رفتن به مطلب

ارسال های توصیه شده

کتاب " مرگ را تجربه کنید "

نوشته هــــــــــــادی خوبرو

عزیزجان یه چندخطی هم درمورد برداشت خودت از این کتاب بنویسی ممنون میشیم

فضای کتاب-موضوع کتاب ونتیجه ای که از خوندنش حاصل کردین:icon_gol:

لینک به دیدگاه

کتاب: پاک کن ها

نویسنده: آلن رب گری یه ( نویسنده و فیلم ساز مشهور فرانسوی و بنیانگذاران رمان نو فرانسه و یکی از 40 شخصیت نامیرای ادبیات فرانسه )

ترجمهٔ پرویز شهدی؛ انتشارات دشتستان.

-----------------

بخش هایی از کتاب:

نیم ثانیه برای هر قدم ، یک قدم و نیم در هر متر ، هشتاد قدم در دقیقه . او به میل خود به سوی آینده ای اجتناب ناپذیر و کامل قدم بر می دارد .

چگونه می شود مطلبی را به کسی که حاضر به گوش کردن نیست حالی کرد ؟

لینک به دیدگاه

روی ماه خداوند را ببوس نوشته مصطفی مستور

برای بار سوم خوندمش وبازهم خوشم اومد!

نوشته های مستور زیبایی خاص خودشو دارن ونگاهی نقادانه والبته ایده پردازی های شخصی مستور کاملا در نوشته هاش هویداست

برای دانلود تو تالار کتابخونه قرار دادم ولی کتاباشو میتونید از همه جا پیدا کنید وبخرید

لینک به دیدگاه

076bbfd5885301a6e3f6466b29917f44.jpg&sa=X&ei=3k9PTsOkFYee-Qbtr6zVBg&ved=0CAQQ8wc4CA&usg=AFQjCNGUfE5VX0Q3n-mJDKvzeEvVdznZCw

نام کتاب :زمانی که یک اثر هنری بودم

نام نویسنده : اریک ایمانوئل اشمیت

دسته : رمان خارجی

roban_kh.gif

زمانی که یک اثر هنری بودم . داستان پسری است که به دلیل احساس حقارت نسیت به برادران مشهور و زیبایش و به خاطر کمبود توجه و عقده حقارت اقدام به خود کشی می کنه.اما در روزی که تصمیم خود کشی می کند با هنرمندی به نام زئوس اشنا می شود و پیشنهادی از این هنرمند دریافت می کند تا او را به اثری هنری تبدیل کند، با دادن تعهدی بر روی برگه ای، خودش و انسانیتش رو در اختیار این مرد قرار می ده تا جسم ای که برای خودش به نازیبایی شهرت داره رو تبدیل به یک پدیده کنه، اما چه سرنوشتی در انتظار این جوان هست؟ مجسمه ای از نوع انسان و حرکت هایش ، اسیر در چنگال خالق اش و یاس بزرگ از این رویداد.

این اثر اعتراضی است به دنیای مدرنیته و هنر معاصر. اشمیت به موقعیت انسان در دنیای معاصر اعتراض می کند، انسانی که اندک اندک تا حد یک شی تنزل می یابد: و هم به آزادی انسان، آن هم در دنیایی که داعیه ای ان را دارد. آنچه ما را با داستان به پیش می برد مبارزه ای تدریجی انسان است برای رسیدن به خویشتن خویش.

لینک به دیدگاه

ده داستان کوتاه نوشته هوشنگ گلشیری

دوست داشتین از لینک زیر دانلود کنید وبخونید

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.

لینک به دیدگاه

Stream.aspx%3Ftype%3D19%26id%3D-2147483487%26property%3D1%26thumbnailImage%3Dtrue&sa=X&ei=upRUTsr0KoeE-waQ_JHABg&ved=0CAQQ8wc4CQ&usg=AFQjCNHorCM05vFwE2AYXWS-aOWG0O_BJw

نام کتاب : من گنجشک نیستم

نویسنده : مصطفی مستور

دسته : داستان کوتاه ایرانی

www.roozgozar.com-2306.gif

«من گنجشک نیستم» داستان روزمرگی های مردی است که خواهرش برای معالجه، او را به مجتمع درمانی سپرده و در حال حاضر او ساکن طبقه نهم

