رفتن به مطلب

ارتباط رشته شما با محیط زیست

ارسال های توصیه شده

یکی بیاد ارتباط رشته منم با محیط زیست بگه لطفااااااا

:w16:

:icon_gol::icon_gol:

شیمی هم که مثل زیست شناسی خیلی ارتباط با محیط زیست داره

یکم از مواد مضر و سمی مسئله دار زمان حال رو بگو و راهکارهاشو

ممنونم:icon_gol:

لینک به دیدگاه
  • پاسخ 98
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بی تردید مهمترین علوم عصر حاضر علوم محیط زیست است.

با توجه به گسترش علوم بین رشته ای عملا تمام رشته ها بهم متصل می باشند و این ارتباط در رشته ای همچون علوم محیط زیست بیشتر نمایان هست.

یادم نرود که رشته همچون مهندسی محیط زیست نسبت به رشته های پایه بسیار جدید است و مدرن بودن این رشته ناشی از تلفیق علوم دیگر است.

موفق باشید

لینک به دیدگاه

من تو کار فرشم متاسفانه اوضاع اینقد خرابه که به تنها چیزی که اصلا کسی فکر نمی کنه مواد شیمیایی مصرفی و طریقه دفع اونهاست .امیدوارم یه روزی برسه که همه تو کار خودشون باور کنن که این قضیه جدیه چون صدماتی که به محیط می زنیم معمولا قابل جبران نیست ضمن اینکه تو ایران محیط زیست شکننده تر ه

لینک به دیدگاه

والا من اگر بخوام نظرم رو بدم که باید یه کتاب مطلب بنویسم

شخصا ادعا میکنم نفسم به محیط زیستم بنده!

همه ما شاید ادعا کنیم محیط زیست رو میشناسیم

اما این فقط یک ادعاست

روزانه شاهد آسیب رسیدن بیش از پیش به محیط زیست هستیم ... مخصوصا در کشورهای در حال توسعه! و کشورهایی که زیادی ادعاشون میشه!

چرا؟

چون ما انسانها فقط فکر منافع خودمونیم!

اغلب رشته های تحصیلی مقابل محیط زیست اند

مثلا معدن!

برای کشف معدن باید طبیعت دستخوش تغییرات بشه! حالا این تغییرات چه میزان آسیب به محیط میرسونه مهم نیست ...

مهم اینه که ما مس استخراج کنیم! خالص سازی کنیم! بفروشیم به کشورهای دیگه و مواد اولیه کشورهای دیگه رو تامین کنیم! بعد اونا با مواد اولیه ما بدون اینکه کوچیکترین آسیبی به محیط زیستشون برسونن کالا درست میکنن و قیمت چند برابرش به خود ما میفروشند!

در این زمان ما ادعا میکنیم که پیشرفت کردیم! یعنی فکر میکنیم معدن زدن پیشرفته و اشتغال زایی داره و ...

یا مثلا اتوبان 8 بانده میزنیم تو دل جنگل! فکر میکنیم جاده ساختیم هنر کردیم و پیشرفت کردیم!

اما فکر نمیکنیم وجود این جاده پهن میتونه خلل بزرگی تو اکوسیستم جنگل ایجاد کنه! و دودش تو چشم خودمون بره!

طبیعت در مقابل هر دست ورزی غیر اصولی می ایسته و بدجور به عامل اون جواب میده!

در کشاورزی هم همینطوره!

کشاورزی ما هم داره به سمتی میره که هدف فقط تولید محصول بیشتر باشه و پر شدن شکم مردم!

خوشبختانه مدتی هست که صاحب نظران این رشته متوجه عواقب شدن و اخیرا هم سعی رو بر این میزارن که با کمترین آسیب ممکنه بیشترین محصول تولید بشه!

در هر صورت امیدوارم زمانی به این درک برسیم که بدون طبیعت هیچی نیستیم.

لینک به دیدگاه
بی تردید مهمترین علوم عصر حاضر علوم محیط زیست است.

با توجه به گسترش علوم بین رشته ای عملا تمام رشته ها بهم متصل می باشند و این ارتباط در رشته ای همچون علوم محیط زیست بیشتر نمایان هست.

یادم نرود که رشته همچون مهندسی محیط زیست نسبت به رشته های پایه بسیار جدید است و مدرن بودن این رشته ناشی از تلفیق علوم دیگر است.

