رفتن به مطلب

ارسال های توصیه شده

• 4 هفته بعد...
  • 2 هفته بعد...

قلندر و قلعه

نوشته‌ دكتر سيد يحيي يثربي

tzwxwgr0vhnhsal7lcyj.jpg

در مورد زندگي شهاب الدين سهروردي بود. يه مقدار زيادي روم تاثير گذاشت.

البته هر كتابي خوندنش يه زماني داره. اگه توي زمان درست خونده بشه معركه س. :icon_gol:

خيلي از ما ها سهروردي رو به خوبي نميشناسيم و حتي بعضي از ماها ممكنه چون بهش ميگن شيخ اشراق يا به خاطر دانش زيادش تو ذهنمون يه عارف پير مجسمش كنيم.

در صورتي كه سهروردي افكار نابي داشته و توي سن سي و هفت (هشت) سالگي ميميره.

داستان مرگش هم واقعا براي مايي كه دنياي ماديمون رو چسبيديم واقعا غريبه...

"مستم از شربت و شرابي ناب

صمغ خورشيد و شيره‌ي مهتاب

تا بميرم زلال و دل بيدار

مرگ من را به دست من بسپار"

قسمت محاكمه‌ي سهروردي رو چندين بار خوندم. واقعا گاهي فك مي كنم اين درسته كه زندگي مث يه مسابقه كارتينگ ميمونه. يه مسير ثابتو مدام ميري ولي چون هر سري با يه سرعت و يه حالت خاصِ اون زمان، مسيرو طي مي كني فك ميكني از جاي جديدي داري عبور مي كني.

"چنانكه نعره به نام تو ميزنم در شهر

به دار مي كشد آخر مرا شهامت من"

اين كتاب عالي بود. :icon_gol:

شايد مجالي باشه براي پرواز آزادانه‌ي روحمون و جدا شدن از اين "ارتفاع پست"...

"من طعمه کرم‌ها نخوام شد

زیرا جایگاهم را در آنسوی ستارگان به چشم خود دیده‌ام."

شهاب‌الدین سهروردی

:icon_gol:

لینک به دیدگاه
  • 2 هفته بعد...

" درود بر همه دوستان و یاران ادب دوست عزیـز "

برای سودمند شدن این تاپیک به همیاری همه شما عزیزان نیازمندم.

لازم است چند نکته را که جهت استفاده کاربران از این تاپیک لازم و ضروری است در همین ابتدای کار یادآوری کنم، تا با رعایت نکات مشروحه زیر هنگام معرفی کتاب همه ما از مطالب این قسمت بهترین استفاده را ببریم.

1- نام کامل کتاب

2- نام نویسنده/مولف/مترجم و یا گردآورنده .درضمن درج گردد کدام یک از عناوین (نویسنده مترجم یا ...)

3- نام انتشارات

4- قیمت کتاب

5- اگر دوست داشته باشید می توانید از زیباترین جملات کتاب به عنوان نمونه جمله یا جمله ای را نیز بنویسید.

پیشاپیش از همه دوستانی که در درج این عناوین دقت نمایند و درصورتی که نیاز به اعلام موردی بیش از موارد فوق می باشد همکاری نمایند،تشکر می نمایم.

لینک به دیدگاه

1- نام کتاب: مسخ

2- نام نویسنده: فرانتس کافکـا / مترجم: صادق هدایت

3- نام انتشارات: انتشارات مجید

4- قیمت کتاب: 1700 تومان

5- مسخ سرگذشت انسانی است که جامعه او را ازخود طرد می کند و او به گوشه انزوا و تاریکی تنهایی خود پناه می برد و بدون آنکه کاری به دیگران داشته باشد. این دیگران هستند که حتی وجود بی آزار او را نمی توانند تحمل کنند تا جایی که آرزوی مرگ به او روی می آورد...

لینک به دیدگاه

1- نام کتاب: چهل متل از کودکی

2- نام نویسنده: فرشته کوثـر

3- نام انتشارات: انتشارات روشنگران و مطالعات زنان

4- قیمت کتاب: 4000 تومان

5- به یاد بابام و مامانم و داداشم، این کتابو به بزرگترا تقدیم میکنم تا بدونن کوچیکترا چی فکر میکنن.

لینک به دیدگاه

1- نام کتاب: دوستـی

2- نام نویسنده: مهران تمدن

3- نام انتشارات: نشر ماه ریز

4- قیمت کتاب: 1300 تومان

5- دوستی بین دو فرد شکل می گیرد. دوستی یعنی " بین ". دوستی یعنی تفاوت و فاصله. دوستی چیزی است که بین دو فرد " قرار می گیرد".

لینک به دیدگاه
  • 2 هفته بعد...

((محاکمه)) ی کافکا...فضای خیلی خسته کننده و خشکی داشت...آخرشم نفهمیدم چی شد که اونجوری شد!!:banel_smiley_4:

((یک عاشقانه ی آرام )) نادر ابراهیمی...خیلی جالب بود...دید قشنگی به من داد...تو امیدوار کردن من به زندگی و زندگی رو با همین ساده بودنش دوست داشتن،کمکم کرد...!

لینک به دیدگاه

زندگی گالیله.....نوشته برتولت برشت...

نمایشنامه بود در مورد گالیله که به چرخش زمین دور خورشید پی میبره و ایستادگی کلیسا در برابر اون و تحجر تمام نشدنیش....

فوق العاده بود...برشت کتاباش حرف نداره

بدبخت ملتی که نیاز به قهرمان دارد...از زبان گالیله

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...