و واحد 902 از این تیمارستان است. راوی به خاطر مرگ همسرش افسانه (وقت وضع حمل) و فرزندش، سردردهای عجیبی دارد و گاهی وقت ها کله ش

داغ می شود؛ «انگار چیزها بر محیط دایره ای به مرکز من، شروع می کنند به چرخیدن» مانند دیگر آثار مستور، «من گنجشک نیستم» شروع ناپایدار

و لغزنده ای دارد، انگار که پاراگراف را از وسط برش داده باشند «چشم هایم بسته اند. از جلوی صورتم که می گذرد، من تنها صدایش را می شنوم؛

صدا مثل وزوز مگس است. دور می شود یعنی لابد دور شده چون صدا محو و محوتر شده است. بعد کمی سکوت است. بعد صدای برخورد چیزی با

شیشه پنجره» و در همین چند سطر آغازین، می شود پی عناصر مشترک و تکرار شونده دیگری هم بود؛ مثل جمله های کوتاه، ضرباهنگ درونی بالا

و استفاده ازجمله چهار کلمه ای و سه کلمه ای و گاهی در هم ریختگی واژه ها به تناسب آنچه در ذهن راوی می گذرد.

«من گنجشک نیستم» قرار است گله و شکایت از دار دنیا را بین دو گیومه بریزد؛ «... . دیگر من نیستم. یعنی نمی خواهم باشم.

می خوام استعفا بدم. از آدم بودن. ازاین که مثل شما دو تا دست و دو تا پا و دو گوش دارم. از خودم متنفرم. کاش می شد یه تیکه چوب بود.

یه تیکه سنگ. کمی خاک باغچه. کاش می شد هر چیز دیگه ای بود به جز شما عوضی های دوپای بوگندو ...» اصلا ً تمام کتاب را می توان

مونولوگ و کلنجار بی انتهای راوی با خود دانست، انگار که نویسنده برای خودش پلان و پیرنگی طراحی کرده تا دیدگاهش را در جان سطرها بدمد.

لینک به دیدگاه

كوري

نويسنده: ژوزه ساراماگو

مترجم: مهدي غبرائي

نشر مركزي

360 صفحه

كوري يك حكايت اخلاقي مدرن است، و مانند داستان هاي اخلاقي كهن پيام هايي اخلاقي در خود نهفته دارد. به همين دليل است كه باز مانند آن داستان ها، قهرمان هايش نه به نام، بلكه با يك صفت ياد مي شوند!

........................

به نظر خودم كتاب(رمان) عجيبي بود!اوايل كه شروع كردم به خوندنش با يه ترس ناشناخته پيش ميرفتم!حتي گاهي ميترسيدم منم دچار اين كوري بشم!!:ws37:اولين كتابي بود كه انقدر خوندنش كُند پيش ميرفت!گاهي دوست داشتم و گاهي هم مجبور بودم براي فهميدنش، يه جمله رو چندين بار بخونم!

در كل كتاب عجيبيه پر از حرف هاي نهفته!كه به نظر من بسته به نگاه خواننده به دنيا،معاني متفاوتي داره!:ws37:

.......................

اين كتابو يكي از بهترين دوستاي من بهم هديه داده!:icon_redface: ازش واقعا ممنونم:icon_gol:

منم خوندن "حداقل يه بار" اين كتابو به شما پيشنهاد ميكنم! :w16:

لینک به دیدگاه

روانشناسی توافق: مذاکره اصولی

1106452L.jpg

نويسنده: راجر فيشر

مترجم: مهدی قراچه*داغی

رسته: روانشناسي

ناشر: اسرار دانش

ويراستار جلد: شوميز

محل نشر: تهران

تاريخ نشر: 1385/03/16

ترجمه زبان کتاب:فارسی

نوبت چاپ: 2

تيراژ: 3000

شابک: 964-7551-17-7

تعداد صفحه: 196

قطع: رقعي

درباره کتاب :

آیا قبل، بعد و حین مذاکره از خود می پرسید چه بهتر بود می گفتم؟چه بهتر بود می کردیم؟

چه بهتر است بگویم؟چه بهتر است انجام دهم؟

کتاب حاضر در مورد NEGOCIATE یکی از پروژه های تحقیقی دانشگاه هاروارد است

و در نوع خود بی نظیر است. در این زمینه کتابهای بسیاری نوشته شده

اما کتاب روانشناسی مذاکره را می توان یک تجدید تربیت و تجدید حیات در روابط انسانی، کار و مدیریت به شمار آورد.

