رفتن به مطلب

آموزشها و گفتگوهای کاربران solid work

Amin

ارسال های توصیه شده

• پاسخ 102
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

• 2 هفته بعد...

سلام.البته من کتیا کارم اما خوب چون بعضی دستورات و قواعد مثل هم هستند لذا در این باره نظر میدم .

شما در محیط sketch که کمان و خط را ترسیم کردید هر دو ترسیمو در حالت انتخاب قرار میدی و سپس از دستورات add relation گزینه tangent را انتخاب می کنی .این طور با هم مماس میشن :ws2:

لینک به دیدگاه
  • 3 ماه بعد...

خوب طراحی تسمه انچنان سخت نیست .البته اگر عکسی در این زمینه داشتی که بتونیم شبیه اون طراحی کنیم جالب میشد .در کل من توضیح میدم اگر راضی کننده نبود با شکل نشون میدم .

یک مستطیل بکش به اندازه عرض و طول تسمه حالا بستگی به شکل تسمت داره که مستطیل بکشی یا یک ترسیم دیگه .حالا این مستطیل را اکسترود کن .حالا برای ایجاد شیار یک مستطیل دیگه بر روی لبه اکسترود ایجاد کن و سپس با دستور اکسترود کات برش ایجاد کن بر روی تسمه حالا یک شیار داری برای اینکه تعداد شیارها را زیاد کنی از دستور پاترن استفاده کن

لینک به دیدگاه
خوب طراحی تسمه انچنان سخت نیست .البته اگر عکسی در این زمینه داشتی که بتونیم شبیه اون طراحی کنیم جالب میشد .در کل من توضیح میدم اگر راضی کننده نبود با شکل نشون میدم .

یک مستطیل بکش به اندازه عرض و طول تسمه حالا بستگی به شکل تسمت داره که مستطیل بکشی یا یک ترسیم دیگه .حالا این مستطیل را اکسترود کن .حالا برای ایجاد شیار یک مستطیل دیگه بر روی لبه اکسترود ایجاد کن و سپس با دستور اکسترود کات برش ایجاد کن بر روی تسمه حالا یک شیار داری برای اینکه تعداد شیارها را زیاد کنی از دستور پاترن استفاده کن

اين كار را كردم اما مشكل اينه كه اين شيارها به قسمت نيم دايره اي كه مربوط به مسير تسمه هست منتقل نمي شه

اگه عكس بزاري ممنونت مي شم

لینک به دیدگاه

متوجه شدم مشکلت تو قسمت نیم دایره ایش هستش :w16: خوب باید سیستم پترن را عوض کنی و یا اینکه به صورت دستی برای یک نیمش یا یک ربعش شیار بذاری و بعد از قرینه کاری و منعکس کردن ترسیم برای قسمتهای دیگه استفاده کنی .باشه من انجام میدم .برای تهیه یک مدل راههای زیادی وجود داره :ws50: من به صورت عملی انجامش میدم حالا نمی دونم بتونم یا نه اما باید بتونم :ws3: چون مدلی نیست که نشه ساختش :ws2:

لینک به دیدگاه

خوب من با کتیا انجامش دادم چون برنامه سالیدو نصب نکرده بودم همون طوری که در پست قبلی گفتم پیش رفتم الان نیم دایرشو برات مدل کردم باقیش فکر نمی کنم کار سختی باشه .

Slide1.jpg

لینک به دیدگاه
خوب من با کتیا انجامش دادم چون برنامه سالیدو نصب نکرده بودم همون طوری که در پست قبلی گفتم پیش رفتم الان نیم دایرشو برات مدل کردم باقیش فکر نمی کنم کار سختی باشه .

slide1.jpg

ممنون

يك سئوال

نمي شه ميسر تسمه را بكشم و اكسترود كنم بعد روش شيارها ايجاد كنم

من اين كار را كردم اما وقتي به نيم دايره مي رسم نمي تونم روش شيار ايجاد كنم و بعد قرينه كنم

راهي هست كه نخوام تكه تكه تسمه را درست كنم

لینک به دیدگاه

خوب با سالید میشه مسیر پترن را منحنی تسمه قرار بده البته این ویژگی در کتیا نیست و از یک طریق دیگه باید عمل کنی .البته لازم نیست شکل را تیکه تیکه مدل کنی من الان چون فقط اون قسمت دایرش مد نظرت بود این کارو کردم .شما همون طور یک تیکه این کارو کنید و نمی خواد قرینه هم کنی :ws2:

تو سالید دستور پترن با استفاده از منحنی راهنما را داریم از اون استفاده کن .

