رفتن به مطلب

ارسال های توصیه شده

• 2 هفته بعد...
  • پاسخ 197
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

یک سوال دیگر..من نقشه رو از کد وارد اسکچاپ کردم...چجوری میتونم متراژ رو تنظیم کنم...الان پنجره ا متری رو 0.3 متر نشون میده؟

سلام دوست خویم....فک کنم مشکلتون رو بدونم.....تصویری با هم بریم جلو..ایشاالله مشکلتون حل شه..:ws37:

اول که می خواین نقشه کد رو بیارن تو اسکچاپ باید از گزینه ی import از گزینه ی file استفاده کنید.ولی اونجا هم یک تنظیمات داره که باید ویرایش کنین.بریم جلوتر تا بگم خدمتتون.

ac3ri4mmckarer06wucf.jpg

وقتی import رو می زنیم یک پنجره وا می شه که می تونیم فایل کَدِ مورد نظرمون رو انتخاب کنیم...ولی یک تنظیم کننده هم داره که باید اونو تنظیم کنیم..غالبا با یک بار تنظیم کردن اون تنظیم ذخیره می شه و دفعات بعد نمی خواد این کار رو تکرار کنید.

رو قسمت مورد نظر که تو تصویر نشون دادم یعنی option کلیک کنید.

bv8gomj7wee7fqbi3tz1.jpg

حالا تو این قسمت از بخش unit یا همون واحد....واحد metr متر رو انتخاب کنید.دقت کنین تو قسمت geometry گزینه ی اول تیک داشته باشه و گزینه ی دوم تیک نداشته باشه.:ws37:

مثه تصویر

sivtlqx3v33or3mf02ev.jpg

امیدوارم مشکلتون حل بشه با این راه حل:ws37:اگه شد یک خدا بیامرزی به اموات ما بفرستید:ws3:

لینک به دیدگاه
  • 4 هفته بعد...
یک سوال دیگر..من نقشه رو از کد وارد اسکچاپ کردم...چجوری میتونم متراژ رو تنظیم کنم...الان پنجره ا متری رو 0.3 متر نشون میده؟

دوست عزیز برای اینکار کافیه تا نقشه رو Scale کنی,

اول کل نقشه رو که وارد کردی با استفاده از دکمه های Ctrl+A انتخاب کن

بعد با فشردن دکمه T در صفحه کلید ابزارtpae measure رو انتخاب کن

با استفاده از این ابزار, روی یکی از خط های نقشه که طول دقیقش رو میدونی, کلیک کن, از ابتدا تا انتها, یه عددی رو به عنوان طول بهت نشون میده به عنوان مثال همون 0.3

حالا قبل از اینکه بخوای کار دیگه ای بکنی کافیه تا میزان درست (برای مثال عبارت 1m) رو با استفاده از صفحه کلید بزنی (نیاز نیست جایی کلیک کنی) و بعد هم کلید enter رو بزنی

تبریک میگم, نقشه شما scale شد.:ws3:

محض اطمینان یکی از خطوط دیگه در جهت دیگه رو هم چک کن. در جهت, سبز, قرمز, و آبی, هرچند معمولا باهمون یه بار همه چی درست میشه.

موفق باشی

لینک به دیدگاه
دوست عزیز برای اینکار کافیه تا نقشه رو Scale کنی,

اول کل نقشه رو که وارد کردی با استفاده از دکمه های Ctrl+A انتخاب کن

بعد با فشردن دکمه T در صفحه کلید ابزارtpae measure رو انتخاب کن

با استفاده از این ابزار, روی یکی از خط های نقشه که طول دقیقش رو میدونی, کلیک کن, از ابتدا تا انتها, یه عددی رو به عنوان طول بهت نشون میده به عنوان مثال همون 0.3

حالا قبل از اینکه بخوای کار دیگه ای بکنی کافیه تا میزان درست (برای مثال عبارت 1m) رو با استفاده از صفحه کلید بزنی (نیاز نیست جایی کلیک کنی) و بعد هم کلید enter رو بزنی

تبریک میگم, نقشه شما scale شد.:ws3:

محض اطمینان یکی از خطوط دیگه در جهت دیگه رو هم چک کن. در جهت, سبز, قرمز, و آبی, هرچند معمولا باهمون یه بار همه چی درست میشه.

