رفتن به مطلب

ارسال های توصیه شده

به نظرم برای مقاله های پژوهشی مناسب نیست. و اونارو باید با نرم افزارهایی مثل آباکوس و انسیس انجام دهید نهایتا با اتوفرم نتایج را مقایسه کنین. علت این امر این است که اولا نرم افزار به شدت قفل شکسته شده. دوم این که وارد کردن دیتای ورق مثل نمودارهای تنش و کرنش در نرم افزار راحت نیست. و در نظر گرفتن معیارهای پارگی و از هم گسستگی در اون خیلی شفاف نیست. کلا این نرم افزار یک نرم افزار صنعتی است تا آکادمیک و پژوهشی.

اما اگه بخوای باهاش کار کنی و کسب در آمد داشته باشی نیاز است که قطعات ماشین را داشته باشی تا بتونی رو اونا تست و تمرین انجام بدی. و پیدا کردن فایل این قطعات و و پیدا کردن جنس و دیتای جنسی که در واقعیت بکار میبرند خیلی مشکل است.

مشکل بعدی اینه که شما ابتدا باید بیایی کار نرم افزاریتو با کار واقعی که انجام میشه اعتبار سنجی کنی . یعنی ببینی اون ضریب اصطکاکی که تو نرم افزار تعریف میکنی در واقعیت چطوریه. مثلا ضریب رو میزاری 0.1 در واقعیت معادلش چی میشه . روغن باید بزنی؟ سطح تمیز و خشک باشه؟ نایلون بزاری؟ و ...

این نرم افزار بیشتر به درد افراد مشغول در سازمان های مرتبط مثل مهندسان بخش طراحی قالب سایپا و ایرانخودرو یا قالبسازهای بزرگشون خوبه کسی که قالبسازی کشش عمیق میخواد انجام بده میره سمتش و هزینه هاش رو هم متقبل میشه. هزینه هایی از قبیل آموزش نرم افزار و خرید دیتای متریال ها یا تست ورق در آزمایش گاه ها و استخراج دیتای مورد نیازش. که البته کسی که تو این زمینه تبحر داشته باشه و بتونه کارش رو اثبات کنه میتونه درامد بالایی داشته باشه و به راحتی در شرکت های خودرو سازی داخل و خارج کشور پذیرفته میشه. دیتایی که برای مواد این نرم افزار در دسترس هست با ورق های موجود در ایران با همون اسم و گرید زمین تا زیرزمین فرق میکنه.

کلا مشکل زیاد هست. ولی مشکلی نیست که آسان نشود مرد میخواهد که هراسان نشود. خواستم با مزایا و معایب این نرم افزار آشنا بشی.

مرسی،

فرمایشات شما کاملا درست،

در زمینه کسب درامد من به طراحی قالب علاقه دارم و میخام تو این رشته کاری تجربه کسب کنم.

اگه میشه راهنماییم کنید.

لینک به دیدگاه
مرسی،

فرمایشات شما کاملا درست،

در زمینه کسب درامد من به طراحی قالب علاقه دارم و میخام تو این رشته کاری تجربه کسب کنم.

اگه میشه راهنماییم کنید.

بهترین کار اینه که برید در یک شرکتی که با این نرم افزار کار میکنند کار کنید تا کسب تجربه کنین و آموزش ببینین.

راه بعدی اینه که کلاس آقای وکیلی رو واسه شروع برید و در اینترنت مدل های مشابه رو پیدا کنین و روی آنها کار کنین.

لینک به دیدگاه
  • 9 ماه بعد...
  • 1 ماه بعد...

سلام،

من منابع بکارگیری و آموزشی این نرم افزار را میخواستم به دست بیارم اگر راهنمائی و یا آدرس دهی در این خصوص وجود داره بی زحمت ارائه بفرمائید

طاهری

لینک به دیدگاه
  • 2 ماه بعد...
  • 5 ماه بعد...

به زودی آموزش نصب این نرم افزار را قرار میدم. در جواب آقای farshid باید بگم که برای اکسپورت گرفتن از فایل طراحی شده کافی مسیر زیر رو برید : geometry generator / file /export surface سپس تیک چیزهایی که میخواید اکسپورت بشه رو بزنین و اوکی کنید. به همین سادگی. البته نکاتی برای بالا بردن کیفیت فایلهای خروجی هست که از همان ابتدای ورود فایل به اتوفرم بایستی انجام میدادید تا کمترین اعوجاج و از هم گسیختگی را در فایل های خروجی شاهد باشیم.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...