موفق باشید

ممنونم کاملا درسته:icon_gol:

من تو کار فرشم متاسفانه اوضاع اینقد خرابه که به تنها چیزی که اصلا کسی فکر نمی کنه مواد شیمیایی مصرفی و طریقه دفع اونهاست .امیدوارم یه روزی برسه که همه تو کار خودشون باور کنن که این قضیه جدیه چون صدماتی که به محیط می زنیم معمولا قابل جبران نیست ضمن اینکه تو ایران محیط زیست شکننده تر ه

درسته الان مواد شیمیایی خیلی زیاد به کار بر ده میشه و عواقبش چند برابر شده

ممنونم:icon_gol:

والا من اگر بخوام نظرم رو بدم که باید یه کتاب مطلب بنویسم

شخصا ادعا میکنم نفسم به محیط زیستم بنده!

همه ما شاید ادعا کنیم محیط زیست رو میشناسیم

اما این فقط یک ادعاست

روزانه شاهد آسیب رسیدن بیش از پیش به محیط زیست هستیم ... مخصوصا در کشورهای در حال توسعه! و کشورهایی که زیادی ادعاشون میشه!

چرا؟

چون ما انسانها فقط فکر منافع خودمونیم!

اغلب رشته های تحصیلی مقابل محیط زیست اند

مثلا معدن!

برای کشف معدن باید طبیعت دستخوش تغییرات بشه! حالا این تغییرات چه میزان آسیب به محیط میرسونه مهم نیست ...

مهم اینه که ما مس استخراج کنیم! خالص سازی کنیم! بفروشیم به کشورهای دیگه و مواد اولیه کشورهای دیگه رو تامین کنیم! بعد اونا با مواد اولیه ما بدون اینکه کوچیکترین آسیبی به محیط زیستشون برسونن کالا درست میکنن و قیمت چند برابرش به خود ما میفروشند!

در این زمان ما ادعا میکنیم که پیشرفت کردیم! یعنی فکر میکنیم معدن زدن پیشرفته و اشتغال زایی داره و ...

یا مثلا اتوبان 8 بانده میزنیم تو دل جنگل! فکر میکنیم جاده ساختیم هنر کردیم و پیشرفت کردیم!

اما فکر نمیکنیم وجود این جاده پهن میتونه خلل بزرگی تو اکوسیستم جنگل ایجاد کنه! و دودش تو چشم خودمون بره!

طبیعت در مقابل هر دست ورزی غیر اصولی می ایسته و بدجور به عامل اون جواب میده!

در کشاورزی هم همینطوره!

کشاورزی ما هم داره به سمتی میره که هدف فقط تولید محصول بیشتر باشه و پر شدن شکم مردم!

خوشبختانه مدتی هست که صاحب نظران این رشته متوجه عواقب شدن و اخیرا هم سعی رو بر این میزارن که با کمترین آسیب ممکنه بیشترین محصول تولید بشه!

در هر صورت امیدوارم زمانی به این درک برسیم که بدون طبیعت هیچی نیستیم.

ممنونم از توضیحاتتون:icon_gol:

و متاسفانه این مطالبی که شما گفتین روز به روز آسیبهای جدی تری میزنه و ما غافلیم

لینک به دیدگاه

محصول دنیای مدرن خرابی محیط زیست است. زمانی که عقل گرایی و منفعت طلبی بر دنیا حکومت می کند و انسان محور جهان می شود. چیزی غیر از این انتظار نمی رود.

بیکن می گوید: طبیعت مانند زنی است که باید ازاو کام گرفت.

برای رسیدن به هدفهای جهان مدرن باید تمام طبیعت و محیط زیست را از بین برد.

حالا بعد از گذشت از دنیای مدرن به فکر محیط زیست و طبیعت افتادیم حالا که همه چیز رو به نابودی است.

امیدوارم جامعه محیط زیست بتواند اهمیت محیط زیست برای توده ی مردم بازگو کند.

به قول آخوندها خلاص ...........

لینک به دیدگاه
  • 4 ماه بعد...

رشته ما فراریه از محیط زیست ،هرچی نمیخوایم ببینیمشون سر راهمون میاند نمیدونم از کجا کافیه ی خطای بکنیم مثل چی میریزن سرمون و بیچارمون میکنن

خدایش بعضی مواقع ایرادایه بنی اسرائیلی میگیرند

لینک به دیدگاه
رشته ما فراریه از محیط زیست ،هرچی نمیخوایم ببینیمشون سر راهمون میاند نمیدونم از کجا کافیه ی خطای بکنیم مثل چی میریزن سرمون و بیچارمون میکنن

خدایش بعضی مواقع ایرادایه بنی اسرائیلی میگیرند

محیط زیست مال همه ماست و همه ما در قبالش مسئولیت داریم

حق نداریم به راحتی ویرانش کنیم

بر خلاف خیلیها که میگن محیط زیستیها نمیزارن پیشرفت کنیم، بلکه ماها میخوایم پیشرفت کنیم اما به توسعه پایدار پایبندیم، همین!

