رفتن به مطلب

ارسال های توصیه شده

اول اینکه شما حریم ساختمون رو از شمال و جنوب رعایت نکردین.

دوم اینکه اتاق خواب ها نورگیر ندارن.

سوم اینکه نورگیری فضای آشپزخانه در درجه دوم بوده و اینکه تو این بنای به این بزرگی و داری 3 خواب نیاز به حتما یه مطبخ هست.

سوم اینکه پذیرایی قسمت شمالی نورگیر نداره

قسمت ستون گذاری بناتون یه کم مشکل داره از نظر سازه ای.(البته ضعف سازه ای میشه گفت)

نداشتن کمد برای خواب هاست(معمولا از 3 خواب باید حداقل 2 خواب داری کمد باشن.

من تو طرح شما تراسی نمیبینم.

نداشتن داکت برای سرویس ها

عدم رعایت تفکیک خواب های والدین و بچه ها

وجود فضا های بلا استفاده و غیر مفید زیاد تو بنا(راهروهای طولانی)

راستی کنسوا قسمت سمت جنوب بنا هم بیش ار 1.2 به نظر میرسه.

دوری یکی از خواب ها از حمام...

نورگیری از قسمت غرب بنا که تو شمال و غرب و شرق کشور زیاد از این جهت نور نمیگیرن(به خاطر باران و بادهای مزاحم)

البته خوبی هایی هم داره

مثلا شکست بنا که من خیلی دوست دارم

وجود 2 تا پذیرایی خصوصی و مهمان

با اجازه دوستان منم میخوام اینجا یه نکته رو یادآوری کنم

وقتی راه پله شما فقط قراره یه طبقه باشه, لازم نیست یه همچین فضایی رو برای راه پله هدر بدید!

میتونید از این فضا استفاده بهتری بکنید.

در طرح دوست دیگه مون هم این موضوع رو دیدم!

[/img]

درود بر دوستان عزیز ممنون از اینکه وقت گذاشتین و طرحم رو بررسی کردین.

نقاط ضعف و اشتباهات کاملا درست و به جا گفته شده...که باید تصحیح بشه...البته برخی نکاتی اجرایی هست که من به اونها واقف نبودم و اونقدر به اندازه دوستان تجربه کافی نداشتم اما خوشبختانه آشنایی پیدا کردم.

البته با این تفاسیر من دیگه طرح ندم بهتره..:icon_gol:

لینک به دیدگاه
  • پاسخ 596
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

نقاط ضعف و اشتباهات کاملا درست و به جا گفته شده...که باید تصحیح بشه...البته برخی نکاتی اجرایی هست که من به اونها واقف نبودم و اونقدر به اندازه دوستان تجربه کافی نداشتم اما خوشبختانه آشنایی پیدا کردم.

این چه حرفیه؟!!!:vahidrk:

نباید با یه چندتا ایراد کوچیک که ازت گرفتن دلسر بشی! دیگه نبینم ها!!!:banel_smiley_4:

هدف تاپیک اینه که برای کار اجرایی آماده بشیم.

به جای گفتن این حرفا و از کار شونه خالی کردن, خب الان ایرادات کارت رو فهمیدی, حالا برو کارت رو درست کن و دوباره تصحیح شده اش رو بزار!

سخت نگیر, اما بی خیال هم نباش.

موفق باشی, منتظر ادیت هایی که میزنی هستیم.:a030:

لینک به دیدگاه
با اجازه دوستان منم میخوام اینجا یه نکته رو یادآوری کنم

وقتی راه پله شما فقط قراره یه طبقه باشه, لازم نیست یه همچین فضایی رو برای راه پله هدر بدید!

میتونید از این فضا استفاده بهتری بکنید.

در طرح دوست دیگه مون هم این موضوع رو دیدم!

<a href=voj7iynwsmr6r3xh6erm.jpg' alt='voj7iynws

وقتی تو طرح قراره این پله به سمت پشت بام(سقف مسطح)بره لازم میشه که حتما پله ما گردون با چند بازو باشه!فکر کنم تو نقشه آقا مهدی از یه پله مستقیم و برای فقط طبقه اول طراحی شده و این که سقف بناشون شیبداره نه مسطح.فکر کنم سایه سپید درست طراحی کردن.(به موارد خواسته شده طرح توجه بشه لطفا)

لینک به دیدگاه
طراحی پروژه توسط پویا

این کار من.

