رفتن به مطلب

ارسال های توصیه شده

با سلام خدمت دوستان محترم

می خواستم بدونم کسی می تونه راجبه مقاطع شکست منو کمک کنه

چگونه جای عیوب حجمی رو می توان در مقطع شکست بررسی و پیدا کرد؟ اصلا میشه اینکارو کرد؟

لینک به دیدگاه
  • پاسخ 62
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

چگونه جای عیوب حجمی رو می توان در مقطع شکست بررسی و پیدا کرد؟ اصلا میشه اینکارو کرد؟

منظورتون روش های تجربی هست؟

بله روش های تجربی که هست،مثل استفاده از امواج،ارتعاشات و..... که در قسمت های ترک دار،تغییراتی در آنها رخ میده و متوجه میشن ترک کجاست.

لینک به دیدگاه
  • 6 ماه بعد...
کسی در مورد رشد ترک با استفاده از روش xfem اطلاعی داره؟ انسیس قابلیت اعمال این روش داره یا فقط آباکوس این کار میکنه؟

روش xfem در آباکوس توانایی پیش بینی مسیر رشد ترک رو بدون معرفی کردن مسیر داره و بسیار زمانبر هست

در مورد سوالات دیگه تون عذر خواهی میکنم چون ارشد نخوندم و پاس نکردم این درس رو

لینک به دیدگاه
  • 2 هفته بعد...

3- روش هاي آزمايشگاهي

الف) تعيين ضريب شدت تنش به روش فتو الاستيك:

ايروين نشان داد كه ضريب شدت تنش را ميتوان از يك حلقه حاشيه اي تك رنگ تنها در نوك ترك تعيين كرد.

ببخشین من در این باره روی مقاله ای کار میکنم.

فتوالاستیسته نوک ترک، خیلی هاله ها درهم و پیچیده هست.

چطوری میشه شمردشون؟

خواهشا کمک کنین.:hanghead:

لینک به دیدگاه
  • 3 هفته بعد...
ببخشین من در این باره روی مقاله ای کار میکنم.

فتوالاستیسته نوک ترک، خیلی هاله ها درهم و پیچیده هست.

چطوری میشه شمردشون؟

خواهشا کمک کنین.:hanghead:

درود بر شما.

بله درست میفرمایید، هاله های نوک ترک رو نمیشه با چشم شمرد.

به دلیل تمرکز تنش بالا، هاله ها بسیار در هم رفته هستند.

بدین منظور با یکسری عکس های کامپیوتری، میان برنامه مینویسن، مقالاتی هم درباره اش هست.

هاله هارو در اطراف نوک ترک هم میشمارن و با توجه به فاصله از نوک ترک، ضریب شدت تنش رو به دست میارن.

راهنمایی بیشتر خواستین، مقالاتی رو معرفی خواهم کرد.

لینک به دیدگاه
  • 1 ماه بعد...
به نظرتون واسه رشد ترک از انسیس استفاده کنم یا آباکوس؟

ترک های چند شاخه هم میشه در آباکوس مدل کرد؟ نیاز به کد نویسی نداره مثل انسیس؟

برای بررسی رشد ترک از آباکوس استفاده کنین بهتر هست.

البته اگه فقط نیاز به به دست آوردن ضریب شدت تنش نوک ترک باشه، انسیس هم با انتخاب گره هایی نزدیک نوک ترک و انتخاب المان های مناسب جواب دقیقی دارد.

لینک به دیدگاه

پارامتر جانسون کوک (Jonson-Cook) :

این پارامتر در هنگام عملیاتی چون شکل دهی فلزات مورد ارزیابی قرار میگیرد.

کرنش پلاستیک شکست توی مواد نرم تابعی از نسبت تنش های هیدرواستاتیک و تنش فون میزز و یکسری ثوابت ماده هست.

همانطور که در شکل زیر مشاهده میشود :

dvxesuhwyh3vzc38bh.jpg

برای تحلیل جانسون کوک نیاز به ثوابتی هم هست که برای فولاد و آلومینیوم در جدول زیر نشان داده ام :

pllrwpct8tjpjy46oaa.jpg

لینک به دیدگاه
  • 2 هفته بعد...

