رفتن به مطلب

ارسال های توصیه شده

اینا نمونه سوالات طراحی محیط زیست سال 87 هستش .امیدوارم کمکی باشه برای داوطلبین ازمون ارشد رشته طراحی محیط زیست :icon_gol:

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.

لینک به دیدگاه
اینا نمونه سوالات طراحی محیط زیست سال 87 هستش .امیدوارم کمکی باشه برای داوطلبین ازمون ارشد رشته طراحی محیط زیست :icon_gol:

سلام:icon_pf (44):.من يه عالمه سوال دارم. اميدوارم شما بتونين كمكم كنين:ws21::ws21:.ارشد فضاي سبز همين طراحي محيط زيست؟ كنكورش خيلي سخته؟چقدر بايد براش وقت بذارم؟ من ليسانس كشاورزي دارم. ولي كارم فضاي سبزه.ميخام تو فضاي سبز ادامه تحصيل بدم ولي نمي دونم چه جوري؟؟ ميگن يا بايد گلهاي زينتي بخوني يا طراحي محيط زيست؟؟؟ درسته؟؟ فعلا اينارو كمكم كنين بازم سوال دارم:icon_gol::icon_gol:

لینک به دیدگاه

اینا رو توی باشگاه جوابت دادم....اگه واقعا میخوای این رشته رو دنبال کنی اصلا نترس . تقریبا 70 درصد بچه هایی که این رشته رو شرکت میکنن از سایر رشته ها هستند .که تقریبا هیچ ارتباطی با این رشته ندارن."تصمیمت رو بگیر یه یا علی بگو و شروع کن .

ساکن تهران هستی؟ اگه ساکن تهرانی یا رفت و امد برات راحته بگو من شماره تلفن کسایی که اسکیس معماری و دروس تئوریش رو درس میدن بهت بدم . با اونها صحبت کنی خوبه :flowerysmile:

لینک به دیدگاه
به
برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.
یه سر بزن .....:flowerysmile:

سلام:icon_pf (44): ا مرسي از راهنمييات. ولي من تهران نيستم متاسفانه:w74: و اين يعني دور بودن از خيلي از امكانات .تازه هزينه كلاسها خيلي زياده:w00: بايد دور آرزومو خط بكشم. همون گلهاي زينتي مي خونم.ايجوري شايد زودتر به اهدافم برسم. سنگ بزرگ نشانه نزدنه:ws2::icon_gol:

لینک به دیدگاه

من بد شانسی اوردم دانشگاه تهران قبول نشدم ...ترسیدم کنکور قبول نشم ازاد رو باغبانی شرکت کردم ...ولی بازم چشمم دنبال رشته طراحی محیطه...:icon_pf (34):

لینک به دیدگاه

ببین همون ادرس وبلاگی که برات گذاشتم . مجموعه خلاصه نویسی شده منابع کنکور رو هم داره بصورت کتاب بچه ها تالیف کردن . همونم بخونی کلی برات کمکه....

لینک به دیدگاه
ببین همون ادرس وبلاگی که برات گذاشتم . مجموعه خلاصه نویسی شده منابع کنکور رو هم داره بصورت کتاب بچه ها تالیف کردن . همونم بخونی کلی برات کمکه....

سلام :icon_gol: شما همين كلاسارو كه تو اين وبلاگه بود رفتين كه رتبتون 20 شد؟ ديگه تقريبا تصميممو گرفتم كه گلهاي زينتي بخونم ولي هنوز دلم پيشه طراحي محيط زيسته. :ws44: ببين شما مي گي كه ما هيچ درسي نداريم كه مربوط به فضاي سبز باشه پس چرا از هر كي مي پرسي حتي اساتيد كه آقا من ميخام فضاي سبز بخونم ميگن گلهاي زينتي!!!!!!!:ws52: اگه واقعا ربط نداره پس چرا ميگن:ws52: اين واقعا برام سوال شده.

لینک به دیدگاه

نمیدونم . شاید چون با گل و درختچه زینتی سر وکار داریم! ...الان اکثر بچه های زراعت شرکتهای فضای سبزی دارن با اینکه رشته شون کاملا بیربطه ...اینجا ایرانه دوست من . ....:ws2:

من وقتی میرفتم کلاسش تازه تاسیس شده بود اینقدر اکادمیک نشده بود ولی خیلی کمکم کرد . من اصلا نمیدونستم چی باید بخونم . جدیدا شندیم کتاب گرداوری سوالات و خلاصه جزوات هم چاپ کردن ...

لینک به دیدگاه
نمیدونم . شاید چون با گل و درختچه زینتی سر وکار داریم! ...الان اکثر بچه های زراعت شرکتهای فضای سبزی دارن با اینکه رشته شون کاملا بیربطه ...اینجا ایرانه دوست من . ....:ws2:

من وقتی میرفتم کلاسش تازه تاسیس شده بود اینقدر اکادمیک نشده بود ولی خیلی کمکم کرد . من اصلا نمیدونستم چی باید بخونم . جدیدا شندیم کتاب گرداوری سوالات و خلاصه جزوات هم چاپ کردن ...