خوشحال میشم نظرتونو بدین.

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.

کسی نیست از کار ما ایراد بگیره؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟نظر بده؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ نقدش کنه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

لینک به دیدگاه

اگه میدونستم ضعف ها رو نمیگفتم.این چه حرفیه شما میزنین!اینجا یه محیط دوستانه است که با کمک هم به یه جایی برسیم.همین حس شما رو من 5 سال پیش داشتم!زمانی که تازه دانشجو بودم و به شرکت رفتم و کارآموز بودم!انقدر تلاش کردم که امروز خودم شدم یه طراح.نقد طرح شما دلیل بر بدی طرح شما نیست!شما باید نکته هایی که از نقد هامیگیرین توجه کنید و تو طرح های بعدی لحاظ کنین تا طرحتون بشه طرح نخست که هر کارفرمایی دید سریعا قبولش کنه!!!!

ضمنا من تمام نکته هایی که آقا مهدی درمورد محیط کار میزنن رو تایید میکنم.پس تلاش کنید و دقت تا ضعف کاراتون به صفر برسه

موفق باشید...

لینک به دیدگاه
وقتی تو طرح قراره این پله به سمت پشت بام(سقف مسطح)بره لازم میشه که حتما پله ما گردون با چند بازو باشه!فکر کنم تو نقشه آقا مهدی از یه پله مستقیم و برای فقط طبقه اول طراحی شده و این که سقف بناشون شیبداره نه مسطح.فکر کنم سایه سپید درست طراحی کردن.(به موارد خواسته شده طرح توجه بشه لطفا)

درود

من تو پست بعدیش اجازه گرفتم:w16:

نمیشه حالا سقف مون یه کوچولو شیب دار باشه؟!:ws52:
اشکالی نداره ، شیبدار هم میتونه باشه :a030:

وقتی ونوس گفت میتونیم سقف رو شیبدار هم بزاریم.برای همین دیگه نیازی به اون پله نبود.:icon_redface:

لینک به دیدگاه
کسی نیست از کار ما ایراد بگیره؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟نظر بده؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ نقدش کنه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

پویا جان با اجازه

:ws52:

اون قسمت زرد رنگ فضای پرتی هست که توی طرحتون در اومده, و به هرحال هزینه بره, نذار هزینه پرتی زیاد بشه.

(اینایی که گفتم فقط نظر شخصی خودمه, شاید تخصصی نباشه, اما برادرانه بود):a030:

لینک به دیدگاه
پویا جان با اجازه

:ws52:

اون قسمت زرد رنگ فضای پرتی هست که توی طرحتون در اومده, و به هرحال هزینه بره, نذار هزینه پرتی زیاد بشه.

(اینایی که گفتم فقط نظر شخصی خودمه, شاید تخصصی نباشه, اما برادرانه بود):a030:

در مورد درب بین اتاق خواب ها و پذیرایی

من منظورتون رو در مورد در بین اتاق ها و پذیرایی نمیدونم چیه!من از یه فضای خصوصی استفاده کردم که اون خط چین ها سقف قوسی بالای ورودیه که در نما مانند سوراخی تو دیواره.این توتمام بناها باید باشه!من تا حالا ندیدم برای تقسیم فضای اتاق خواب ها و پذیرایی از یه در استفاده کنن تا به فضای خصوصی برسن و بعد با هر دری به یکی از خواب ها برن.

در مورد آشپزخانه

میشه از میز کار جزیره ای هم استفاده کرد!باید بگم در معماری ایرانی درونگرایی و حفظ خصوصیات فضایی خیلی مهمه.در گذشته آشپزخانه ها هم مثل اتاق خواب ها داری در بود ولی با گذشت زمان تبدیل به محیط نیمه باز یا همون اپن شده.در فرهنگ اصیل ایرانی میشه اینو قبول کرد که تا نیمه باز باشه اما استفاده از جزیره ایی برای فضاهای مسکونی زیاد جالب نیست و این بیشتر تو فضا های ویلایی مد نظر قرار میگیره.اما تو این آشپزخانه طبق نظر شما هم میشه جزیره ایی کرد.در مورد اون 4 تا صندلی هم باید گفت این صندلی ها برای صبحانه خوری در محیطی کاملا خصوصیه که یه فضای خوبی رو به وجود میاره.وجود این صندلی تو زندگی امروزی فکر نکنم زیاد دور از چشم باشه.آخه فکر کنم بهتر از میز نهارخوری باشه که تو بیرون از آشپزخانه و تو محیط پذیرایی چیده شه.(البته نظر منه)