به شرط این که اهل مذاکره باشید.مهمترین پایه مذاکره،شناخت درست و بازنگری است. افرادی می توانند اهل مذاکره باشند

که هم حاضر به بازنگری باشند و هم قادر به دیدن «دنیای غیر از خود».

لینک به دیدگاه

مزرعه حیوانات نوشته جرج اورول نمیدونم برای بارچندم خوندمش ولی بازهم یک نفس از اول تا اخرشو خوندم اونم میون خوندن کتاب دسته دلقک های سلین که باید حوصله داشت وخوند وفهمید!

فک نکنم کتابای اورول نیازی به توضیح داشته باشن کتابهای مزرعه حیوانات و1984 رو هرکس حداقل یه بار باید بخونه

لینک به دیدگاه

"یک"

کوانتوم، عرفان و درمان

Stream.aspx?type=19&id=-2147483467&property=1

موضوع:

نظریه ی شعور و بررسی فلسفه ی پزشکی هومیوپاتی به وسیله ی آن

نویسنده:

دکتر مسعود ناصری

ناشر:

نشر مثلث

لینک به دیدگاه

استاد عشق

Stream.aspx?type=19&id=-2147483446&property=1

موضوع:

نگاهی به زندگی و تلاشهای پروفسور محمود حسابی

نویسنده:

ایرج حسابی

ناشر:

سازملن چاپ و انتشارات

سال انتشار:

چاپ سی و پنجم 1388

معرفی کتاب:

استاد در سال 1281 (هـ. ش) از پدر و مادری تفرشی در تهران متولد شدند.

چهار سال از دوران کودکی رادر تهران سپری نموده بودند که به همراه خانواده (پدر، مادر، برادر)

عازم شامات شدند. در 7 سالگی تحصیلات ابتدایی خود را در بیروت،

با تنگدستی و مرارت‏های دور از وطن، درمدرسه کشیش‏های فرانسوی آغاز کردند

و همزمان، توسط مادر فداکار، متدین و فاضله خود (خانم گوهرشاد حسابی) تحت آموزش تعلیمات مذهبی

و ادبیات فارسی قرار گرفتند. استاد، قرآن کریم را حفظ و به آن اعتقادی ژرف داشتند.

دیوان حافظ را نیز از بر داشتته و به بوستان و گلستان سعدی، شاهنامه فردوسی،

مثنوی مولوی، منشآت قائم مقام اشراف داشتند.

.....

لینک به دیدگاه

انسان در جستجوی معنی

78781841043254908393.jpg

موضوع: معنا درمانی

نویسنده: ویکتور فرانکل

مترجم: نهضت صالحیان، مهین میلانی

ناشر: انتشارات درسا

سال انتشار: چاپ هفدهم 1385

مروری بر کتاب

نقش لوگوتراپیست وسعت بخشیدن به میدان دید بیمار است، تا آنجایی که معنی و ارزش**ها در میدان دید و حیطه خودآگاه بیمار قرار گیرد. کسی که چرایی زندگی را یافته است، با هر چگونه*ای خواهد ساخت. رنج وقتی معنا یافت، معنایی چون گذشت و فداکاری، دیگر آزاردهنده نیست. لوگوتراپی با در نظر گرفتن گذرایی هستی و وجود انسانی به جای بدبینی و انزوا، انسان را به تلاش و فعالیت فرا می*خواند.اگر رنج را شجاعانه بپذیریم تا واپسین دم، زندگی معنی خواهد داشت. پس می*توان گفت معنای زندگی امری مشروط نیست زیرا معنای زندگی می*تواند حتی معنی بالقوه درد و رنج را نیز در بر گیرد.

در این کتاب ما با هسته مرکزی اگزیستانسیالیسم رویاروی می*شویم که اگر زندگی کردن رنج بردن است برای زندگی باید ناگزیر معنایی در رنج بردن یافت. لوگوتراپی روشی است که کمتر به گذشته توجه دارد و به درون*نگری هم ارج چندانی نمی*نهد، درازاء توجه بیشتری به آینده، وظیفه، مسؤولیت، معنی و هدفی دارد که فرد باید زندگی آتی خود را صرف آن کند.