احسان جان یه سوال دارم که ذهنم خیلی مشغول کرده و هرچی هم میگردم جواب درست واسش پیدا نمیکنم!! خیلی جاها دیدم نوشته روش xfem فقط برای آنالیز استاتیکی هست،چنین چیزی درسته؟؟؟

لینک به دیدگاه
اسی جان یه سوال دارم که ذهنم خیلی مشغول کرده و هرچی هم میگردم جواب درست واسش پیدا نمیکنم!! خیلی جاها دیدم نوشته روش xfem فقط برای آنالیز استاتیکی هست،چنین چیزی درسته؟؟؟

من فکر کنم مد نظر کارت چنین چیزی باشه یعنی رشد ترک با xfem و آباکوس.

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.

لینک به دیدگاه
  • 8 ماه بعد...

بررسي تاثير عمق و شعاع شيار U شكل بر مقدار انتگرال J :

مكانيك شكست الاستيك - پلاستيك براي بررسي رفتار شكست قطعات داراي ترك در نمونه هايي كه شعاع منطقه پلاستيك اطراف ترك زياد باشد مورد استفاده قرار مي گيرد.

دو پارامتر انتگرال J و جابجايي گشودگي نوك ترك به عنوان پارامتر شكست مطرح مي باشند.

در مقاله زیر، به بررسی تاثیر عمق و شعاع شیار U شکل بر انتگرال J پرداخته شده است.

لینک به دیدگاه
سلام. دوستان بجز این فرمول، راه دیگری هست که بشه انرژی شکست بدست آورد؟

g=k/e

این فرمول خیلی کلی هست، برای مسائل مختلف ریزتر میشه ولی شاکله اصلیش همینه.

مثل قانون دوم نیوتن، که برای مسائل مختلف قابل بسط دادن هست.

این رابطه کلی هم به احترام گریفیث به عنوان رابطه اصلی تعریف شده .

وجود راه حل دیگه هم بی معنیه، چون همشون با یک مبنا شروع به حل میکنن و تعریف هارو جامع تر میکنن.

لینک به دیدگاه

خب احسان خان ، من همه خوصوصیات سوپرآلیاژ fsx-414 که در ساخت توربین گازی استفاده میشه دارم. میخوام رشد ترک بررسی کنم. انرژی شکست میخوام. این پارامتر تو هیچ مقاله ای پیدا نکردم. واسه سوپرآلیاژهای مشابه هم نبود. یه جا اون رابطه دیدم. اما بازم چقرمگی نیاز داشت. که اونم پیدا نکردم. حالا به نظرت چیکار کنم. خصوصیات ماده هم به پیوست میذارم.

لینک به دیدگاه
خب احسان خان ، من همه خوصوصیات سوپرآلیاژ fsx-414 که در ساخت توربین گازی استفاده میشه دارم. میخوام رشد ترک بررسی کنم. انرژی شکست میخوام. این پارامتر تو هیچ مقاله ای پیدا نکردم. واسه سوپرآلیاژهای مشابه هم نبود. یه جا اون رابطه دیدم. اما بازم چقرمگی نیاز داشت. که اونم پیدا نکردم. حالا به نظرت چیکار کنم. خصوصیات ماده هم به پیوست میذارم.

چغرمگی شکست رو که حتما باید داشته باشی.

حتما توی مقالاتی که روی این آلیاژ کار کردن موجوده، نمیشه نباشه !!!

همچنین astm با توجه به نوع بارگذاری، یکسری روابطی داره که چغرمگی شکست رو بشه به دست آورد.

که برای این آلیاژ نمیدونم چه توصیه ای داره، باید اون بخش استاندارد رو مربوط به این آلیاژها پیدا کنی، که متاسفانه من ندارم اینجا براتون قرار بدم.

لینک به دیدگاه
  • 8 ماه بعد...

سلام

دوستان کسی در مورد تحلیل سه بعدی شکست در انسیس مثالی داره؟:icon_redface:

و در مورد بدست آوردن انگرال J در انسیس چطور باید جنس ماده را الاستیک- پلاستیک بدیم؟:5c6ipag2mnshmsf5ju3

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...