در مورد انباری

اگه تو پلان پارکینگ توچه کنی در پشت پله از یه فضایی استفاه کردم و یه انباری طراحی کردم.(با توجه به اصول معماری تو ایران فکر نکنم جالب باشه که انباری دذر طبقه باشه)

در مورد فضای پرت جلوی ساختمان

نمای ساختمان جزئی از ساختمان و از قسمت های اصلی و مهمی است که کارفرمایان بهش توجه میکنن.گاهی هزینه های فوق سنگینی برای نما انجام میشه!البته این فضای که به صورت زرد مشخص کردین میتونه یه گلخونه باشه که با گیاهان درختی با دور ستون چرخیدن به طرف بالا برن و یه منظره سبز زیبایی رو تو نما به وجود بیارن)البته تو نما به این مقدار نمیشه گفت پرت.چون نما یعنی فضایی زیبا و آزاد که بشه یه حس خوبی رو از ساختمان به بازدید کننده بده.

مرسی از نظر هایی که دادین.منتظر نظرات دوستان دیگه هستم.

لینک به دیدگاه
در مورد درب بین اتاق خواب ها و پذیرایی

من منظورتون رو در مورد در بین اتاق ها و پذیرایی نمیدونم چیه!من از یه فضای خصوصی استفاده کردم که اون خط چین ها سقف قوسی بالای ورودیه که در نما مانند سوراخی تو دیواره.این توتمام بناها باید باشه!من تا حالا ندیدم برای تقسیم فضای اتاق خواب ها و پذیرایی از یه در استفاده کنن تا به فضای خصوصی برسن و بعد با هر دری به یکی از خواب ها برن.

.

برای من هم همین عجیب بود, اما الان دوباره رفتم و طرحتون رو دیدم, درست میگی, حق باشماست. من اشتباه کردم:icon_pf (34):

میشه از میز کار جزیره ای هم استفاده کرد!باید بگم در معماری ایرانی درونگرایی و حفظ خصوصیات فضایی خیلی مهمه.در گذشته آشپزخانه ها هم مثل اتاق خواب ها داری در بود ولی با گذشت زمان تبدیل به محیط نیمه باز یا همون اپن شده.در فرهنگ اصیل ایرانی میشه اینو قبول کرد که تا نیمه باز باشه اما استفاده از جزیره ایی برای فضاهای مسکونی زیاد جالب نیست و این بیشتر تو فضا های ویلایی مد نظر قرار میگیره.اما تو این آشپزخانه طبق نظر شما هم میشه جزیره ایی کرد.در مورد اون 4 تا صندلی هم باید گفت این صندلی ها برای صبحانه خوری در محیطی کاملا خصوصیه که یه فضای خوبی رو به وجود میاره.وجود این صندلی تو زندگی امروزی فکر نکنم زیاد دور از چشم باشه.آخه فکر کنم بهتر از میز نهارخوری باشه که تو بیرون از آشپزخانه و تو محیط پذیرایی چیده شه.(البته نظر منه)

دقیقا منم با توجه به فضای مطبخی که اون پشت طراحی کردی, گفتم میتونستی این یکی رو جزیره ای کار کنی. :icon_redface:

(به نظرم این مورد خیلی سلیقه ای هست, و همه سلیقه ها هم محترمن):w16:

در مورد انباری

اگه تو پلان پارکینگ توچه کنی در پشت پله از یه فضایی استفاه کردم و یه انباری طراحی کردم.(با توجه به اصول معماری تو ایران فکر نکنم جالب باشه که انباری دذر طبقه باشه)

بله, دوباره چک کردم, درست میگی, من خودم هم زیر پله رو برای انباری در نظر گرفته بودم.

