و به اصطلاح بهتر موسی در نیزار moses in the bullrushes نیست!

آرایش برگها و شکل برگها کاملا با موسی در نیزار متفاوته ...

لینک به دیدگاه
منظور عکس بالایی بود! متاسفانه عکس ارسالی من مشکل داشت و شما عکس قبلی رو دیده بودید!

ممنون

ببخشید اما من فکر میکنم این گیاه موسی در گهواره و به اصطلاح بهتر موسی در نیزار moses in the bullrushes نیست!

آرایش برگها و شکل برگها کاملا با موسی در نیزار متفاوته ...

راستش ما اینقد از اینا خودمون بزرگ کردیم که به نسبت از این نظری که در این مورد نظر دادم, حتم دارم

خوب کوچیکه و با مدل بزرگش به کل فرق می کنه مدل های کوچیک

البته من رشته‌م کشاورزی نیست و نقطه نظر کارشناسانه ندارم، فقط گیاهان زیادی داشتیم و داریم هنوز و تنها به این طریق نظرم رو اعلام میکنم

لینک به دیدگاه
یعنی از عکسی که میخواستم اینجا قرار بدم پرینت اسکرین گرفتم اینطوری شده؟!

من چنین کاری واسه این عکس نکردم!

پرینت اسکرین قبلا گرفتم که هیچ رفتی به این عکس نداره!

اما حسابی این مشکل رو دارم!

من خودم واسه یه پستی از مانیتور پرینت اسکرین گرفتم و این مشکل پیش اومد تمام صفحه عدد و رقم شد:banel_smiley_4: گفتم شاید شمام همین مشکلو داشتی

لینک به دیدگاه

2yotcy6qxk55oe7ixax4.jpg

راستش ما اینقد از اینا خودمون بزرگ کردیم که به نسبت از این نظری که در این مورد نظر دادم, حتم دارم

البته من رشته‌م کشاورزی نیست و نقطه نظر کارشناسانه ندارم، فقط گیاهان زیادی داشتیم و داریم هنوز و تنها به این طریق نظرم رو اعلام میکنم

اول من نظر خودم رو کمی بهتر و بیشتر بیان کنم. موسی در گهواره همون موسی در نیزار هستا! اینا نامهای مختلف انگلیسیشه! از دیگر نامهای این گیاه *سه مرد در قایق* ، *موسی در سبد* ، *موسی در قایق* هم هستند!!! دو تا نام علمی داره که از نظر جنس هم متفاوت هستند! یکی Tradescantia spathacea و دیگری Rhoeo discolor هستند!!!

ممنون بابت نظر بسیار خوبتون. اتفاقا منم رشتم ارتباطی با گیاهشناسی نداره ... فقط یه آشنایی مختصر داشتیم!

و اینکه منم گفتم، فکر میکنم اشتباه باشه...

دلایلم اینه:

همونطور که میبینید گیاه ساقه داره در حالی که موسی قصه ما بدون ساقه است و بخاطر همین برگها حول یک محور رشد میکنن (یعنی چندین برگ از یک نقطه رشد میکنن9) مثل یوکا یا همون خنجری یا همون زنگوله ای معروف (دارای 3 نام فارسی) که توی فضاهای سبز زیاد ازش استفاده میشه!

نتیجه میگیریم یه جای کار میلنگه! که امیدارم اشتباه از من باشه ... (بالاخره اینجا جای تبادل اطلاعاته دیگه)

لینک به دیدگاه

ببخشید اینکه فرمودین:

یعنی وقتی بزرگ میشه به این شکل:

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.

در میاد!؟

اگه بله که حتما نظر شما درسته ...

لینک به دیدگاه
ببخشید اینکه فرمودین:

یعنی وقتی بزرگ میشه به این شکل:

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.

در میاد!؟

اگه بله که حتما نظر شما درسته ...

چه موسا در گهواره زشتیه این

متاسفانه خونه نیستم که از گیاهی که خونه‌ست عکس بگیرم و زیباییش رو به شما هم نشون بدم، من این گیاه بالایی رو هرگز توی خونه پرورش نمیدم، خیلی زشت بود خداییش :دی

موسا در گهواره ما ساقه داشت، البته به صورت خزنده بیشتر رشد می‌کرد تا به سمت بالا، چون ساقه‌های خیلی نرمی داره و تحمل برگهای زیباش رو نداره

ولی ساقه داره موسا در گهواره ما

اما در مورد شکل سوال شده، نخیر، مثل ازن تسویر نمیشه، ولی تغییراتی توی اون به وضوح صورت می‌گیره

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...