موفق باشی

مهدی جان با این کار درسته که اندازه ها در ظاهر اشله میشه و لی واحد اندازه گذاری همون اینچ که بصورت پیش فرض بوده باقی میمونه و برای فایل بعدی که باز کنه باز مشکل داره و لی با تغییر یونیت همه چی درست میشه
لینک به دیدگاه

windows>>>>>perference>>>>>>>>>template

دستور بالا برای ایجاد یک فایل جدید با یونیت مد نظرتونه

windows>>>>>>>model info>>>>>>>unit

این هم دستوریه که برای تبدیل مقیاس یک یونیت به یونیت دیگه استفاده میشه

مثلا زمانی که شما فایلی رو باز میکنید و قبلا با اینچ کار شده و شما میخاین اونو متریک کنید

لینک به دیدگاه

سلام درسته, تو این حالت که من توضیح دادم یونیت تغییر پیدا نمیکنه. اما اگه به پست این دوستمون دقت کنید, گفته:

درسته؟ نگفته که پنجره 1 متری رو مثلا 4فوت نشون میده, گفته اندازه پنجره ای که تو نقشه اصلی 1متر بوده الان که وارد اسکچاپ شده 0.3متر شده.:banel_smiley_4:

من فقط خواستم که به سوال ایشون جواب بدم:w000:

وگرنه که moein.s زحمت کشیده بودن و بقیه توضیح ها رو داده بودند.:icon_redface:

لینک به دیدگاه
  • 1 ماه بعد...

امان از دست این شهرسازیا.... نرم افزارمون رو دزدیدن دارن باهاش پز می دن.... آخه شما رو چه به اسکچاپ؟ :banel_smiley_4:

دوستان این تاپیک رو دریابید :w02:

http://www.noandishaan.com/forums/thread229.html

لینک به دیدگاه
امان از دست این شهرسازیا.... نرم افزارمون رو دزدیدن دارن باهاش پز می دن.... آخه شما رو چه به اسکچاپ؟ :banel_smiley_4:

دوستان این تاپیک رو دریابید :w02:

http://www.noandishaan.com/forums/thread229.html

از کی تا حالا این اسکتچاپ شده واسه معمارا :vahidrk: اتفاقاً نکته مثبتش اینه که با توجه به قابلیتاش واسه شهرسازا کاربردش بیشتره تا معمارا :w02:

چرا دانلوود نمیشه پس!!؟؟؟

کدوم لینک دانلود نمیشه؟ :ws38:

لینک به دیدگاه
  • 1 ماه بعد...

در این قسمت قصد داریم نحوه تهیه خروجی انیمیشن در اسکچ آپ را آموزش دهیم. ما در این آموزش از Sketchup 8 Pro استفاده می کنیم.

بعد از اینکه Scene های مورد نظر خود را مشخص کردیم از منوی File > Export گزینه Animation را انتخاب می کنیم.

5kxzwxb41u0u3wcqurnq.jpg

در پنجره باز شده مشاهده می شود که فرمت خروجی انیمیشن .Avi انتخاب شده است. فرمت خروجی انیمیشن در اسکچ آپ Avi است. برای تغییر در کیفیت انیمیشن و دستیابی به تنظیمات بیشتر بر روی کلید Option کلیک می کنیم.

5vvoukhnulrbt8gozh.jpg

در قسمت اول پنجره باز شده می توان ابعاد تصویر را مشخص کرد. در مقابل قسمت ابعاد، نسبت طول به عرض تصویر قابل تنظیم است. اگر قصد داریم خروجی تصویر ما واید باشد باید نسبت را روی 16:9 تنظیم کنیم. در صورت که علامت زنجیر مقابل ابعاد وجود داشته باشد، با تغییر ابعاد نسبت طول به عرض ثابت می ماند.

gyun8xmxuew4nhx4xjw4.jpg

گزینه ی بعد Frame Rate است. هرچه تعداد فریم ها بیشتر باشد تصویر طبیعی تر است. برای مثال Frame Rate تصاویر تلویزیونی در آمریکا ۲۹.۹۷ است. البته باید توجه داشت که هر چه تعداد فریم ها بیشتر شود حجم فایل تصویر ما هم بیشتر خواهد شد.با فعال سازی گزینه ی Loop to starting scene انیمیشن بعد از اتمام، از Scene اول دوباره تکرار می شود. گزینه ی Play when finished انیمیشن را بعد از اتمام عملیات اجرا می کند. در قسمت codec هم می توان codec مورد نظر برای انیمیشن را انتخاب کرد.گزینه Anti-alias باعث می شود خطوط حالت نرم تری داشته باشند و دندانه دندانه نباشند. البته این گزینه مدت زمان Export را طولانی تر می کند.بعد از انجام تنظیمات کلید OK را می فشاریم. سپس نام فایل و مکان ذخیره را وارد کرده و بر روی کلید Export کلیک می کنیم تا فرآیند آغاز شود.