اگه بتونی انباری رو داخل طبقه هم دربیاری, (مثلا کنار آشپزخونه) اما طوری که تو نگاه اول تو چشم نباشه و جلب توجه نکنه, ایرادی نداره. (به نظر من):icon_redface:

در مورد فضای پرت جلوی ساختمان

نمای ساختمان جزئی از ساختمان و از قسمت های اصلی و مهمی است که کارفرمایان بهش توجه میکنن.گاهی هزینه های فوق سنگینی برای نما انجام میشه!البته این فضای که به صورت زرد مشخص کردین میتونه یه گلخونه باشه که با گیاهان درختی با دور ستون چرخیدن به طرف بالا برن و یه منظره سبز زیبایی رو تو نما به وجود بیارن)البته تو نما به این مقدار نمیشه گفت پرت.چون نما یعنی فضایی زیبا و آزاد که بشه یه حس خوبی رو از ساختمان به بازدید کننده بده.

حرفت رو قبول دارم, حتی در بعضی از ساختمان های لوکس, المان های خاص و گرون قیمت, که هم فضا و هم هزینه زیادی رو برای اجرا دارن دیده میشه, و این در جای خودش زیبایی فوق العاده ای رو به ساختمون میده, در این مورد هیچ شکی نیست.

حرفم اینه, این توضیح (با رنگ قرمز مشخص کردم)رو باید بگی وقتی طرح رو ارائه میدی. وگرنه منِ کارفرما از کجا باید بدونم؟!:w02:

مرسی که به این نقدها جواب دادی, هدفم از این پرسشها بالاتر رفتن اطلاعات معماری مون هست. :a030:

بازم مرسی.:icon_gol:

لینک به دیدگاه
برای من هم همین عجیب بود, اما الان دوباره رفتم و طرحتون رو دیدم, درست میگی, حق باشماست. من اشتباه کردم:icon_pf (34):

دقیقا منم با توجه به فضای مطبخی که اون پشت طراحی کردی, گفتم میتونستی این یکی رو جزیره ای کار کنی. :icon_redface:

(به نظرم این مورد خیلی سلیقه ای هست, و همه سلیقه ها هم محترمن):w16:

بله, دوباره چک کردم, درست میگی, من خودم هم زیر پله رو برای انباری در نظر گرفته بودم.

اگه بتونی انباری رو داخل طبقه هم دربیاری, (مثلا کنار آشپزخونه) اما طوری که تو نگاه اول تو چشم نباشه و جلب توجه نکنه, ایرادی نداره. (به نظر من):icon_redface:

حرفت رو قبول دارم, حتی در بعضی از ساختمان های لوکس, المان های خاص و گرون قیمت, که هم فضا و هم هزینه زیادی رو برای اجرا دارن دیده میشه, و این در جای خودش زیبایی فوق العاده ای رو به ساختمون میده, در این مورد هیچ شکی نیست.

حرفم اینه, این توضیح (با رنگ قرمز مشخص کردم)رو باید بگی وقتی طرح رو ارائه میدی. وگرنه منِ کارفرما از کجا باید بدونم؟!:w02:

مرسی که به این نقدها جواب دادی, هدفم از این پرسشها بالاتر رفتن اطلاعات معماری مون هست. :a030:

بازم مرسی.:icon_gol:

مرسی از شما دوست خوبم , مهدی جان عزیز.

لینک به دیدگاه
* v e n o o s * مهمان
خب اینم فایل من:icon_redface:

معمارای محترم و محترمه, بیان نقد...!:ws37:

سلام آقای مهندس ، دست شما درد نکنه ، ولی کارتون فقط سه بعدیه ؟ پلان و ... رو ندارید که بزارید ؟ از ظاهر این فایل سه بعدی معلومه که کار خوبی شده ،اما با این فایل نمیشه خوب پلان رو دید و در موردش نظر داد :icon_redface::icon_gol:

طراحی پروژه توسط پویا

این کار من.