لینک به دیدگاه

قمار عاشقانه

Stream.aspx?type=19&id=-2147483455&property=1

موضوع: عرفانی

نویسنده: دکتر عبدالکریم سروش

ناشر: صراط

معرفی کتاب:

این کتاب مجموعه ای از مقالات دکتر سروش درباره مولانا و برخورد او با شمس و... است. مقالات به نکات ظریف و ناگفته ای در شناخت شخصیت مولانا و شمس تبریزی اشاره می کنند.در مقاله ای تحت عنوان «موسی و شبان و رازهای پنهان» به نکاتی تازه درباره داستان معروف موسی و شبان می پردازد و جنبه های مختلف *آن را بررسی می کند.

مقدمه نویسنده:

خنک آن قماربازی که بباخت آن‏چه بودش

بـنـماند هـیـچـش الاّ هـوس قـمـار دیـگـر

این کتاب، شرح جهش جانانه و جنون‏آمیز جوانمردی است که پیش از آن که صبح معرفت از مشرق سرّش بردمد و «شمس» عشق در افق اقبالش طالع شود، زاهدی با ترس، سجاده‏نشینی باوقار، شیخی زیرک، مرده‏ای گریان، و شمع جمع منبلان بود و وقتی در چنگال «شیخ‏گیر» افتاد و دولت عشق را نصیب برد، زنده‏ای خندان، عاشقی پرّان، یوسفی یوسف زاینده، و آفتابی بی‏سایه شد و این همه را وام‏دار آن بود که دلیرانه و کریمانه و فارغ از بندگی و سلطنت و شریعت و ملت، تن به قضای عشق داد و پا در قماری عاشقانه نهاد و سرخوش از باختن و فارغ از بردن، خان‏ومان خود را به سیل تند عشق سپرد و دیوانه‏ی عشق دیوانه و امّاره‏ی نفس امّاره گشت و فرعون‏وار نه به سوی نیل، بل خلیل‏وار به جانب آتش رفت تا عاقبت ناسوتش در حرم لاهوت نشست و فروخته‏هایش نیکوتر خریده شد و نازکی‏هایش سر از فربهی برون آورد و اسب تجربه‏اش گنبدی کرد و از گردون درگذشت و سینه‏ی جوانمردش شراب‏خانه‏ی عالم گشت.

داستان این قمار شنیدنی و خاطرنواز، که در مواضع مختلف این کتاب، به مناسبت‏های مختلف مکرر شده است، چون قند مکرر، ذائقه‏ی خرد را شیرین می‏کند و ملال خاطر نمی‏افزاید و به پرسشی سترگ در باب شخصیتی سترگ، پاسخی درخور می‏دهد.

امّا علاوه بر آن داستان، نکته‏های چند دیگر، که صاحب آن قلم در طی دوران بلند و خجسته‏ی تعلم از خداوندگار مثنوی آموخته و به مناسبت‏های گوناگون در خطابه‏های خود با مستمعان درمیان نهاده (از قصه‏ی تأویل گرفته تا رأی مولانا در باب شهادت حسین بن علی و ماجرای موسی و شبان و مجادله‏ی ابلیس و معاویه) از ساکنان این سفینه‏اند.

«ماجرای من و معشوق مرا پایان نیست» و به همین دلیل، این دفتر می‏توانست بسی فربه‏تر از این باشد. لکن «خویش فربه می‏نماییم از پی قربان عید» و تا در رسیدن نوبت آن قربانی، تقدیم این بضاعت فروتنانه موجه می‏نماید. قدیم‏ترین مقالات این کتاب عمری سیزده ساله، و جوان‏ترینش عمری دو ساله دارد. عمر خوانندگان گرانی دراز باد و خدای عزّوجل همگی را مزید عزت و دوام کرامت عطا کناد. بمنّه و کرمه.

عبدالکریم سروش ـ فروردین ماه 1379

لینک به دیدگاه

درباره ی نقد ادبی اثر دکتر عبدالحسین فرزاد

کتاب ارزشمندی هست در حوزه ی شناخت عناصر داستانی و همچنین شیوه ها و نظریه های نقد ادبی.

که خیلی روان و همراه با مثال مباحث مختلف رو تبیین کرده.

تو کتابهای نقدی که خوندم این بهتر از بقیه بود و بیشتر بدردم خورد.

:a030:

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...