g39bk67udgbss25n1r5i.jpg

لینک به دیدگاه

با سلام خدمت مدیر محترم سایت ، مدیران ارشد و مدیران بخش معماری و دیگر مدیران ... که بنده حقیر رو قابل دونستند و اجازه فعالیت دراین بخش رو به بنده دادند امیدوارم بتونم در کنار شما اساتید عزیز و دوستان گرامی فردی مفید در بخش مربوطه باشم.امیدوارم.البته فعلا بطور آزمایشی در خدمت شما عزیزان هستم .دوستان عزیز توجه داشته باشند ، سوالاتی که در حد سواد بنده باشه جواب داده خواهد شد.

مسئله بعدی روند یک تایپک آموزشی به این صورت هست که دوستان عزیز ما بین پستهای آموزش از ایجاد پستهای (تشکر، اسپم) و از این قبیل ... خوداری فرمایند تا مطالب آموزشی بصورت پیوسته ارائه داده شود در غیر این صورت پست ارسالی (تشکر ، اسپم ) حذف خواهد شد.

در صورت داشتن سوال در پستی که به دیگر پستها اضافه خواهد شد ( سوالات و رفع اشکال نرم افزار در بخش مربوطه ) تا شما عزیزان در این بخش سوالات خودتون رو مطرح و جواب درست رو ملاحضه فرمایید.

برای تشکر وامتیاز دهی از این موارد استفاده شود.

1. برای تشکر

2. برای امتیاز

3.در صورت مشاهده پست نامربوط و اطلاع رسانی از طریق کاربران

با تشکر

gt3city7gescc0q10r48.jpg

لینک به دیدگاه
  • 2 هفته بعد...
با سلام،میشه آموزش تری دی کردن یه پلان ساده رو تو محیط اسکچ آپ بگید؟ممنون.

سلام

خسته نباشید

ببینید روند کلی کار اینه که شما یا پلان رو تو کد میزنید و تو اسکچ ایمپورت میکنید و یا تو همینجا میکشید

کشیدن تو کد کار بهتر و حرفه ای تریه

خوب حالا روند کار:

1-از منوی فایل گزینه ایمپورت رو بزنید

2-در قسمت نوع فایل،میتونید dwg یا dxf رو انتخاب کنید

3-در قسمت option از همون بخش اکسپورت شما باید در قسمت scale ، فرمت ورودیتونو مشخص کنید .من با meter کار میکنم ،شما با همون مقیاسی که کارتونو تو کد زدین وارد کنید

4- حالا که فایل رو اوردین تو اسکچ باید خطوط کد رو برای اسکچ تعریف کنید تا بتونه با خطوط ، براتون صفحه بسازه.

برای اینکار میتونید برای بستن هر فضایی به صورت رندم یکی از خطوط رو در نطر بگیرید و روش دوباره خط بکشید ،خواهید دید که نرم افزار صفحه رو براتون میبنده.

اینکارو تا صفحه شدن تمام خطوط انجام بدید

نکته مهم:

وجود هر گونه نقطه یا خط اضافی (هر چند اینقدر کوچک باشه که قابل دید نباشه مانع بستن صفحه میشه)پس شرط راحتیه کار،تمیز کار کردن تو کده.البته قبل از ورود به اسکچ بهتره تو کد تمام ابجکت ها یا علائم اضافی مثل هچ ها ،در و پنجره ها و .... رو پاک کنید.

5- حال اگر فضایی قوسی شکل یا خطوط اینچنینی دارین میتونید با کشیدن یک خط به طوری که از روی 2 تا از خطوط اون فضا بگذره ،اون فضا رو ببندید.

مثلا دایره ای تو کار دارید،باید خطی بکشید که از 2 تا نقطه دایره تونو قطع کنه.بعد از صفحه شدن با پاک کن ،خط اضافی رو پاک کنید.