خوشحال میشم نظرتونو بدین.

dojc8vx7krlah9zyq5.jpg

دانلود

سلام آقای مهندس ، خیلی کار شما خوب شده ، میشه گفت حدودا بی عیب ونقصه ، :w16:

فقط چند مورد که به ما یاد دادن رو میگم ، :icon_redface:

پلان موقعیت : تو پلان موقعیت ، همسایگی ، کوچه( یا خیابون ) و ورودی رو مشخص نکردید ، که اینا اضافه بشه کاملتر میشه ،

و اینکه شما از کوچه فاصله گرفتید و نچسبونید ، شاید بخاطر همون رعایت قانون ساختمونای شمالی و جنوبی ، اما اگه حیاط جنوب رو بزرگتر میگرفتید خیلی بهتر بود (با توجه به پست #553 ):icon_redface:

تو طراحیاتون موارد خیلی خوبی دیده میشه ؛ اینکه فضای ورودی راهرو کوچیکیه که باعث میشه از راه پله مستقیم به پذیرایی دید نداشته باشه، ابعاد اتاقا ، حمام و... همه چیشون خوبه ،:w16:

دو تا قسمت که با فلش نشون دادم ، یکی اینکه اون دیوار کمد تو رفت و آمد و اسبابکشی و...به نظر میاد مشکل ایجاد کنه ،کمی طول کمد رو کمتر میگرفتین جلوی ورودی اتاق همچین ورودی نباشه بهتره ؛ یکی هم اون کنج تو پذیرایی ، همچین کنجی از داخل میخواد چی بشه و چطور اجرا بشه ؟ شاید اگه با شومینه پر میشد بهتر بود ،:a030:

در کل ، خسته نباشید و عالی بود ،ممنون از طرح خوبتون :w16::icon_gol:

درود فرآوان..

yvvytzzizyh2a00xhl.jpg

این هم طرح من. منتظر نظرات و نقدهای دوستان عزیز هستم....:icon_gol:

مرسی سایه جونم؛ ممنون که کارتو گذاشتی عزیزم، دوستان ایرادات کارتو گفتن ، برای نور گیری اتاق خوابا میتونستی از دیوار همسایه 2 متر فاصله بگیری ، به طرح های دوستان و طرحی که میزارم توجه کن ، میتونی ایده خوبی بگیری :w16:

این نکته رو هم بگم ، آقا پویا و آقا مهدی و آقا مصطفی و چند تا از دوستان دیگه تو کار اجرایی هستن و تو طراحی خیلی تجربه دارن ، مثل ما نیستن که فعلا تو طراحیای دانشگاهی هستیم:ws3: گذاشتن کارت باعث میشه هم خودت هم ماها با گفتن ایرادات کارت توسط مهندسای عزیز که وقت گذاشتن و نقد کردن ، تجربه به دست بیاریم و دفعه بعد رعایت کنیم ،

ما دانشجوهای معماری که نباید وقتی کارمون ایراد داره و ایرادش گرفته میشه ، انگیزمون رو از دست بدیم ،اینطوری که دیگه متوجه مشکلات و ایراداتمون نمیشیم،:banel_smiley_4:

من این زمینی که دادم یه طرحی تو این زمین اجرا شده و پلانش رو میزارم براتون ، تو این پلانی که اجرا شده یه عالمه ایراد میشه پیدا کرد ،پس دلیلی نداره ماها کارامون رو نذاریم ، تو این سری با دوستانی که کلی تجربه داشتن کار گذاشتی ، پس امیدوار باش :ws3:

راستی ، من نمیدونم اون پله هایی که تو حیاط گذاشتی و میره تو پارکینگ برای چیه ؟

زودی کارتو کامل کن ، میخوایم بریم برا نما و...:gnugghender:

سلام دوستان

شرمنده من خودم تواین هفته نت نداشتم همه کارهاشون رو انجام دادن ولی من نتونستم انجام بدم ولی الان شروع میکنم اگه تاآخروقت تموم شد میزارم اگه تموم نکردم من طرحم روفردابزارم البته باعرض پوزش ازدوستان

سلام آقای مهندس ، اگه هم نرسیدید کار بزارید ،خوشحال میشیم تو نقد ها شرکت کنید :w16:

خب دوستان ، تو این زمین همچین طرحی اجرا شده ، همینطور که میبینید این کار هم بی عیب و نقص نیستش ، و طرح های شما خیلی بهتره ، فضاهای پرت زیادی داره ، اما میتونید از بعضی از نکات طراحیش استفاده کنید ::a030:

اینم پلانش ، در آخر تمام نما و برش و...رو میزارم اینجا :

uozpny6qlge82uwpf8g.jpg

لینک به دیدگاه
سلام آقای مهندس ، دست شما درد نکنه ، ولی کارتون فقط سه بعدیه ؟ پلان و ... رو ندارید که بزارید ؟ از ظاهر این فایل سه بعدی معلومه که کار خوبی شده ،اما با این فایل نمیشه خوب پلان رو دید و در موردش نظر داد :icon_redface::icon_gol:

سلام آقای مهندس ، خیلی کار شما خوب شده ، میشه گفت حدودا بی عیب ونقصه ، :w16:

فقط چند مورد که به ما یاد دادن رو میگم ، :icon_redface:

پلان موقعیت : تو پلان موقعیت ، همسایگی ، کوچه( یا خیابون ) و ورودی رو مشخص نکردید ، که اینا اضافه بشه کاملتر میشه ،

و اینکه شما از کوچه فاصله گرفتید و نچسبونید ، شاید بخاطر همون رعایت قانون ساختمونای شمالی و جنوبی ، اما اگه حیاط جنوب رو بزرگتر میگرفتید خیلی بهتر بود (با توجه به پست #553 ):icon_redface:

تو طراحیاتون موارد خیلی خوبی دیده میشه ؛ اینکه فضای ورودی راهرو کوچیکیه که باعث میشه از راه پله مستقیم به پذیرایی دید نداشته باشه، ابعاد اتاقا ، حمام و... همه چیشون خوبه ،:w16:

دو تا قسمت که با فلش نشون دادم ، یکی اینکه اون دیوار کمد تو رفت و آمد و اسبابکشی و...به نظر میاد مشکل ایجاد کنه ،کمی طول کمد رو کمتر میگرفتین جلوی ورودی اتاق همچین ورودی نباشه بهتره ؛ یکی هم اون کنج تو پذیرایی ، همچین کنجی از داخل میخواد چی بشه و چطور اجرا بشه ؟ شاید اگه با شومینه پر میشد بهتر بود ،:a030:

در کل ، خسته نباشید و عالی بود ،ممنون از طرح خوبتون :w16::icon_gol:

پلان موقعیت رو نرسیدم کاملش کنم و الا محوطه سازی میکردم.حق با شماست.این سایت پلان کامل نیست

درمورد فاصله جنوبی باید بگم چون بنای ما یه طبقه است و زمین ما نصبتا بزرگه برای زیبایی جلوی ساختمان و همچنین دور بودن از خیابان به دلیل سر و صدا از داخل به بیرون و از بیرون به داخل بهتره تو محیطی داخلی طراحی بشه!البته میشد بیاد لب حریم خودش ساخته بشه اما من نظرم این بود که بهتره یه چند متر فاصله داشته باشه(نظر شخصی)

درمورد اون دیوار جلوی در باید بگم که من تو اجرا دیدم که اگر فاصله در با دیوار حدود 1.10تا 1.15 باشه یک تخت میتونه به راحتی درونش چرخش کنه.البته حرف شما درسته!فاصله اش فکر کنم کمی کمه(حدود 10 تا 15 سانتیمتر)

باید بگم که فضای اتاق خواب یک فضای کاملا خصوصیه و شخصی.بهتره مانند ورودی یه فضای پیشخوان داشته باشه که وقتی کسی در رو باز میکنه به داخل دید مستقیم اولیه نداشته باشه.(تو بیشتر نقشه های شهری تو کل کشور اینو دیدم)

در مورد اون قسمت بنا (نما)باید بگم که حق با شماست!باید فکری براش بشه که میتونه با گل و شومینه و ...پرش کرد!البته تو معماری زمانی که تو فرم و شکل وحجم میخواین یه طرح خوب و زیبا به وجود بیارین یه فضاهای پرتی هم به وجود میاد که باید یه طراح اونو به حداقل ممکن برسونه.(البته تعریف از طرح خودم نباشه-کارم یه دفعه ای شد و عجله ای اینوزدم.الان همزمان با پایان نامه و طرح 5 منه)امروز هم بودم کرکسیون آخر

نکته بینی و توجه شما ونوس خانم نسبت به طراحی و نقد طرح ها قابل ستایشه.