لینک به دیدگاه
  • 1 ماه بعد...
خیلی جالبه. منم با این رشته ها خشک حال نمیکنم.

ولی فکر نکنم تنوع و خوبیش به اندازه شهرسازی باشه :ws2:

اتفاقا رشته ی ما بیشترین تنوع رو بین رشته های دیگه داره.چون هرکسی میتونه با توجه به علاقمندی خودش این رشته رو دنبال کنه.اگه اهل گشت و گذار باشی.اگه دنبال تحقیقات و مقالات هستی.اگه میخوای به قولی از آشغال هم پول بسازی و... من محیط زیست رو پیشنهاد میکنم.

لینک به دیدگاه
  • 11 ماه بعد...

سلام دوست عزیز.

از اینکه به نواندیشان اومدی خوشحالم و امیدوارم از اینجا لذت ببری.:a030:

من دانشگاه گرگان خوندم. شما چطور؟

لینک به دیدگاه
  • 3 ماه بعد...

رشته من هم با محيط زيست مرتبطه:ws37:

مثلا داره زورشو ميزنه تا شهرهاي امروزي رو يه جوري طراحي يا اصلاح كنه كه زباله هاشونو جايي دور از شهر بفرستند كه نه به شهر آسيبي برسه نه به زمينهاي اطراف شهر و حاصلخيزيشون. ما هميشه دنبال راه حلي براي حل مشكل ترافيك و آلودگي هوا هم هستيم.داشتن فضاي سبز كافي و خوب براي يك شهر هم برامون مهمه.

و خيلي از مسائل ديگه كه با محيط زيست ارتباط داره. اما بيشتر حوزه فعاليت و برنامه ريزي مون مختص به شهر ميشه و كمتر به روستاها مي پردازيم:ws37:

لینک به دیدگاه
  • 1 سال بعد...
  • 7 ماه بعد...

رشته من هم با محیط زیست مرتبطه...عاطفه جون....:hapydancsmil:

البته فکرنکنم رشته ایی داشته باشیم ک با محیط زیست مرتبط نباشه....

لینک به دیدگاه
  • 2 هفته بعد...
رشته من هم با محیط زیست مرتبطه...عاطفه جون....:hapydancsmil:

البته فکرنکنم رشته ایی داشته باشیم ک با محیط زیست مرتبط نباشه....

درستهههههه:a030::w16:

میخوایم این ارتباطا رو بدونیم ک هم اهمیت محیط زیست رو دیگران بیشتر بهش پی ببرن و هم راه کارهایی برای کاهش ورود آلودگی از اون رشته به محیط زیست رو همه بدونن:w16:

لینک به دیدگاه
درستهههههه:a030::w16:

میخوایم این ارتباطا رو بدونیم ک هم اهمیت محیط زیست رو دیگران بیشتر بهش پی ببرن و هم راه کارهایی برای کاهش ورود آلودگی از اون رشته به محیط زیست رو همه بدونن:w16:

خب تا اونجایی ک من میدونم "محيط زيست، ايمنی و بهداشت (env)" کمیته علمی- تخصصی هست که یکسری اهداف رو در زمینه محیط زیست داره دنبال میکنه از جمله:

● بررسی مسائل و مشکلات زیست محیطی در صنعت برق اعم از نیروگاه‌ها یا خطوط انتقال و توزیع و ارائه راه کارهای کاهش پیامدهای مضر

● بررسی مسائل و مشکلات ایمنی و بهداشت کارکنان صنعت برق به منظور شناسائی عوامل مؤثر در کیفیت محیط کار و ارائه روش مناسب حفظ سلامت کارکنان

● توسعه مرزهای دانش و فن آوری مناسب برای حفظ محیط زیست و سلامت کارکنان

این کمیته روی یکسری موضوع کار میکنه:

- بررسی و کنترل آلودگی هوا در صنعت برق و میزان پراکندگی آن

2- بررسی، کنترل و بازیافت فاضلاب‌های نیروگاهی در صنعت برق

3- پیشگیری از آلودگی خاک در صنعت برق

4- بررسی و پیشگیری از آلودگی محیط زیست آبی در صنعت برق

5- بررسی اثرات و راه‌های کاهش آلودگی گرمایی در صنعت برق

6- بررسی اثرات و راه‌های کاهش آلودگی صوتی در صنعت برق

7- بررسی اثرات و راه‌های کاهش آلودگی پرتوهای مضر در صنعت برق

8- بررسی اثرات میدان‌های مغناطیسی بر سلامت انسان، جانوران و گیاهان

9- ارزیابی زیست محیطی طرح‌های صنعت برق

10- بهداشت و سلامت نیروی انسانی در صنعت برق

11- ایمنی کارکنان و پیشگیری از حوادث

12- مسائل برق گرفتگی

13- باز چرخش مواد در صنعت برق

14- تکنولوژی‌های مناسب در صنعت برق برای حفظ محیط زیست

15- ارزیابی زیست محیطی طرحهاي توسعه

16- بررسی خسارات وارده بر محیط زیست و سلامت به علت فعالیت‌های صنعتی

لینک به دیدگاه

والا رشته مشته من حالیم نیست ولی کلا فعالیت های من مشتی با محیط زیست در ارتباطه

محیط زیست خیلی به منو همکارام مدیونه

چند مورد از خدمات ما به محیط زیست ایناس

وارد کردن حجم بسیار زیادی از سیانید و گاز سیانوژن در محیط زیست که البته قراره پنکه بذاریم بره سمت استکبار جهانی

وارد کردن مقدار مثبتی از ترکیبات آروماتیک که جای نگرانی نداره خودش تو جو تجزیه میشه میره

خب آخه کی میره پمپ بنزین ؟ خب تانکر بنزن اونجا هست دیگه از همون دو تا 20 لیتری میریزیم تو باک

بارون میاد تمیز میشه هوا

آقا کلا گازهای خر تو خر زیادی از کلر بگیر تا سیانوژنو خلاصه هر چی بخوای توش هست دیگه جداشون نکردم ببینم چی به چیه ولی یجا باید بره خب دیگه!! همین مردم فردا بنزین میخوان خب

طلا نمیخوان ؟ الان من تو معدن منفجر شدم کسی میگه خرت به چند من ؟ ولی اونوریش رو میگن محیط زیست !! اون چند تا شمش اگر یک روز تولید نشه خشتکمونو روی سرمون پرچم میکنن میگن کمبود طلا داریم آی بورس سقوط کرد نمیدونم بدبخت شدیم و .............

بمب لازم ندارن ؟

دیگه دی اکسید فلانو فلان نیتروژنو و..... اینا که خزوخیلن بیچاره ها خطری ندارن

البته کارهای خوبی هم کردیما بی انصاف نباشید

مثلا کبک های فلان منطقه تهرانو در شرایطی قرار دادیم که دیگه سیانیدا روشون بی اثره و هر روز صبح میان پایین از سد باطله سیانید آب میخورنو به ریشمون میخندن :ws28: و شیشکی میبندن :ws28: ما هم مجبوریم هر روز شیش تیغ کنیم تا یجوری پاسخ بدیم و ضایع نشیم :ws28:

داریم روی بقیه پرنده ها هم کار میکنیم و فعلا تمرکزمون روی یاکریمهاست

کفتر چاییه چاهیه چیه اونا رو هم ضد ضربه کردیم و میان آب باطله سیانیدو میخورن هر روزم چاق تر میشن :ws28:

قبلا تلفات زیاد بود .....ارزن میریزم براشون میخورن از همون سد آب باطله هم مینوشنو میرن

اتفاقا به نظر من به جای اینکه به فکر شکستن النگوهای یاکریمها باشیم باید کاری کنیم سازگار بشن با این چیزا و خلاصه در صفا و صمیمیت هر روز قور قور کنن

به خدا قسم بدبده جلوی چش خودم به جای آب رفت متانولی که از تانکر نشت میدادو خورد اصلا یک حال اومده بود کتاشو باز کرده بود تیروم تیروم میخوند افتاده بود به جون ماده ها

از فردا هر چی ظرف آب میذاشتم نمیخورد میرفت دنبال اون نشتیه اونو میخواست

بدبده هایی که من پرورش دادم مثل بدبده های شیخ قاصدک بی بخار نبودن :ws28:

الان مگه این کفتر چایی یا چاهی ها نیستن ؟ سیانید ناب میخورن هر کدوم شدن اندازه یک مانیتور 17 اینچ

غیر عادی چاق شدن

ماهی پاهی هم دورو برمون نیست ولی اگر بود ماهیه پرتوپلاس ؟ تیلا پیلاس ؟ پیلا تیلاس؟ ویلا ژیلاس؟ چیه اسمش مخم جواب نمیده درد دارم؟ شک نکن میشد کوسه

ولی یک چیزی میگم حاضرم هر کی خواست بهش ثابت کنم

الان ادعا دارم درمان نیوکاسله نیکاسله چیه ؟ اون مریضی بدون درمان یا سرطان پرنده ها ؟ اونو میتونم درمان کنم

هر پرنده ای اونو بگیره مرخصه ولی من درمانش میکنم تضمینی و هرکی خواست بهش ثابت میکنم

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...