حق با توئه:w16: الان خودم تو شركتي كه كار مي كنم مدير عاملش زراعت خونده ولي با كلي ادعا فضاي سبز كار مي كنن. ولي من نمي خوام اين جوري كار كنم. به خاطر همين انقد به فكر ادامه تحصيل تو فضاي سبزم:icon_redface:

لینک به دیدگاه

یه تعداد از منابع این رشته رو برات میزارم . مطمئنا الان به این منابع اضافه شده . :wubpink:

دامنه ی وسیعی از کتابها رو باید بخونی که مهمتریناش شامل:

• منظر ،الگو،ادراک،فرایند ………….دکتر امین زاده
  • زبان منظر……دکتر امین زاده
  • زیستن در محیط زیست…………..دکتر مخدوم
  • اکولوژی عمومی…………..دکتر اردکانی یا دکتر طباطبایی
  • فضاهای شهری،طراحی،اجرا،مدیریت
  • طراحی باغ و احداث فضای سبز……..دکتر غزاله روحانی
  • باغهای ایرانی و کوشکهای آن………دونالد ویلبر
  • باغ…انتشارات سازمان پارکها
  • اصول و ظوابط طراحی پارکهای شهری ……….دکتر هما بهبهانی
  • اصول طراحی فضای سبز در محیطهای مسکونی………….دکتر لقایی
  • شالوده آمایش سرزمین…………دکتر مجید مخدوم
  • چمن……….دکتر محسن کافی
  • مجلات محیط شناسی
  • فضاهای شهری در بافتهای تاریخی ایران
  • برخورد سیستمی با طبیعت زنده………..دکتر طباطبایی
  • آشنایی با بناهای تاریخی ایران……………انتشارات ممدرسه
  • جزوه درختان و درختچه های زینتی ایران…دکتر خلیقی
  • تئوری شکل خوب شهر
  • شهر همچون چشم انداز
  • برنامه ریزی محیطیبرای توسعه زمین …………دکتر حسین بحرینی
  • فرایند طراحی شهری ……..دکتر حسین بحرینی
  • سیمای شهر ……………..دکتر مزینی
  • مقالاتی در باب شهر سازی……….دکتر مزینی
  • گیاهان پوششی …سازمان پارکها و فضای سبز
  • جزوه معماری با طبیعت در گذر زمان …………………دکتر بهبهانی
  • جزوه طراحی کاشت رشته مهندسی فضای سبز
  • ضوابط طراحی فضای سبز شهری
  • درختان پهن برگ مقاوم به شرایط نامساعد محیطی
  • کتاب راهنمای شهرداریها .جلد 9 .فضای سبز شهری
  • مقدمه ای بر شناخت محیط زیست……………کامبیز سلطانی
  • مباحثی پیرامون پارکها و فضای سبز و تفرجگاههها………هنریک مجنونیان
  • گونه های گیاهی سازگار با شرایط آب و هوایی تهران ……….سازمان پارکها
  • مجلات محیط زیست
  • راهنمای انتخاب و داشت درختان زینتی در فضای سبز ……….دکتر غزاله روحانی

و البته جزوات و کتابهای دیگه ای که شاید من اسمشو نداشته باشم.:flowerysmile:

لینک به دیدگاه

مرسي.اينا منابع طراحي محيط بود:jawdrop: الان اينا هيچ اشتراكي به گياهان زينتي نداره؟؟؟؟؟؟ ميشه درباره گياهان زينتي يه ذره برام توضيح بدي؟؟ آيبده شغليشو اينكه چه كارهايي مي شه باهاش كرد؟؟/ تو الان از خوندن رشته گياهان زينتي راضيي؟؟ (با توجه به اينكه 2سال طراحي محيط شركت كردي) من الان شروع كردم به خوندن زينتي ولي همش ميترسم كه اگه قبول شم ببينم اوني كه فكر مي كردم نيست:ws44::ws44: چون همه بم ميگن فكر كن ببين ميارزه؟؟ و من نمي دونم كه مي ارزه يا نه؟؟؟:ws52::banel_smiley_52:

لینک به دیدگاه
  • 3 هفته بعد...
  • 2 هفته بعد...

خوب همه اینا واسه همون دو درسه ! مگه شما برای باغبانی میخوای امتحان بدی فقط میری واسه درس گلکاری یه کتاب میخری؟(حداقل 2 کتاب و 3 جزوه واسه همین یه درس که قراره 15 سوال ازش بدن میگیری و میخونی):whistle:

لینک به دیدگاه
  • 5 ماه بعد...

سلام من رشته مهندسی فضای سبزهستم ااین ترم فارغ التحصیل میشم ،خیلی دلم می خواست طراحی محیط زیست شرکت کنم ولی وقتی رفتم دنبال منابعش انقدر زیاد بود که شوکه شدم درضمن تهران حدود 20 نفر بیشتر واسه این رشته دانشجو نمیگیره،ازنظر بار علمی دانشجویان مهندسی فضای سبز که تعدادشون هم کم نیست در اولویت قبول شدن هست

لینک به دیدگاه
  • 1 ماه بعد...
  • 4 ماه بعد...

سلام، بچه ها ببخشید من میخوام طراحی محیط بخونم اما وقت رفتن کلاس اسکیس رو ندارم، میشه کمکم کنین که چیکار کنم واسه اسکیسش، رشته خودمم فضای سبز بوده

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...