ممنون از دوستان

لینک به دیدگاه

اول در مورد رنگ نارنجی که یکیش سطح نورگیری بناست که تو این طرح خیلی کم شده و نورگیری آشپزخانه اصلا مناسب نیست

دومیش خط مسیر پله است که اشتباها فکر کنم به العکس طراحی شده.

خط قرمز که نورگیری خیلی بد اتاق خواب رو نشون میده که انگار اتاق از سوراخی داره نور میگیره

رنگ بنفش که نشان دهنده عمق زیاد کمد هست که استاندارد حداکثر ان 80 سانتیمتر میباشد.

رنگ سبز که نشان دهنده زیاد بودن راهرو ها و در نتیجه پرت بودن این فضا ها

رنگ قهوه ای که میشه گفت تداخل بین فضای خصوصی و عمومی و مهمان بتااست و همچنین دید از درون پذیرایی

میشه نداشتن کمد برای حداقل یکی از خواب ها رو هم از ضعف ها دونست(از 3 خواب حداقل باید 2 خواب داری کمد دیواری ثابت باشن)

الته از نظر سازه ای هم مشکلات و ضعف هایی داره.مثلا اکس آسانسور و پل ها (تیرهای افقی)(شناژ) که از درون پذیرایی به شکل مایل میگذره که منظره جالبی نداره.(باید سقف کاذب کار شود)

3kjk4mpknc2efm438466.jpg

لینک به دیدگاه
اول در مورد رنگ نارنجی که یکیش سطح نورگیری بناست که تو این طرح خیلی کم شده و نورگیری آشپزخانه اصلا مناسب نیست

دومیش خط مسیر پله است که اشتباها فکر کنم به العکس طراحی شده.

خط قرمز که نورگیری خیلی بد اتاق خواب رو نشون میده که انگار اتاق از سوراخی داره نور میگیره

رنگ بنفش که نشان دهنده عمق زیاد کمد هست که استاندارد حداکثر ان 80 سانتیمتر میباشد.

رنگ سبز که نشان دهنده زیاد بودن راهرو ها و در نتیجه پرت بودن این فضا ها

رنگ قهوه ای که میشه گفت تداخل بین فضای خصوصی و عمومی و مهمان بتااست و همچنین دید از درون پذیرایی

میشه نداشتن کمد برای حداقل یکی از خواب ها رو هم از ضعف ها دونست(از 3 خواب حداقل باید 2 خواب داری کمد دیواری ثابت باشن)

الته از نظر سازه ای هم مشکلات و ضعف هایی داره.مثلا اکس آسانسور و پل ها (تیرهای افقی)(شناژ) که از درون پذیرایی به شکل مایل میگذره که منظره جالبی نداره.(باید سقف کاذب کار شود)

نظر من هم به نظر پویا جان نزدیک تر است.:whistle: :ws3:

لینک به دیدگاه

چشم سعی میکنم تو اولین فرصت آماده کنم

به خاطر سرعت کار, خیلی کم پیش میاد اسکیس بزنم, (دستم تو سه بعدی سریعتره) چه برسه به اینکه بخوام اول اتوکدیش رو بکشم.:whistle:

ولی سعی میکنم بهش یکمی رنگ (یا شایدم متریال) بدم, بعد یه چندتا نما ازش بزارم.

شیطنت هایی رو هم که توش انجام دادم توضیح میدم.:ws3:

لینک به دیدگاه
خب اینم فایل من:icon_redface:

معمارای محترم و محترمه, بیان نقد...!:ws37:

یه چندتا توضیح:

0- مدتها بود خودم طرح جدید نزده بودم (حدود یه سال), فقط طرح بقیه رو ترکونده بودم!:gnugghender: :whistle:

1- تو اسکچاپ کشیدمش, بعدشم اکسپورت (سه بعدی) اتوکد گرفتم

2- مبلمان نذاشتم , وقت نمیشد:whistle:

3- اسکلت پیشنهادی برای یه همچین سازه ای به طور قطع فلزی هستش (اما مخصوصا به صورت بتونی در نظر گرفتم اونم با این اندازه ها, از روی تجربه:icon_redface:)

من چرا نمیتونم فایل شمارو دانلود کنم؟!