6- بعد از صفحه شدن کل کار با ابزار push/poll

میتونید به صفحه ها تون ارتفاع بدید.مثلا عدد 3 رو وارد کنید.کادر هوشمند vcb با توجه به فعال بودن ابزار مورد نظر ارتفاع رو وارد میکنه.

خوب تا اینجا کار رو انجام بدید باز اگر سوالی بود بپرسید:icon_gol:

لینک به دیدگاه
سلام،ممنون از توضیحات مفیدتون،خوب حالا واسه اینکه بخواهیم به حجممون پنجره و در اضافه کنیم؟باید چیکار کنیم؟

omj0vs9k69684xymosz.jpg

49nbu4lrursm593b99g.jpg

bidryq6woktxdrepy0p0.jpg

در این مرحله یکی از پنجره ها رو انتخاب بعد بگیر بکش روی حجمت .

urnq7rk7bbh60oa9gqn9.jpg

tflkx7x0pgccypdctg5n.jpg

اگر ابعاد پنجره رو خواستی تغییر بدی از دستور scale استفاده کن یا از روی صفحه کیبورد S9lcwkrimvc5l5x4w21um.jpg

رو بزن بعد از این گرید ها بگیر بکش تا به اندازه ی دلخواه برسی ...

kgjlyna0g31j5km2c96s.jpg

برای اینکه بتونی تمام گرید ها رو ببینی این کار رو انجام بده ...

ogo1ib9y66ogbbdxxkdb.jpg

این کار باعث میشه حجمت جنسیت شیشه بگیره و داخلش رو خوب ببینی......

jvfeuqj7fdvyy3cbmngp.jpg

بعد دوباره روی مرحله 4 کلیک کن به حالت اول بر میگرده اگه خواستی پنجره های دیگه ای هم داشته باشی میتونی از این روش از اینترنت دانلود کنی....

f9dnwayusphgeyxqcv1g.jpg

ysvvpzg1b70asuqeksxw.jpg

q744pu8yw13fqia4otc.jpg

1fvh5tdhxrn996nngxc.jpg

پیروز باشید.

لینک به دیدگاه
سلام،ممنون از توضیحات مفیدتون،خوب حالا واسه اینکه بخواهیم به حجممون پنجره و در اضافه کنیم؟باید چیکار کنیم؟

سلام مجدد.

توضیحات دوستمون بسیار کامل و واضح بود.فقطقبل از تمام این کارها شما باید محل در یا پنجره رو تو کار خالی کنید.

برای این کار روشهای بسیاری وجود داره.

شما میتونید از خطوط کمکی استفاده کنید .با ابزار tape measure شما میتونید از هر کدوم از خطوطی که تو کارتون دارید یک خط کمکی بگیرید.

مثلا اگر ارتفاع در رو 2.2 در نظر گرفتید،از خط کفتون یک خط کمکی میگیرید و ارتفاع رو وارد میکنید.نحوه گرفتن خط کمکی به این صورته که بعد از انتخاب ابزار ،روی خط اصلی کلیک میکنید و جهت مناسب رو انتخاب کرده و بعد عدد رو تایپ میکنید.

حالا یه خط نقطه چین میبینید.بعد از ایجاد این خط میتونید خطهای جانبی رو هم از دیوار های کناریتون بگیرید.حالا از برخورد این خطوط با هم یک مستطیل رو میبینید که با خط کشیدن روی اون خطوط میتونید فضای در رو ایجاد کنید.حالا در اخرین مرحله با ابزار push/poll محدوده در رو به داخل هل بدید تا برسه به صفحه بعدیه دیوارتون.میبینید به سادگی محل در خالی شد.بعد ازین کار برید سرتغ توضیحات دوستمون و ابجکت در رو بزارید.

پنجره هم به همین صورت ایجاد میشه فقط باید okb هم بهش بدید.

لینک به دیدگاه
  • 3 هفته بعد...
من یه سوال داشتم

وقتی میخوام رندر بگیرم از هر جهتی که وایسم خودش از یه جهت دیگه رندر میگیره-خیلی دوره

چجوری باید تنظیمش کنم؟

سلام

یکم واضح تر بگید لطفا

دوره یا جهتش کلا فرق میکنه؟

اگه دوره باید تو تنطیمات پیکسل های طول و عرضتون رو تنطیم کنیدو اگر کلا فرق داره راستش تا به حال به همچین مشکلی برخورد نکردم

لینک به دیدگاه
  • 3 هفته بعد...

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...