لینک به دیدگاه
خوب با سالید میشه مسیر پترن را منحنی تسمه قرار بده البته این ویژگی در کتیا نیست و از یک طریق دیگه باید عمل کنی .البته لازم نیست شکل را تیکه تیکه مدل کنی من الان چون فقط اون قسمت دایرش مد نظرت بود این کارو کردم .شما همون طور یک تیکه این کارو کنید و نمی خواد قرینه هم کنی :ws2:

تو سالید دستور پترن با استفاده از منحنی راهنما را داریم از اون استفاده کن .

ممنون اما مي شه اسم دستور را بنويسي چون پيداش نكردم

لینک به دیدگاه

دقیق یادم نیست اما باید زیر مجوع دستورات پترن باشه دیگه .الان سالید نصب نیست به سیستمم .نمی تونم همین طوری دستورشو بگم .اما سعی می کنم خیلی زود برات پیداش کنم :w16: فکر کنم pattern with curve باشه .من الان یه نمه تمام نرم افزارها را قاطی کردم نمی دونم این دستوری که بهت گفتم برای پرو بود یا ان ایکس یا سالید :ws3:

لینک به دیدگاه
دقیق یادم نیست اما باید زیر مجوع دستورات پترن باشه دیگه .الان سالید نصب نیست به سیستمم .نمی تونم همین طوری دستورشو بگم .اما سعی می کنم خیلی زود برات پیداش کنم :w16: فکر کنم pattern with curve باشه .من الان یه نمه تمام نرم افزارها را قاطی کردم نمی دونم این دستوری که بهت گفتم برای پرو بود یا ان ایکس یا سالید :ws3:

باز هم ممنون

لینک به دیدگاه
  • 4 سال بعد...

یه سوال ناشیانه!

شماها چه جوری سالید یاد گرفتین؟! با انجام پروژه؟ یا نشستید پشت سالید به نیت یادگیری؟!

واسه این میپرسم که من معمولا نرم افزارا رو وقتی یاد گرفتم که بهشون نیاز فوری داشتم! اغلب وقتی پروژه ای چیزی بود با انجامش اون نرم افزارو هم یاد میگرفتم. حالا اگه یه نرم افزار پروژه هاش زیاد به تورم خورده باشه، خوب بلدم وگرنه میشه مثل این سالید که در حد همون دو سه تا پروژه ی نسبتا ساده بلدم تقریبا. هر دفعه نشتم به نیت یادگیری، طولی نکشید و قطع شد.

لینک به دیدگاه
یه سوال ناشیانه!

شماها چه جوری سالید یاد گرفتین؟! با انجام پروژه؟ یا نشستید پشت سالید به نیت یادگیری؟!

واسه این میپرسم که من معمولا نرم افزارا رو وقتی یاد گرفتم که بهشون نیاز فوری داشتم! اغلب وقتی پروژه ای چیزی بود با انجامش اون نرم افزارو هم یاد میگرفتم. حالا اگه یه نرم افزار پروژه هاش زیاد به تورم خورده باشه، خوب بلدم وگرنه میشه مثل این سالید که در حد همون دو سه تا پروژه ی نسبتا ساده بلدم تقریبا. هر دفعه نشتم به نیت یادگیری، طولی نکشید و قطع شد.

خوبی چه خبرا؟

بعد از نیت باید سلام بدی به سالید وگرنه کات اکسترود میشی و اشهد و باید بخونی

:ws3:

نه خوب من عاشقشم تفریحاتمو باهاش کار میکنم کارهای شرکتو نقاشی و هرچی دوست داشته باشی مهم اینه که عاشق باشی :w02:

لینک به دیدگاه

همونطور که سهندخان فرمودن باید علاقه داشته باشی تمرین کنی و سعی کنی وقتی باهاش کار میکنی ازش لذت ببری

بچه ها چون این تاپیک برای عکس هستش میتونیم از این تاپیک استفاده کنیم

[h=1]آموزشها و گفتگوهای کاربران solid work[/h]

لینک به دیدگاه
خوبی چه خبرا؟

بعد از نیت باید سلام بدی به سالید وگرنه کات اکسترود میشی و اشهد و باید بخونی

:ws3:

نه خوب من عاشقشم تفریحاتمو باهاش کار میکنم کارهای شرکتو نقاشی و هرچی دوست داشته باشی مهم اینه که عاشق باشی :w02:

پس بگو مشکل از سلام ندادنم بود:ws38:

لینک به دیدگاه
همونطور که سهندخان فرمودن باید علاقه داشته باشی تمرین کنی و سعی کنی وقتی باهاش کار میکنی ازش لذت ببری

بچه ها چون این تاپیک برای عکس هستش میتونیم از این تاپیک استفاده کنیم

آموزشها و گفتگوهای کاربران solid work

آقا اجازه؟ تاپیکش قفله

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...