لینک به دیدگاه
من چرا نمیتونم فایل شمارو دانلود کنم؟!

فایل رو به انتهای همون پست اضافه کردم, دوباره سعی کنید.

من چک کردم, فایل مشکلی نداشت, راحت دانلود میشد.:ws52:

لینک به دیدگاه

سلام بچه ها...من اومدم....:5c6ipag2mnshmsf5ju3

دوباه با 1 طرح نسبتا جدید...البته روی همون طرح قبلی فضاها رو جابه جا کردم و سعی کردم ای نکات زیر رو مد نظر قرار بدم:

نورگیری اتاق خواب ها و آشپزخونه و پذیرایی ،ستون گذاری،کمد به تعداد لازم و اندازه استاندارد،داکت جهت تهویه . نوردهی،حداقل اشغال فضای پرتی،تفکیک اتاق خوای اصلی از اون یکی!!!:دی،از همه مهمتر قرار دادن تراس...ولی خوب فرم بنا کاملا تغییر پیدا کرد و اون شکست ها برداشته شد.الان حریم درسته یا هنوزم مشکل داره؟؟؟

منتظر نظرات و نقد ها هستم...:girl_yes2:

بچه ها راحت باشین جنبم بسی بالا رفته...:a030:

من 1 سوال از آقا پویا دارم...و اون اینکه چه طوری طول دهانه بیشتر از 6 متر شده؟؟؟!!

مگه میشه فاصله بین دو ستون بیشتر از 3 متر باشه...این از لحاظ اجرایی درسته؟:ws37:

bbxcdo5rxoanuq6q248.jpg

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.

لینک به دیدگاه
سلام بچه ها...من اومدم....:5c6ipag2mnshmsf5ju3

دوباه با 1 طرح نسبتا جدید...البته روی همون طرح قبلی فضاها رو جابه جا کردم و سعی کردم ای نکات زیر رو مد نظر قرار بدم:

نورگیری اتاق خواب ها و آشپزخونه و پذیرایی ،ستون گذاری،کمد به تعداد لازم و اندازه استاندارد،داکت جهت تهویه . نوردهی،حداقل اشغال فضای پرتی،تفکیک اتاق خوای اصلی از اون یکی!!!:دی،از همه مهمتر قرار دادن تراس...ولی خوب فرم بنا کاملا تغییر پیدا کرد و اون شکست ها برداشته شد.الان حریم درسته یا هنوزم مشکل داره؟؟؟

منتظر نظرات و نقد ها هستم...:girl_yes2:

بچه ها راحت باشین جنبم بسی بالا رفته...:a030:

من 1 سوال از آقا پویا دارم...و اون اینکه چه طوری طول دهانه بیشتر از 6 متر شده؟؟؟!!

مگه میشه فاصله بین دو ستون بیشتر از 3 متر باشه...این از لحاظ اجرایی درسته؟:ws37:

bbxcdo5rxoanuq6q248.jpg

راستش هم میشه گفت اره و هم نه.

تو اون چیزایی که تو دانشگاه میگن میگن بیش از 5 متر نشه.اما ما میتونیم دهانه رو خیلی زیاد تر از اینی که هست بکنیم. تو. ایران تا دهانه 19 متر هم اجرا شده و بستگی به سازه داره!مثلا تا دهانه 10 متر میتونی از تیرچه کرومیت استفادهکنی که هیچ مشکلی نداره.البته 6.50 تو ساختمون های امروز به دلیل تامین پارکینگ چیز خیلی ساده ایه.تو تیر هایی که طولش زیاده از میلگرد های تقویتی استفاده میشه!البته من تو طراحی هام یه بار تا دهانه 8.35 متر طراحی کردم و اجرا شده.

البته باید بگم حداقل فاصله ستون ها باید به اندازه 2 برابر ابعاد ستون باشه وحداکتر فعلا با این پیشرفت علم همچنان مشخص نیست....

البته امروزه سقف های جدید هم اومده.میتونید این فایل منو که خیلی قبل ها تو انجمن گذاشتم استفاده کنی.

سقف های cobiax

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...